Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

brajan74
Stały bywalec
Podziękował: 53 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy

Re: Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

Post autor: brajan74 » sobota 14 lutego 2015, 20:47

Tak Dallas, "nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe" ;)
Jak czytam te naciągane teorie, że nie trzeba być na miejscu, a autor to leń śmierdzący i niedojda, bo nie umiał schować pojemnika w terenie, to mi resztki włosów siwieją.
Wydaje mi się, że większość z tych 3/4 chcących zmian w wirtualach zagłosowała tak, ze względu na Wasze komputerowo-mailowe podboje pseudokeszingowe.
Zdaje się że plik z hasłami dotarł w zachodniopomorskie, cierpliwości w logowaniu życzę.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brajan74 za post (razem 3):
parlandoSebastianpawelko

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował: 98 razy
Otrzymane podziękowania: 154 razy

Post autor: ronja » sobota 14 lutego 2015, 21:10

brajan74 pisze:...Zdaje się że plik z hasłami dotarł w zachodniopomorskie, cierpliwości w logowaniu życzę.
Dobrze widzisz, inni też.
pawelko pisze:Było tutaj o bilokacjach i o znanych medycynie przypadkach, ...
Są nowe przypadki. To chyba przez te dziwne święto amerykańskie :twisted:

Przeczytałem raz jeszcze komunikat RR. Myślę, że w obecnej sytuacji, gdy nie ma zdecydowanej woli, by jednym ciachnięciem zarchiwizować istniejące virtuale, zaproponowane rozwiązanie jest w miarę sensownym. Nie da się ukryć, że są one częścią historii OC (odwołanie do wówczas obowiązujących zasad jest słuszne), istnieje parę keszy, które mają swoją wartość (mam nadzieję, że się uchowają). Reszta służy tylko masówkom i nie dziwię się, że rozpala emocje u wszystkich - zdecydowanych przeciwników, zwolenników i tych neutralnych. Skoro więc mamy komunikat RR, to może trzeba zakończyć dyskusję i zabrać się za sukcesywne odsiewanie tych słabych, które są logowane masowo, szczególnie przez ludzi, mających usta pełne komunałów ? Chyba, że właściciele wezmą się do roboty i zmienią te skrzynki w inne, bardziej rzeczywiste (co kiedyś, dawno temu się stało z częścią virtuali) - będzie przyjemniej.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post:
Sebastian
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » sobota 14 lutego 2015, 22:06

ronja pisze:
brajan74 pisze:...Zdaje się że plik z hasłami dotarł w zachodniopomorskie, cierpliwości w logowaniu życzę.
Dobrze widzisz, inni też.
pawelko pisze:Było tutaj o bilokacjach i o znanych medycynie przypadkach, ...
Są nowe przypadki. To chyba przez te dziwne święto amerykańskie :twisted:
Taki nowy przypadek chyba mnie dotknął :? - a kolega, pewnie Ci znany...

Nie wiem czy o tym pisaliście, bo wątku nie śledzę - wydawał mi się sezonem ogórkowym (choć chyba niepolitycznie jest tak pisać, więc "zimowym"). Jestem dość daleko od swego wirtuala, któremu na czas remontu obiektu nadałem konieczność wrzucenia fotki. Remont się skończył ale jeszcze nie byłem na miejscu i nie zmieniłem tego wymogu. Pod wpływem tego wątku i ankiety, o wirtualach zrobiło się głośno. Wylazło też wielu "zdobywców", a jak już fotką udowodnić swojej obecności nie mogą... - wymyślili coś takiego:
(treść zgłoszenia mojego kesza)
Powód zgłoszenia: Inny

Treść zgłoszenia:
------------------- początek ------------------
Skrzynka niezgodna z:
USTAWA
z dnia 29 sierpnia 1997 r.
o ochronie danych osobowych
(tekst pierwotny: Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883)
(tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926)
(tekst jednolity: Dz. U. 2014 r. poz. 1182)

Art. 6.
1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.
Moja odpowiedź do COG:
Przyjadę w kwietniu, to zrobię porządek...
Jeśli to problem to może być tymczasowo niedostępna, choć problem jest sztuczny
- każdy się bawi jak chce i nikt nikogo, do niczego nie zmusza. Chyba kolega powinien do youtube i facebooka napisać aby wszystkie profile pozamykali... - nasze forum chyba też, bo niektórzy dają własne zdjęcia! Poza tym, chyba należy zgłosić wszelkie kesze (zwłaszcza z eventów) - bo w logach masa zdjęć!!!

Nie lubię używać wulgarnego języka ale gościa chyba poje...ało
Oczywiście, chciałem powiedzieć "pojechało" :roll: Zerknąłem sobie w profil kolegi zgłaszającego, dorobek znaczący choć nie wytrwały - a ostatnio wirtualnie owocny...

Tak sobie życzę aby zima się skończyła. Może skończą się patologie - wszelkie :idea:

...
- choć pewnie czasowo :(
Ostatnio zmieniony sobota 14 lutego 2015, 22:45 przez Żywcu, łącznie zmieniany 1 raz.
"jaki tu spokój, la la la la..., nic się nie dzieje la la la la... ;) "
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował: 98 razy
Otrzymane podziękowania: 154 razy

Post autor: ronja » niedziela 15 lutego 2015, 09:48

[porządki]
Żywcu pisze:Taki nowy przypadek chyba mnie Skrzynka niezgodna z:
USTAWA
z dnia 29 sierpnia 1997 r.
o ochronie danych osobowych...
Żywcu, jesteś jednym z najstarszych w serwisie. Może właśnie takie zgłoszenie to sygnał, że coś trzeba jednak zrobić z virtualami i ruch powinien zacząć się od takich właśnie osób ? Ja swojego zlikwidowałem bardzo dawno temu, po "pierwszej wojnie virtualowej". Szkoda, że do dzisiaj nikt tam nie włożył tradycyjnego. Po kiego diabła wozić się na zwykłym keszu. Problem - nie jestem w stanie rozstrzygnąć - może mieć podstawę w przywołanej Ustawie. To pytanie do prawnika. Z drugiej strony można powiedzieć, że po co tam ludzie lezą, skoro mają obiekcje ? Z trzeciej strony jest autor kesza, który mógł pewne sprawy przewidzieć i postąpić w sposób bardziej przyjazny dla szukających. Stron znajdzie się pewnie jeszcze kilka. Serwis jest parę lat dalej, nasza wiedza o chowaniu też. Daj przykład, wsadź "normalną" skrzynkę i nie daj innym powodu do czepiania się virtuala :)
EDIT: mam jeszcze "Powrót do przeszłości...", ale tu nie było problemów. Pomyślę nad zmianą typu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post:
parlando
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz

Post autor: Dezerter » niedziela 15 lutego 2015, 10:50

[porządki]
Żywcu pisze:...
@Żywcu, spoko wodza. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś uczony w piśmie poprawi.
Zasadniczo to nie Ty upubliczniasz czyjś wizerunek, tylko robi to osoba która zamieszcza fotkę, żeby spełnić warunki zaliczenia skrzynki. Robi to dobrowolnie, bo nikt jej do zaliczenia Twojego virtuala nie przymusza. Zatem stwierdzenie "Skrzynka niezgodna z: USTAWA..." można wsadzić między bajki. Wizerunek, owszem jest daną osobową i podlega ochronie. Dlatego obrazu z kamery przed bankiem, w hipermarkecie, czy przed garażem sąsiada na którym zarejestrowano Twoją fizjonomię, nie wolno upubliczniać... bez wyrażenia zgody. Jeśli zgody nie było, a filmy poszły w świat, idziesz z tym do sądu...bo złamano prawo.
Inna ciekawostka to fakt, że w celu jednoznacznej identyfikacji osoby, oprócz wizerunku potrzeba dodatkowych danych, np nr PESEL. Ale tu sprawa jest delikatna. Twój PESEL może znać Twój sąsiad (ochrona w markecie raczej go nie zna). Z kolei Ty oprócz statystyk keszera "ze zdjęcia", możesz znać jego rozmiar buta a nawet preferencje seksualne ;) Ale tu koło się zamyka. On, zamieszczając zdjęcie w Twoim keszu wyraził na to zgodę - tak mnie się zdaje.
Dane osobowe mają różnoraki charakter. Np. numer IP komputera również jest uważany za daną osobową. Na forum był ostatnio przypadek, gdy jeden z użytkowników upublicznił adres IP drugiego, łamiąc w ten sposób prawo...
A jeżeli już mówimy o niezgodnościach, to w każdym keszu, w którym "wymagane" jest sfotografowanie siebie, klapka czy ręki - należałoby uwzględnić atrybut "wymagany dodatkowy sprzęt" :)
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » niedziela 15 lutego 2015, 13:18

Słuchajcie, ja ostatnio jestem nie w temacie, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć, czy coś się zmieniło, bo pamiętam, że kiedyś za lewe logowania było co najmniej skasowanie wpisu albo ban, a z rozmów wynika, że jest grupa osób, co do których nie tylko powszechnie wiadomo, że masowo walą ściemę w logach, to jeszcze publicznie się do tego przyznają? Dlaczego nikt nic z tym nie robi? To nie ma być jakieś oskarżenie w stronę RR czy COG-u, tylko, że tak powiem, ciekawość. Po prostu nie rozumiem sytuacji. Teraz obowiązują jakieś inne zasady?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » niedziela 15 lutego 2015, 13:43

trzeba takich userów zgłaszać do COG.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 15 lutego 2015, 13:56

Lza pisze:trzeba takich userów zgłaszać do COG.
Żeby jeszcze COG był czysty jak, za przeproszeniem, łza... :)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » niedziela 15 lutego 2015, 14:12

Krysiul pisze:Słuchajcie, ja ostatnio jestem nie w temacie, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć, czy coś się zmieniło, bo pamiętam, że kiedyś za lewe logowania było co najmniej skasowanie wpisu albo ban, a z rozmów wynika, że jest grupa osób, co do których nie tylko powszechnie wiadomo, że masowo walą ściemę w logach, to jeszcze publicznie się do tego przyznają? Dlaczego nikt nic z tym nie robi? To nie ma być jakieś oskarżenie w stronę RR czy COG-u, tylko, że tak powiem, ciekawość. Po prostu nie rozumiem sytuacji. Teraz obowiązują jakieś inne zasady?
Nie, zasady są takie same, tylko na wiki ( http://wiki.opencaching.pl/index.php/Skrzynka_wirtualna ), jak ktoś porządkował opisy poszczególnych typów napisał, że m.in. wirtualnego kesza można zaliczyć "poprzez podanie hasła w jej internetowym logu" i nie wspomniał, że to hasło należy odszukać i odczytać w terenie, co spowodowało, że część keszerów szuka hasła w internecie...

@ RR: Może po prostu doprecyzować opis zaliczania wirtuali i będzie po sprawie...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

parlando
Forumator
Podziękował: 331 razy
Otrzymane podziękowania: 175 razy

Post autor: parlando » niedziela 15 lutego 2015, 14:26

krystiant, no to mamy większy problem, bo np. przy skrzynce tradycyjnej ktoś nie wspomniał, że wpisu należy dokonać osobiście, tudzież być na miejscu.
Wirtuale powinny być w ogóle wyłączone ze statystyk ogólnych. Patologii związanej z nimi już nikt i nic nie naprawi.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
Lza

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » niedziela 15 lutego 2015, 15:44

parlando pisze:krystiant, no to mamy większy problem, bo np. przy skrzynce tradycyjnej ktoś nie wspomniał, że wpisu należy dokonać osobiście, tudzież być na miejscu.
I takie przypadki też się zdarzają... Nie pozostaje w takim razie nic innego, tylko przestać się oglądać na innych, bawić się tak, żeby być w zgodzie ze swoim sumieniem i cieszyć się przyrostem własnych statystyk oraz poznawaniem nowych, ciekawych i nieznanych miejsc :)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

parlando
Forumator
Podziękował: 331 razy
Otrzymane podziękowania: 175 razy

Post autor: parlando » niedziela 15 lutego 2015, 16:11

krystiant pisze:I takie przypadki też się zdarzają...
Kiedyś były przypadki logowania zarchiwizowanych ownów...
krystiant pisze:Nie pozostaje w takim razie nic innego, tylko przestać się oglądać na innych, bawić się tak, żeby być w zgodzie ze swoim sumieniem i cieszyć się przyrostem własnych statystyk oraz poznawaniem nowych, ciekawych i nieznanych miejsc
Dobrze wiesz, że pozostaje jeszcze coś innego:) Stoję na stanowisku, że problemu nie można ignorować. Teraz mamy taką sytuację, że sędzia nie gwiżdże oczywistych spalonych, po których padają gole.
Przypomnę jeszcze, że mamy np. limit 500 skrzynek, by być mentorem GŚ, limity dla kandydatów do COG, czy RR, po 10 znalezieniach przysługuje gwiazdka itd. Jeżeli nie patrzymy w statystyki i to w jaki sposób są naliczane, to po co te limity?
Skoro bawimy się w geocaching, to nie możemy przyzwalać na pseudocaching, ale to tylko moje skromne zdanie.

Nie pozostaje nic innego niż prosić i wymagać fair play od wszystkich uczestników zabawy.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
abigeo

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » niedziela 15 lutego 2015, 16:21

krystiant pisze:
parlando pisze:krystiant, no to mamy większy problem, bo np. przy skrzynce tradycyjnej ktoś nie wspomniał, że wpisu należy dokonać osobiście, tudzież być na miejscu.
I takie przypadki też się zdarzają... Nie pozostaje w takim razie nic innego, tylko przestać się oglądać na innych, bawić się tak, żeby być w zgodzie ze swoim sumieniem i cieszyć się przyrostem własnych statystyk oraz poznawaniem nowych, ciekawych i nieznanych miejsc :)
Tylko że to nie jest tylko prywatna sprawa szukających, bo np. założyciele skrzynek, zwłaszcza tych ciekawszych/trudniejszych/ambitniejszych, raczej nie są obojętni na ten problem i nie chcą mieć wirtualnych znalezień.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » niedziela 15 lutego 2015, 23:07

Krysiul pisze:założyciele skrzynek, zwłaszcza tych ciekawszych/trudniejszych/ambitniejszych, raczej nie są obojętni na ten problem i nie chcą mieć wirtualnych znalezień.
Jako założyciel kilku skrzynek fizycznych, takich ambitniejszych, za wirtualne znalezienia uważam równie masowe podejmowanie finału quizu D:5 przez towarzystwo eventowe, gdzie rozwiązała faktycznie jedna osoba, rozwiązaniem zainteresowały się trzy, a pozostałe 10 tylko nabija sobie +1 do statystyk.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Elvis7 » poniedziałek 16 lutego 2015, 11:13

łowca pisze: Jako założyciel kilku skrzynek fizycznych, takich ambitniejszych, za wirtualne znalezienia uważam równie masowe podejmowanie finału quizu D:5 przez towarzystwo eventowe, gdzie rozwiązała faktycznie jedna osoba, rozwiązaniem zainteresowały się trzy, a pozostałe 10 tylko nabija sobie +1 do statystyk.
Dobrze prawisz.

ODPOWIEDZ