Rzeszowscy keszerzy....

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Re: Rzeszowscy keszerzy....

Post autor: Krysiul » środa 22 stycznia 2014, 12:46

Nie oglądałem tych filmów, ale czy dobrze rozumiem, że one pokazują miejsce ukrycia keszy? Padają przy tym ich nazwy?
ObrazekObrazekObrazek

Jażdżu
Bywalec

Post autor: Jażdżu » środa 22 stycznia 2014, 13:15

Tak padają tam nazwy poszczególnych keszy . I również widać ich dokładne miejsca ukrycia.

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » środa 22 stycznia 2014, 13:40

Była kiedyś taka przyzwoita zasada, że filmy filmami, ale takich rzeczy się nie robi...
Może gdyby ten filmik był w telewizji to tak. A oglądalność kanału Banana nie jest oszałamiająca (300 wyświetleń dla rzeszowskiego finału adwentowego) z czego 99% widzów to keszerzy po linku z FB.
Taka oglądalność jest teraz - w przyszłości może być inna. Jeśli chodzi o naszą keszerską społeczność, to 300 osób z jednego regionu to sporo. Nie chodzi tylko o mugoli - założyciel skrzynki określa, odpowiednio konstruując opis, jak dużo podpowiedzi chce dać poszukiwaczom, a takie filmy rujnują jego pracę.
ObrazekObrazekObrazek

zukikiziu
Bywalec

Post autor: zukikiziu » środa 22 stycznia 2014, 16:54

Wielu keszerów nagrywa i wrzuca to na YT.
Tutaj macie Steve'a z UK, dostał bana u konkurencji http://www.youtube.com/watch?v=OW8Yy_HChuk
Później został mu wrócony dostęp http://www.youtube.com/watch?v=bYTPf-VnSnA
Zginął w porzaże jak tu pisze http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... ad#p117537

W ramach edukacji można BananaKeszera poinformować by nagrywał ostrożniej.
Tutaj rzeczony filmik http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xw5iU#t=78
Ostatnio zmieniony środa 22 stycznia 2014, 20:16 przez zukikiziu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Banan
Nowy na forum
Kontakt:

Post autor: Banan » środa 22 stycznia 2014, 18:36

W pierwszych filmikach pokazywałem miejsca ukrycia skrzynek, teraz już tego nie robię, a jeśli robię to albo w takich miejscach jak środek lasu albo za pozwoleniem założyciela. Z resztą za każdym razem pytam założyciela skrzynki o zgodę jeśli miałbym pokazać miejsce ukrycia. W Rzeszowskim finale AKQ pytałem milosa o zgodę. Pozwolił mi nagrywać skrzynkę, a ja zmontowałem w taki sposób, żeby nie było widać dojścia do skrzynki tylko pokazałem samo bardzo fajne ukrycie. Następnie wpisywaliśmy się w innym miejscu niż miejsce ukrycia. Dla przykładu w 23 odcinku I leżajskie spotkanie keszerów, skrzynkę ukrytą w lesie pozwolił mi filmować Qsiaki, natomiast podczas szukania skrzynki Stereogram miałem nagrany również sposób ukrycia ale nie dodałem go do filmiku po rozmowie z Jano czyli założycielem. Z resztą autorzy obu keszy, jak i milos12345 są w tamtym odcinku. Ja również nie chcę żeby skrzynki ginęły, sam mam 23 kesze z czego 9 adoptowanych, bo założyciele nie mogli się nimi zająć. Niestety znowu coś się stało z 6 skrzynkami i na wiosnę będę musiał ponownie reaktywować niektóre skrzynki. W moich pierwszych filmikach tłumaczyłem pojęcia związane z geocachingiem i pokazywałem jak założyć skrzynkę. Myślę, że nie szkodzę, a raczej pomagam nowym keszerom. Wystarczy tylko oglądnąć. Qbacki z tego co wiem również mi kibicuje z resztą razem z Kaczorem oraz matilisem byli w jednym z moich odcinków, a liczba ich znalezień jest znaczna. Z resztą chyba nie muszę ich tutaj przedstawiać. Pozdrawiam, Banan =)

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » środa 22 stycznia 2014, 20:57

Ja też oglądam twoje filmy, jestem pod wrażeniem montażu. Tak więc masz kolejnego kibica :D
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » środa 22 stycznia 2014, 21:07

Spoko, fajnie, że odpowiedziałeś na forum i rozsądnie podszedłeś do tematu.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Banan
Nowy na forum
Kontakt:

Post autor: Banan » środa 22 stycznia 2014, 21:20

Art_noise dzięki, słyszałem już legendy o Twoim zapleczu do robienia keszy =P Mam nadzieję, że kiedyś będzie dane nam się spotkać.

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » czwartek 23 stycznia 2014, 07:54

Tu nie ma o co kruszyć kopii. Skrzynki ginęły i będą ginąć, bo wcześniej czy później ktoś niewtajemniczony je zauważy. Również oglądam filmiki Banana i nie uważam, że to one są powodem znikania skrzynek.
Potwierdzam to, co napisał wyżej Banan. Przed publikacją filmu pytał, czy może pokazać miejsce ukrycia (zresztą nie pierwszy raz). I o ile w pierwszym przypadku zgoda była, bo wcześniej już zmieniłem miejsce ukrycia, to w przypadku wspomnianego tu Stereogramu zgody nie było, bo pokazanie sposobu maskowania skrzynki zniweczyło by misterny plan ukrycia i Banan to uszanował.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
vonStirlitz
Nowy na forum

Post autor: vonStirlitz » wtorek 04 lutego 2014, 14:42

Kurcze, że też tak późno znalazłem ten wątek. Moje miasto, tak piękne... ;)
Ech, Belushi ma sporo racji w tym co pisze. Zniechęcam się powoli do keszowania we własnym mieście, a tym bardziej do zakładania w nim czegokolwiek. Raz, że poziom leci na pysk, dwa, że niestety kesze ekspresowo są spalane, a krety giną na maksa. Ktoś powie - urok miasta, tak jest wszędzie. No niestety nie. Problemem jest sitwa młodzieży keszerskiej która sama sobie nabija punktację i zieleninę. Normalnie... Matilis, wróć! ;) Był w mieście cogowiec, trzymał rękę na pulsie. Niestety za chlebem poszedł, i nie ma komu robić porządku. Zdalnie na dłuższą metę się nie da, Agatha nie zna też lokalnych zależności, choć złego słowa o niej nie powiem, co zgłosiłem zostało zawieszone. Co gorsza człek którego miano padło tu parę razy jako jedyny w mieście spełnia wymogi na cogowca. Ja się boję...

ODPOWIEDZ