Logowanie zarchiwizowanych skrzynek

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Tati
Bywalec

Re: Logowanie zarchiwizowanych skrzynek

Post autor: Tati » środa 20 listopada 2013, 19:39

etnamars pisze:Ale jak pokazuje dawno załączone do logu zdjęcie:
http://opencaching.pl/upload/F3279C12-3 ... 16350A.jpg
nie możesz zalogować tego kesza. Nie ma tam wpisu z Twoim nickiem.
Jak widać na załączonym zdjęciu ja mogę.. nic nie stoi na przeszkodzie zgodnie ze stanem obecnym. Skoro problem został ponownie poruszony to mam nadzieję, że w końcu się coś zmieni w tym temacie. Na chwilę obecną brak różnicy między keszem aktywnym, tymczasowo niedostępnym i zarchiwizowanym. Zasadniczo po co nam w ogóle ten podział....

Tati

subo
Wyjadacz

Post autor: subo » czwartek 21 listopada 2013, 10:05

Podział jest dobry, ale trzeba egzekwować przepisy. Skoro przeszedł w stan archiwizacji, to przede wszystkim trzeba się dowiedzieć czy autorowi zależy na nim czy nie. W sumie takie działanie warto uscislqc nawet przed archiwizacja - automat powiadamiajacy autora to jedno, ale COG to drugie, to są ludzie i mogą wykonać choćby krok lub dwa celem zainteresowania skrzynka. To nie kosztuje.

wpis z Tapatalk
...

Obrazek Obrazek

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » czwartek 21 listopada 2013, 10:09

Albo archiwizacja skrzynki = fizyczna eksterminacja jej z przestrzeni fizycznej? Jeśli nie jest zarejestrowana w innym serwisie "(co powinno byc zapisane wewnątrz skrzynki w których) i skrzynka zamieniała sie w śmiecia wetkniętego gdzieś to w czym kłopot? Sporo skrzynek archiwizuje system, po poł roku niedostępności, często tymczasowa niedostępność nadaje też COG bo liczba DNFów rośnie tylko bo autor ma gdzieś.

Imho archiwizacja krzynki to jej nieodwołana śmierć i jakby usuniecie z systemu poza opisem który moze sie przydac komus kto będzie chciał ą adoptować, reaktywować, etc... dotyczyć to tez powinno ownów.

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » czwartek 21 listopada 2013, 13:02

Teokryt pisze: Imho archiwizacja krzynki to jej nieodwołana śmierć i jakby usuniecie z systemu poza opisem który moze sie przydac komus kto będzie chciał ą adoptować, reaktywować, etc... dotyczyć to tez powinno ownów.
Dobrze mówisz. Można przecież w systemie "wyłączyć" taką skrzynkę z możliwości jej edytowania (robienia wpisów). Całkowite jej usuwanie wydaje mi się też bez sensu- można właśnie reaktywować ją przez innego keszera. Ja to widzę tak- chce ktoś postawić kesza, jeśli miejsce np jest w promieniu 100 metrów to wyskakuje mu- "tu kiedyś była skrzynka". Zgłasza do COG o przejęcie tej skrzynki, edytuje opis i już. Szczególnie tyczy się to skrzynek użytkowników-duchów. Pozostali chyba nie będą mieli za złe, że ktoś reaktywuje ich skrzyneczkę.
Co nam to da ?? Porządek na mapie, mniej syfu, mniejsza baza.
Ale nie o tym ten wątek chyba, nie ;)

B

dzazder
Stały bywalec

Post autor: dzazder » czwartek 21 listopada 2013, 16:13

Belushi pisze: Dobrze mówisz. Można przecież w systemie "wyłączyć" taką skrzynkę z możliwości jej edytowania (robienia wpisów). Całkowite jej usuwanie wydaje mi się też bez sensu- można właśnie reaktywować ją przez innego keszera. Ja to widzę tak- chce ktoś postawić kesza, jeśli miejsce np jest w promieniu 100 metrów to wyskakuje mu- "tu kiedyś była skrzynka". Zgłasza do COG o przejęcie tej skrzynki, edytuje opis i już. Szczególnie tyczy się to skrzynek użytkowników-duchów. Pozostali chyba nie będą mieli za złe, że ktoś reaktywuje ich skrzyneczkę.
Co nam to da ?? Porządek na mapie, mniej syfu, mniejsza baza.
Ale nie o tym ten wątek chyba, nie ;)

B
Według mnie kiepski pomysł. Załóżmy, że ktoś założył skrzynkę genialną - po jakimś czasie poszła do archiwizacji (nie ważne czemu). Ktoś zgłasza chęć reaktywacji i odrestaurowuje skrzynkę tworząc jakiegoś gniota. Kesz, który był przez wielu uważany za świetny (ba, nadal ma swoją poprzednią ocenę i rekomendacje) teraz jest byle ****, po które niektórzy nawet nie mają zamiaru się wybierać. Zdecydowanie lepiej niech skrzynki zarchiwizowane pozostaną zarchiwizowane.
Porządek na mapie to nie argument, bo zarchiwizowanych i tak nie widać (czy ja czegoś nie wiem?).
Mniejsza baza? O ile? Kilka tysięcy rekordów w tabelce "cache" na przestrzeni kilku lat? To żadna różnica. No dobra, jeszcze dojdą wpisy, bo nową skrzynkę w tym samym miejscu będą mogły znaleźć te osoby, które miały znalezienie na tej zarchiwizowanej, ale nadal według mnie to od strony technicznej nie stanowi problemu.
Skrzynka zarchiwizowana = nie ma skrzynki, a w bazie zostaje w celach historycznych i statystycznych.
ObrazekObrazekObrazek

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » czwartek 21 listopada 2013, 16:31

Analogicznie jeśli znajdzie się skrzynkę zarchiwizowana jednosystemowa to powinna byc usunięta przez nowego znalazce gdyż juz nie jest elementem zabawy a staje się zwykłym śmieciem. Osobiście nie miał bym oporów sprzątnąć zarchiwizowanej skrzynki. A że to własność autora? Moment. Jeśli ktos zamierza zarchiwizować skrzynkę to wrzucą ja jako niedostępną. Ma w tym czasie AŻ 6 miesięcy ja reaktywować, naprawić albo usunąć z terenu. Po 6 miesiącach zarchiwizowanej skrzynki powinno uprawniać znalazce do jej fizyczne dezintegracji.

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » czwartek 21 listopada 2013, 17:35

Teokryt pisze:Analogicznie jeśli znajdzie się skrzynkę zarchiwizowana jednosystemowa to powinna byc usunięta przez nowego znalazce gdyż juz nie jest elementem zabawy a staje się zwykłym śmieciem. Osobiście nie miał bym oporów sprzątnąć zarchiwizowanej skrzynki. A że to własność autora? Moment. Jeśli ktos zamierza zarchiwizować skrzynkę to wrzucą ja jako niedostępną. Ma w tym czasie AŻ 6 miesięcy ja reaktywować, naprawić albo usunąć z terenu. Po 6 miesiącach zarchiwizowanej skrzynki powinno uprawniać znalazce do jej fizyczne dezintegracji.
No i wróciliśmy do punku wyjścia ;) Logować zarchiwizowane skrzynki czy wyrzucać :) Wychodzi na to, ze jednak wyrzucać wcześniej porozumiewając się ewentualnie z właścicielem czy przypadkiem jej nie chce.
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » czwartek 21 listopada 2013, 17:50

dzazder pisze: Według mnie kiepski pomysł. Załóżmy, że ktoś założył skrzynkę genialną - po jakimś czasie poszła do archiwizacji (nie ważne czemu). Ktoś zgłasza chęć reaktywacji i odrestaurowuje skrzynkę tworząc jakiegoś gniota. Kesz, który był przez wielu uważany za świetny (ba, nadal ma swoją poprzednią ocenę i rekomendacje) teraz jest byle ****, po które niektórzy nawet nie mają zamiaru się wybierać. Zdecydowanie lepiej niech skrzynki zarchiwizowane pozostaną zarchiwizowane.
Porządek na mapie to nie argument, bo zarchiwizowanych i tak nie widać (czy ja czegoś nie wiem?).
Źle mnie zrozumiałeś. To byłby NOWY kesz, zrobiony na bazie STAREGO. Tak na moim przykładzie- skrzynka Matilisa stoi na mojej zarchiwizowanej http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=7359.
I teraz po mojemu - Matilis zakłada tam skrzynkę, wyskakuje mu automat, że tam jest zarchiwizowana i to ją edytuje. Moja znika w przestrzeni nieużywanej bazy, jego się pojawia i już.
dzazder pisze: Mniejsza baza? O ile? Kilka tysięcy rekordów w tabelce "cache" na przestrzeni kilku lat? To żadna różnica. No dobra, jeszcze dojdą wpisy, bo nową skrzynkę w tym samym miejscu będą mogły znaleźć te osoby, które miały znalezienie na tej zarchiwizowanej, ale nadal według mnie to od strony technicznej nie stanowi problemu.
Skrzynka zarchiwizowana = nie ma skrzynki, a w bazie zostaje w celach historycznych i statystycznych.
Brzytwa Ockhama. Jeśli nie musi jej być to niech jej nie będzie. Niech sobie idzie do dev/null i tam zamieszka.
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

dzazder
Stały bywalec

Post autor: dzazder » czwartek 21 listopada 2013, 18:28

Jeżeli znika coś, do czego są jakieś powiązania (w tym wypadku logi, oceny, rekomendacje, obserwacje, itp.), to generuje to problemy. Nie wiem czy przytoczona przez Ciebie "brzytwa" ma tu zastosowanie, bo "zarchiwizowana skrzynka" nie jest bytem zbędnym. Nadal ma zastosowanie przy tworzeniu statystyk, rankingów, itd.

Chyba, że nadal nie rozumiem, bo skoro piszesz, ze byłby to NOWY kesz, zrobiony na bazie STAREGO to brzmi to mało zrozumiale. Chyba że chodzi Ci wyłącznie o to, żeby nie istniało pojęcie "skrzynki zarchiwizowanej" tylko skrzynki po prostu były usuwane. Ale tu wracamy do punktu wyjścia.
ObrazekObrazekObrazek

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » czwartek 21 listopada 2013, 18:32

Logować zarchiwizowane skrzynki czy wyrzucać
Jeśliskrzynka jest dostępna w innym serwisie - logować. Jeśłi nie - wyrzucać.

subo
Wyjadacz

Post autor: subo » czwartek 21 listopada 2013, 18:41

Logować oczywiście....w innym serwisie ;-)

wpis z Tapatalk
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » czwartek 21 listopada 2013, 18:42

Teokryt pisze:Jeśliskrzynka jest dostępna w innym serwisie - logować. Jeśłi nie - wyrzucać.
Niektórzy z sobie tylko wiadomych powodów (lub niewiedzy) nie zaglądają na inne serwisy, więc nie są świadomi istnienia kesza w innym wymiarze... A z powodu zachowań jakie proponujesz w pierwszej części Spider "utopił" swoje kesze pod współrzędnymi 0 0
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » czwartek 21 listopada 2013, 18:42

Teokryt pisze:
Logować zarchiwizowane skrzynki czy wyrzucać
Jeśliskrzynka jest dostępna w innym serwisie - logować. Jeśłi nie - wyrzucać.
A skąd mam wiedzieć czy skrzynka jest w innym serwisie ?

B
zaciekawiony

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » czwartek 21 listopada 2013, 18:51

No chyba niektórzy podają że jest zarejestrowana także na:
Czy może to tylko ja tak widzę? Jeśli ktoś nie pokwapił sie o taki komunikat i migrował na inny serwis nie sprzątając po sobie no to :>? Zakładanie skrzynki to także odpowiedzialność za to co zostaje po zabawie.

To że ktoś topi kesze w oceanie i to są tradycyjne należało by podważyć jeśli nie ma stosownego opisu i atrybutów ;) i zgodnie z regulaminem OC - zablokować. No bo jak opis skrzynki dotyczy dajmy na to kapliczki w górach a wskazuje ocean spokojny to coś nie halo... Polowanie na niezgodne kesze? Czemu nie. Ja już tak wiele "zatopiłem" skrzynek DNFowych że normalnie aż mi głupio.

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » czwartek 21 listopada 2013, 19:24

dzazder pisze:Jeżeli znika coś, do czego są jakieś powiązania (w tym wypadku logi, oceny, rekomendacje, obserwacje, itp.), to generuje to problemy. Nie wiem czy przytoczona przez Ciebie "brzytwa" ma tu zastosowanie, bo "zarchiwizowana skrzynka" nie jest bytem zbędnym. Nadal ma zastosowanie przy tworzeniu statystyk, rankingów, itd.

Chyba, że nadal nie rozumiem, bo skoro piszesz, ze byłby to NOWY kesz, zrobiony na bazie STAREGO to brzmi to mało zrozumiale. Chyba że chodzi Ci wyłącznie o to, żeby nie istniało pojęcie "skrzynki zarchiwizowanej" tylko skrzynki po prostu były usuwane. Ale tu wracamy do punktu wyjścia.
Boszzzzz... Nie znam się nad technikaliami. Chciałbym tylko, żeby był tu porządek. Może ktoś mądrzejszy to przeczyta i mu coś błyśnie ??

B

ODPOWIEDZ