Pokemon GO - nowy geocaching?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Pokemon GO - nowy geocaching?

Post autor: krcr » sobota 23 lipca 2016, 22:37

Szukam partnera do spółki. Wrzucamy w ciemny zaułek jakiegoś pokemona i czekamy na napaleńców. Potem pyk myk komóreczki i kasa zmieniają właściciela :D
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » niedziela 24 lipca 2016, 09:44

Najlepiej, dla większego efektu, przebrani za pokemony :mrgreen:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » niedziela 24 lipca 2016, 13:17

Największe narzędzie szpiegowskie jakie kiedykolwiek powstało. Zapewne na serwerach już jest zeskanowanych wiele ulic i budynków i to również od wewnątrz. Nawet te, do których nie ma normalnie wstępu np. prywatne osiedla, posiadłości otoczone ogrodzeniem i ochroniarzami.
A google to co niby :D A ludzie tagujący fotki z wakacji to co? Ba, nawet nasza baza skrzynek wraz ze zdjęciami...

karwdo
Podziękował: 32 razy
Otrzymane podziękowania: 80 razy

Post autor: karwdo » wtorek 26 lipca 2016, 23:16

A ja tak sobie myślę, że to zabawa podobna do Naszej, tylko ma zdecydowanie lepszy PR!
Mnie osobiście ta zabawa nie kręci, ale moja pociecha już zaczęła biegać i "łapać"... jak to stwierdziła: "Ty zbierasz kesze, ja pokemony".

Inwigilacja... pokażcie mi dziś osobę w sieci, która nie może zostać w 5 minut zinwigilowana?!:)

Cieszmy się więc swoją zabawą i pozwólmy bawić się innym... tak dla przypomnienia... my szukamy pudełek po lasach, pod kamieniami, pod parapetami!?!?! :)))))

Czy pokemoda minie?
W moim odczuciu wszystko co wyciąga dzieciaki z domu i pozwala spotkać (poznać) inne osoby jest fajne.
A że przy tym można kesze na bezczela podejmować... tylko ręce zacierać:) Przetestowałem na jakiejś Pokearenie i 30 osób tam obecnych, nawet uwagi nie zwróciło na 3 osoby grzebiące pośród nich w krzakach:)
Niech więc pokemony "biegają" po świecie, byle naszych keszy nie pożerały;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi karwdo za post:
Tati
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Podziękował: 171 razy
Otrzymane podziękowania: 100 razy

Post autor: krcr » sobota 30 lipca 2016, 00:33

karwdo pisze: Czy pokemoda minie?
W moim odczuciu wszystko co wyciąga dzieciaki z domu i pozwala spotkać (poznać) inne osoby jest fajne
Najpierw tylko trzeba oderwać wzrok od smartfona :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krcr za post:
karwdo
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » czwartek 11 sierpnia 2016, 21:11

Aris pisze:Mnie ciekawi ile to przetrwa. Niestety nie jest mi dane wypróbować. :cry:
Znając życie jacyś zamuleńcy będą mieć wypadki przez to. :shock:
Ingress dużo bardziej pożyteczny a niezbyt popularny.
Ta sama firma wypuściła wcześniej to z niebieskimi i zielonymi portalami. Nie przetrwało 3 lat, zasięg spada, to uruchomili pokemony. To nie jest obliczone na długotrwały zysk tylko duży zysk w krótkim czasie. Geocaching powstał oddolnie, w założeniu niezarobkowo. Że serwis komercyjny wyparł niekomercyjne, no cóż, siła reklamy. Cieszę się, że póki co mam wybór, bawię się w obydwu ale wolę OC z racji regulaminowych i podejścia do pojemnika.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

ZielonaPlazma
Nowy na forum

Post autor: ZielonaPlazma » czwartek 18 sierpnia 2016, 11:09

Czy jestem jedyną osobą tutaj, która gra jednocześnie w GC i pokemony?

Wbrew pozorom, w pokemony w większości nie bawi się dzieciarnia, tylko ludzie po 20-stce, dla których jest to trochę sentymentalna podróż (pokemony leciały w czasach kiedy mieliśmy po 10-12 lat! Ach, dzieciństwo!).
Pokemony to powrót do dzieciństwa, bardziej ciekawostka, która zaraz się znudzi. Geocaching jest ciekawszy, ma więcej możliwości i przede wszystkim trzeba się natrudzić, żeby złapać fizycznie pojemnik :D

Daję pokemonom jeszcze kilka miesięcy, max do końca roku. Z końcem ciepłych dni spadnie zainteresowanie, tak samo jak zawsze spada aktywność na OC z końcem lata (bo przestają się bawić 'sezonowcy', którzy zakładają konto w lipcu, znajdują 10 skrzynek i zarzucają to).
Tak myślę.
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » czwartek 18 sierpnia 2016, 15:49

Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ