Wyimki

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Bywalec

Re: Wyimki

Post autor: Błękitna Team » wtorek 10 kwietnia 2018, 07:05

Super, dzięki Kolego Karwdo za wpis. Dzięki szukaniu cycusiów w Warszawie, dotarliśmy do miejsc, o których tylko się słyszy lub uczy w szkole, a keszy przy nich nie można założyć ,bo nie zachowujemy odległości. Tak jest chociażby z mogiłą powstańczą K.K.Baczyńskiego.

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec
Podziękował: 37 razy
Otrzymane podziękowania: 16 razy

Post autor: pawelko » wtorek 10 kwietnia 2018, 07:58

A jest gdzieś guzik, który "zaignoruje" wszystkie wyimki? Tak serio, to przydałaby się opcja ignorowania wyimkowej geościeżki.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi pawelko za post:
erykradek

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Bywalec

Post autor: Błękitna Team » wtorek 10 kwietnia 2018, 14:14

pawelko pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 07:58
A jest gdzieś guzik, który "zaignoruje" wszystkie wyimki? Tak serio, to przydałaby się opcja ignorowania wyimkowej geościeżki.
Może być i tak, dla równowagi :D

Awatar użytkownika
elmodemonico
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 49 razy
Otrzymane podziękowania: 54 razy

Post autor: elmodemonico » wtorek 10 kwietnia 2018, 15:29

erykradek pisze:
niedziela 08 kwietnia 2018, 16:58
Uwaga - wpis ociekający ironią!
Błękitna Team pisze:
niedziela 08 kwietnia 2018, 09:33
(...) żeby dodać do atrybutów ikonkę (...) "da się wygooglować".
Tak! Dodajmy taką ikonkę do quizow virtuali nietypowych - po co ruszać pupę z domu jak można googlować? I odrazu druga propozycja: dodajmy ikonkę "telefon" po naciśnięciu której będzie pokazywał się telefon do założyciela/ostatniego znalazcy - po co wogole szukac, jak można odrazu zadzwonić?
Ja zacznę bez ociekającej ironii :-) Uważam, że pomysł z ikonką (atrybutem skrzynki) jest niegłupi i warty rozważenia. Skoro szeroko pojęte wyimki stały się nieodłącznym elementem naszej zabawy, to nie widzę też przeszkód, aby taką funkcjonalność w przyszłości wprowadzić.

Zakończę jednak ten wpis z delikatną nutą ironii i pozwolę odnieść się do pomysłu (drugiej propozycji) @erykradek: znakomity pomysł, ale mam jedno zastrzeżenie/uwagę, bądź też pytanie lub skonkretyzowanie pomysłu: Jak miałaby funkcjonować ikonka "telefon" w przypadku zagadek w skrzynce AKQ? Autorów zagadek co najmniej kilkunastu, a starych wyjadaczy i deszyfratorów jeszcze więcej - przecież jedna ikonka nie udźwignie takiej bazy danych...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi elmodemonico za post (razem 2):
kurierBłękitna Team
Obrazek

Awatar użytkownika
erykradek

Post autor: erykradek » wtorek 10 kwietnia 2018, 16:45

elmodemonico pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 15:29
(...) Jak miałaby funkcjonować ikonka "telefon" w przypadku zagadek w skrzynce AKQ?(...)
Pytanie do RT ;)

I przy okazji jeszcze jeden pomysł "ikonkowy": wprowadźmy ikonkę ostrzeżenie - przekreślony domek - co znaczy "kesz wymaga ruszenia się z domu i wyjścia w teren w celu poszukiwania". Widząc takie coś, od razu można wrzucić kesza do ignorowanych i skupić się tylko na tych, które można wygooglować, bo po co zaśmiecać mapę jakimiś dziwnymi tworami, które wymagają użycia gps? A jeszcze lepiej założyć oddzielny serwis "wygooglujsobiecaching", gdzie będą kesze zdobywalne bez potrzeby ruszania pupy sprzed kompa.

ps. tak, to także ironia
Pzdr

Erykradek

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Bywalec

Post autor: Błękitna Team » wtorek 10 kwietnia 2018, 18:33

erykradek pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 16:45
elmodemonico pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 15:29
(...) Jak miałaby funkcjonować ikonka "telefon" w przypadku zagadek w skrzynce AKQ?(...)
Pytanie do RT ;)

I przy okazji jeszcze jeden pomysł "ikonkowy": wprowadźmy ikonkę ostrzeżenie - przekreślony domek - co znaczy "kesz wymaga ruszenia się z domu i wyjścia w teren w celu poszukiwania". Widząc takie coś, od razu można wrzucić kesza do ignorowanych i skupić się tylko na tych, które można wygooglować, bo po co zaśmiecać mapę jakimiś dziwnymi tworami, które wymagają użycia gps? A jeszcze lepiej założyć oddzielny serwis "wygooglujsobiecaching", gdzie będą kesze zdobywalne bez potrzeby ruszania pupy sprzed kompa.

ps. tak, to także ironia
Nie wiem jak Ty Erykuradku szukałeś wyimków, cycusiów i innych tego typu keszy, ale w naszym przypadku każdy tego typu quiz, oprócz wyszukanego w necie adresu ma także ustalone przez nas współrzędne, które wpisujemy do garmina , przesyłamy na telefon i właśnie wg tych współrzędnych wędrujemy do fizycznej skrzyneczki. Zawsze ruszamy pupę z domku i idziemy lub jedziemy do skrzynki wg kordów, a nie wg adresu :-D Obrazek
Załączniki
To nasza wersja wyimka, sory za spojler
To nasza wersja wyimka, sory za spojler
Wyimek.jpg (111.93 KiB) Przejrzano 934 razy

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » wtorek 10 kwietnia 2018, 20:20

Atrybut "wyimek", to by była fajna sprawa, pod warunkiem, że autorzy będą takie coś umieszczali w opisie, a co ważniejsze, zaktualizują już obecne.

rapotek
Stały bywalec
Podziękował: 108 razy
Otrzymane podziękowania: 66 razy

Post autor: rapotek » wtorek 10 kwietnia 2018, 20:38

erykradek pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 16:45
ps. tak, to także ironia
Masz na koncie zdobytych co najmniej kilka skrzynek typu 'own'. Z ciekawości pytam: przy ilu z nich używałeś GPS-a, żeby znaleźć danego kesza? I jeszcze jedno: ile z tych keszy wymagało specjalnego ruszenia się z aktualnego miejsca pobytu? Zaznaczam, że kesz zdobyty w ramach posiadówy na evencie nie liczy się jako ruszenie z miejsca.

Ja wyimki podejmuję podobnie jak Błękitna Team: większość z nich ma u mnie wpisane współrzędne GPS, choćby po to żeby z miejsca gdzie się znajduję opracować sobie możliwie efektywną trasę. Ostatnio miałem wypad keszerski, na którym podejmując tylko wyimki spędziłem ponad godzinę robiąc na piechotę co najmniej 3.5 km. I pomimo tego, że znałem teren, co jakiś czas patrzyłem na GPS. Do jednej ze skrzynek wracałem po raz drugi, gdyż za pierwszym razem nie potrafiłem znaleźć pojemnika. Czym to się różni od zwykłego keszowania skrzynek tradycyjnych? I to np. takich, które mają w opisie podane coś w rodzaju: "współrzędne orientacyjne, wzięte z mapy".

I jeszcze aby było jasne: ja nie jestem zwolennikiem pomysłu Błękitna Team z atrybutem "G". Z jednego powodu: obawiam się sytuacji, w której założyciel nie chcąc za bardzo ułatwiać poszukiwań specjalnie nie umieści tego atrybutu, po czym posypią się na niego gromy "bo przecież to jest w sieci!". Poszukiwanie wyimków to jest ryzyko właśnie takie, że zmarnuje się czas szukając wirtualnie czegoś, co można zobaczyć tylko "na żywo". Podobnie jak przy poszukiwaniu konkretnego kesza w terenie jest ryzyko, że się go nie znajdzie gdyż albo go nie ma, albo np. maskowanie jest za sprytne na moje umiejętności.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rapotek za post:
Błękitna Team

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » wtorek 10 kwietnia 2018, 20:53

Event, own, mobil łatwo odfiltrować jednym ruchem palca, a "wyimka" nie można. Na szczęście ja akurat unikam keszowania w miastach, ale obawiam się, że trafią one do lasów :)

kociewie
Bywalec
Podziękował: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 22 razy

Post autor: kociewie » wtorek 10 kwietnia 2018, 21:01

Pawelko, nie przesadzaj. Już jest sporo wyimków w lesie. To skrzynki nietypowe wskazujące kordami np. na pomnik + fotka drzewa typu "tu szukaj (promień 200 metrów)". Miałem okazje kilka razy się z takimi zmierzyć.
Co do ikonki "wyimki" - to zmiana w strukturze serwisu, aplikacji wspomagających, a nawet gdyby była wola większości - część autorów się na to nie zgodzi (jak było w przypadku sprawności PdP).
Czyli jak ktoś nie lubi -zostaje raczej ignorowanie ręczne ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kociewie za post:
Błękitna Team
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Awatar użytkownika
erykradek

Post autor: erykradek » wtorek 10 kwietnia 2018, 21:04

rapotek pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 20:38
Masz na koncie zdobytych co najmniej kilka skrzynek typu 'own'. Z ciekawości pytam: przy ilu z nich używałeś GPS-a, żeby znaleźć danego kesza?
Za openwiki: Own cache to typ skrzynki, której finałowy pojemnik, zawierający logbook, pozostaje pod kontrolą założyciela lub opiekuna. Skrzynki tego typu nie muszą posiadać stałej lokalizacji określonej współrzędnymi. ergo nie potrzebuję gpsa, Nie mieszaj typów skrzynek. Owny to nie to samo, co wyimki itp
Pzdr

Erykradek

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec
Podziękował: 37 razy
Otrzymane podziękowania: 16 razy

Post autor: pawelko » wtorek 10 kwietnia 2018, 21:18

@ kociewie, no to trudno, jak się nie da, to niech zostanie jak jest. Generalnie nie narzekam :) Pozdrawiam.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi pawelko za post:
Błękitna Team

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » wtorek 10 kwietnia 2018, 21:40

erykradek pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 21:04
Za openwiki: Own cache to typ skrzynki, której finałowy pojemnik, zawierający logbook, pozostaje pod kontrolą założyciela lub opiekuna. Skrzynki tego typu nie muszą posiadać stałej lokalizacji określonej współrzędnymi. ergo nie potrzebuję gpsa, Nie mieszaj typów skrzynek. Owny to nie to samo, co wyimki itp
Nie mieszam typów skrzynek, odnoszę się tylko do ironicznego "po co zaśmiecać mapę jakimiś dziwnymi tworami, które wymagają użycia gps". Zgadzam się, owny to nie to samo co wyimki. Również quizy to nie to samo co skrzynki tradycyjne i sporo z nich nie wymaga użycia GPS do znalezienia finału. Za openwiki: "Skrzynka typu Quiz wymaga rozwiązania zagadki: wykonania obliczeń, ułożenia puzzli z obrazka, rozwiązania łamigłówki, której wynikiem są dokładne współrzędne (lub ścisłe informacje na temat położenia) ukrytej skrzynki". Czy to znaczy, że należy wszystkie quizy również wyrzucić z systemu?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rapotek za post:
Błękitna Team

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 78 razy
Otrzymane podziękowania: 136 razy

Post autor: dallas » wtorek 10 kwietnia 2018, 22:09

rapotek pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 21:40
Czy to znaczy, że należy wszystkie quizy również wyrzucić z systemu?
Podoba mi się :)
Może nie wszystkie, ale te, gdzie uzyskanie współrzędnych wymaga siedzenia w domu przed kompem, zamiast miło spędzać czas na łonie (jakimkolwiek).
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post (razem 2):
pawelkoerykradek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » środa 11 kwietnia 2018, 09:10

dallas pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 22:09
rapotek pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 21:40
Czy to znaczy, że należy wszystkie quizy również wyrzucić z systemu?
Podoba mi się :)
Może nie wszystkie, ale te, gdzie uzyskanie współrzędnych wymaga siedzenia w domu przed kompem, zamiast miło spędzać czas na łonie (jakimkolwiek).
Mam takie dziwne wrażenie deja vu. To już chyba tutaj było i to z tą samą konkluzją.

Ogólne przemyślenie: wyobraźmy sobie, że władze OC zaczynają stanowić osoby, dla których keszowanie to WYŁĄCZNIE użycie GPS w terenie i uważają, że NIE WOLNO przed wyjściem w teren nawet myśleć na temat lokalizacji finału danej skrzynki. Przegłosowują odpowiednie zmiany, w rezultacie do archiwum idą owny, większość quizów, część nietypowych, sporo wirtuali a nawet niektóre tradycyjne umieszczone w takich miejscach, w których użycie GPS jest niemożliwe. Rezultat: część ludzi rezygnuje z OC, bo na GC mają to samo a nawet więcej (tam quizy na myślenie są dozwolone). Sądziłem, że coś, co OC może zaoferować keszerom, którym świat GC nie wystarcza, to właśnie różnorodność. To, że miłośnicy różnych wrażeń znajdą tutaj coś dla siebie i bardzo różne skrzynki mogą pokojowo współistnieć w systemie. Myliłem się?

Tak na marginesie: pewna znana mi osoba, niesamowicie skuteczna w lokalizacji wyimków, nie lubi szukać ich przed komputerem. Sporą część wyimków osoba ta znalazła podczas spacerów po mieście. Mamy jej pozbawić tej przyjemności tylko dlatego, że wyimki te można również znaleźć wirtualnie?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rapotek za post (razem 4):
PrincePolokurierBłękitna TeamAzymut

ODPOWIEDZ