Geościeżka Kraków

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

ArekPro
Bywalec

Geościeżka Kraków

Post autor: ArekPro » czwartek 25 grudnia 2014, 21:23

W ostatnim czasie myślałem o zrobieniu nowej geościeżki w Krakowie. Mamy już "Kraków Tradycyjnie", ale ja myślałem o czymś bardziej "skoncentrowanym", ścieżce na 2 dzielnice. Moją propozycją jest ścieżka "Skarby Dębnik i Podgórza", która składałaby się z keszy:
1.Ujście Wilgi - Nietypowa
2.Wilga - Multicache
3.Kościół św. Józefa - Tradycyjna
4.Park Bednarskiego - Quiz
5.Planty im. Floriana Nowackiego - Tradycyjna
6.Korona - Tradycyjna
7.Zapomniane kapliczki - Multicache
8.Park Dębnicki - Tradycyjna
9.Ogród Działkowy na Ludwinowie - Tradycyjna
10.Kładka Ojca Bernatka - Tradycyjna
11.Podgórska Biblioteka Publiczna - Quiz
12.Rogatka na Zakrzówku - Tradycyjna
13.Kościół św.Stanisława Kostki - Tradycyjna
14.Podgórska Zagadka - Quiz
15.Skarbiec Podgórski - Bonus - Nietypowa
*16.Rynek Podgórski
*17.Redemptoryści
*18.Moje kino
*19.Mateczny
Kesze oznaczone gwiazdką można by dołączyć za zgodą właścicieli.
Chciałbym też znaleźć mentora dla ścieżki, jeżeli oczywiście wszytko by się powiodło. Zakładanie skrytek zacząłbym na początku roku i zobaczyłbym jak mi to idzie. Na razie chcę zasięgnąć opinii innych krakowskich keszerów, którzy są bardziej doświadczeni.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 306 razy
Kontakt:

Re: Geościeżka Kraków

Post autor: Lza » piątek 26 grudnia 2014, 12:00

Jeśli chodzi o moją prywatną opinię:

- Incjatywa, pomimo tego że skrzynki miejskie mi się nie podobają, mnie cieszy, bo Kraków w zasadzie zniknął z keszowej mapy.
- Wydaje mi się, że trochę mała ilość skrzynek, żeby 'zaistnieć', przydało by się zaplanować założenie 40-50 skrzynek, najlepiej nie samemu. (Chyba że masz mnóstwo czasu, ktory chesz poświęcic tylko na skrzynki).
- Jeśli skrzynki mają być bardziej ambitnie niż magnetyk za rynną/parapetem / mikrus pod karzakiem obsikanym przez pieski lub anglików - to trzeba na założenie serii przeznaczyć kilka miesięcy.
- Dodawanie skrzynek już istniejących, a zwłaszcza skrzynek już istniejących innych właścicieli ssie. (tracisz kontrolę nad geoŚcieżką - po zawieszeniu lub zarchiwizowaniu, geoŚcieżka robi się niekompletna, a czasem nawet 'niezaliczalna')
- A może lepiej jednak zrobić geoŚcieżkę poza miastem? Okolice Krakowa są arcyciekawe, wolne od miejskiego smrodu i czekają na skrzynki - Wiem, ze Kraków jest najpiękniejszym miastem w PL, ale Małopolska jest za to najbardziej urozmaiconym województwem w PL, zobacz na przykład taką dolinę Prądnika - na długości kilkunastu km, od powiedzmy Zielonek po Pieskową skałę masz unikatowe krajobrazy na skalę EU jak nie światową: kilkanaście nietypowych i rozpoznawalnych w skali kraju formacji skalnych, kilka jaskiń, dziesiątki bocznych wąwozów, setki ostańców wapiennych, kilka zamków, park narodowy, pozostałości kilku grodzisk, hodowle pstrąga z kilkusetletnią tradycją, drewniane młyny i ich pozostałości i park krajobrazowy. A takich dolin dookoła Krakowa jest kilkadziesiąt. Żadna nieokeszowana, (no może Dłubnia troszeczkę :-)

Mentora na solidną geoŚciezkę pozamiejską (minimum ok 40 keszy) możesz mieć w mojej osobie, mogę też pomóc merytorycznie w przygotowaniach i praktycznie też. (mam zaplecze techniczne do wykonywania maskowań: można u mnie odlewać formy gipsowo-cementowe, można wiercić otwory w drewnie, nawet wyżynać piłą łańcuchową - serio! więc zawsze możesz przyjechać i zrobić maskowanie jakie Ci się zamarzy, gdybyś nie mógł u siebie.)

Zapraszam do przemyślenia mojego punktu widzenia, który oczywiście w żadnej mierze nie deprymuje Twojego pomysłu na ścieżkę wewnątrz krakowską, której założeniu też będę kibicował.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post:
Sowa7

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » piątek 26 grudnia 2014, 12:57

Jako, ze z racji "mojego drugiego miasta" pilotuje Krakow dosc mocno, to pokibicowalbym raczej wywaleniu z mapy skrzynek, ktorych juz nie ma, reaktywacji tych fajnych i zalozeniu wiekszej ilosci zwyklych, a nie jak to Lza opisal- ojszczanych parapetowcow zakladanych w smietnikach.
Widze tam niezly potencjal, tylko ludzie i checi sa potrzebni.

B
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

ArekPro
Bywalec
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: ArekPro » piątek 26 grudnia 2014, 21:37

@Łza
Bardzo chętnie założyłbym geościeżkę po za miastem tylko, że kesze zakłada się w pobliżu swojego miejsca zamieszkania tak, aby w razie problemów( zaginięcie pojemnika, koniec logbooka) móc szybko zrobić serwis skrzynki. Natomiast dolinki podkrakowskie są jak dla mnie daleko, więc założeniem geościeżki powinny się zajmować osoby, które mieszkają w ich pobliżu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ArekPro za post:
muitnelis

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

Post autor: meteor2017 » niedziela 28 grudnia 2014, 09:32

Ależ to jest w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania :-) Te kilkanaście - kilkadziesiąt kilometrów od miasta, to przecież akurat dystans na weekendowe wycieczki np. rowerem.

Natomiast ze skrzynkami poza miastem jest dużo mniej serwisowania niż z miejskimi (ja min. dlatego praktycznie przestałem zakładać miejskie skrzynki, bo nie mam czasu ciągle je serwisować) - rzadziej giną, znalezień jest mniej, to i logbook się wolniej kończy (a nawet jeśli, to zwykle jakaś dobra dusza dołoży nowy... i jeśli to nie jest mikrus, to nie ma problemu że logbooki w skrzynce się nie miesczą).
ObrazekObrazekObrazek

Sowa7
Bywalec

Post autor: Sowa7 » piątek 30 stycznia 2015, 16:04

aby założyć Geościeżkę trzeba mieć 500 keszy znalezionych. jeżeli masz taki sam nick na forum jak i na OC to niestety nie spełniasz tego wymogu...
Obrazek

Obrazek

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » piątek 30 stycznia 2015, 19:38

Niech chlopak znajdzie mentora i da rade, ja mu kibicuje.

B
Pozdrawiam
Belushi

Sowa7
Bywalec

Post autor: Sowa7 » piątek 30 stycznia 2015, 19:41

Przy 11 keszach znalezionych pamietamjaki ja badziew zakladalem... ale mentor jest od pomocy :-)
Obrazek

Obrazek

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » sobota 31 stycznia 2015, 17:38

Niech trafi goscia z COG, niech napisze do Krakowskiego Przewodnika czy tez do kogos, kto ma garsc skrzynek wiecej zebranych.
Osobiscie majac 100 skrzynek znalezionych nie porwalbym sie na robienie sciezki, ale moze teraz mlodziez jest bardziej sprytna niz ja kiedys ;)

B
i snieg
Pozdrawiam
Belushi

ArekPro
Bywalec

Post autor: ArekPro » poniedziałek 04 maja 2015, 22:11

Minęły 3 miesiące i jest już ponad 10 skrzynek w serii:
1.Kościół św. Stanisława Kostki
2.Plac Niepodległości i Korona
3.Most Grunwaldzki
4.Planty im. Floriana Nowackiego
5. ICE Centrum Kongresowe Kraków
6.Park Dębnicki
7.Stawek przy Wildze
8.Dom Kultury w Podgórzu
9.Kolorowe Schody
10.Jubilat
11.Bank Pekao Okrąglak
Nie są najgorsze o czym świadczy ponad 100 odwiedzin dwusystemowego Jubilatu czy "gwiazdka" dla Kolorowych Schodów.
W planach jest jeszcze 10-15 skrzynek a cała seria ma mieć finał w sierpniu albo wrześniu. Wciąż poszukuję mentora, tak aby móc zamienić serię w ścieżkę.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » wtorek 05 maja 2015, 08:45

I bardzo dobrze, nie zaprzestawaj w działalności skrzynkotwórczej!

ArekPro
Bywalec

Post autor: ArekPro » wtorek 09 czerwca 2015, 16:41

Dla osób, które chcą mi pomóc w dalszym zakładaniu skrzynek i mają jakieś uwagi do serii publikuję formularz google (ankieta): http://goo.gl/forms/FbecG5bEqj

ODPOWIEDZ