Projekt Zawieszony Na Czas Nieokreślony

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Re: Kradzież skrzynek, nieuprawnione przemieszczanie itd.

Post autor: miklobit »

To może jeszcze napisz coś o tym "odbiorniku wpinanym do smartfonu".
Zdanie sugeruje, że to coś będzie na kablu a to z kolei źle wróży ew. kompatybilności z telefonami (trzeba będzie mieć fona z hostem USB ? ).

No i ta baza zaczipowanych skrzynek to chyba gdzieś w necie będzie jak rozumiem.
(W wersji 10.0 jako dodatkowe pole z bazie OC :idea: )

Sowa7
Bywalec
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Sowa7 »

coś mi się chyba popieprzyło, 7 zł za skrzynkę czy program? w końcu pisałeś że 20coś za gotową.
7 zł jak jest własna skrzynka? nie ogarniam. a może by tak w Carrefourze kupić ? np. ponad litrowy pojemnik na żywność który jest bardzo szczelny za 4 zł.
Obrazek

Obrazek

szy_mat
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: szy_mat »

Nie, dane o obecnych współrzędnych, alarmach itd. będą w sieci mesh którą będą tworzyły skrzynki.

Jeżeli zasięg mesha będzie odpowiedni zrobię coś w rodzaju bridge Mesh2Net - czyli dane będą dostępne też przez internet.

Cena nie jest jeszcze ustalona, pisałem kilka prostów wcześniej.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Re:

miklobit pisze:No i ta baza zaczipowanych skrzynek to chyba gdzieś w necie będzie jak rozumiem.
szy_mat pisze:Nie, dane o obecnych współrzędnych, alarmach itd. będą w sieci mesh którą będą tworzyły skrzynki.
To może ja źle zadałem pytanie.
Bo naprawdę to ja widzę w takim systemie dwie bazy:
Jedna, ( ta o której piszesz) to baza rozproszona w sieci mesh, która zawiera sprzętowe id (HwId) skrzynek w zasięgu, ich współrzędne i zdarzenia które wystąpiły.
Ale Identyfikacja skrzynki (dla człowieka) jest możliwa tylko po powiązaniu jej id sprzętowego z nr OPxxxx.
(Bez tego powiązania możemy zidentyfikować tylko kesza przy którym aktualnie stoimy).
Czyli gdzieś (w internecie ?) musi być przechowane powiązanie HwId z OP , tak że jeśli w pamięci kesza będzie odebrane jakieś zdarzenie z sieci to potrafimy określić jakiego OP sąsiedniej skrzynki to dotyczy.
Oczywiście OP można przechowywać w pamięci urządzenia razem z HwId i transmitowac po sieci mesh ale po co wtedy osobne HwId ?

Inna kwestia to określanie położenia kesza bez gps.
O ile samo wykrycie ruchu jest sprawą prostą i wymaga jedynie akcelerometru i prostego programu to śledzenie położenia na większym dystansie (np ktoś zabiera kesza i przewozi/przenosi kilka km) jest zarówno złożone obliczeniowo jak również generuje spore błędy.
Kilka praktycznych opracowań znalezionych w necie :
http://www.cs.huji.ac.il/~gaddi/3D%20Mo ... ometer.pdf
http://www.tkt.cs.tut.fi/research/nappo ... dson08.pdf
pokazuje, że "wciśnięcie" wymaganego algorytmu w 1-2kb pamięć procesora (tylko taki się zmieści w podanych kosztach) wydaje mi się niewykonalne. A program przecież musi jeszcze zajmować się komunikacją z siecią mesh i kilkoma innymi rzeczami.

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

Trzeba jeszcze wspomnieć, że moduł nie do każdej skrzynki się zmieści. Z plusów to mógłby być fajny system weryfikacji: ruchy keszów mogły by być monitorowane przez serwer OC i w przypadku wpisu znalezienie i braku ruchu danego kesza w danym dniu generowany by był alarm dla właściciela ;) Ale wydaje mi się, że geszerów oszukujących jest marginalna ilość.
Co do samego projektu to sieć keszy musi być podłączona do Internetu, żeby to miało jakikolwiek sens. Wtedy user mógłby mieć podgląd online. A podłączenie do Internetu ty chyba tylko przez sieć komórkową co generuje kolejne problemy typu koszty abonamentu danych (?) i zapotrzebowania na energię.
ObrazekObrazek

szy_mat
Bywalec

Każdy kesz nie będzie wpięty do internetu, kesze będą wpięte tylko do mesh. Na moim serwerze w domu założę coś w rodzaju bramki mesh2net.

Połączenie kilku algorytmów odszumiających dane może dać wynik całkiem przyzwoity, po 15km poślizg bardzo mały ok 10m.

szy_mat
Bywalec

Aha, moduł do mikrusów też powstanie, ale trochę później. (za mikrusa uznaje np. szyjkę plastikowej butelki)

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Re:

szy_mat pisze:Każdy kesz nie będzie wpięty do internetu, kesze będą wpięte tylko do mesh. Na moim serwerze w domu założę coś w rodzaju bramki mesh2net.
Zakładając że siedzisz gdzieś w Wielkopolsce to jak sygnał z kesza (albo z mesha 8) ) w Bieszczadach do Ciebie dotrze ?
Nie można zakładać że po drodze co kawałek będzie jakiś usieciowiony kesz...
szy_mat pisze: Połączenie kilku algorytmów odszumiających dane może dać wynik całkiem przyzwoity, po 15km poślizg bardzo mały ok 10m.
Czy to jest informacja potwierdzona jakimś działającym rozwiązaniem o którym gdzieś można przeczytać ?

szy_mat
Bywalec

Tak, wystarczy w google poszukać różnych prac naukowych...

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Re:

szy_mat pisze:Tak, wystarczy w google poszukać różnych prac naukowych...
Jeśli przeczytałeś mojego wcześniejszego posta (oraz zamieszczone tam linki do prac...) to wiesz że:
- szukałem w google
- druga z cytowanych tam prac (jak najbardziej naukowe opracowanie fińskiej politechniki) podaje zupełne inne wartości błedów i to na znacznie mniejszym dystansie.
Jesli chcesz by twój projekt był postrzegany poważnie (ja tez bym tego chciał) to udzielaj poważnych odpowiedzi - za taką bym uznał link do pracy/strony która potwierdza to co napisałeś...

Edit:
Jeszcze jedno naukowe opracowanie na dyskutowany temat:
http://www.diva-portal.org/smash/get/di ... TEXT02.pdf
Ostatni akapit rozdziału 5.1.1 powinien dać do myślenia...

maks1823
Bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: maks1823 »

Pomysł super!
Może damy panu pomysłodawcy wolny czas na pracę nad systemem i tak dalej a my cierpliwie poczekamy (I to do Ciebie, Miklobit to się te tyczy :? :wink: )
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

maks1823 pisze:Pomysł super!
Może damy panu pomysłodawcy wolny czas na pracę nad systemem i tak dalej a my cierpliwie poczekamy (I to do Ciebie, Miklobit to się te tyczy :? :wink: )
Poniewaź zwracasz się do mnie (że niby brakuje mi cierpliwości ?), to zważ co nastepuje:
Jeśli patrzyłeś przed napisaniem swojego posta na daty to na pewno zawuważyłeś, że mineły już trzy miesiące od wrzucenia pomysłu.
Ja ze swojej strony zaoferowałem autorowi wypełnienie warunków potrzebnych do rozpoczęcia produkcji (które to warunki określił w swoim pierwszym poście).
Zadałem mu też (tutaj + bardziej szczegółowo na priv) kilka konkretnych pytań technicznych i finansowych, żeby wyjasnić moje wątpliwości co do wykonalności projektu wg założonych parametrów i kosztów.
No i po tych pytaniach niestety dość szybko nastała cisza...
Z jednej strony chciałbym wierzyć, ze kolega w ciszy i spokoju dwoi się i troi żeby niebawem pokazać nam swoje dzieło.
Ale z drugiej wszystkie fakty + korespondencja która wymieniliśmy, świadczą za tym, że cudu jednak nie będzie.
Ale przecież mogę się mylić...

maks1823
Bywalec

miklobit pisze:
maks1823 pisze:Pomysł super!
Że niby brakuje mi cierpliwości ?...
Źle mnie zrozumiałeś.
Dobra to może damy mu jeszcze troszkę...
Czy ty z zakładaniem FTF Shopu nie miałeś żadnych problemów? (Przykład, przyp.autora :shock: )
Od razu odpaliłeś i git? Takie przedsięwzięcie naprawdę wymaga dużo czasu i poświęcenia...
Nie odpali się od razu i samo nie będzie działać (Mądre słowa przywódcy :D :lol: :mrgreen: )
(Nie czytałem tych całych prac naukowych ale według mnie nawet poślizg powiedzmy 30 m jakoś da radę)

P.S. Rada dla szymata: może opracowany wynalazek pokaż na jakimś evencie? 8) :?: :idea:
miklobit pisze:
miklobit pisze:No i ta baza zaczipowanych skrzynek to chyba gdzieś w necie będzie jak rozumiem.
miklobit pisze: Bo naprawdę to ja widzę w takim systemie dwie bazy
Gadu gadu gadu bla bla bla
Może gdyby szy-mat zawiódł przejął byś projekt?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

maks1823 pisze: Gadu gadu gadu bla bla bla

Najprościej by było jakby szt_mat po prostu napisał czy coś mu wyszło w temacie a jak nie to na czym stanął itp.

Natomiast żeby się odnieść do tego co napisałeś to mam jedno pytanie - czy projektowałeś kiedykolwiek jakieś urządzenie elekroniczne ?
Odpowiedź pozwoli pokierować dyskusję na odpowiedni poziom abstrakcji.

maks1823
Bywalec

Zgadzam się z tobą.
Prosimy Ciebię, szy-mat o przedstawienie jak tam stoisz z tym wynalazkiem.
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ