Propozycja zmian skrzynek wirtualnych (ankieta)

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za okresową weryfikacją skrzynek wirtualnych ?

Czas głosowania minął wtorek 03 lutego 2015, 12:13

Tak
41
76%
Nie
13
24%

Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Re: Propozycja zmian skrzynek wirtualnych (ankieta)

Post autor: Żywcu »

łowca pisze:
Żywcu pisze:
Problem z wirtami leży w ich wirtualnych znalezieniach, nie w braku opieki przez twórcę :!:

Nie tędy droga :!: Raczej namawiajcie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości.
W jaki sposób chcesz wyeliminować nieprawidłowość polegającą na logowaniu 'znalezienia' wirtuala bez faktycznego wyłażenia w teren? Takie 'Przecięcie 53 18' - da się wygooglać, da się oszukać podłączając do smartfona symulator pozycji. Co proponujesz zrobić, żeby takich 'znalezień' nie było?
(chciałem zacytować, a dałem podziękowanie... - trzeba się przyzwyczaić do nowego wyglądu forum :lol: )

Co ma piernik do wiatraka???
Ja nic nie chcę eliminować - to nie mój pomysł.

Ten pomysł (ankietowany) sprawi, że wyjedziesz na urlopik noworoczny z wirtualem w giepsie, wrócisz i nie będziesz mógł zalogować kesza - nawet jeśli go znalazłeś..., jeśli jego twórca nie reaguje - to trwale :!:
Jest wiele wirtuali, które da się znaleźć w terenie, a ich twórcy się już nie bawią. Wielokrotnie są w bardzo interesujących miejscach - takiego już trwale nie zalogujesz i zniknie z systemu automatycznie, bo ktoś kolanem przepchnie to rozwiązanie :evil:

Skala problemu, będącego uzasadnieniem tego wniosku jest mikroskopijna i sama się wyeliminuje poprzez właściwe logi lub interwencję keszerów!!!
Silent A pisze: (...)
Moja propozycja - wprowadzenie corocznej obowiązkowej weryfikacji skrzynek wirtualnych.
... a moja jest inna (zakładając że o dobro systemu chodzi, a nie o wyeliminowanie konkretnego typu) - "wprowadzenie corocznej obowiązkowej weryfikacji skrzynek" - wszystkich !!! (wiele więcej "niezadbanych" się wyeliminuje z nowym rokiem :lol: )

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Żywcu, szala korzyści przechyla szalę "szkód". Twory wirtualne są sztuczne i z geocachingiem mają niewiele wspólnego.
Żywcu pisze:Wielokrotnie są w bardzo interesujących miejscach - takiego już trwale nie zalogujesz i zniknie z systemu automatycznie
Liczba skrzynek chyba nie jest ograniczona z góry? Ja w swojej okolicy obserwuję, że ilość "zgonów" jest przewyższana przez liczbę nowych keszy:) (czyli jest szansa, że powstaną nowe skrzynki w miejsce "skrzynek").
Żywcu pisze:bo ktoś kolanem przepchnie to rozwiązanie
Przepraszam za uszczypliwość - tak jak np. zmianę wymagań dla kandydatów do RR tuż przed wyborami?
Żywcu pisze:Skala problemu, będącego uzasadnieniem tego wniosku jest mikroskopijna i sama się wyeliminuje poprzez właściwe logi lub interwencję keszerów!!!
To znaczy jak? - Googlowaniem haseł (lub pozyskanie listy haseł) i hurtowym logowaniem znalezień, czy fałszywym logowaniem nieznalezień, bo takie sposoby widziałem w logach...
Z moich obserwacji wynika, że walka o jakość wirtualnych tworów jest po prostu nie warta świeczki - lepiej dbać o prawdziwe kesze. Ewentualne zgłoszenia mogą też powodować lokalne animozje.
Ja i tak widzę propozycję Silent A jako bardzo kompromisową i to z ukłonem w stronę "kolekcjonerów". Najchętniej widziałbym wyodrębnienie wirtuali ze statystyk znalezień.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

parlando pisze:Przepraszam za uszczypliwość - tak jak np. zmianę wymagań dla kandydatów do RR tuż przed wyborami?
Nie gniewam się, choć argumentu nie potrafię dopasować do sensowności tej ankiety 8)

Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem:
Twory wirtualne są sztuczne i z geocachingiem mają niewiele wspólnego.
Wirtual jest bardziej "geocachingowy" niż: quiz, mobilna, own i niektóre wynalazki "nietypowej" :!: (w przeciwieństwie do nich, jest powiązana z konkretnymi współrzędnymi, a to jest podstawa tej zabawy :!: )
- poza "tradycyjną" jest najbardziej "geocachingowa", bardziej niż multi i webcam.
parlando pisze:
Żywcu pisze:Skala problemu, będącego uzasadnieniem tego wniosku jest mikroskopijna i sama się wyeliminuje poprzez właściwe logi lub interwencję keszerów!!!
To znaczy jak?
Napisałem już... - przez właściwe logi i ewentualne zgłoszenia do COG. Twoja wypowiedź, chyba dotyczy innego problemu (którym się tutaj nie zajmujemy - ja też ne chcę się w tym temacie wypowiadać - wypowiadam się o sensowności pomysłu z ankiety).

parlando
Forumator

Żywcu pisze:Nie gniewam się, choć argumentu nie potrafię dopasować do sensowności tej ankiety
To nie argument odnośnie ankiety, tylko próba pokazania jak niejednoznaczną jesteś osobowością:) (nie napiszę, że chodziło trochę o zdyskredytowanie Ciebie (jako lobbystę) w oczach czytających:))
Żywcu pisze:Wirtual jest bardziej "geocachingowy" niż: quiz, mobilna, own i niektóre wynalazki "nietypowej"
Chodzi np. o coś takiego:
Ile to jest 2+2?
52.06943,19.480197
[hasłem jest wartość powyższej sumy]

To tylko absurdalny przykład.

PS, nie wierzę Ci z tym "bardziej";)

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

parlando pisze:
Żywcu pisze:Wirtual jest bardziej "geocachingowy" niż: quiz, mobilna, own i niektóre wynalazki "nietypowej"
Chodzi np. o coś takiego:
Ile to jest 2+2?
52.06943,19.480197
[hasłem jest wartość powyższej sumy]

To tylko absurdalny przykład.

PS, nie wierzę Ci z tym "bardziej";)
To jest przykład na quiz... - ale już sam zgłupiałem, bo wchodzę na OpenGeoWiki i czytam... - to bardzo dziwne, że "ktoś" tak definicję pozmieniał, skoro w 2009 roku (a od tego czasu nie można takich zakładać...) było tak...

No dobra, stary jestem :(
Już się nie wypowiadam - "róbta, co chceta"
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
parlando

parlando
Forumator

Żywcu pisze:To jest przykład na quiz
Przepraszam, chciałem tym przykładem zastąpić treść zadania danego wirtuala, które jest trywialne, bo da się wygoglować, jest na liście haseł itp.
Zmiana definicji chyba była konieczna, bo dla nowych użytkowników ta pierwotna byłaby anachroniczna. Istota chyba została, tylko ujęta innymi słowami. Oprócz tego, że trzeba udowodnić iż się było na miejscu...
No to chyba jednak nie jest to typ bardziej geocachingowy?

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

parlando pisze:Oprócz tego, że trzeba udowodnić iż się było na miejscu...
No właśnie:
Należy odwiedzić wskazane miejsce...
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
parlando

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

Żywcu coś się tak zbulwersował ? włączysz sobie swojego wirtuala i będzie dobrze....

a tak bardziej na poważnie to chętnie usłyszę argumenty na nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 98 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Żywcu pisze:Wirtual jest bardziej "geocachingowy" niż: quiz, mobilna, own i niektóre wynalazki "nietypowej" :!: (w przeciwieństwie do nich, jest powiązana z konkretnymi współrzędnymi, a to jest podstawa tej zabawy :!: ).
Z ownami akurat się zgadzam, że to twory z innego świata. Uprzyjemniają imprezy, ale czy zamiast przez pół godziny układać klocki lub rozkręcać telewizor nie lepiej wykorzystać ten czas na pogadanie z innymi jak człowiek z człowiekiem, bo chyba o to chodzi a nie o powrót z eventu z +20 w statach?

Patrząc bez emocji na wszystko z boku wystarczy porównać czołówkę rekomendowanych skrzynek w kraju i mamy w pierwszej trójce
multi http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4888,
multi http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=24706,
quiz http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4242
i dla kompletu kategorii niedaleko za nimi nawet
mobilniaka http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=31038.
i nawet owna http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=22442
Do znaczącego gwiazdkowo virtuala na tej liście nie dotarłem.

Rozumiem sentyment starej kadry do tego typu, ale spłycając temat zamiast znaku na A4 czy widoku samolotu na zdjęciach satelitarnych wolałbym w terenie zobaczyć byle jaki park ale z fizyczną skrzynką którą dla zabawy mogą SZUKAĆ wszyscy członkowie mojej rodziny.

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

To moze i ja ??

http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 47#p127647

B
co mu nie przeszkadzaja, od tego sa filtry
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

Awatar użytkownika
pawelko
Stały bywalec
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: pawelko »

Zgadzam się z wypowiedziami Kol. Żywcu. Nie wiem po co tworzyć kolejne "byty" sprawdzania - weryfikacji skrzynek przez ich tymczasowe uniedostępnianie. Po czasie faktycznie przyjdą pomysły, żeby robić coś takiego z każdą skrzynką. Widzę w wielu postach, że boli niektórych znajdowanie ich wirualnie przez innych - no cóż, krzywdę robią sobie jedynie użytkownicy, którzy tak postępują. Skrzynki wirtualne mają swoją wartość dla osób, które je faktycznie odwiedzają, a dla nabijających statystyki będą czasem udręką. Może sprawia im przyjemność wirtualne znajdowanie i znany pewnie wszystkim wierszyk:
" Wirtualny kesz
- łatwo zdobyć, jeśli chcesz.
Wujka Google'a się podręczy,
a on w haśle cię wyręczy.
Jeszcze tylko wpis do logu,
kesz zgaszony - dzięki Bogu!
Bo ja wcale się nie chwalę,
że googluję wirtuale.
Za niespełna pięćset wpisów
pozbędę się ich z serwisu."
O mobilnych, own'ach się już nie wypowiem (i lobbowaniu), bo nie ten wątek.
Za ten post autor pawelko otrzymał podziękowanie:
Żywcu

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

Kesze nie mogą być nieśmiertelne. A tak jest w przypadku wirtuali, którymi nie opiekują się założyciele. Pomysł przełączania w stan tymczasowo niedostępna bardzo mi się podoba. Ale niekoniecznie co roku.

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: DeepBlue »

Zanim Rada Rejsu zajmie stanowisko w ogólnej dyskusji dot. skrzynek wirtualnych, informuje o możliwych konsekwencjach związanych propozycją „corocznej weryfikacji” wirtuali, a wynikających z uwarunkowań technicznych.
Jak wszyscy rozumiemy, weryfikacja miałaby wyglądać następująco:
1. COG/RR/RT zmienia status wirtuala na „tymczasowo niedostępny” (TN).
2. Autor/właściciel skrzynki aktywny i chcący nadal utrzymać ją przy życiu poprzez edycję statusu powinien zmienić ją na „gotową do szukania” (GDSz).
Tu pojawia się problem – „system” nie pozwala już na opublikowanie jako GDSz skrzynki wirtualnej, więc będzie prosić o wskazanie typu skrzynki innej niż wirtualna.
Jedyna możliwość, chociaż jak się okazuje, nie do końca pewna dla wszystkich skrzynek wirtualnych o statusie TN, to odwieszenie jej „ręczne” przez uprawnionego członka OC-Team. Według stanu na 26.01.2015 powinno zadziać się to 482 razy, zakładając oczywiście, że wszystkie wirtuale „chcą żyć”.
I tu miejsce na dość istotną uwagę - dla pewnej części wirtuali kod strony powoduje brak możliwości ich edytowania nawet przez OC-Team – powód nieznany.
Stąd proponujemy, obok aktualnej dyskusji, zastanowić się nad propozycjami innych rozwiązań dotyczących skrzynek wirtualnych.
Powyższe stanowi tylko informację natury technicznej, którą RR czuła się w obowiązku podać do publicznej wiadomości.
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

Ja zakładam, że Silent A jako człowiek z RT i pomysłodawca tego rozwiązania zająłby się sprawą od strony technicznej żeby:
ad.1. zmiana na TN była robiona z automatu
ad.2. kesz typu "virtual" mógł być przestawiony z TN ma GDSz
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 98 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

"Kilka" osób będzie bardzo wdzięcznych wszystkim zaangażowanym w temacie zwłaszcza Silientowi, jeżeli uda się załatwić to hurtem.
Jeżeli rozwiązanie okaże się niewykonalne lub zbyt czasochłonne można wprowadzić program zastępczy:
-poinformować wszystkich właścicieli virtuali, że mają dać znać czy żyją (wpisać coś w logu, zaktualizować opis, odpowiedzieć na mail systemowy), wyznaczyć ustawowy czas np, 3 miesiące. Jeżeli ktoś nie da znać, można ręcznie dokonać zgłoszenia - zgłoś problem > skrzynka wymaga archiwizacji.
A potem to już wg standardowego schematu.
Jeżeli jakiekolwiek działania będą wymagać klikania do kilkuset osób to chętnie służę pomocą.

ODPOWIEDZ