"opencachingi" z innych krajów

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Re: "opencachingi" z innych krajów

Post autor: Rob » wtorek 03 lutego 2015, 07:07

Info ze strony: "The displayed geocaching data is gathered by the Opencaching-API (OKAPI) from the national Opencaching sites Opencaching.de, Opencaching.pl, Opencaching.nl, Opencaching.org.uk, Opencaching.us and is subject to the associated data licenses."
ObrazekObrazek

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » wtorek 03 lutego 2015, 08:33

Czyli (jak zdążyłem podejrzeć) zrzuca kesze z różnych opencachingów na jedną mapę? W sumie przydatne przy łowach na granicy.

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

Post autor: meteor2017 » środa 04 lutego 2015, 21:38

Rob pisze:Info ze strony: "The displayed geocaching data is gathered by the Opencaching-API (OKAPI) from the national Opencaching sites Opencaching.de, Opencaching.pl, Opencaching.nl, Opencaching.org.uk, Opencaching.us and is subject to the associated data licenses."
Są wyświetlane skrzynki z DE, PL i NL, bo z tego co widzę UK i US nie ma w tej chwili na mapie.
sajmon pisze:Czyli (jak zdążyłem podejrzeć) zrzuca kesze z różnych opencachingów na jedną mapę? W sumie przydatne przy łowach na granicy.
A jeszcze bardziej zagranicą :-) Zwłaszcza w krajach gdzie nie ma lokalnego OC, a są skrzynki z kilku OC.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

Post autor: meteor2017 » poniedziałek 16 lutego 2015, 16:33

meteor2017 pisze:Są wyświetlane skrzynki z DE, PL i NL, bo z tego co widzę UK i US nie ma w tej chwili na mapie.
Napisałem do Floppa z pytaniem o skrzynki z Opencaching.UK i US, okazało się że jakiś czas temu je odłączył bo był jakiś problem z ich OKAPI. Ale teraz podłączył na nowo do mapy, może teraz już będzie ok. Przy okazji dodał też Opencaching.RO
ObrazekObrazekObrazek

paprotek
Stały bywalec

Post autor: paprotek » poniedziałek 13 czerwca 2016, 23:53

A czy jakikolwiek inny opencaching, poza DE, jest w ogóle aktywny (tzn zagląda do niego ktokolwiek poza kompletnymi desperatami?)
Bo z tego co kojarzę to w Polsce jest sytuacja wyjątkowo szczególna, gdzie Opencaching zaistniał jako rzeczywista alternatywa (a nie akt desperacji/sprzeciwu/focha) w stosunku do GC (tak jak Allergro wobec Ebay, Gadulec wobec ICQ). Opencaching.DE jeszcze jakoś funkcjonuje sprawnie (chociaż skupia głównie uciekinierów z GC) ale w pozostałych to już marnie wygląda.
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 14 czerwca 2016, 02:17

paprotek pisze:A czy jakikolwiek inny opencaching, poza DE, jest w ogóle aktywny (tzn zagląda do niego ktokolwiek poza kompletnymi desperatami?)
Zerknij tu: https://wiki.opencaching.eu/index.php/Main_Page
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

paprotek
Stały bywalec

Post autor: paprotek » wtorek 14 czerwca 2016, 08:07

deg pisze:
paprotek pisze:A czy jakikolwiek inny opencaching, poza DE, jest w ogóle aktywny (tzn zagląda do niego ktokolwiek poza kompletnymi desperatami?)
No i który z nich jest aktywny?

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 306 razy
Kontakt:

Post autor: Lza » wtorek 14 czerwca 2016, 09:14

opencachingi raczej nie są konkurencją dla GC, jeśli Ci o to chodzi; to raczej serwisy niszowe oferujące nieco inną zabawę niż masówka u globalnego gracza. Czy używają ich desperaci? A może raczej ludzie, których męczy masowa tandeta?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post:
Jano

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 14 czerwca 2016, 10:31

paprotek pisze:
deg pisze:
wiki.opencaching.eu to serwis, który uruchomiłem niedawno, treści zamieszczane są właśnie przez zagraniczne nody OC.
Niezbyt rozumiem treść Twojego posta - nie chce Ci się poklikać w Wiki i mam to zrobić za Ciebie??
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

paprotek
Stały bywalec

Post autor: paprotek » wtorek 14 czerwca 2016, 20:40

deg pisze:
paprotek pisze:
wiki.opencaching.eu to serwis, który uruchomiłem niedawno, treści zamieszczane są właśnie przez zagraniczne nody OC.
Niezbyt rozumiem treść Twojego posta - nie chce Ci się poklikać w Wiki i mam to zrobić za Ciebie??
Ja już kiedyś klikałem i wszystkie były nieaktywne z wyjątkiem niemieckiego, ktory jakoś ciągnie. Coś się zmieniło od tej pory?

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » wtorek 14 czerwca 2016, 21:47

paprotek pisze: Ja już kiedyś klikałem i wszystkie były nieaktywne z wyjątkiem niemieckiego, ktory jakoś ciągnie. Coś się zmieniło od tej pory?
A ja kliknąłem i wszystkie działają oprócz UK.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 14 czerwca 2016, 21:56

paprotek pisze:Ja już kiedyś klikałem i wszystkie były nieaktywne z wyjątkiem niemieckiego, ktory jakoś ciągnie. Coś się zmieniło od tej pory?
O! To ciekawe!
Ten serwis osobiście uruchomiłem miesiąc temu, a nad jego aktualnością czuwają właśnie zagraniczne nody OC... A Ty już wcześniej w nim klikałeś...
Niech Ci się chce i poklikaj jeszcze raz. Szczególnie, że z Wiki pewnie nie korzystałeś "kiedyś".
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 16 czerwca 2016, 13:53

brasia pisze:
paprotek pisze: Ja już kiedyś klikałem i wszystkie były nieaktywne z wyjątkiem niemieckiego, ktory jakoś ciągnie. Coś się zmieniło od tej pory?
A ja kliknąłem i wszystkie działają oprócz UK.
UK faktycznie miał spore kłopoty. Do tego stopnia, że po 7 latach funkcjonowania, za dwa miesiące miał być wyłączony na wieki. Ale dzięki społeczności OC UK (a dokładniej użytkownikowi Tim) udało się znaleźć nową maszynę na hosting i OC UK w ciągu miesiąca powinien znów być online.
Obrazek

ODPOWIEDZ