Jajko, a może kura ?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec

Jajko, a może kura ?

Post autor: KTHM » piątek 23 października 2015, 01:54

Taka sytuacja: albo F5 non toper, albo przypadkiem wchodzisz na stronę i widzisz FTFa.
Poginasz, znajdujesz i ... wpisujesz się jako dwa tysiące pińcet czy.
I co? Czekasz na te 2502 logi. Loguje się z pięć osób.
Przy czym od daty publikacji (np. 01.04.2015) do daty Twojego logu W PAPIEROWYM LOGBOOKU (01.04.2015) minęło ZERO dni. A na OC po chwili (kilka tygodni) pojawiają się wpisy: Dzięki (synchro z GC). Na GC user miał log 14.12.2010.

Moje pytanie brzmi: jak można znaleźć coś (pociąg pod Wałbrzychem) co nie istnieje?

A drugie pytanie: Was ge tun ?

Czy synchro z GC może być równoważne z logiem na OC ?

Myślę tak: wstrzymajcie się z logowaniem znalezienia przez nas, poza GCowych, albo podejmijcie ponownie, OC kesza. W przeciwnym razie idziecie na staty.

Tyle.
Czekam na przedwyborcze zrąbanie.
Pozdrawiam
KTHM / Maraian

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Jajko, a może kura ?

Post autor: brasia » piątek 23 października 2015, 08:59

Taka sytuacja: Zakładasz skrzynkę, po jakimś czasie pojawia się info, że logbook pełen. Sądząc po ilości logów za wcześnie idziesz na miejsce, zaglądasz do logbooka wpisy nieznanych osób. Wracasz do domy, zaglądasz do neta a tam skrzynka GC. Idziesz na miejsce, przenosisz swoją skrzynkę w inne miejsce. Zaglądasz na GC - okazuje się że skrzynka zaginęła, no jak miała nie zaginąć, jeśli była to moja skrzynka.
Sposób na założenie skrzynki na GC: szukasz skrzynki na innym serwisie, wpisujesz w necie info o skrzynce w tym miejscu, oczywiście pojemnikiem się nie przejmujesz, bo przecież pojemnik już jest na miejscu (co z tego, że nie Twój).
Swoją drogą jaki trzeba mieć współczynnik inteligencji, aby nie widzieć gdzie się wpisuję.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » piątek 23 października 2015, 10:06

KTHM pisze:Czy synchro z GC może być równoważne z logiem na OC ?
A dlaczego nie? Niektóre miejsca są na tyle mało ciekawe, że dla samego kesza (w którego logbooku już jestem wpisany) nie warto jechać, a są inne miejsca, które się często odwiedza nawet bez kesza...
To samo działa również w drugą stronę - u nas na Opolszczyźnie Czesi latali po FTF-y do starych keszy z OC...
KTHM pisze:Myślę tak: wstrzymajcie się z logowaniem znalezienia przez nas, poza GCowych, albo podejmijcie ponownie, OC kesza.
Też jestem tego zdania, dlatego jak mojego starego OC-kesza rejestrowałem na GC prosiłem na lokalnym forum żeby poczekać z logowaniem... Warto też w opisie zaznaczyć, że to stary kesz z innego systemu - na GC jest to problematyczne, ale u nas nikt nie powinien robić problemów.

@brasia - to się stało naprawdę :shock:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » piątek 23 października 2015, 11:45

krystiant pisze: @brasia - to się stało naprawdę :shock:
U mnie dwa przypadki potwierdzone, trzeci mam tylko podejrzenie. Może skrzynka GC była, ale po usunięciu mojej, tamte miały nieznalezienia. Z tego co wiem nie tylko u mnie były takie przypadki.
Np.
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=15666 - 2.09 skrzynka przeniesiona
http://www.geocaching.com/geocache/GC5H ... eszynek-10 - ostatnie znalezienie 28.08

azhag
Wyjadacz

Post autor: azhag » piątek 23 października 2015, 18:44

I'm sorry from the mountain, ale nie mogłem się powstrzymać:
brasia pisze:http://www.geocaching.com/geocache/GC5H ... eszynek-10 - ostatnie znalezienie 28.08
Even seasoned cyclists believe that although it is a simple route, but not for "shellfish".
:D:D:D:D:D
Obrazek

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » sobota 24 października 2015, 21:26

azhag pisze::D:D:D:D:D
Łuuuuu, ale żeś powiedział!! A w temacie się wypowiesz? :lol:
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

azhag
Wyjadacz

Post autor: azhag » niedziela 25 października 2015, 00:09

No w temacie w sumie nie bardzo, ale tłumaczenie typu „nie dla mięczaków” → „not for «shellfish»” jak w przykładzie mnie śmieszy. Po prostu, nie to, że wbijam szpilę. Ot, takie mam głupie poczucie humoru, pocieszam się, że w nieskończoności wszechświata istnieją gorsze wady, nawet jeśli niewiele.
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » niedziela 25 października 2015, 10:05

azhag pisze:No w temacie w sumie nie bardzo, ale tłumaczenie typu „nie dla mięczaków” → „not for «shellfish»” jak w przykładzie mnie śmieszy.
Tym bardziej, że szlak jest praktycznie płaski jak stół, z jednym podjazdem i zjazdem drogą asfaltową. :lol:

tty12
Nowy na forum

Post autor: tty12 » poniedziałek 09 listopada 2015, 12:48

Dorzucę coś do tematu.

Skrzyneczka w Piasecznie -"James, radiogłowi i żuk z rewolwerem jadą do nikąd - OP5B31" . Autor najpierw założył na OC później na GC. Po jakimś czasie wysłał skrzynkę na OC do archiwum ( i chyba wszystkie swoje skrzynki, zostawiając je aktywne na GC). A tu nagle na OC pojawia się wpis że skrzyneczka znaleziona.

--> http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP5B31
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » poniedziałek 09 listopada 2015, 15:08

Jeśli skrzynka jest w terenie, to jak najbardziej można logować, nawet jeśli na OC jest zarchiwizowana. W drugą stronę też to działa (czyli zarchiwizowane na GC można logować dzięki linkom z poziomu OC). Natomiast jeśli ktoś obcy rejestruje czyjąś skrzynkę z OC jako własną... brak mi słów.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 306 razy
Kontakt:

Post autor: Lza » poniedziałek 16 listopada 2015, 23:53

lavinka pisze:Jeśli skrzynka jest w terenie, to jak najbardziej można logować, nawet jeśli na OC jest zarchiwizowana.
To są jakieś herezje :-) Skoro zarchiwizowana, to po to, żeby jej nie szukać i nie logować. Nie można logować znalezienia pojemnika z innego serwisu, tylko dlatego, że kiedyś był tam też kesz z tego serwisu. Zarchiwzowana = nie ma jej w danym systemie, a pudełko może być w innym albo służyc autorowi do czegoś innego. I należy to uszanować.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post:
krystiant

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » wtorek 17 listopada 2015, 07:18

Lza pisze:
lavinka pisze:Jeśli skrzynka jest w terenie, to jak najbardziej można logować, nawet jeśli na OC jest zarchiwizowana.
To są jakieś herezje :-) [...] Zarchiwzowana = nie ma jej w danym systemie, a pudełko może być w innym albo służyc autorowi do czegoś innego. I należy to uszanować.
Herezje, to Ty Łza o Garminach opowiadasz. Podstawą zalogowania jest wpis do dziennika papierowego. Od zawsze tak było i miejmy nadzieję, że to się nie zmieni. Jeżeli właściciel archiwizuje kesza, to jego obowiązkiem jest posprzątanie po sobie w terenie (a jak strzela focha i zabiera zabawki do innej piaskownicy, to powinien usunąć informację z dziennika, że to kesz OC) . Pudełko z dziennikiem z nazwą kesza jest keszem. znalazłem, wpisuję, loguję - to takie proste.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » wtorek 17 listopada 2015, 09:03

Moim zdaniem to jest pudełko z innego systemu. Wpis do pojemnika, którego nie ma w systemie jest nie ważny.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » wtorek 17 listopada 2015, 16:06

Słusznie prawisz ;) tyle, że kesz jest w systemie - ze stanem: zarchiwizowany.

Tylko warto zwrócić uwagę, czy to, co znaleźliśmy, to nasz kesz (a nie fizycznie GC only)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » wtorek 17 listopada 2015, 21:04

Znaczy się, że jak się ktoś (np. obrażony na OC) chce zabezpieczyć się przed wpisami "statsiarzy" to trzeba zrobić tak jak spider - wyczyścić opis i utopić kesza na N 0 E 0 ? Bo decyzję autora kesza nie wszyscy uszanują...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ