Gniot

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Re: Gniot

Post autor: Silent A » wtorek 22 października 2013, 22:29

Teokryt mało widziałeś jak ci się leśne mikrusy nie podobają.
Obrazek

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » wtorek 22 października 2013, 22:42

Napisałem jakiego rodzaju leśne mikrusy mi się nie podobają.

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Post autor: Silent A » środa 23 października 2013, 10:39

Teokryt pisze:Napisałem jakiego rodzaju leśne mikrusy mi się nie podobają.
a ja nadal twierdzę że mało widziałeś.
Osobiście wolę szczelnego mikrusa niż małe/duże "akwarium". Oczywiście najlepiej zamaskowanego mikrusa a nie preforma posadzona w ziemi (dosłownie).
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował: 119 razy
Otrzymane podziękowania: 255 razy

Post autor: maryush » środa 23 października 2013, 14:37

Moja definicja keszowego gniota jest dosyć szeroka. A własciwie to nie sama definicja jest szeroka, tylko niestety ilość keszy, które mógłbym określić jako słabe na podstawie tej definicji jest dosyć duża. No tak już mam że jestem w tej sprawie dosyć wymagajacy. A to dlatego że tyle się słabizn napatrzyłem że mam dość, kiedy równocześnie nie jest ani trochę trudno zrobić kesza dobrego, wystarczy odrobina chęci.
Dla mnie kesz słaby jest wtedy, kiedy wystaepuje kilka poniższych defektów, w mniejszym lub większym stopniu, przy równoczesnym braku zalet.

-kesz w śmietniku - oszczane murki, potłuczone butelki, które uwielbiają pociąć palce keszera (tężec w bonusie), kupy, nie tylko psie. Znacie to, niestety.
Wyjątki: brak

-kesz nie pokazujący tak naprawdę niczego - "moja podstawówka" (ok, i co w niej fascynujacego dla kogoś poza tobą?), "miejsce gdzie kiedyś był dom kogoś_tam" (super, ale teraz to pusty plac, mam się jarać ugorem?),
Wyjątki: kłizy, które umieszczają pojemnik w miejscu w sumie nijakim, ale w których nie o miejsce chodziło, tylko o zagadkę. Geoarty, gdzie miejsce tak wypadło, bo kształt w jaki układają sie kesze akurat tak nakazuje.

-kesz mikro, gdzy spokojnie mógłby być większy - "mam trzy wiadra eppendorfek, do każdej wsadzę zwitek karteczki z zeszytu i mam miliard keszy, haha!" (..a że szukaczy krew zaleje od tego badziewia to już mam głęboko w jelicie),
Wyjątki: kesze, które maja fajne maskowanie udające element otoczenia, który jest własnie małego rozmiaru.

-kesz bez podstawowych elementów - brak porządnego logbooka, ołówka ("mam dać do kesza ołówek?! A co to ja jestem, Rockefeller, żeby ołówki rozdawać?"), żadnych certów, żadnego opisu na/w keszu.
Wyjątki: fajne mikro, gdzie NAPRAWDĘ nie byłoby jak tego umieścić, chociaż mikro-ołówki da się zmieścić prawie wszędzie.

-kesz mokry/brudny/zasyfiony (ale z winy założyciela) - zero przyjemności z podejmowania. Nadal pokutujące śmiecio-worki, które zamiast chronić przed brudem i wilgocią działają wręcz przeciwnie, bo trzymają wilgoć przy keszu. Pół biedy jeśli sam pojemnik jest szczelny (klipsiak) ale najczęściej nie jest i w środku wszystko jest mokre. I rude.
Wyjątki: brak

-kesz niefair - zadanie dla keszera zabójcze (wleźć do 30 metrowej jaskini, zabić smoka i wygrać w szachy z DeepBlue, a wszytko tylko lewą ręką i na jednej nodze, z zawiązanymi oczami), a nagroda to mikrotutka ze świstkiem papieru, zamiast księżniczki w bikini. Nosz kurrrrr...de blaszka!!!
Wyjątki: no, jeśli faktycznie to zabijanie smoka było fajne...

-kesz którego nie ma - no, taki to nie dostanie ode mnie nawet oceny słabej. system nie powoli - DNFów nie oceniamy ;)

Jeśli kilka powyższych ułomności się zejdzie do kupy, a brak okoliczności łagodzących to wyrok bedzie jeden - oto keszowy gniot.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi maryush za post:
szanto

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » środa 23 października 2013, 18:10

Maryush, a co powiesz o keszu super - hiper, rewelacyjny pomysł, wykonanie jeszcze lepsze, w środku wszystko co powinno być i w dodatku sucho. Jedyny mankament jest taki, że skrzyneczka nie pokazuje żadnego istotnego miejsca.

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » środa 23 października 2013, 20:13

got100 pisze:Maryush, a co powiesz o keszu super - hiper, rewelacyjny pomysł, wykonanie jeszcze lepsze, w środku wszystko co powinno być i w dodatku sucho. Jedyny mankament jest taki, że skrzyneczka nie pokazuje żadnego istotnego miejsca.
To wtedy po co ja zakładać ? Ścieżka w lesie już jest fajnym miejscem, bo zmusza do spaceru, ale kesz w leśnym rowie leżący kolo pralki, lodówki, opon z C-330 i worka polifoski to już śmieć.
Naprawdę dużo jest miejsc, gdzie można wsadzić fajna puszkę. Tylko tak jak ktoś wyżej napisał - mikrus w lesie to nieporozumienie. Pucha półlitrowa minimum.
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » środa 23 października 2013, 22:13

Przy fajnym maskowaniu nie widzę nic złego w mikrusie.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy
Kontakt:

Post autor: Lza » środa 23 października 2013, 22:59

gniot to każdy kesz, który założyłem, z wyjątkiem tego, nad którym aktualnie pracuję. (reguła ważna zawsze) :mrgreen:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post (razem 2):
chinczykdzazder

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował: 144 razy
Otrzymane podziękowania: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk » czwartek 24 października 2013, 08:17

got100 pisze:Maryush, a co powiesz o keszu super - hiper, rewelacyjny pomysł, wykonanie jeszcze lepsze, w środku wszystko co powinno być i w dodatku sucho. Jedyny mankament jest taki, że skrzyneczka nie pokazuje żadnego istotnego miejsca.
Takich keszy też jest całe mnóstwo zerknij na największe projekty który są obrysami czegoś, raczej nie ma opcji zrobić 100 keszy dokładnie na kordach gps aby pasowały do obrysu a jeszcze na domiar znaleść im świetne miejsce do posadzenia. W wielu przypadkach sam kesz i jego wykonanie w 100 % rekompensuje mi miejsce w którym jest ( bo powiedzmy że nie jest ciekawe )

Nie można takich keszy traktować gorzej, masa pracy która wkłada założyciel powinna być jakąś miarą wartości kesza...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi chinczyk za post:
got100
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Post autor: maryush » czwartek 24 października 2013, 10:42

Uprasza się o dokładne czytanie, ze zrozumieniem.
Jeszcze raz, tak jak napisałem wcześniej - jeśli kesz ma KILKA wymienionych WAD, a żadnej zalety na swoją obronę, to dla mnie to gniot. A przypadek który podałeś ma kilka ZALET i JEDNĄ wadę. Czy spełnia warunki na gniota? :wink:
Prawdopodonie w logu pochwalę wykonanie, zawartość, przygotowanie, ale też zapytam co ten kesz pokazuje, bo może czegoś na zakumałem albo nie zauważyłem.
chinczyk pisze:Takich keszy też jest całe mnóstwo zerknij na największe projekty który są obrysami czegoś, raczej nie ma opcji zrobić 100 keszy dokładnie na kordach gps aby pasowały do obrysu a jeszcze na domiar znaleść im świetne miejsce do posadzenia. W wielu przypadkach sam kesz i jego wykonanie w 100 % rekompensuje mi miejsce w którym jest ( bo powiedzmy że nie jest ciekawe )

Nie można takich keszy traktować gorzej, masa pracy która wkłada założyciel powinna być jakąś miarą wartości kesza...
I to też własnie ująłem jako wyjątek:
maryush pisze:Wyjątki: kłizy, które umieszczają pojemnik w miejscu w sumie nijakim, ale w których nie o miejsce chodziło, tylko o zagadkę. Geoarty, gdzie miejsce tak wypadło, bo kształt w jaki układają sie kesze akurat tak nakazuje.

sco
Nowy na forum

Post autor: sco » czwartek 09 stycznia 2014, 10:58

Mikrus w lesie to pół biedy, przynajmniej wiadomo że jest mikro i w lesie ;) Można po prostu po niego nie iść. Mnie najbardziej wkurza mikro ukryte 100 metrów od kordów, bez podpowiedzi, w skrzynce gazowej przy fajnym obiekcie. No wcale nie można zrobić jakiegoś fajnego kłizu, czy chociaż dobrze ukrytej małej z dobrym opisem. Wcisnąć mikro za rynne i skrzynka gotowa. A potem niech wszyscy wysyłają prośby o spoiler bo normalnie nie da się znaleźć.

O, albo zdjęcie kawałka placu ze słupem i tekst "szukaj aż znajdziesz", do tego jeszcze wszędzie panujący śmietnik. Trudno, że skrzynka duża i fajna, mnie przewracanie śmieci i gruzu nie kręci.

A kwintesencją takich gniotów są gwiazdki które takie kesze dostają bo ktoś chciał posmarować tylną część ciała, zazwyczaj autorce. Taka nagonka pt. "patrzcie, dziewczyna!!".

Wszystkie podobieństwa i zbieżności do skrzynek konkretnej osoby są w zupełności przypadkowe. ;)

milos12345
Bywalec

Post autor: milos12345 » sobota 11 stycznia 2014, 00:08

Gniot to skrzynka założona na ilość a nie na jakoś np mikro zakopane 60 cm pod ziemią z hintem weź ze sobą sitko
Naprawdę z czymś takim się spotkałem ale kesz błyskawicznie został zarchwizowany to nie żart :@

ODPOWIEDZ