Skrzynki niepublikowane

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

got100
Wyjadacz

Skrzynki niepublikowane

Post autor: got100 » środa 27 listopada 2013, 01:50

Mam pytanie. Czy po za mną, ma ktoś jeszcze dostęp do moich skrzynek, które nie zostały jeszcze opublikowane. Jeżeli tak jest, to bardzo bym prosił o napisanie, jakie służby mają do nich wgląd.

etnamars
Forumator

Re: Skrzynki niepublikowane

Post autor: etnamars » środa 27 listopada 2013, 05:44

Tak, dostęp do opisów skrzynek nieopublikowanych dostęp mają:
- RR
- COG
- RT
W tej sprawie niewiele zmieniło się od czasu:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=30&t=5397
Główna zmiana to taka, że RR i COG nie ma podglądu do haseł w skrzynkach, ale podgląd do opisu pozostał.

Najlepszym rozwiązaniem jest publikowanie wszystkiego - na ostatnią chwilę, mamy jedną skrzynkę z której publikacją zwlekamy z powodów czasowych (nie ma kiedy zrobić opisu), i wygląda na to że kilka "umocowanych" osób już sobie do niej zaglądało.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » środa 27 listopada 2013, 08:19

Ja mam kesza o nieco przewrotnej nazwie "nie czytać drogi COG/RR" i też na liczniku wyświetleń jest liczba dodatnia ;-)

Dostęp do keszy nieopublikowanych, które podlegają weryfikacji przez COG, mają również przewodnicy (pod warunkiem, że ktoś* im podeśle linka, ew. sami sobie "ustrzelą")
Obrazek

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » środa 27 listopada 2013, 08:33

W takim razie czegoś się rozumiem. Jeżeli fakt " podglądania " skrzynek jest niemal pewien, dlaczego nie zlikwidować tej możliwości ? Myślę, że nawet dla mało sprawnego (lotnego) informatyka nie powinno stanowić to żadnego problemu.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Post autor: maryush » środa 27 listopada 2013, 09:21

A jak wtedy COG będzie sprawdzał pierwsze trzy założone i jeszcze nieopublikowane skrzynki? A w razie ewentualnego sporu jak zajrzy tam RR? A w razie problemów technicznych (coś się skiepściło jeszcze przed publikacją, załozyciel prosi RT o pomoc) jak RT tam zajrzy?
To jest jakiś problem że RT, RR i COG moga zajrzeć do rodzącego się opisu kesza? Coś się kumuś z tego powodu stało?

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » środa 27 listopada 2013, 09:22

got100 pisze:W takim razie czegoś się rozumiem. Jeżeli fakt " podglądania " skrzynek jest niemal pewien, dlaczego nie zlikwidować tej możliwości ? Myślę, że nawet dla mało sprawnego (lotnego) informatyka nie powinno stanowić to żadnego problemu.
Aby nie odkrywać Ameryki na nowo, bardzo proszę przeczytaj dokładnie dyskusję w linku, który został umieszczony w poprzednim moim poście.
Jest tam wystarczająco dużo wyjaśnień dlaczego ta funkcja jest potrzebna.
Kilkukrotnie okazało się że możliwość ta była używana w różnych sytuacjach, i to są sprawy o których nie można pisać na forum.

Jeszcze raz: opisy przed publikacją trzymaj gdzieś w pliku na domowym komputerze, wtedy na pewno nikt (nawet przypadkiem) do nich nie zajrzy.

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Post autor: Silent A » środa 27 listopada 2013, 10:39

Skrzynki w miarę prosto mogą przeglądać tylko COG i RR (bez haseł). Dostęp jest niezbędny do weryfikacji skrzynek i do wyjaśniania problemów ze skrzynkami. Zakładamy że COG/RR to nie są ludzie z łapanki, wiedzą co robią i nawet jeśli zobaczą coś "tajnego" to zachowają to dla siebie.
RT teoretycznie ma dostęp ale głównie poprzez bazę danych, RT nie korzysta z interfejsu COG/RR (przynajmniej ja nic o tym nie wiem).
Przewodnicy mają dostęp tylko i wyłącznie do skrzynek w statusie "Ukryta do czasu weryfikacji", czyli do pierwszych trzech skrzynek danego użytkownika (lub wszystkich jeśli ktoś podpadł i ma dożywotnią weryfikację). Dostęp ten też nie jest taki prosty bo konieczny jest link do skrzynki (można oczywiście próbować wszystkie numerki ale to nudne zajęcie). Przewodnicy nie mają dostępu do skrzynek "Jeszcze niedostępna".

Jeśli chcemy aby skrzynka była "super tajna" do końca to koordy / opis / podpowiedź - generalnie to co pozwala na jej znalezienie można utworzyć na boku i dodać tuż przed uruchomieniem skrzynki.
Obrazek

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » środa 27 listopada 2013, 11:13

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ