Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 98 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

Post autor: dallas »

Sebastianie, bądź łaskaw nie wciskać mojego życia zawodowego i prywatnego w tematy forumowe, zwłaszcza jak nie rozumiesz o czym się tu pisze. Każdy może sobie sam to wyguglać jak będzie chciał. Może zamiast po raz kolejny inwigilować moje życie, zrobiłbyś coś ciekawszego, np. zarchiwizował swoje wszystkie skrzynki, bo chyba tej zimy jeszcze nie strzeliłeś focha.
Myślę, że temat virtuali powinien wrócić w formie poważniejszych rozmów i na wyższym szczeblu niż forumowe pyskówki i żale, bo jak zauważył przedmówca robi się to nudne. Ktoś z RR chciałby zabrać głos?
Za ten post autor dallas otrzymał podziękowanie:
parlando

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: KEISOR »

Sensowny pomysł Silent A, który choć w części pozwoliłby się pozbyć np. takich gówien jak to http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=511
Szkoda tylko, że takie propozycje giną w natłoku słownych przepychanek pomiędzy "świętymi" a "cwaniakami". Do tego dochodzą jeszcze Ci, którzy muszą wtrącić swoje 3 grosze a właściwie 75 złotych nie na temat...
Akurat w tym "sporze", jestem po stronie "cwaniaków", którzy za sobą mają logiczne tłumaczenie, bo wszyscy "święci" niech sobie swoją moralność o kant stołu... Kiedy wreszcie zrozumiecie, że dopóki będzie możliwość zaliczenia "nieuczciwego" znalezienia, dopóty będą znajdować się tacy, którzy z tego skorzystają?
Jedyne wyjście to archiwizacja virtuali, a na ich miejsce, powtórzę jeszcze raz: na ich miejsce posadzenie fizycznych skrzynek (tradycyjna, multi, nietypowa - do wyboru, do koloru).
Może jeszcze raz: chodzi o wymianę typu skrzynki, która stwarza realne zagrożenie nieuczciwego logowania na taką, która to eliminuje w znaczący sposób.
Proste? Pewno, że proste. Tylko to trzeba zrobić raz a porządnie a nie "słuchać" gimbusów, którzy mając na koncie po 50 znalezionych skrzynek i na forum wprowadzają swoje wizje na temat virtualnego świata.

Teraz tylko pytanie:czy ważniejsza jest dziecinnada typu zabawy w legitymacje OC i bicie słupków popularności na fejsie wśród uczniów czy realne działania przynoszące korzyści serwisowi poprzez jakże mało medialne decyzje typu archiwizacja virtuali?
Ostatnio zmieniony wtorek 27 stycznia 2015, 16:02 przez KEISOR, łącznie zmieniany 2 razy.

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

KEISOR pisze:dopóki będzie możliwość zaliczenia "nieuczciwego" znalezienia, dopóty będą znajdować się tacy, którzy z tego skorzystają
Brakuje jeszcze konkluzji, że niektórzy nie mają wyjścia, wręcz są zmuszani do logowania:)
Może idźmy jeszcze dalej i powołujmy pełnomocników do robienia wpisów w skrzynkach tradycyjnych? Regulamin nie zabrania, a o samym miejscu można poczytać w Internecie.
Jeżeli KEISOR uznasz to za nieuczciwe, to
KEISOR pisze:Jedyne wyjście to archiwizacja
ale wtedy co na ich miejsce...?
KEISOR pisze:Jedyne wyjście to archiwizacja virtuali, a na ich miejsce, powtórzę jeszcze raz: na ich miejsce posadzenie fizycznych skrzynek (tradycyjna, multi, nietypowa - do wyboru, do koloru).
Zmodyfikowałbym na archiwizacje w momencie, kiedy faktycznie kesz zastępczy będzie gotowy. Propozycja Silent A też ciekawa.
To może ankieta, referendum?

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

To wyłączenie virtuali w celu weryfikacji przez autora to całkiem sensowny pomysł. Tak naprawdę wystarczy jednorazowa akcja, a okaże się, czy autor (przynajmniej wirtualnie) dba o kesza - pilnuje warunków zaliczenia (typu foto itp), czy to kesz-widmo, trup. Bo przecież pojemnik nie ma szans zginąć :), chyba że w wyniku innych zdarzeń zaginie tabliczka czy cokolwiek innego (jednak nawet wtedy okazuje się, że możliwe są wpisy - mam nawet przykład w mojej okolicy).
Co do wymiany na skrzynkę fizyczną: przyjąć można zasadę, że virtual NIE BLOKUJE miejscówki i w momencie powstania fizycznej skrzynki w danym miejscu (nieważne, jakiego typu) virtual leci do automatycznej archiwizacji.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Kiedyś, dawno temu, po I Wojnie Virtualowej (to była rzeź virtuali poprzez ich masowe logowania, na wyścigi prawie, by pokazać bezsens zakładania "słupko-hasłowców"), powstał niepisany konsensus, że nie zakładamy nowych, stare zmieniamy na tradycyjne lub archiwizujemy, nie logujemy znalezień z domu. Cześć ludzi tak zrobiła i do dzisiaj trzyma się tego, część robi po swojemu. Dochodzą tylko nowi, którzy uczą się od poprzedników i efekty co jakiś czas widzimy w postaci masowych bilokacji i transcendencji po kraju ;) Dzisiaj myślę, że propozycja Silent A daje szansę na jakąś tam normalizację w vitrualach. Chyba, że RR odeśle je carskim edyktem w niebyt i temat się skończy na amen. Tez chyba dobry ruch.
Obrazek Obrazek

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

Mam "w obserwacji" kilkanascie wirtuali od dawna. Wnioski ?? Przez miesiac, dwa nic sie nie dzieje i nagle 5-10 logowan. Znow nic dluzsza chwile a tu nagle 10 logowan. I tak caly czas. Jeden znajduje (dostaje haslo), wysyla innym, oni "znajduja", chwila spokoju, potem znow jakis "znajduje" i wysyla haslo nastepnym i tak sie wirtual kreci.
Moze zrobic liste hasel do wirtuali, wyslac chetnym, mapa sie wyczysci i spokoj z problematycznymi skrzynkami.

B
innowacyjne podejscie do skrzynek wirtualnych
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 98 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Belushi pisze:Moze zrobic liste hasel do wirtuali, wyslac chetnym, mapa sie wyczysci i spokoj z problematycznymi skrzynkami.
Mam większość tych skrzynek i moje nastawienie nadal jest takie samo. Chętnie oddam wszystkie plusy z tych statystyk, byleby to coś skutecznie zniknęło z zabawy, której ideą jest poszukiwanie "skarbów" w terenie a nie robienie fotoalbumów czy spisywanie średnic rur z tabliczek.

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: KEISOR »

Belushi pisze:Moze zrobic liste hasel do wirtuali, wyslac chetnym,
Tyle, że taka lista już jest... chętni też :lol:

Belushi pisze: mapa sie wyczysci i spokoj z problematycznymi skrzynkami.
Problem w tym, że się nie wyczyści i nie będzie spokoju.
Bo zawsze będą dochodzić nowi, młodzi-gniewni, dla których wirtualny świat jest tym "realnym"...
Dzisiejsze dzieci wychowane na "street view" nie bardzo wiedzą dlaczego chcemy blokować/usuwać virtuale. Przecież to taka spoko zabawa...

Bez jednoznacznej decyzji o archiwizacji i sadzeniu w tych miejscach nowych tradycyjnych skrzynek to problem ten będzie się tylko pogłębiał i naiwny ten, kto sądzi inaczej.

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

Lza pisze:medycyna zna i takie przypadki: http://opencaching.pl/viewprofile.php?userid=75323
Ktos na jaja zrobil konto jak dyskusje zobaczył.

B

Awatar użytkownika
TolBoy
Bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: TolBoy »

Chyba nikt nie zrozumiał mojego pytania.
Jeśli jest furtka w postaci wyszukiwarki to należy z jej pomocy skorzystać aby czuć się dowartościowanym ?
GPSmap 64st, Edge 800

Obrazek Obrazek Obrazek

brajan74
Stały bywalec
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

Post autor: brajan74 »

Zrozumieli. Ale ty kierujesz się uczciwością (zaraz mi się dostanie za użycie tego słowa :wink: ). Natomiast entuzjaści guglania virtuali jak widzisz mają mnóstwo "argumentów". Bo to tylko zabawa, bo założyciel nie weryfikuje, taki kraj po prostu...

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

Taki mamy klimat :D
ObrazekObrazek

Art_Bi
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: Art_Bi »

TolBoy pisze:Chyba nikt nie zrozumiał mojego pytania.
...
Myślę że pytanie zrozumieli raczej wszyscy, tylko mało kto uważa taką działalność za oszustwo.
Po prostu idea wirtuali się wypaczyła, dlatego trzeba zrobić z nimi lekkie porządki, np. takie jak proponuje Silent: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=1&t=8309
Apele do sumień keszerów raczej nic tu nie zmienią.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Belushi pisze:Mam "w obserwacji" kilkanascie wirtuali od dawna. Wnioski ?? Przez miesiac, dwa nic sie nie dzieje i nagle 5-10 logowan. Znow nic dluzsza chwile a tu nagle 10 logowan. I tak caly czas. Jeden znajduje (dostaje haslo), wysyla innym, oni "znajduja", chwila spokoju, potem znow jakis "znajduje" i wysyla haslo nastepnym i tak sie wirtual kreci.
Moze zrobic liste hasel do wirtuali, wyslac chetnym, mapa sie wyczysci i spokoj z problematycznymi skrzynkami.

B
innowacyjne podejscie do skrzynek wirtualnych
Zdarzają się jeszcze lepsze akcje - pewna osoba z okolic Śląska, udzielająca się tu do niedawna (a może wciąż - ostatnio rzadko czytam forum) całkiem aktywnie i organizująca spotkania, posunęła się do przerobienia zdjęcia znalezionego w necie, żeby potwierdzić swoje rzekome odwiedzenie miejsca, którego dotyczył wirtual (zdjęcie wykonane na miejscu było warunkiem zaliczenia). Natknąłem się na to przypadkiem, bo akurat czytałem stronę opisującą historyczne miejsce, z której pochodziło przerobione zdjęcie. Dla niepoznaki zdjęcie zostało wykadrowane i trochę zmieniono kolory ;) Z ciekawości zerknąłem w profil i oczywiście zobaczyłem w znalezionych jakąś setkę wirtuali znajdujących się w różnych miejscach Polski, które zaliczono w kilka dni :) Nie wiem, jakie trzeba mieć motywacje i cel, żeby robić coś takiego. Mam nadzieję, że ta osoba czyta tego posta i że choć trochę jej głupio, zwłaszcza, że mimo znalezienia bardzo dużej ilości skrzynek, nadal uprawia ten proceder. Przez takie osoby statystyki przestają mieć jakikolwiek sens, bo mówiąc szczerze nie jestem pewien, ile taka osoba rzeczywiście zaliczyła skrzynek - tradycyjne też można zaliczać wirtualnie, bo w praktyce nikt nie sprawdza wpisów w papierowym logbooku, o ile nie jest to nowa skrzynka.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ