Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Re: Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

Post autor: Krysiul »

łowca pisze:
Krysiul pisze:założyciele skrzynek, zwłaszcza tych ciekawszych/trudniejszych/ambitniejszych, raczej nie są obojętni na ten problem i nie chcą mieć wirtualnych znalezień.
Jako założyciel kilku skrzynek fizycznych, takich ambitniejszych, za wirtualne znalezienia uważam równie masowe podejmowanie finału quizu D:5 przez towarzystwo eventowe, gdzie rozwiązała faktycznie jedna osoba, rozwiązaniem zainteresowały się trzy, a pozostałe 10 tylko nabija sobie +1 do statystyk.
Pijesz personalnie do mnie, czy ogólnie? Bo jeśli do mnie, to z tego powodu specjalnie wykluczałem quizy ze wszystkich tras eventów, do których przyłożyłem rękę, z wyjątkiem tych najłatwiejszych, których znalezienie ogranicza się do spisania czegoś w miejscu, które odwiedzaliśmy. W ogóle czym jest quiz D:5? Nie przypominam sobie takiej nazwy, a wyszukiwarka OC nic nie zwraca.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Post autor: krystiant »

dallas pisze:osobiście taki mam cel , aby wylogować prawie wszystkie virtuale w serwisie. Jedni chcą być w pierwszej trójce, inni mieć najwięcej gwiazdek a ja po prostu chce mieć zaliczone prawie wszystkie tego typu. I żeby ktoś nie pomyślał, że dlatego, że je lubię. Nie. Po prostu to jedyny typ, który ma już ograniczoną i skończoną ilość "skrzynek" do zdobycia - zwyczajne kolekcjonerstwo.
@dallas: Mylisz się, jeszcze są webcamy - też skończona ilość i dodatkowo jest ich mniej, więc można szybciej mieć zaliczone wszystkie :D
... a nie, do nich trzeba pojechać :(
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
dallas
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 162 razy

Post autor: dallas »

@Krystian
Ha, ha, ha. oczywiście są na pierwszoplanowej liście, ale o webcamach nie wspominam bo bywam pod nimi fizycznie, więc czym tu się chwalić. :wink:
Zabiłeś mi klina tymi odwiedzinami i zastanawiam się co teraz zrobić z około 35-40 % virtuali przy których byłem. Wstyd trochę w logach czytać, że miejsce odwiedzone a skrzynka zdobyta bez wsparcia, fotomontażu, tajnych list czy archaicznego już guglania. Czuje się nawet trochę zagubiony i wydaje mi się, że zgodnie z tematem chyba oszukuje sam siebie :oops: odwiedzając te miejsca. Nie takie były założenia :roll:
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Krysiul pisze:
łowca pisze:
Krysiul pisze:założyciele skrzynek, zwłaszcza tych ciekawszych/trudniejszych/ambitniejszych, raczej nie są obojętni na ten problem i nie chcą mieć wirtualnych znalezień.
Jako założyciel kilku skrzynek fizycznych, takich ambitniejszych, za wirtualne znalezienia uważam równie masowe podejmowanie finału quizu D:5 przez towarzystwo eventowe, gdzie rozwiązała faktycznie jedna osoba, rozwiązaniem zainteresowały się trzy, a pozostałe 10 tylko nabija sobie +1 do statystyk.
Pijesz personalnie do mnie, czy ogólnie? Bo jeśli do mnie, to z tego powodu specjalnie wykluczałem quizy ze wszystkich tras eventów, do których przyłożyłem rękę, z wyjątkiem tych najłatwiejszych, których znalezienie ogranicza się do spisania czegoś w miejscu, które odwiedzaliśmy. W ogóle czym jest quiz D:5? Nie przypominam sobie takiej nazwy, a wyszukiwarka OC nic nie zwraca.
Uwaga mocno ogólna, a skierowana bardziej w kierunku GC (gdzie takie znajdywanie na sepa jest powszechne i ludzie się tym wręcz chwalą) niż OC . O którą z moich skrzynek chodzi - nie będę pokazywać palcem.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Łowco, skoro napisałeś coś,to dokończ. Bo tak albo tworzysz kolejne KWA (tych co wiedzą o którego kesza chodzi), albo marudzisz dla marudzenia.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Dwa przypadki, oba z GC.
ENIGMA09 - na OC podejmowała ekipa łódzka, gdzie jeden człowiek wiedział jak rozwiązać i pokazał to wszystkim (i to mnie nie boli, bo ci, co nie wiedzieli, to się zainteresowali), na GC znalezienia poeventowe na zasadzie 'jeden rozwiązał, reszta na przyczepkę po +1 do statystyk" (i to już mnie drażni). Po czym poznaję różnice? Po sposobie napisania tego w logach.

A co mi zagotowało krew, i gdyby to moje skrzynki były, to bym chyba jakoś reagował ... chyba ze 3 tygodnie temu przeszła po Lasku Bielańskim w Warszawie ekipa. Seria 10 quizów (GC-only), niebanalnych, ogłoszenie na FB "mam wszystkie rozwiązane, kto się ze mną wybierze podjąć?" i 20 osób poszło kosić punkty do statystyk, z tego połowa w ogóle do rozwiązywania nie podchodziła.

Ja wiem, że formalnie wszystko jest w porządku, bo wpis w logbooku oznacza +1 do znalezień. Ale jako autor trudnej zagadki czuję się w takich sytuacjach niesmacznie.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
huculP
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
DriadaK
Stały bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: DriadaK »

Są tacy, co bawią się w OC i są tacy, co bawią się w statystyki.
Nic nie poradzisz.
Natury ludzkiej nie zmienisz.
Po co się w ogóle szarpać?

Co pomyślałam, to napisałam.
;)
Za ten post autor DriadaK otrzymał podziękowania (total 2):
Żywcukrcr
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 261 razy
Otrzymał podziękowań: 333 razy

Post autor: Pawel brasia »

łowca pisze:Dwa przypadki, oba z GC.
...
To może ponarzekaj na innym forum, bo tutaj widzę z nagłówka: "FORUM.OPENCACHING.pl" więc uwagi kierowane do innej grupy ludzi.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
got100
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Na OC takie zachowania też nie są rzadkością.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Podziękował;: 65 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Dezerter »

Tym z GC, wystawić wezwanie do zapłaty.
Tym z OC, wystawić wezwanie do sądu...
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

To jest niestety kwestia uczciwości, w końcu tradycyjne skrzynki też można logowac wirtualnie, zwłaszcza te na zadupiu. Ostatnio mi jakaś ekipa logowała skrzynkę, której fizycznie nie było od tygodni w terenie. Nie złapałam za rękę, skrzynka się znalazła, bez logów w logbooku. I co ja mam teraz zrobić? Ręce mnie swędzą, żeby skasować, ale jak nie mogli się wpisać, bo logbook był mokry? To parę ekip zgłosiło, ale też skrzynka była schowana w totalnie niemokrym miejscu, wiec to mogła być ściema. Póki co odpuściłam, ale niesmak pozostał.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: parlando »

lavinka pisze:I co ja mam teraz zrobić?.
Niedawno miałem podobną sytuację. Po prostu napisałem do użytkowniczki, czy użytkownika. Nie było odzewu, więc skasowałem.
Przy usuwaniu jeszcze raz napisałem, że cały czas jestem otwarty na wyjaśnienia. Nawet użyłem emotek, żeby nie sprawiać wrażenia, że się gniewam, czy coś:) Napisałem też do innego użytkownika, żeby sprawdził w swojej skrzynce (w miarę możliwości), bo tego samego dnia również miał "odwiedziny" tej samej osoby. Odpowiedzi się jednak nie doczekałem, pomimo, że to przewodnik i COG-owicz...
W logu internetowym zawsze można się wytłumaczyć, jeżeli z jakiegoś powodu nie wpis nie został dokonany, dołączyć fotkę itp. Zawsze też można zalogować powtórnie, jeżeli sytuacja się wyjaśni:)
wupe
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: wupe »

witam, mam coś w temacie.
Dostałem dziś mejla: Świeckie Bractwo Walońskie - OP11D7
Pomożesz bo nie działa?

Zadanie do wirtuala proste, pomyślałem że sprawdzę ile ma skrzynek, bo może jakiś zielony w temacie. Sprawdzam jego stronę, a tam ponad 1200 skrytek, a ostatnie to same wirtualne.Nawet w logach się nie kryje, że zalicza je wirtualnie:
"Dziś keszowanie wirtualne. Troszkę przy pomocy internetu, troszkę przy pomocy Koleżanki, a i troszkę przy pomocy Kolegi Wspaniałego on już wie o Kim mowa.
printskrin--> Zdjęcia
parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: parlando »

wupe, ja niedawno zgłosiłem wirtuala, w którym jest ewidentny babol z zadaniem - rozwiązanie nie daje hasła. Załączyłem dowód w postaci zdjęcia, więc wątpliwości nie mogło być. Co zrobił cogowicz? Zalogował sobie wirtualnie, a w odpowiedzi na zgłoszenie dostałem odpowiedź, że on nie widzi problemu.
Także wszystko jest okej. Przykład idzie z góry.
Aris
Wyjadacz
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Post autor: Aris »

Też wtrącę swoje pięć groszy. Nie ma co rozpętywać wojny o nieuczciwe zalogowania bo przyniesie to negatywny skutek. Niby właściciel może co jakiś czas weryfikować kto wpisał się na listę, ale ktoś odwiedzający skrzynkę może wpisać x osób i kto mu coś udowodni? Jak w szkole, jeden jedzie żerując na kolegach i ściągach a drugi sumiennie się przygotuje albo nie i poniesie konsekwencję. Co do wirtuali to sposobem byłyby cięższe hasła, nic co da radę wyszukać w sieci. Dobrym pomysłem jest też fota ze swoim loginem. :) Chociaż jak ktoś keszuje bez smartfona...
ODPOWIEDZ