Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz

Post autor: Whatever » wtorek 27 stycznia 2015, 13:11

Staty przez zaliczenia wirtuali nie mają sensu ? A jaki sens mają w ogóle ? ;-)

parlando
Forumator

Re:

Post autor: parlando » wtorek 27 stycznia 2015, 13:51

Whatever pisze:Staty przez zaliczenia wirtuali nie mają sensu ? A jaki sens mają w ogóle ? ;-)
W ogóle to sens mają - choćby są wyznacznikiem zaangażowania (oprócz indywidualnego podjeścia), nawet doświadczenia. Od statystyki zależy podejście do danego keszera - inaczej rozmawiasz, czy piszesz w logu do początkującego, inaczej do zaawansowanego. Od statystyki zależy czy możesz mentorować geościeżce. Chcesz, czy nie statystyki w wielu przypadkach motywują, czy to do szukania, czy zakładania. Wskaźniki pokazują też w jakim momencie znajduje się Serwis (czy się rozwija).
Jeżeli statystyki nie mają sensu, to co powiesz na to [edycja- tu był jakiś link] - ja jestem ciekaw co (i czy w ogóle) z tego będzie:)
Ostatnio zmieniony wtorek 27 stycznia 2015, 17:01 przez parlando, łącznie zmieniany 1 raz.

sajmon
Wyjadacz

Re: Re:

Post autor: sajmon » wtorek 27 stycznia 2015, 14:17

parlando pisze:
Whatever pisze: Jeżeli statystyki nie mają sensu, to co powiesz na to [edycja - skasowanie linka] - ja jestem ciekaw co (i czy w ogóle) z tego będzie:)
Całkiem ciekawe rzeczy się tu klarują :)
Dla każdego województwa takie ładne będzie?

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » wtorek 27 stycznia 2015, 14:27

Whatever pisze:Staty przez zaliczenia wirtuali nie mają sensu ? A jaki sens mają w ogóle ? ;-)
Staty mogą być i często są ciekawym dodatkiem. Tylko do czego są one dodatkiem? Fajnie, jeżeli do gry terenowej użytkowników odbiorników GPS. Niefajnie, jeżeli do gry komputerowej w skuteczne googlanie... Założenia wirtuali były sensowne, ale życie to zweryfikowało - na niekorzyść wirtuali.
parlando pisze: Jeżeli statystyki nie mają sensu, to co powiesz na to [edycja - skasowanie linka] - ja jestem ciekaw co (i czy w ogóle) z tego będzie:)
Ja czekam z niecierpliwością, ale mam nadzieję, że brane będą pod uwagę jedynie kesze fizyczne będące na kordach... bo jaki sens ma np. "w obłokach", skoro Kasprowy pozwala zza komputera go zdobyć? I nie piszcie proszę o wymaganych zdjęciach, hasłach itp, bo są one marną przeszkodą.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

parlando
Forumator
Podziękował: 321 razy
Otrzymane podziękowania: 176 razy

Re: Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

Post autor: parlando » wtorek 27 stycznia 2015, 15:23

Ranwers pisze:ale mam nadzieję, że brane będą pod uwagę jedynie kesze fizyczne będące na kordach... bo jaki sens ma np. "w obłokach", skoro Kasprowy pozwala zza komputera go zdobyć?
Pisałem o tym w wątku z ankietą - wolałbym, żeby (jeśli już) dla wirtuali była wydzielona statystyka z ogólnej liczby znalezionych keszy i nawet niech będzie dla nich wirtualny medal:)
Kiedyś, w wątku, gdzie proponowałem, żeby za założenie skrzynki (która dostanie rekomendacje) przysługiwały gwiazdki dla założyciela. Pojawiła się wtedy opinia, że nie, bo to dewaluacja gwiazdek będzie itp. Z drugiej strony mamy ciche przyzwolenie dla gwiazdek za wygooglowane wirtuale - to nie jest dewaluacja? Może ciężej wygooglować hasło, lub zdobyć listę niż zrobić znakomitego kesza? Sam już nie wiem. Ot takie to nasze OC trochę dwulicowe.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
azhag

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » wtorek 27 stycznia 2015, 15:58

parlando pisze: Jeżeli statystyki nie mają sensu, to co powiesz na to [LINK DO MEDALI CIACHNIĘTY] - ja jestem ciekaw co (i czy w ogóle) z tego będzie:)
Rozumiem, że twórcy tego pomysłu dali Ci zgodę na upublicznianie wersji roboczej, razem z adresami email osób zaangazowanych ??
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » wtorek 27 stycznia 2015, 17:00

łowca pisze:Rozumiem, że twórcy tego pomysłu dali Ci zgodę na upublicznianie wersji roboczej, razem z adresami email osób zaangazowanych ??
Link nie był/jest ukryty, a dokument nie jest zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. Na adresy e-mail nawet nie zwróciłem uwagi, szczerze pisząc. Jeżeli to problem, to oczywiście przepraszam. Post zaraz wyedytuję (ale i tak byłem zacytowany).

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » czwartek 29 stycznia 2015, 22:05

Było tutaj o bilokacjach i o znanych medycynie przypadkach, i o innych sprawach. Dla mnie zżymanie się na wirtuale i jednoczesne ich wirtualne logowanie, to rozdwojenie jaźni i hipokryzja. Dlatego niektórzy oszukują samych siebie - odpowiedź na pytanie z tematu.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » czwartek 12 lutego 2015, 16:13

Przydałby się obowiązkowy weryfikator virtuali, czyli np. bez zdjęcia z danego miejsca logowanie nie przechodzi. Ale to by była upiorna robota dla COG, bo przeca większość virtuali założyli ludzie, którzy się nie bawią. Ciężka sprawa.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » czwartek 12 lutego 2015, 22:02

lavinka pisze:Przydałby się obowiązkowy weryfikator virtuali, czyli np. bez zdjęcia z danego miejsca logowanie nie przechodzi.
Pomysł już storpedowany na blogu. http://blog.opencaching.pl/2015/02/rada ... rtualnych/
Wszechobecna ochrona danych osobowych... ja się z tego śmieję do rozpuku. Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać nad weryfikacją virtualnych logów. One pokazują tylko marność wszelkich statystyk i marność userów, którzy ulegli liczbom i hurtowo robią virtualne objazdy po Polsce, a do tego jednocześnie krytykują ten typ skrzynek. Jedynie, to mnie dziwi i ciągle takiego podejścia nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 306 razy
Kontakt:

Post autor: Lza » czwartek 12 lutego 2015, 22:58

pawelko, świat jest wypełniony cwaniaczkami dumnymi z własnej głupoty, nic na to nie poradzisz.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post:
TolBoy

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec
Podziękował: 34 razy
Otrzymane podziękowania: 16 razy

Post autor: pawelko » czwartek 12 lutego 2015, 23:39

Lza - zgadzam się - i nawet nie próbuję znaleźć rozwiązania na wirtualne logi. Nigdy też nie próbowałem temu zaradzić, bo na oszustwa nie ma rady, czy to w skrzynkach wirtualnych, czy jakichkolwiek. Każdy wpisuje się tam gdzie chce i jak chce, a czy był, czy nie był jego - Usera sprawa. Nikt tego przecież nie weryfikuje w większości przypadków. Każdy bawi się i gra tak jak potrafi. A to że się dziwię hipokryzji i schizofrenii, cóż - pewnie nie powinienem :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi pawelko za post:
TolBoy

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » piątek 13 lutego 2015, 23:31

Widzę, że TWA Produktów Okołoskrzynkowych znowu się jednoczy, aby pobiadolić sobie na niedobrych keszerów. W kupie raźniej. :lol:
pawelko pisze:Lza - zgadzam się - i nawet nie próbuję znaleźć rozwiązania na wirtualne logi
Bo zwyczajnie nie rozumiesz o czym się do Ciebie mówi, stąd brak rozwiązań..
pawelko pisze:Nigdy też nie próbowałem temu zaradzić, bo na oszustwa nie ma rady,
W 99% wirtuali niezdjęciowych jedynym warunkiem zaliczenia skrzynki jest wpisanie hasła (bo autorowi się nic więcej nie chciało wymyślić jak okoliczna średnica z rury gazowej). Ale tego zapewne też nie zrozumiesz, więc zanim znowu zaczniesz wyzywać kogoś od oszustów to może skonsultuj się wcześniej z kimś dorosłym.
pawelko pisze:Każdy wpisuje się tam gdzie chce i jak chce, a czy był, czy nie był jego - Usera sprawa.
...Usera sprawa, staty Cię nie interesują... to po jakiego grzyba ciągle tu wracasz marudzić?
Skoro ze zrozumieniem argumentów jest problem to może spróbujmy statystycznie > 3/4 odwiedzających forum dało znać, że ten typ wymaga zmian. Czy to jest czytelne?

Awatar użytkownika
TolBoy
Bywalec

Post autor: TolBoy » sobota 14 lutego 2015, 13:17

@dallas mój ty największy przyjacielu dalej nie rozumiesz tematu tej dyskusji
może wytłumaczę, dlaczego logujesz kesza nie będąc na miejscu ?
p.s.
jeśli jesteś nie wierzący jak ja to olej tą dyskusje i miej wszelkie kwestie twojego sumienia gdzieś
GPSmap 64st, Edge 800

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 306 razy
Kontakt:

Post autor: Lza » sobota 14 lutego 2015, 15:57

Uważam, że czyjaś wiara lub nie-wiara tu nie ma znaczenia. Oszuści są zarówno wśród ateistów jak i wyznawców różnych bogów.
Uczciwość i szacunek dla innych ludzi są raczej uniwersalne. Po prostu albo ktoś to ma, albo nie. Jak ktoś ma te 20+ lat i nie widzi w wirtualnym logowaniu wirtuali znamion braku szacunku dla innych to już raczej się tego nie nauczy. Może po prostu trzeba im bić brawo jak katarskim sędziom. Ci co mają zrozumieć gest, zrozumieją.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post (razem 6):
TolBoybrajan74parlandoazhagSebastianpawelko

ODPOWIEDZ