Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 114 razy
Otrzymane podziękowania: 329 razy

Re: Dlaczego oszukujecie samych siebie ?

Post autor: krystiant » sobota 17 stycznia 2015, 13:59

Kipcior pisze:zastanawiam się czy to jeszcze jest zabawa dla tych osób czy już walka na śmierć i życie o każdy +1 w statystykach?
A może jednak większośc uważa, że to jest fair.
Większość pewnie bawi się dla własnej satysfakcji - być może dla logujących masowo wygooglane wirtuale satysfakcją jest "błysnąć" wynikiem w statystykach? Nie rozumiem jednak co im po "imponującym" wyniku, skoro inni wiedzą o tym, w jaki sposób go osiągnęli... Część z nicków kojarzę ze spotkań i są to całkiem fajni koledzy do pogadania przy ognisku lub do wspólnej wycieczki na kesze, ale wspólny biznes to bym się bał z nimi robić znając podejście do zabawy...
Denerwuje mnie jednak, jak ktoś zaliczający masowo w wirtualny sposób wirtualne kesze próbuje na forum pouczać innych...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post:
brajan74
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Zuber
Bywalec

Post autor: Zuber » sobota 17 stycznia 2015, 15:58

parlando pisze: Kto tam nie był, a zalogował znalezienie powinien się tak po ludzku tego wstydzić...
Początkowo miałem podobne podejście do Twojego. Teraz jest ciut inaczej. Z dwóch powodów.
Po pierwsze zobaczyłem, że dużo "więksi" ode mnie nie mają problemu z guglaniem haseł.
A po drugie i w zasadzie ważniejsze, doszedłem do wniosku, że jeśli autorowi kesza nie chciało się założyć pojemnika, to dlaczego mi ma się chcieć podjechać za każdym razem na miejscówkę. Chciał założyć kolejnego na swej liście wirtuala, to ja mogę go też wirtualnie zaliczyć. Dla mnie proste.
No i błagam, nie dodawajcie tu jakichś moralizatorskich tonów. Jakiegoś grania na nutach moralności keszowania. To jest tylko zabawa i nigdzie nie widziałem zakazu wyguglania odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Zuber
Bywalec

Post autor: Zuber » sobota 17 stycznia 2015, 16:00

No i jeszcze trzeci powód poruszany wcześniej. Wyszukiwanie w internecie haseł i czasem dużo bardziej dogłębne poznawanie miejsca niż bycie tam tylko po jakieś cyferki, to doskonała zabawa na nudne zimowe wieczory :)

parlando
Forumator
Podziękował: 332 razy
Otrzymane podziękowania: 179 razy

Post autor: parlando » sobota 17 stycznia 2015, 16:33

Zuber pisze:Wyszukiwanie w internecie haseł i czasem dużo bardziej dogłębne poznawanie miejsca niż bycie tam tylko po jakieś cyferki, to doskonała zabawa na nudne zimowe wieczory
Właśnie a propos takiej postawy jest ten filmik w moim poprzednim wpisie.
Jeżeli zaś chodzi o resztę kwestii, to moim zdaniem coś co geocachingiem nie jest nie powinno być zalogowane na stronie poświęconej geocachingowi...
Jeżeli googlujesz hasła, czytasz o miejscu itd, to spoko, nawet przyklasnę, o ile nie logujesz tego na stronie zabawy, która z założenia polega na udaniu się na konkretne współrzędne, odszukaniu pojemnika i wpisaniu się do logbooka. To są tak bardzo proste zasady, że każdy odchył jest widoczny i po prostu razi.
Zuber pisze:No i błagam, nie dodawajcie tu jakichś moralizatorskich tonów.
Na takiej samej zasadzie ja mogę prosić o zaniechanie tonu luzackiego, pobłażliwego i każdego innego, ale nie mam zamiaru. Wolę czytać szczere opinie.
Zuber pisze:doszedłem do wniosku, że jeśli autorowi kesza nie chciało się założyć pojemnika
A można było po prostu napisać do autora... Masz jednak rację, tam gdzie pojawiają się lewe wpisy również odpowiedzialny jest autor, który nie moderuje logów, nie poprawia opisu itd.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post (razem 2):
azhagRanwers

Awatar użytkownika
Zuber
Bywalec

Post autor: Zuber » sobota 17 stycznia 2015, 16:59

Parlando pisze: zabawy, która z założenia polega na udaniu się na konkretne współrzędne, odszukaniu pojemnika i wpisaniu się do logbooka.
Po co mam udawać się na współrzędne, jeśli nie ma tam pojemnika i logbooka?
Zapewniam Cię, że mam sporo wirtuali, przy których byłem, ale nie mów mi, że mam się wstydzić wyguglania paru innych :wink:

parlando
Forumator

Post autor: parlando » sobota 17 stycznia 2015, 17:11

Zuber pisze: nie mów mi, że mam się wstydzić wyguglania paru innych
Nie musisz się wstydzić, pod warunkiem, że nie nazywasz tego geocachingiem i nie logujesz tego na stronie geocachingowej;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
Ranwers

Awatar użytkownika
Zuber
Bywalec

Post autor: Zuber » sobota 17 stycznia 2015, 17:40

Dlaczego zignorowałeś pierwszą część mojej wypowiedzi? :-)

parlando
Forumator

Post autor: parlando » sobota 17 stycznia 2015, 17:52

Bo to jest forum geocachingowe i chciałbym trzymać się tej tematyki:)

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » sobota 17 stycznia 2015, 18:22

parlando pisze:Bo to jest forum geocachingowe i chciałbym trzymać się tej tematyki:)

To jest forum OPENcachigowe, to tak gwoli ścisłości :wink: .

parlando
Forumator

Post autor: parlando » sobota 17 stycznia 2015, 18:37

got100 pisze:
parlando pisze:Bo to jest forum o prostokątach i chciałbym trzymać się tej tematyki:)

To jest forum o kwadratach, to tak gwoli ścisłości :wink: .
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post (razem 3):
snpk.milabigeo

Kipcior
Bywalec
Podziękował: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 18 razy

Post autor: Kipcior » sobota 17 stycznia 2015, 20:20

Zuber pisze:
parlando pisze: Kto tam nie był, a zalogował znalezienie powinien się tak po ludzku tego wstydzić...
... doszedłem do wniosku, że jeśli autorowi kesza nie chciało się założyć pojemnika, to dlaczego mi ma się chcieć podjechać za każdym razem na miejscówkę. Chciał założyć kolejnego na swej liście wirtuala, to ja mogę go też wirtualnie zaliczyć. Dla mnie proste.
Alew to założenie nie musi być i w większości przypadków pewnie nie jest prawdą, bo:
1. Jak pisałem wcześniej może być tak, że po prostu w ciekawym miejscu nie ma gdzie fizycznie schować kesza. Osobiście uważam, że fajnie przemyślany wirtual jest lepszy od mikro tutki uwalonej w pierwszej lepszej rynnie czy dziurze, dodatkowo w miejscu, gdzie jej podjęcie bez spalenia jest możliwe tylko o 3 w nocy w ulewnym deszczu, bo tylko wtedy nikogo tam nie ma.
2. Zaliczyłem kilka wirtuali przy których googlarka nie pomoże, bo hasło jest tak ukryte, że nie da się wygooglać. Pozstają więc dwie możliwości: być na miejscu albo dostać hasło od kolegi co jak mniemam nastąpiło w przypadku opisywanych przeze mnie w porzednim poście przypadków. Np skrzynka Ewa Braun gdzie hasłem jest napis na skrzynce TP: byłem tam, znajduje się na jednej z bocznych uliczek Wałcza i jest on trudny do znalezienia i odczytania nawet na miejscu, nikt nie wmówi mi więc, że znalazł go na zdjęciu w google. Ten przypadek skrzynki świadczy tez o tym, że właściciel był na miejscu, bo sam w googlarce hasła by nie znalazł co przeczy Twojej teorii usprawiedliwiającej takie, a nie inne zachowanie
Zuber pisze: No i błagam, nie dodawajcie tu jakichś moralizatorskich tonów. Jakiegoś grania na nutach moralności keszowania. To jest tylko zabawa i nigdzie nie
widziałem zakazu wyguglania odpowiedzi.
Nikt nie moralizuje. Po prostu każdy ma inne podejście do tematu. Jeden, jak ja, traktuje zabawę uczciwie na zasadzie odwiedzania każdego jednego miejsca w którym zdobywa skrzynki, bo jak pisałem, nie chodzi o to, żeby zaliczyć tylko o to, żeby doświadczyć na miejscu tego co autor chciał przekazać. Inny idzie na skróty i szuka części odpowiedzi w googlarce, są tacy, którzy będąc na miejscu i nie znajdując fizycznie pojemnika, który jest logują znalezienia, no i są też tacy, którzy logują fizyczne skrzynki nie będąc nawet w pobliżu miejsca ukrycia. Wybór zawsze należy do tej osoby i szczerze powiedziawszy nie wierzę, że jakiekolwiek przepisy czy regulaminy są w stanie z tym wygrać. Dlatego powtarzam: każdy bawi się jak umie, ale zdanie jak i ocenę na ten temat również może mieć i po to jest forum, aby je wyrażać.

Tak na koniec chciałem rzec: bawię się od około 2 lat na tyle na ile czas pozwala, znalazłem niecałe 300 skrzynek OC i trochę więcej na GC. Pewnie to niedużo patrząc na szybkość zbierania innych osób. Ale do dzisiaj pamiętam praktycznie każdą z tych skrzynek i prawie każde miejsce jestem w stanie opisać i to jest dla mnie najcenniejsze w tym wszystkim. Nie +1 do wyniku.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Kipcior za post:
krystiant

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » sobota 17 stycznia 2015, 20:52

Zuber pisze:
Parlando pisze: zabawy, która z założenia polega na udaniu się na konkretne współrzędne, odszukaniu pojemnika i wpisaniu się do logbooka.
Po co mam udawać się na współrzędne, jeśli nie ma tam pojemnika i logbooka?
Zapewniam Cię, że mam sporo wirtuali, przy których byłem, ale nie mów mi, że mam się wstydzić wyguglania paru innych :wink:
Dlatego ja cały czas piszę tylko o tych, u których googlanie jest nagminne. Niektóre wirtuale są nie do zrobienia tylko w terenie i bez "googlania" się nie obejdzie...
parlando pisze:Masz jednak rację, tam gdzie pojawiają się lewe wpisy również odpowiedzialny jest autor, który nie moderuje logów, nie poprawia opisu itd.
W moim wirtualu jest wyraźnie napisane "należy stanąć..." - tego nie da się zrobić wirtualnie, a jednak znajdują się takie wpisy. Nie usuwam ich jednak, bo nie jestem w stanie stwierdzić, które wpisy są wirtualne - to znaczy część logujących sama się przyznała, ale dlaczego miałbym ich karać za prawdomówność i usunąć logi, a promować kłamstwo - czyli logujących wirtualnie, a udających, że byli...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

parlando
Forumator

Post autor: parlando » sobota 17 stycznia 2015, 21:19

krystiant pisze:W moim wirtualu jest wyraźnie napisane "należy stanąć..." - tego nie da się zrobić wirtualnie, a jednak znajdują się takie wpisy. Nie usuwam ich jednak, bo nie jestem w stanie stwierdzić, które wpisy są wirtualne - to znaczy część logujących sama się przyznała, ale dlaczego miałbym ich karać za prawdomówność i usunąć logi, a promować kłamstwo - czyli logujących wirtualnie, a udających, że byli...
Nie wiem, o której skrzynce konkretnie piszesz, ale jestem przekonany niemal na 100%, że opis można tak zmodyfikować, by podejmowanie odbywało się na takim poziomie uczciwości jak w niewirtualnych skrzynkach. Ewentualnie może by się dało postawić tam "normalnego" kesza? Ale to już jest indywidualny przypadek i na tyle na ile Cię poznałem tu na forum mogę tylko skonstatować, że sam najlepiej wiesz, co zrobić ze swoim keszem:)

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 139 razy

Post autor: dallas » sobota 17 stycznia 2015, 23:49

Widzę, że kulturalne wpisy o sensie virtuali nadal do większości nie docierają, więc może bardziej dosadnie:
Cz. 1
Nawiązując do wpisów (w linkach jestem na pierwszych 5 pozycjach więc poczuwam się do zareagowania), jak to czołówka bardzo oszukuje dla statów, +1 itp. pierdoły:
WARUNKIEM ZALICZENIA VIRTUALA JEST WPISANIE HASŁA W LOGU. Jest hasło, jest log. Koniec cz. 1!
W d... wsadźcie sobie te swoje wywody, bo mają się one nijak do jakichkolwiek zasad ustalonych w pierwszej kolejności przez przez regulamin, potem przez samego założyciela, który w tym całym bałaganie jest kompletnie niezainteresowany waszą polityczną poprawnością ani jednocześnie swoimi pseudo dziełami! Założycielom nie chce się nawet zmienić wymagań, a co dopiero zaglądać i weryfikować logi. Moralność i sumienie pozostawcie samym logującym.
Cz. 2
Ile jeszcze muszę/musimy zalogować "skrzynek" virtualnych, abyście WY zwolennicy wszystkiego co inne, pojęli wreszcie, że virtual w obecnych czasach nie jest skrzynką!!! To było dobre kiedyś. Teraz NIE ISTNIEJE TAKIE MIEJSCE, gdzie nie można założyć fizycznej skrzynki. Jak kiedyś było trudno coś zasadzić to virtuale się sprawdzały, teraz jest rozwojowo i virtuale służą w większości idei +1, więc najwyższa pora aby ten dział przenieść do sekcji archeo i niech młodzi zaglądają tam wyłącznie w celach edukacyjnych. To jest fundamentalna zasada edukacji zwanej HISTORIĄ. Uczymy się na doświadczeniach poprzedników by nie popełniać tych samych błędów w przyszłości.
Komu przeszkadzają guglowane virtuale niech sobie odhaczy w statach odpowiednie pole i potem się zaspokaja, ile to jednym kliknięciem wyprzedził czołowych działaczy serwisu.
Cz. 3
W nawiązaniu do cz.1 i cz.2 są chlubne wyjątki, za które oddam nawet tradycyjne, ale to kwestia rozsądnego rozwiązania jak http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=11724
Cz.4 Gdy domagałem się zablokowania produkcji kiepskich mobilniaków i idiotycznych ownów tłumy pisały, że jesteśmy open i nie można tak robić, bo zabieramy komuś zabawę. Dla mnie open i zabawa to właśnie logowanie virtuali. Dlaczego zabraniacie mi czegoś, co Wam się nie podoba a mnie bardzo? Przecież to tylko zabawa...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post:
Zuber

Awatar użytkownika
Zuber
Bywalec

Post autor: Zuber » niedziela 18 stycznia 2015, 00:13

Ująłeś to dallas tak, jak bym sam ujął, ale moja dyplomacja wypowiedzi na to nie pozwala. Dziękuję :-)

ODPOWIEDZ