Propozycja zmian skrzynek wirtualnych (ankieta)

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za okresową weryfikacją skrzynek wirtualnych ?

Czas głosowania minął wtorek 03 lutego 2015, 12:13

Tak
41
76%
Nie
13
24%

Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

Re: Propozycja zmian skrzynek wirtualnych (ankieta)

Post autor: DeepBlue » środa 28 stycznia 2015, 12:16

Silent A pisze:Nie wiem po co wyszły tu kwestie techniczne - to jest na obecnym etapie nieistotne (...)
Silent, jest istotne. Jaki głębszy sens ma ankieta, kiedy po jej zamknięciu trzeba będzie zawiesić sprawę z powodu trudnego do obejścia problemu w kodzie? Później temat odgrzany zacznie się od "znów nic nikt nie zrobił".
To tak jakby ogłosić wybory z komunikatem, że niekoniecznie zwycięzca będzie prezydentem.

(Powyższa wypowiedź nie jest oficjalnym stanowiskiem RR.)
Obrazek

Art_Bi
Bywalec
Podziękował: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 21 razy

Post autor: Art_Bi » środa 28 stycznia 2015, 13:02

Piostu pisze:A ja się cały czas zastanawiam, coście się wszyscy tak uparli na wirtuale, i czemu własnie na nie ?
W serwisie jest jeszcze np. 24 skrzynek webcamu, ...
Nikt się nie uparł, tylko temat co roku w zimie wraca jak bumerang, tym razem kolega TolBoy go odgrzał. Dlaczego oszukujecie samych siebie ?
A webcamy nie rzucają się tak w oczy, bo jest ich tylko 24 szt. Jeśli chodzi o moje zdanie to też powinny iść "do piachu". :wink:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Art_Bi za post:
parlando
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował: 133 razy
Otrzymane podziękowania: 191 razy

Post autor: Ranwers » środa 28 stycznia 2015, 13:18

DeepBlue pisze:
Silent A pisze:Nie wiem po co wyszły tu kwestie techniczne - to jest na obecnym etapie nieistotne (...)
Silent, jest istotne. Jaki głębszy sens ma ankieta, kiedy po jej zamknięciu trzeba będzie zawiesić sprawę z powodu trudnego do obejścia problemu w kodzie? Później temat odgrzany zacznie się od "znów nic nikt nie zrobił".
To tak jakby ogłosić wybory z komunikatem, że niekoniecznie zwycięzca będzie prezydentem.
Nie do końca masz rację. W najgorszym przypadku całe obciążenie spadnie na COG (zrozumiałem, że COG ma możliwość zmiany z "tymczasowo niedostępna" na "gotowa do szukania" w przypadku wirtuala. Czy tak faktycznie jest?). W najgorszym przypadku najgorszego przypadku będzie trzeba "obrobić" 482 zgłoszenia "chcę aktywacji mojego wirtuala". Zakładając, że nie będzie większej weryfikacji, to taka operacja chyba nie ma szans zająć więcej niż minutę (link do kesza, edycja, zmiana na "gotowa do szukania", zapis zmian). 482 minut to ~8 godzin dodatkowej pracy.

Nie wierzę, że każdy wirtual zostanie przywrócony... ba, uważam, że nie będzie ich więcej, niż połowa (a nadzieję mam, że żaden). Dla tego, jeżeli okaże się, że nie da się niewielkim nakładem pracy umożliwić założycielom zmianę statusu wirtuala samodzielnie i "COG to będzie musiał zrobić", to ja zgłaszam się na dodatkowego "wirtualnego COGowicza", który pozmienia wirtualne "TN" na "GDSz".
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Ranwers za post:
łowca
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

Post autor: DeepBlue » środa 28 stycznia 2015, 14:45

Ranwers pisze:(...) zrozumiałem, że COG ma możliwość zmiany z "tymczasowo niedostępna" na "gotowa do szukania" w przypadku wirtuala. Czy tak faktycznie jest?(...)
Jak wspomniałem we wcześniejszej informacji RR, nie jest tak do końca. Z niewiadomych przyczyn kod (żargon techniczny dla mnie za trudny) w wypadku części wirtuali nie pozwala na przywrócenie na GDSz nawet userom z uprawnieniami OC-Team. Stąd ostrzeżenie RR, że niechcący można uwalić wirtuala, którego właściciel będzie chciał przywrócić po TN.
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » środa 28 stycznia 2015, 22:24

DeepBlue pisze:...niechcący można uwalić wirtuala, którego właściciel będzie chciał przywrócić po TN.
:mrgreen:
Piostu pisze:W serwisie jest jeszcze np. 24 skrzynek webcamu
Pomału, pomału, nie od razu Luboszów zbudowano... Dopiero się rozkręcamy.
Ranwers pisze:...jeżeli okaże się, że nie da się niewielkim nakładem pracy umożliwić założycielom zmianę statusu wirtuala samodzielnie i "COG to będzie musiał zrobić", to ja zgłaszam się na dodatkowego "wirtualnego COGowicza", który pozmienia wirtualne "TN" na "GDSz".
Chciałbym tylko przypomnieć, że społeczne klikanie 482 razy zgłosiłem pierwszy. Jedynie różni nas trochę końcówka założeń, bo u mnie zamiast GDSz występuje w tym miejscu wielkie Z :wink:

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » czwartek 29 stycznia 2015, 10:06

Ja bym poszedł dalej. Dla keszy, które z przejdą procesu weryfikacji (zostaną zarchiwizowane) wywalić punkciki ze statystyk :D Jednak doskonale zdaję sobie sprawe, że nie ma najmniejszych szans żeby przeszło :D
ObrazekObrazek

Art_Bi
Bywalec

Post autor: Art_Bi » czwartek 29 stycznia 2015, 11:08

Rob pisze:Ja bym poszedł dalej. Dla keszy, które z przejdą procesu weryfikacji (zostaną zarchiwizowane) wywalić punkciki ze statystyk :D ...
Nie no, bez przesady. Zweryfikować, zarchiwizować - TAK, ale dłubać w statach to NIE. Przecież są ludzie którzy "prawidłowo" zaliczali wirtuale odwiedzając te miejsca fizycznie. Jest to też kawał naszej keszerskiej historii, nie zawsze chlubnej, ale jednak. ;)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » czwartek 29 stycznia 2015, 15:12

trzeba się śpieszyć z googlaniem i logowaniem wirtuali, skoro sprawy doszły tak daleko. To może być już ostatni gwizdek
.

Awatar użytkownika
Psikiszek
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Psikiszek » czwartek 29 stycznia 2015, 16:23

Rob pisze:Ja bym poszedł dalej. Dla keszy, które z przejdą procesu weryfikacji (zostaną zarchiwizowane) wywalić punkciki ze statystyk :D Jednak doskonale zdaję sobie sprawe, że nie ma najmniejszych szans żeby przeszło :D
Aż tak to nie. Ja swoje statystyki lubię i w pewnym sensie jest to dla mnie motywacja. Oprócz kilku skrzynek wirtualnych, które da się policzyć na palcach jednej ręki i zostały wymyślane do googlowania, jak np ta poświęcona twórcy geocachingu, przy pozostałych byłem osobiście i tą przysłowiową cyferkę z hydrantu spisałem. Czemu moje znalezienia mają być tak samo potraktowane, jak te wyguglowane? Myślę, że byłoby to niesprawiedliwe.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » czwartek 29 stycznia 2015, 18:42

Psikiszek pisze: Czemu moje znalezienia mają być tak samo potraktowane, jak te wyguglowane? Myślę, że byłoby to niesprawiedliwe.
Niestety nie można było przewidzieć ścieżki dla typu "wirtualna" będzie. Może zabrakło wyobraźni, może cierpliwości, ale typ ten moim zdaniem nie powinien nigdy zaistnieć w geocachingu.
Osobiście zawsze miałem niedosyt, że pomimo dotarcia na miejsce i wykonaniu zadania zabrakło fizycznej skrzynki. Myślę też, że wiele osób (nawet Ci, którzy googlują) również mają podobne odczucia - stąd te lakoniczne komentarze, czy nawet log bez treści. Można sobie także wyobrazić, że zabawa z wirtualami odbywa się gdzieś niezależnie od klasycznego geoachingu - czy taki projekt miałby powodzenie? Myślę, że nie.
Gdyby mi zależało tylko na ciekawych miejscach, to pewnie wystarczyłaby mi polskaniezwykla, czy inne zaliczgmine, ale ja wolę wybrać się tam, gdzie jest skrzynka.
Wirtuale są za daleko od geocachingu - dalej niż skrzynki mobilne (zablokowane bez publicznej dyskusji), dalej niż owny (o nietypowych nie piszę, ale często są to zwykłe "tradycyjne" typy, gdzie jeden element wypada poza definicje, albo kesze w obiektach).
Jeżeli ktoś loguje uczciwie, to przy wyłączeniu ze statystyk wirtuali będzie zaledwie draśnięciem. Jeżeli ktoś ma podobne przekonanie, że wirtual to nie skrzynka, to tym bardziej. Ja na pewno nie płakałbym po tych paru "keszach" (a swoje skromne staty również lubię).

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » czwartek 29 stycznia 2015, 22:23

Lza pisze:trzeba się śpieszyć z googlaniem i logowaniem wirtuali, skoro sprawy doszły tak daleko. To może być już ostatni gwizdek
.
Mnie takie komentarze , wpisy bardzo dziwią. Czy to RT?

brajan74
Stały bywalec
Podziękował: 53 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy

Post autor: brajan74 » czwartek 29 stycznia 2015, 23:27

To poczucie humoru kolegi z RT. Bo poczucie humoru w tej zabawie też jest potrzebne.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brajan74 za post:
pawelko

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » czwartek 29 stycznia 2015, 23:40

brajan74 pisze:To poczucie humoru kolegi z RT. Bo poczucie humoru w tej zabawie też jest potrzebne.
"Podziękował" za uspokojenie

Art_Bi
Bywalec

Post autor: Art_Bi » czwartek 29 stycznia 2015, 23:46

Lza pisze:trzeba się śpieszyć z googlaniem i logowaniem wirtuali, skoro sprawy doszły tak daleko. To może być już ostatni gwizdek.
Ale po co się tak męczyć tym googlaniem i logowaniem, przecież koledzy z RT mogliby wystrugać odpowiedni skrypcik, który przed archiwizacją zalogowałby wszystkie wirtuale, wszystkim userom. Zwolennicy i przeciwnicy byliby zadowoleni, można by wtedy zamknąć debatę na ten temat na zawsze. :wink:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » piątek 30 stycznia 2015, 11:01

zróbcie zrzutkę, to zrobimy taki skrypcik :-)

ODPOWIEDZ