3 serwisy - jak to pogodzić

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

3 serwisy - jak to pogodzić

Post autor: Karls » piątek 01 listopada 2013, 15:43

Zakładając, że chciał bym szukać skrzynek w 3 serwisach: naszym rodzimym OC.pl, ale tez GC.COM i OC.COM - czy macie jakiś dobry program lub inny sposób na integrację tego? Chodzi mi o to żeby w łatwy sposób synchronizować znalezienia, listę skrzynek w okolicy itp.

Korzystam z programu Locus na androida i przy dwóch serwisach ręczne logowanie/pobieranie wszystkiego zajmuję trochę czasu. Jednak ostatnio trzeci serwis zaczyna powoli zdobywać popularność i ogarnianie każdego oddzielnie wydaje mi się, że będzie już dosyć męczące :) Jestem ciekaw jakie wy macie na to pomysły?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Re: 3 serwisy - jak to pogodzić

Post autor: łowca » piątek 01 listopada 2013, 16:48

Metody są dwie:
- ograniczyć się do jednego
- pilnować wszystkiego ręcznie

Co do drugiej metody - GSAKopodobne narzędzia średnio sobie radzą z integracją GPXów z OC i usuwaniem duplikatów (chociaż niby nawet makro do tego jest)

Ja sobie wciągam na GPSa oddzielne dwa GPXy, ale jak nie robię wypraw po 100 sztuk dziennie, to ięcej nie trzeba
No i zawsze można sobie karteczkę z ołówkiem brać na wyprawę i notować znalezienia.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » piątek 01 listopada 2013, 18:34

Notowanie znalezień to najmniejszy problem, gorzej z aktualnością mapy. Puki korzystam z dwóch serwisów też radzę sobie ręcznie, ale widzę, że OC.COM zdobywa popularność. Chodzi mi najbardziej o jakiś sposób na jednoczesne pobranie GPX ze wszystkimi punktami w zadanym promieniu od danych współrzędnych ze wszystkich 3 serwisów i synchronizację wpisów bo bywa że jedna skrzynka jest w kilku. Fajniej było by raz ładować plik z notatkami zamiast logować na każdej stronie oddzielnie.
ObrazekObrazekObrazek

Paniczny
Nowy na forum

Post autor: Paniczny » sobota 05 kwietnia 2014, 13:22

Ja korzystam z 2 serwisów, mianowicie oc.pl i gc.com, keszuje z chyba najtańszym androidem na rynku, a aplikacja jaką używam to c:geo ;) Można wybrać jakie serwisy się obsługuje (max 2). Jest tam też oc.com oc.de i takie tam..

paprotek
Stały bywalec

Post autor: paprotek » poniedziałek 07 kwietnia 2014, 21:00

c:geo działa tylko na najnowszych smartfonach (w każdym razie nowszych, niż mój 3-letni HTC Desire, na którym się wywalała co chwila, tracąć już pobrane skrzynki). No ale jak ktoś ma nowszą zabawkę, to podziała...
Logowanie wielosystemowe jest upierdliwe, ale nikt nie zmusza do logowania we wszystkich systemach :D
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

lilium
Bywalec
Kontakt:

Post autor: lilium » środa 09 kwietnia 2014, 17:29

c:geo jest fajne sama też korzystam
ale nawigacja do punktu nie jest super wybitna ;/ a już na obrzeżach miasta to masakra :)
Obrazek

nornick
Nowy na forum

Post autor: nornick » sobota 19 kwietnia 2014, 11:11

Ja keszuję dwusystemowo z locusem i nie mam problemów. Żeby zachować porządek mam osobne foldery skrzynek zależne od systemu. Natomiast z logowaniem jak najwięcej staram się logować z pola walki: dla GC mam logowanie bezpośrednio z locusa, a dla OC używam apki 'szybki wpis' - wystarczy kliknąć na URL skrzynki w opisie i otworzyć tym programem. No i niestety wtedy trzeba skrzynkę OC ręcznie oznaczyć w locusie jako znalezioną, dodając wpis offline.

Z pobieraniem tez nie mam kłopotu: locus sam pobiera GC, a dla OC wystarczy wyklikać gpx i wio.

Myślę że trzeci system nie dołoży pracy, powinno dać radę.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Re:

Post autor: Karls » niedziela 20 kwietnia 2014, 11:23

nornick pisze:Z pobieraniem tez nie mam kłopotu: locus sam pobiera GC, a dla OC wystarczy wyklikać gpx i wio.
Jak pobierasz automatycznie dla GC? Ja jedynie dla OC mam automat dzięki aplikacji dostępnej tu na forum. Nie znam żadnego rozsądnego sposobu pobierania skrzynek GC hurtem z poziomu telefonu bez konta premium.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » niedziela 20 kwietnia 2014, 12:08

Bez premium to raczej ciężko. W domu to wiadomo przez wtyczkę do Firefoxa, a w terenie można zrobić export z cgeo, a później zaimportować do Locusa.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » niedziela 20 kwietnia 2014, 16:48

Z domu to nie problem, mnie właśnie chodziło o teren. Opcja z c:geo sprawdza się jak w okolicy jest kilkadziesiąt skrzynek maksymalnie. W mieście gdzie jest ich kilkaset podaje czasy ukończenia exportu liczone w godzinach nawet :) i to na dwóch rdzeniach. Chyba, że jest jakiś sposób by to przyspieszyć? Po za tym brakuje opcji wyszukiwania w promieniu od miejsca, co jest wygodne jak gdzieś regularnie szukasz - od razu po ilości skrzynek wiesz czy coś przybyło.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » poniedziałek 21 kwietnia 2014, 20:47

No właśnie, cały problem z gceo to brak możliwości zapisu offline bez zdjęć, bo to właśnie przez ściąganie zdjęć wszystko się tak wlecze.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » wtorek 22 kwietnia 2014, 12:55

Do czasu jak tego nie zmienią, to c:geo nadaje się tylko do trybu live w awaryjnych sytuacjach. Przydała by się wtyczka, coś jak awaryjniejszy gpx ale z obsługą przynajmniej dwóch największych systemów.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazekObrazek

maks1823
Bywalec

Szybki poradnik do dwóch serwisów.

Post autor: maks1823 » piątek 25 kwietnia 2014, 18:08

paprotek pisze:c:geo działa tylko na najnowszych smartfonach (w każdym razie nowszych, niż mój 3-letni HTC Desire, na którym się wywalała co chwila, tracąć już pobrane skrzynki). No ale jak ktoś ma nowszą zabawkę, to podziała...
E,panie paprotek proszę nie obrażać mojego telefonu :P Ja też mam HTC Desire i c:geo mi śmiga... :)
lilium pisze:c:geo jest fajne sama też korzystam
ale nawigacja do punktu nie jest super wybitna ;/ a już na obrzeżach miasta to masakra :)
Cóż, ja mam sposób na łączenie 2 serwisów- GC i OC PL,i oto krótki poradnik:

1.Więc tak, zaczynamy od pobrania GPX z dwóch systemów.(Tutaj minus)Jak kesz się powtarza(w dwóch serwisach) to nic...

OC PL:Moi drodzy; istnieje SCHOWEK!!!

GC:I tutaj najważnieszy punkt.Ci PREMIUM niech robią normalnie.Ci FREE (w tym ja).Pobieramy dodatek do przeglądarki CacheList .Najlepszy dodatek do geocachingu!Niestety trochę mozolny, ale cieszcie się z tego co macie…
Wchodzimy na stronę jednej ze skrzynek do importu na GC.Pod ikonką tradycyjna/inne/multi/itd. widzimy ikonę CacheList.

Obrazek

Klikamy i dodajemy ją do Cache Listy.
I powtarzamy ze wszystkimi skrzynkami…
Możemy też przez mapę:
Obrazek
Po zakończeniu klikamy zapisz i jako GPX.
P.S. GPX dostajemy razem z opisem, podpowiedzią i wszystkimi innymi rzeczami..I to z kontem FREE.Tak samo jak na OC...

2.Import
Plik GPX wrzucamy do smartfony, i importujemy do c:geo.
Kesza mamy na smartfonie.O imporcie do smartfona nie będę się rozpisywał.

3.*Opcjonalne, ale ważne
Ja jeszcze imporuje do Garmina (Dakoty 10) i nim nawiguje.Logi wysłam telefonem przez c:geo .

Działa, znalazłem tym sposobem 70 skrzynek w dwóch serwisach.Trochę wkurza powtarzanie się keszy, no ale cóż...Kiedyś myślałem o programie do synchronizacji przez koordy,... ale nie jestem programistą (no, trochę C# znam...)
Jeśli pomogłem proszę o łapkę. :mrgreen:
Pozdro
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » piątek 25 kwietnia 2014, 18:28

Przez przeglądarkę to nie stanowi problemu. Od CacheList lepszy jest GCTour. Gdybym jak miał tak ręcznie wklikiwać za każdym razem te około 200 keszy w mojej okolicy to bym sobie dał spokój z GC albo kupił premium :D. W tej sytuacji lepiej użyć Locus niż c:geo bo bardziej rozbudowany jest.

Większym problemem jest jak to z poziomu telefonu wykonać, bo GCTour raczej nawet pod dobrym telefonem nie ruszy.
ObrazekObrazekObrazek

maks1823
Bywalec

Post autor: maks1823 » wtorek 29 kwietnia 2014, 13:00

Widzę że wątek coraz bardziej idzie do GC... :? :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ