Projekt Oberschlesien

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

yar
Nowy na forum

Projekt Oberschlesien

Post autor: yar » poniedziałek 02 grudnia 2013, 17:57

witam,

nie znalazłem wątku na forum o projekcie, więc zapytam w tym temacie. Myślę, że potem temat można zostawić na potrzeby innych keszerów.
W najbliższym czasie planujemy zrobić 3 etap projektu od [OS]Amolok do [OS]Fazan. Gdzie najlepiej zaparkować samochód, by stał w sensownym i bezpiecznym miejscu oraz by odległość od parkingu do trasy przejścia nie była zbyt znaczna?

proszę o porady, mogą być również współrzędne GPS parkingu :wink:

pozdrawiam i do zobaczenia na trasie!

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec

Re: Projekt Oberschlesien

Post autor: natasza&misiek » poniedziałek 02 grudnia 2013, 20:14

W środku projektu są dwa parkingi leśne na ul. Beskidzkiej. Z nich można fajnie atakować cały projekt.
ObrazekObrazek

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » poniedziałek 02 grudnia 2013, 20:40

Południową część OS można podejmować parkując np. przy przecince na:
N 50 8.870 E 19 1.400 (jadąc od strony Bielska)
albo od strony Lędzin:
N 50 8.572 E 19 4.394

Warto wcześniej sprawdzić na satelicie rozkład rzek i mostów, bo nie zawsze odpowiada temu, co pokazane na mapach OSM/UMP ...
O ile mniejsze cieki wodne czasem da się przeskoczyć (np. między Ojla i Colsztok), to rzeki Mlecznej przeskoczyć raczej się nie uda...

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Post autor: Silent A » wtorek 03 grudnia 2013, 09:48

Jednym samochodem może być trudno zrobić ten odcinek bez dłuższego chodzenia. Najlepiej robić wszystko ze środka - wtedy wraca się w to samo miejsce.
Jeśli jednak chcecie tak - obok [OS] Strom można zaparkować w bocznej drodze (jadąc od strony Bielska) - tam parkowaliśmy i samochód stał cały dzień. Parkowaliśmy również na ulicy Zakole, na południe od obwodnicy, tuż przy lesie - tam również samochód stał kilka godzin, obok nas też jakiś parkował.
Idąc od Amoloka do Fazana zaraz za Biksą macie Mleczną, szeroka rzeczka ale obok na drodze jest most (trzeba się wrócić ze 200m, później za Colsztokiem macie Pstrążnik - też dosyć szeroki, mostu blisko nie ma (800m w górę), wskazane gumiaki lub przejście po drzewie - powinny tam leżeć drzewa po których myśmy przechodzili (da się przejść). Więcej problemów z rzekami na tym odcinku nie ma.
Obrazek

redvibes
Nowy na forum

Post autor: redvibes » niedziela 11 maja 2014, 13:52

Witam forumowiczów,

chciałbym poruszyć temat tego co się ostatnio dzieje z projektem Oberschlesien. Kilka tygodni temu spotkaliśmy na projekcie Leśnika, który mówił, że ktoś ewidentnie niszczy skrzynki (znikają przy drodze, w linii) i rzeczywiście, w tamtej okolicy było kilka DNFów. Wczoraj wróciłem na Murcki, żeby znaleźć to co mi zostało od południa i pierwsze 3 ewidentnie wyparowały, zostały tylko ślady (sznurki, gwoździe itp.). Potem 2 ominąłem, bo akurat mugol się kręcił w pobliżu, i na kolejnej znowu DNF, ale już sam nie wiedziałem czy to ja kiepsko szukam, czy kolejna zniknęła. Trochę mi to humoru napsuło.

Wysłałem w kilku przypadkach maila do założycieli, poza tym logi DNF ale jakoś nie było odzewu. W związku z tym chciałbym zapytać, czy jest w planach jakaś reaktywacja nieaktywnych skrzynek, bo od paru tygodni nic sie nie dzieje... Fajnie by było gdyby się wypowiedział ktoś z założycieli projektu bo szkoda żeby taki fajny projekt po prostu się rozpadł...

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » niedziela 11 maja 2014, 16:53

Oczywiście, że będzie na bieżąco reaktywowany. Co prawda trudno mi mówić za innych, kiedy, ale pewnie będą. Forgotteni, ja i Leśnik już to zrobiliśmy, reszta... cóż, niektóre kesze (np. gruba) były mega pracochłonne, trudno wymagać by od zaraz takie "szopki" były tworzone.
Jedyne co mogę radzić w tej sytuacji, to oprócz DNF'a w logach faktycznie pisać maile do konkretnych ludzi.
Inna sprawa, to, że po dzisiejszych Twoich DNF'ach wnioskuję, że mogło dojść do kolejnej fali zniszczeń, ponieważ niektóre z tych keszy sprawdzaliśmy z Mario, po pierwszych zaginięciach i były.

A co do mojego ziherunga, masz kilka pytań na mailu. Jestem pewien, że skoro znalazłeś kamuflaż w całości, nic dziwnego nie zwróciło Twojej uwagi (rozwalenie kesza), to logbook jest na swoim miejscu ;) Po prostu go nie znalazłeś ;)

Via mail ustalimy szczegóły ;)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

coosiek
Bywalec

Post autor: coosiek » czwartek 04 grudnia 2014, 17:54

A ja mam pytanie co do projektu z innej beczki: Dlaczego przy reaktywacjach mimo, że znalazcy monitują o tym w logach po znalezieniu, nie są zmieniane rozmiary skrzynek (w przypadku gdy faktycznie ma to miejsce)?
Dla przykładu Hołda ze skrzynką bardzo dużą nic wspólnego nie ma, a po logu skrzynki finałowej widać, że występuje ten sam problem.
Nie każdy idąc w teren czyta 20 logów wstecz żeby nie psuć sobie zabawy, a potem szuka się kesza bardzo dużego, a tu nagle zonk i skrzyneczka dużo mniejsza.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » czwartek 04 grudnia 2014, 19:15

Zgłaszać właścicielowi a jesli nie przyniesie to efektów to do COGu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ