Strona 1 z 1

opoczyńska czarna dziura

: sobota 24 września 2016, 11:11
autor: eopteam
Witajcie .
Być może nie jestem zbyt aktywnym "keszerem", a co za tym idzie nie mam tak bogatego doświadczenia w ich zakładaniu, a także "zdobywaniu/kolekcjonowaniu/odkrywaniu" jak niektórzy tutaj obecni... jakiś czas temu ekipa gpoteam zakładała kesze w tej (mojej) okolicy, które były na prawdę ciekawe i pokazywały miejsca które są godne polecenia, ale z jakiegoś powodu, nie wiedzieć dlaczego zerwała więź z tą przygodą i usunęła wszystkie przez siebie założone skrzynki. Do czego dążę... Opoczno i jego okolice mają barwną historię i fantastyczne miejsca które warto jest pokazać, ale jakimś cudem nie ma tutaj ANI JEDNEGO kesza co mnie boli. Sam mam pomysły na to żeby zakładać skrzyneczki, które mogły by się podobać, pokazywać te wspaniałe miejsca mojej okolicy, ale brak mi doświadczenia. Jeśli ktoś byłby chętny do pomocy, takową z chęcią przyjmę.
Pozdrawiam całą brać.

Re: opoczyńska czarna dziura

: sobota 24 września 2016, 13:28
autor: parlando
Nie przeceniałbym znaczenia doświadczenia w sytuacji, gdy mamy YT, instagrama, czy inne pinteresty. Pytanie tylko, jakie masz możliwości? Będziesz bazował raczej na gotowych elementach, czy jesteś w stanie coś zmajstrować (np. z drewna lub innych materiałów). Także na forum jest sporo tematów takich jak:
viewtopic.php?f=7&t=8047
viewtopic.php?f=8&t=5832
viewtopic.php?f=8&t=8393
viewtopic.php?f=8&t=8242
Zobacz na YT kanały Banana Keszera, Rexlu, Geocaching Vlogger itd., także wszelkie hasła typu "best geocache":).
Na instagramie tagi opencaching, geocaching, geocachingpolska itp., na pinterest np. tablica https://pl.pinterest.com/nyvang1/geocaching/ czy wszystko co wypluje wyszukiwarka (zobacz np. geocaching containers, geocaching ideas itp.).
Jeżeli chodzi o wyznaczanie współrzędnych to zależy od sprzętu jakiego używasz. W każdym razie, zawsze należy później jeszcze rzucić okiem na mapy satelitarne - ortofotomapa z geoportalu, google, bing. Czasami mapy nie pomogą (np. w lesie), także warto wtedy dać dobrą podpowiedz i fotospoiler.
Na razie tak ogólnie, więc w razie czego pytaj śmiało.

Re: opoczyńska czarna dziura

: środa 24 maja 2017, 22:47
autor: Danyeru
Pół roku później, ale jestem. :D
Przeniosłem się na stałe do Przysuchy, także można się ugadać na obsadzenie Opoczna. ;-)