Geocaching w lasach

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

kapitanJodełła
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 15 marca 2016, 12:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Geocaching w lasach

Post autor: kapitanJodełła »

Witam wszystkich Kolegów i Koleżanki
Pewnie niektórzy z Was potkali się już na innych forach i grupach geo ze mną i tematem, który chciałbym przedstawić.
Jestem studentem 5 roku leśnictwa na SGGW w Warszawie. Badam możliwości rozwoju Geocachingu na terenie polskich lasów. Próbuję dotrzeć do możliwie wielu geokeszerów. Praca dyplomowa którą tworzę ma szansę wskazać jednostkom Lasów Państwowych, że idea Geocachingu jako metoda rozwoju turystyki jest warta zainteresowania. Inicjatywa stworzenia pracy badawczej na temat geocachingu wzięła się z wyraźnego trendu w polskim leśnictwie, które stawia ostatnio na rozwój edukacji i turystyki oraz pośrednio z własnych zainteresowań. Najogólniej mówiąc, praca będzie wskazywać pozytywne aspekty rozwoju geocachingu w naszych lasach oraz zagrożenia z tym związane. Postaram się zakreślić cechy dobrej skrzynki oraz warunki jej zakładania. Cięższą kwestią może być próba stworzenia opisu podstaw lokalnej współpracy geokeszerów z nadleśnictwami. Żeby praca nie była zbyt teoretyczna, odniosę się do terenu mojego nadleśnictwa, na którym jakiś czas temu założyłem kilkanaście skrzynek przy najciekawszych lokalizacjach. . Korzyści jakie niesie za sobą moja praca to przede wszystkim rozwój geocachingu w lasach mojej okolicy przy współpracy z jednostkami Lasów Państwowych (spora część już została zrealizowana) oraz wskazanie wyższym szczeblom i pracownikom LP, że geocaching jest alternatywą dla innych rodzajów turystyki (mój wydział ściśle współpracuje z Lasami Państwowymi co daje pewne perspektywy dla prowadzonych badań).

Jeśli udało Ci się przebrnąć przez ten przydługi wstęp to zapraszam do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej geocachingu w polskich lasach:

https://docs.google.com/forms/d/1MQdiuL ... _form_link

Korzystając z okazji, chciałbym również wystosować prośbę do osób które zetknęły się z jakąkolwiek literaturą dotyczącą geocachingu (polską i zagraniczną) o wskazanie tytułów, podesłanie pdf. Pozyskanie odpowiednio dużej ilości różnorodnej literatury w tym temacie to duża trudność, a każda książka, opracowanie czy materiały z konferencji są dla mnie na wagę złota.
Dziękuje i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 1761
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 258 razy

Re: Geocaching w lasach

Post autor: brasia »

Skontaktuj się z KTHM - robił opracowania dotyczące cachingu, kojarzę, że dwukrotnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Geocaching w lasach

Post autor: Leśne oko »

Czekam na telefon . Wysyłam na PV , jestem leśnikiem i inicjatorem Geościeżki Skarb Leśnika i mam co nieco dla ciebie do powiedzenia .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....

ODPOWIEDZ