Propozycja zmian skrzynek wirtualnych (ankieta)

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za okresową weryfikacją skrzynek wirtualnych ?

Czas głosowania minął wtorek 03 lutego 2015, 12:13

Tak
41
76%
Nie
13
24%

Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna
Podziękował: 17 razy
Otrzymane podziękowania: 98 razy

Propozycja zmian skrzynek wirtualnych (ankieta)

Post autor: Silent A » wtorek 20 stycznia 2015, 12:13

Skrzynki wirtualne nie mają możliwości "naturalnego" zakończenia swojego "życia". Nie ma pojemnika, więc nie ma co zginąć. Takie skrzynki potrafią przetrwać dłużej niż fascynacja autora keszowaniem, dłużej niż elementy które są wymagane do zaliczenia (tabliczki, obiekty). Jeśli autor przestaje się interesować swoją skrzynką to jeśli nie będzie zgłoszeń do COGu o problemach to skrzynka żyje wiecznie. Jak widać w wielu przykładach zgłoszeń do COGu nie ma chociaż niektórzy piszą o problemach ze skrzynkami wirtualnymi (nie wiem dlaczego tak się dzieje, brak wiary w COG?).

Moja propozycja - wprowadzenie corocznej obowiązkowej weryfikacji skrzynek wirtualnych. Weryfikacja odbywała by się bardzo prosto - wszystkie aktywne skrzynki wirtualne zostałyby przestawione w stan "tymczasowo niedostępne". Nie oznacza to ich usunięcia czy wyłączenia, autor mógłby je ponownie przywrócić do życia - jeśli jeszcze bawi się w opencaching i zależy mu na tej skrzynce. Po prostu włączyłby skrzynkę, mógłby przy okazji zaktualizować opis, spojrzeć w logi. Czasu na to byłoby dużo - standardowo 6 miesięcy więc nie ma obawy że ktoś nie zdąży czy zapomni - dostanie powiadomienia o nadchodzącej archiwizacji.
Jeśli mu nie zależy, nie odbiera już maili, nie bawi się z nami to po 6 miesiącach skrzynka odejdzie do archeo.

Nie jest to rozwiązanie radykalne, że odcinamy wszystkie wirtuale bez sprawdzania czy są ciekawe czy nie, autorzy mają okazję obronić swoje (ciekawe) skrzynki, mogą również nad nimi przysiąść, sprawdzić wymagania, może zmienić hasło, zrobić jakikolwiek (wirtualny) serwis ;-)
Ci którym zależy poświęcą na to może minute czasu - to i tak dużo mniej niż poświęca się na serwis skrzynek tradycyjnych. Ci którym nie zależy - no cóż, jak autorom nie zależy to nam też nie zależy na szukaniu takich skrzynek.

Propozycja jest, ankieta jest.
Uprzedzam że to moja propozycja i wynik ankiety o niczym nie decyduje - propozycje jak i wynik ankiety przekażę do RR i to oni podejmą decyzje.
Ostatnio zmieniony wtorek 20 stycznia 2015, 12:55 przez Silent A, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Silent A za post:
Art_Bi
Obrazek

parlando
Forumator

Re: Propozycja zmian skrzynek wirtualnych (ankieta)

Post autor: parlando » wtorek 20 stycznia 2015, 12:30

Pytanie techniczne: czy można zalogować znalezienie "skrzynki" wirtualnej, która jest tymczasowo niedostępna lub zarchiwizowana?

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » wtorek 20 stycznia 2015, 12:45

Chyba została zablokowana taka możliwość.
ObrazekObrazek

Art_Bi
Bywalec

Post autor: Art_Bi » wtorek 20 stycznia 2015, 12:52

Właśnie w innym wątku pisałem o ankiecie, a tu już Silent zrobił, i dobrze, ale lepiej by było gdyby takie ankiety oficjalnie publikowała RR i miały jakąś moc sprawczą, a nie były inicjatywami poszczególnych userów, gdzie wyniki później nikogo nie obchodzą.

@parlando - nie wiem jak tymczasowo niedostępne, ale zarchiwizowanych wirtualek na pewno nie można zalogować.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Post autor: Silent A » wtorek 20 stycznia 2015, 12:56

Zarchiwizowanych na pewno nie można bo o to już była kiedyś wojna, czy tymczasowo niedostępnych nie można ? chyba można ale nie ma to wielkiego znaczenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

Post autor: DeepBlue » wtorek 20 stycznia 2015, 15:07

Art_Bi pisze:(...) lepiej by było gdyby takie ankiety oficjalnie publikowała RR i miały jakąś moc sprawczą, a nie były inicjatywami poszczególnych userów, gdzie wyniki później nikogo nie obchodzą.
Rada nie może zakazać takich inicjatyw.
Ankieta ws. wirtuali stoi, dyskusja otwarta. RR uwzględni w swoich decyzjach wyniki głosowania.
Obrazek

Art_Bi
Bywalec
Podziękował: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 21 razy

Post autor: Art_Bi » wtorek 20 stycznia 2015, 15:23

Nie chodzi o zakazy, tylko o oficjalne "namaszczenie" ankiety przez RR, i jeśli by miała mieć wiążący wynik, to umieszczenie informacji o tej, czy przyszłych ankietach na stronie głównej OC, tak żeby jak najwięcej ludzi o niej wiedziało.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Art_Bi za post:
fibi
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » wtorek 20 stycznia 2015, 19:34

Wszystko ładnie, pięknie. Idea jest słuszna ale czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na techniczne pytanie. Mianowicie czy w trakcie tej weryfikacji i zmianie statusu na TN będzie na pewno możliwość jej odwieszenia. Słyszałem (podkreślam słyszałem i nie miałem sposobności tego zweryfikować), że próbując edytować opis virtuala nie sposób zapisać zmiany bo system pyta jaki typ skrzynki ma z tego zrobić tj każdy możliwy w chwili edytowania zmian opisy czyli już bez virtuala. Obyśmy mając dobre zamiary nie wylali dziecka z kąpielą.

Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

Post autor: r00t7 » wtorek 20 stycznia 2015, 20:24

baloniarz pisze:Wszystko ładnie, pięknie. Idea jest słuszna ale czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na techniczne pytanie. Mianowicie czy w trakcie tej weryfikacji i zmianie statusu na TN będzie na pewno możliwość jej odwieszenia. Słyszałem (podkreślam słyszałem i nie miałem sposobności tego zweryfikować), że próbując edytować opis virtuala nie sposób zapisać zmiany bo system pyta jaki typ skrzynki ma z tego zrobić tj każdy możliwy w chwili edytowania zmian opisy czyli już bez virtuala. Obyśmy mając dobre zamiary nie wylali dziecka z kąpielą.
zdarzają się problemy w trakcie edycji - nie chce zapisać kesza który jest wirtualem osobie, która nie ma uprawnień OC-Team

Awatar użytkownika
Psikiszek
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Psikiszek » wtorek 20 stycznia 2015, 20:53

Przed oddaniem głosu mam pytanie odnośnie statystyk. Znikną czy nie z sumy skrzynek znalezionych? I jak po wprowadzeniu zmian będą liczone do statystyk?

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » wtorek 20 stycznia 2015, 22:34

Wg mnie nie znikną. Skrzynka zostanie zarchiwizowana klasycznie, jak wszystkie inne typy. W tej sytuacji w znalezionych skrzynki są liczone i nigdy nie powinno nic ubywać. Nie wiem natomiast jak liczone są skrzynki zablokowane przez COG, których user już nie widzi. Taka bardziej ciekawostka, bo ilościowo jest to sporadyczny przypadek.

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » środa 21 stycznia 2015, 07:36

Zablokowane nie są liczone. Wiem, bo miałem kiedyś znalezienia i przeniesienia kilku mobilniaków, które później zostały zablokowane przez COG i nie mam ich ani w znalezionych, ani w przeniesionych, a logowałem jedno i drugie.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Post autor: Silent A » środa 21 stycznia 2015, 09:10

Procedura jest do sprawdzenia, ja nie mam żadnego wirtuala więc nie dam rady.
Jak się zgłosi ktoś z wirtualem to można przetestować i poprawić to co nie działa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » środa 21 stycznia 2015, 20:48

Wynik ankiety jest łatwy do przewidzenia...
Zarówno pytanie, jak i uzasadnienie problemu jest mocno sugestywne :(

Problem z wirtami leży w ich wirtualnych znalezieniach, nie w braku opieki przez twórcę :!:
Jeśli skrzynka jest zaniedbana i jej zdobycie (o matko, terenowo!!!) jest niemożliwe, wystarczy log nieznalezienia i po takich kilku COG już reaguje...
- Jak ktoś chce szybciej, niech zgłosi :idea: i skrzynka będzie weryfikowana.

Taki automat, coroczny wobec wszystkich wirtuali jest przepychaniem eliminacji takich keszy z systemu :twisted:

Nie tędy droga :!: Raczej namawiajcie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości.
"jaki tu spokój, la la la la..., nic się nie dzieje la la la la... ;) "
Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował: 121 razy
Otrzymane podziękowania: 142 razy

Post autor: łowca » środa 21 stycznia 2015, 21:02

Żywcu pisze:
Problem z wirtami leży w ich wirtualnych znalezieniach, nie w braku opieki przez twórcę :!:

Nie tędy droga :!: Raczej namawiajcie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości.
W jaki sposób chcesz wyeliminować nieprawidłowość polegającą na logowaniu 'znalezienia' wirtuala bez faktycznego wyłażenia w teren? Takie 'Przecięcie 53 18' - da się wygooglać, da się oszukać podłączając do smartfona symulator pozycji. Co proponujesz zrobić, żeby takich 'znalezień' nie było?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi łowca za post:
Żywcu
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

ODPOWIEDZ