Logowanie zarchiwizowanych skrzynek

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kocina
Nowy na forum
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Logowanie zarchiwizowanych skrzynek

Post autor: Kocina »

Mam wrażenie, że podobny wątek już gdzieś się pojawił, ale wtedy się nie przyłożyłam, a teraz nie mogę go znaleźć.

Co w sytuacji, kiedy znajdę skrzynkę, która w tej chwili jest aktywna tylko na GC. OC pokazuje ją jako zarchwizowaną, ale wciąż ją widzę w aplikacji c:geo (dlatego w ogóle do niej dotarłam, włócząc się po okolicy). W serwisie OC szukając po nazwie również znajduję ją bez problemu.

Mogę czy nie mogę jej zalogować? Coś mi świta, że chyba nie bardzo, ale chwilę temu znalazłam nowe logi starych keszerskich wyjadaczy przy skrzynkach już po archiwizacji.. Więc jak to jest?

Pytanie być może banalne, ale jestem z tych nowych i zanim narobię głupot, wolę poczytać i popytać.
Obrazek Obrazek

dzazder
Stały bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Logowanie zarchiwizowanych skrzynek

Post autor: dzazder »

Ja bym spytał założyciela czy ma coś przeciwko takiemu wpisowi.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Wg mojej wiedzy tylko na GC da się zalogować znalezienie skrytki zarchiwizowanej.

Na OC możesz tylko dopisać komentarz.

Dla mnie zasada jest prosta - znalazłeś(aś) pojemnik z papierowym logbookiem i się wpisałeś(aś) - masz prawo zalogować to również w sieci, w serwisach gdzie jest taka techniczna możliwość (na OC - nie ma). Jeśliby autor nie chciał aby się można wpisywać, to by posprzątał pojemnik z terenu.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: lupi »

Highlander pisze:Wg mojej wiedzy tylko na GC da się zalogować znalezienie skrytki zarchiwizowanej.

Na OC możesz tylko dopisać komentarz.
Oczywiście, że na OC można zalogować skrzynkę zarchiwizowaną. Zostało to wprowadzone już jakiś czas temu ...

Zgadzam się z poglądem, że jeżeli pojemnik zarchiwizowanej skrzynki jest w terenie i dokonaliśmy wpisu w papierowym logbooku to mamy prawo zalogować to również w sieci. Choć dobrym zwyczajem można ewentualnie zapytać założyciela czy wyraża na to zgodę.
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

No tak, sprawdzałem na moich zarchiwizowanych :) Zapomniałem że w przeciwieństwie do GC, na OC nie można logować znalezienia swojej własnej skrzynki. Dzięki Lupi za sprostowanie.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kocina
Nowy na forum
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kocina »

Highlander pisze:Jeśliby autor nie chciał aby się można wpisywać, to by posprzątał pojemnik z terenu.
Autor obraził się na OC ;) W drugim serwisie skrzynka jest czynna.

Zostawiam to. Jedna w te czy we wte różnicy nie robi. Dziękuję :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

Jeśli autor zarchiwizował skrzynkę a nie usunął pojemnika z terenu to jak najbardziej można zalogować znalezienie - to autor zawalił bo nie powinien zostawiać pojemnika.
Obrazek

Belushi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Post autor: Belushi »

Silent A pisze:Jeśli autor zarchiwizował skrzynkę a nie usunął pojemnika z terenu to jak najbardziej można zalogować znalezienie - to autor zawalił bo nie powinien zostawiać pojemnika.
Pewnie wiem o jaka skrzynkę chodzi nawet ;)
Silent, jaja robisz ?? Ja jakbym dostał do ręki taką zarchiwizowaną skrzynkę to bym napisał do właściciela pytanie czy mogę ja zaadoptować (jeśli fajna) lub zutylizować jak gniot i niezwłocznie bym to zrobił. Logowanie zarchiwizowanej skrzynki to dla mnie co najmniej śmieszne. Równie dobrze mogę za chwile zalogować 1000 skrzynek dzień przed archiwizacją i kto mi udowodni że mnie tam nie było ??
Schodzi to OC na psy już całkiem, czy mi się wydaje... Może zamiast robić wodotryski na stronie trzeba by pomyśleć nad jakimiś rozwiązaniami konkretnych problemów ??

B
co chyba zapomni znów hasła.

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Równie dobrze mogę za chwile zalogować 1000 skrzynek dzień przed archiwizacją i kto mi udowodni że mnie tam nie było ??
Tak samo nikt Ci w praktyce nie udowodni, że nie byłeś przy skrzynkach niezarchiwizowanych. Niewiele jest skrzynek, gdzie ktoś sprawdza wpisy, jak już mają kilkanaście-kilkadziesiąt znalezień. Osoby robiące większe wałki na zarchiwizowanych były i zostały szybko zbanowane - jest to dużo łatwiej wykryć, niż w przypadku skrzynek aktywnych. Wiele osób już to napisało, i podpisuję się pod tym, że nie ma sensu ograniczać normalnych użytkowników w imię tego, żeby "sprawiedliwości stało się zadość" i paru frustratów nie było w stanie wałować statystyk (co i tak będą robić, bo jakiego systemu nie wymyślisz, to ci najbardziej zdesperowani go obejdą. Jeśli ludzie są w stanie zakładać fikcyjne konta, żeby nabijać sobie rekomendacje, albo zadają sobie trud, żeby podrabiać zdjęcia do zaliczenia keszy, które zdjęć wymagają, albo wyszukiwać skrzynki zarchiwizowane i je logować, to ja nie mam pytań). Niech sobie tacy ludzie będą i egzystują, to nie wyścigi. Jasne, jeśli można by ukrócić ich działania niewielkim nakładem środków, to czemu nie, ale nie ma sensu poświęcać tematowi więcej uwagi, niż na to zasługuje.
Schodzi to OC na psy już całkiem, czy mi się wydaje...
No chyba schodzi, skoro taki temat wywołuje takie emocje i już zaczynasz kręcić g**noburzę.
Logowanie zarchiwizowanej skrzynki to dla mnie co najmniej śmieszne.
Śmieszne jest co najwyżej tak poważne podchodzenie do tego tematu i wyskakiwanie komuś z takimi tekstami tylko dlatego, że ma inne zdanie w tej kwestii.
Może zamiast robić wodotryski na stronie trzeba by pomyśleć nad jakimiś rozwiązaniami konkretnych problemów ??
Fakt, że ktoś sobie (nie daj Boże!) zaloguje zarchiwizowanego kesza, to jest dla Ciebie konkretny problem? Swoją drogą sam coś zaproponuj, jeśli tak uważasz, zamiast czekać, aż "ktoś coś zrobi". BTW: dla porównania:
kocina pisze:Zostawiam to. Jedna w te czy we wte różnicy nie robi. Dziękuję :)
Koleżanka o tyle mniej doświadczona, a o ile ma mądrzejsze podejście od Ciebie.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Ostatnio popularne stało się logowanie zombieownów - odarchiwizować się nie da, nowych założyć też nie, więc co tam - macie i logujcie :D ot kreatywne obejście zasad.

Akurat w przypadku keszy, które są w terenie, bo równolegle istnieją na GC, nie wpadłbym nawet na to, żeby ich poszukać w zarchiwizowanych. No chyba, że jakiś dociekliwy geoarcheolog lubi pogoń za zarchiwizowanymi skrzynkami :D
kocina pisze:Jedna w te czy we wte różnicy nie robi.
Jak widać na załączonych obrazkach - niektórym robi ;-)
Obrazek

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Krysiul pisze:
No chyba schodzi, skoro taki temat wywołuje takie emocje i już zaczynasz kręcić g**noburzę.
Fakt, że ktoś sobie (nie daj Boże!) zaloguje zarchiwizowanego kesza, to jest dla Ciebie konkretny problem? Swoją drogą sam coś zaproponuj, jeśli tak uważasz, zamiast czekać, aż "ktoś coś zrobi". BTW: dla porównania:
kocina pisze:Zostawiam to. Jedna w te czy we wte różnicy nie robi. Dziękuję :)
Koleżanka o tyle mniej doświadczona, a o ile ma mądrzejsze podejście od Ciebie.
No fakt, masz racje- nie ma problemu żadnego z logowaniem takiego kesza. A że racje są 3 to Ci nie powiem którą akurat Ty w/g mnie masz.
Tyle tylko, że po blisko miesięcznej dyskusji z rzeszowskimi keszerami oraz ich "kontami pomocniczymi" wyskakują takie babole. Tym samym cała moja gadka wiesz gdzie poszła skoro ma być ogólne przyzwolenie na tego typu praktyki ?
A co ja mogę zaproponować ? Nie znam się na oprogramowaniu. Znam się za to deczko na etyce. I masz racje, jesteś następną osobą, która pośrednio mówi do mnie- "zostaw to stary, zbieraj kesze, nie przejmuj się niczym, co będzie to będzie a Ty miej to w d..pie". Może to jest najlepsze wyjście z sytuacji.
Tym samym za mniej doświadczoną koleżanka napisze- powoli przestaje mi to robić różnicę.

Mimo wszystko pozdrawiam
B

Pyra
Wyjadacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Post autor: Pyra »

Witam
Według mojego pojmowania etyki... Jeśli kesz został znaleziony przed archiwizacją, może zostać zalogowany po niej, w tym celu została wprowadzona zmiana polegająca na logowaniu zarchiwizowanych skrzynek.
Ale oczywiście, jak to w naszym kochanym społeczeństwie, jak się da zamataczyć, to czemu nie....
Jeśli skrzynka została "znaleziona" po archiwizacji, to uważam, że nie powinno się tego faktu logować bo tej skrzynki już tam, przynajmniej teoretycznie, nie ma. Jeśli skrzynka została zarchiwizowana, to oznacza, że w ten czy inny sposób, autor może sobie nie życzyć, aby ktoś szukał, wisi mu to co się ze skrzynką stało, strzelił focha i przeniósł się na "inny poziom keszowania" i dopuszcza logowanie tylko tam...
Inaczej ma się sprawa ze skrzynkami "tymczasowo niedostępna", gdyż taki stan, może być ustawiony przez np, założyciela po trzech DNFach, a kesz może tam fizycznie istnieć, i być przez kolejnego znaleziony.
Swoją drogą, po co szukać zarchiwizowanych skrzynek???
Pozdrawiam
Za ten post autor Pyra otrzymał podziękowania (total 2):
BelushiJażdżu

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

Jeżeli keszer strzelił focha na OC i kesz jest na OC zarchiwizowany, jednocześnie aktywny na GC moim zdaniem jak najbardziej można wpisywać znalezienie na OC. Jeżeli ktoś szuka dwusystemowo to takie sytuacje mogą się zdarzyć bez szukania specjalnie zarchiwizowanych keszy tylko na OC.
ObrazekObrazek

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Pyra pisze:Witam
Według mojego pojmowania etyki... Jeśli kesz został znaleziony przed archiwizacją, może zostać zalogowany po niej, w tym celu została wprowadzona zmiana polegająca na logowaniu zarchiwizowanych skrzynek.
Ale oczywiście, jak to w naszym kochanym społeczeństwie, jak się da zamataczyć, to czemu nie....
Jak widać niektórym to nie przeszkadza.
Pyra pisze: Swoją drogą, po co szukać zarchiwizowanych skrzynek???
Przecież skrzyneczka przyszła sama na event ;)
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=29410
Akurat ta jest z mojego terenu, wiec mam ją w obserwowanych.

B

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

*jakimś* rozwiązaniem było dodanie okresu (np. 14 czy 30 dni), w którym będzie można zalogować zarchiwizowanego kesza (przypadki, gdzie ktoś znalazł kesza, próbuje zalogować a tu archeo).
jest jakiś procent poszukiwaczy, którzy logują z duuuużym opóźnieniem, więc dla nich mógłby to być jakiś problem.

to też można jakoś "obejść" np. nadając po owym okresie z automatu hasło wymagane do zalogowania znalezienia, które byłoby wysyłane do właściciela. wtedy to on by mógł decydować, czy je udostępni osobie, która zechce dodać wpis "znaleziona".
Obrazek

ODPOWIEDZ