Czegoś takiego jeszcze nie widziałem

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Aris
Wyjadacz

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem

Post autor: Aris » sobota 06 sierpnia 2016, 18:31

Finał: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=50245
Punkt pośredni: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=50257

Ktoś mi powie jakim cudem punkty istnieją jako skrzynki nietypowe nie posiadając fizycznego pojemnika?
Uzasadnienie o logbooku w finale do mnie nie przemawia.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Czegoś takiego jeszcze nie widziałem

Post autor: brasia » sobota 06 sierpnia 2016, 20:44

Zapytaj jakim cudem kilkanaście osób zalogowało i nikt nie zgłosił nieprawidłowości.
Moim zdaniem finał powinien zostać jako multak, punkty pośrednie do zarchiwizowania (wirtuale).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » sobota 06 sierpnia 2016, 21:04

Kilkanaście osób zalogowało ale co lepsze obsypali gwiazdkami finał. Ja rozumiem, że ktoś wpadł na oryginalny pomysł. Niestety pomysł niezgodny z regulaminem.
Druga sprawa uważam, że posadzenie takich skrzynek jest niesprawiedliwe. Umieścić na nowo kartkę jest łatwiej niż reaktywować pełnoprawną skrzynkę. Równie dobrze wiele z multaków można byłoby tak przerobić.
Brak jakiejkolwiek reakcji świadczy o tym, ze mało kto zwraca uwagę na regulamin i zasady zabawy. Ważna zabawa i poznanie miejsc a dla innych plus jeden do statów, jednak każdy taki przypadek wprowadza chaos.
Swoją drogą naprawdę nie rozumiem dlaczego założyciel nie zrobił tego jako waypointy, sam mam taką skrzynkę gdzie trzeba znaleźć 6 miejsc i spisać z nich dane. Założyciel na forum jest więc dobrze będzie jak się wypowie.

Ps. Nie linczujcie mnie.

Awatar użytkownika
keck
Nowy na forum

Post autor: keck » sobota 06 sierpnia 2016, 22:35

Coś podobnego widziałem ostatnio http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP84LR w/g mnie to jest ordynarne obejście zakazu zakładania wirtuali
>>>Mollusca Kesz Kolektyw<<<<<

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » wtorek 09 sierpnia 2016, 00:47

Aris pisze: Brak jakiejkolwiek reakcji świadczy o tym, ze mało kto zwraca uwagę na regulamin i zasady zabawy.
Ja zwracam uwagę i od razu zgłaszam wszelkie cuda, a takich nie brakuje bo coraz więcej osób próbuje robić coś nowego/egzotycznego (czytaj nieprzemyślanego). Ludzie generalnie mają w dupie wszystko - zgodność z regulaminem (typ, rozmiar, atrybuty, poszanowanie prywatności, czyjejś własności...), serwis - zarówno szukający jak i zakładający. Szybko zaliczyć i w drogę.
Napisz najpierw do autora, że skrzynki są niezgodne z zasadami. Potem nie patrz na innych tylko sam pozgłaszaj skrzynki do cogu jak nie bedzie rekacji. Jak się boisz złośliwych komentarzy podeślij mi linki.

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » wtorek 09 sierpnia 2016, 10:31

@Aris a na jakiej podstawie twierdzisz, że skrzynki kolegi Magr są nieregulaminowe? Z tego co pamiętam założyciel miał wątpliwości co do poprawności regulaminowej tych skrzynek. Konsultował to z poprzednim COG na Pomorze, konsultował to chyba z obecnym COGowiczem. Pytał mnie i jeszcze kilka osób. Całkiem inna sprawa to sytuacja z przed około roku gdzie jeden z keszerów ze Słupska (nieświadomy bo nie doczytał regulaminu) posadził w terenie ok 6-8 nietypowych, bez pojemnika z LB i bez ( w drodze wyjątku) innego fizycznego przedmiotu z hasłem. Tu jak najbardziej alarm o nieregulaminowym podejściu był zasadny. Autor tych kesz dostał stałą weryfikację (chyba trwa nadal) oraz zawieszono mu te kesze. Dostał chyba tydzień aby z tych virtuali zrobić skrzynki REGULAMINOWE.
Moje prywatne zdanie jest takie: skrzynki kol Magr nie naruszają regulaminu. Wszak z definicji skrzynki nietypowej wynika, że dopuszcza się odstępstwo od umieszczenia w terenie pojemnika z papierowym LB, w przypadku jeżeli autor w terenie umieści "fizycznie" jakiś przedmiot na/w którym znajduje się hasło do zalogowania skrzyneczki (z reguły był to mały magnes z hasłem). Tak w tych przypadkach jest. Kto był ten widział, kto nie był nie wie o czym pisze. Przyznam, że podczas poszukiwań tych "nietypowych" miałem pewien niedosyt bo brakowało mi tego LB abym się wpisał - las daje ogromne pole do popisu w chowaniu skrzynek z pojemnikiem i LB ale szanuję decyzję autora.
Zarzuty o łamaniu regulaminu przez te kesze uważam za nietrafione.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 09 sierpnia 2016, 12:30

baloniarz pisze:@Aris a na jakiej podstawie twierdzisz, że skrzynki kolegi Magr są nieregulaminowe?
Skrzynka ZDECYDOWANIE łamie regulamin. Nie zawiera przecież hasła w pojemniku, a powinna!
Nietypowa dla tego że jej logbook i hasło do niej znajdują się w finale
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » wtorek 09 sierpnia 2016, 13:36

Jeżeli skrzynki mają nawet same hasła w pojemnikach, to niech się później autor nie zdziwi, jak ilość tych logów będzie zdecydowanie przewyższała ilość zaliczeń okolicznych skrzynek z logbookami. Będą logować zza kompa z haseł otrzymanych od znajomych. Wszystkie takie cuda sprowadzają się do kiepskich virtuali.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 109 razy
Otrzymane podziękowania: 323 razy

Post autor: krystiant » wtorek 09 sierpnia 2016, 17:37

Mi się to też nie podoba, ale kiedyś zostało uchwalone, że może być coś z hasłem zamiast porządnego pojemnika z logbookiem - przy czym jest warunek, że ma to być zainstalowane specjalnie dla potrzeb geocachingu.
za naszym wiki:
https://wiki.opencaching.pl/index.php/P ... ynki_OC_PL
Skrzynka nietypowa to skrzynka, która nie pasuje do żadnej z pozostałych definicji typów skrzynek, ale zawsze posiada fizyczny pojemnik przygotowany i umieszczony przez autora w konkretnej lokalizacji. Pojemnik ten zawiera logbook papierowy i/lub hasło do logu internetowego. Wskazówki dotarcia do niego mogą być różnorakie. Skrzynka tego typu może zawierać hasło do logu internetowego.
https://wiki.opencaching.pl/index.php/S ... _nietypowa
Skrzynka posiada tylko i wyłącznie hasło - hasło musi zostać umieszczone w skrzynce w dowolnej formie, nie mogą to być napisy na tabliczkach, budynkach, murach, itp.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post (razem 2):
rredanAgatha
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

baloniarz
Stały bywalec
Podziękował: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 52 razy

Post autor: baloniarz » wtorek 09 sierpnia 2016, 23:54

Autor tej serii w lesie umieścił "przedmioty" specjalnie na potrzeby geocachingu. Nie jest to napis na murze, płocie itp. Są to przedmioty specjalnie na ta okazję zrobione. Dlaczego nie protestują ci, którzy na miejscu byli tylko ci zza biurka? Może warto się tam wybrać i przekonać na własnej skórze jakie to "virtuale". OC to zabawa a nie ustawa o działalności Trybunału Konstytucyjnego. Poczytajcie proszę wpisy do tych skrzynek - ludzie tam dziękują za włożoną pracę nad budową poszczególnych skrzynek. W virtualach też tak jest? Raczej nie jak już to dziękowałem za pokazanie miejsca.
@Aris chcesz uwalić coś dobrego czego nie widziałeś na oczy. To może spowodować lawinę.
@Dallas na handel hasłami nie masz ani ty ani ja wpływu. Ponoć listę haseł do virtuali rozdawana nawet na jubileuszowym zlocie na Jurze w czerwcu czy maju. O uczciwości keszerów nie dyskutuje. Każdy ma swoje sumienie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi baloniarz za post:
areckis

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 195 razy
Otrzymane podziękowania: 473 razy

Post autor: deg » środa 10 sierpnia 2016, 01:29

baloniarz pisze:Dlaczego nie protestują ci, którzy na miejscu byli tylko ci zza biurka?
...
baloniarz pisze:Ponoć listę haseł do virtuali rozdawana nawet na jubileuszowym zlocie na Jurze w czerwcu czy maju. O uczciwości keszerów nie dyskutuje. Każdy ma swoje sumienie.
Jak to mówią młodzi - jebłem ;)

(sorry za offtopic, ale tak właśnie rodzi się plotka. I tak właśnie można wpaść we własne sidła...)

W temacie - dopuszczono kesze nijak mające się do regulaminu, zamiast po prostu zasugerować założycielowi, by w "przedmiotach zrobionych specjalnie na te okazje" poumieszczał jeszcze hasła. Byłoby równie dobrze, a przy okazji - zgodnie z regulaminem. Odwracanie kota ogonem i próby zwalenia nieregulaminowości keszy na forumowiczów są jakąś pomyłką...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
Jano
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » środa 10 sierpnia 2016, 10:18

@deg Ja to już jestem stary i schorowany i może z tego powodu nie widzę w którym momencie odwróciłem kota ogonem. To co napisałem @dallas to nie odwracanie kota ogonem a szara rzeczywistość. Są równi i równiejsi a hasła do virtuali krążą wśród zaprzyjaźnionych.
PS czemu ma służyć podjęcie tego tematu?
a) dobrej zabawie jaka jest OC.pl
b) dbaniu o przestrzeganie zasad i regulaminu,
c) biciu piany.
Jeśli wariant "B" to tak siłą rozpędu zróbmy porządek z wszystkimi keszami, które w większym lub mniejszym stopniu naruszają regulamin.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » środa 10 sierpnia 2016, 20:33

baloniarz pisze:Dlaczego nie protestują ci, którzy na miejscu byli tylko ci zza biurka?
Bo, jak już pisałem ludzie generalnie mają w dupie wszystko. Dodatkowo sami nie wiedzą co jest jest zgodne, a co nie z regulaminem. Przyszli, zaliczyli, zalogowali, po co im więcej kłopotów.
Jeżeli wszyscy będą przestrzegać ustalonych zasad nie będzie bałaganu. Ale jak widać, nie ten co robi skrzynki bez pojemników dostaje po uszach, tylko ten co zgłasza wątpliwości z nimi związane.
O kocich ogonach nic nie pisałem, tylko kolega Deg. :wink:

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował: 119 razy
Otrzymane podziękowania: 72 razy

Post autor: Wołki.Lca » czwartek 11 sierpnia 2016, 11:08

baloniarz pisze:Konsultował to z poprzednim COG na Pomorze, konsultował to chyba z obecnym COGowiczem. Pytał mnie i jeszcze kilka osób.
Tym bardziej nie rozumiem dlaczego temat wylądował tutaj.
Cóż, kol Magr pewnie Wam bardzo podziękuję za konsultację.
Teraz, jedynym rozsądnym wyjściem jest umieszczenie haseł w pojemnikach.
baloniarz pisze: Ponoć listę haseł do virtuali rozdawana nawet na jubileuszowym zlocie na Jurze w czerwcu czy maju.
Brawo :lol: po tym co tu napisałeś, widać jakie precyzyjne informacje przekazujesz innym. Trzeba było przyjechać też byś dostał słynną listę wirtuali na XVII-wiecznym czerpanym papierze. My ją dostaliśmy ;) jest piękna i oryginalna. Gratki dla Art_noise za zebranie tego wszystkiego w całość, jak chcesz to wyślemy Ci kopię.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Wołki.Lca za post (razem 2):
art_noiseAgatha

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 109 razy
Otrzymane podziękowania: 323 razy

Post autor: krystiant » czwartek 11 sierpnia 2016, 12:38

wołki.lca pisze:
baloniarz pisze:Konsultował to z poprzednim COG na Pomorze, konsultował to chyba z obecnym COGowiczem. Pytał mnie i jeszcze kilka osób.
Tym bardziej nie rozumiem dlaczego temat wylądował tutaj.
Cóż, kol Magr pewnie Wam bardzo podziękuję za konsultację.
Teraz, jedynym rozsądnym wyjściem jest umieszczenie haseł w pojemnikach.
Mnie tam nie było więc nie wiem - może te pojemniki są z hasłem - z czasów jak ja COG-owałem "pojemnikiem" w/g wytycznych RR mogła być np. tabliczka, tyle że nie będąca wcześniej w terenie, tylko umieszczona przez autora kesza...
wołki.lca pisze:
baloniarz pisze: Ponoć listę haseł do virtuali rozdawana nawet na jubileuszowym zlocie na Jurze w czerwcu czy maju.
Brawo :lol: po tym co tu napisałeś, widać jakie precyzyjne informacje przekazujesz innym.
Przecież napisał "ponoć"... Jak wiadomo w każdej plotce jest trochę prawdy - np. że lista była rozdawana. To mogę potwierdzić, też dostałem :D
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post:
art_noise
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ