Klub wzajemnej adoracji.

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Re: Klub wzajemnej adoracji.

Post autor: Doc_with_the_dog »

@ kaliho
Rozdziel proszę dwa organy. Wybieramy RR, a nie władze forum.
Oczywiście, że możesz mieć inne zdanie. Ja tylko tłumaczę skąd to hejterzenie się rodzi. Nie dziwię się, że Ci się nie podoba, gdy weszłaś na forum to się działo, zapewniem Cię jednak, że faszystowska moderacja to tylko wznieca, a nie gasi.
Za ten post autor Doc_with_the_dog otrzymał podziękowanie:
kaliho
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: kaliho »

Tak jak pisała Nanette, może wystarczy by zastrzeżenia składać innym moderatorom, albo referendum.

Nie upieram się przy tym do czego prowadzi "faszystowska" moderacja, ale mnie ten przymiotnik w ogóle nie jest adekwatny, bo i bany macie czasowe (jak karny jeżyk) i poprzedzone są ostrzeżeniami nad ktorymi można podyskutować na pm ze sprawca ostzezenia czy z innym modem. A jak sami wicie faszysci ani nie ostrzegali ani nie znizali by się do odpowiadania na pm.

Jestem zdania że takie spory o ostrzezenia czy bany lepiej wyjasniac nie na forum bo to tylko godzi i wizerunek calego oc.

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

kaliho, z Twojego punktu widzenia może to wyglądać bardzo prosto, ale wierz mi, że tak nie jest - w tym punkcie zgadzam się z chłopakami, którzy się wypowiedzieli wcześniej. Na tym forum nie było żadnego problemu, ludzie się nie kłócili albo pojedyncze sprzeczki szybko wygasały, dopóki nie zaczęły się kłopoty z moderacją. Od tamtej pory nie da się normalnie pisać, bo tematy potrafią być uznaniowo ucięte w połowie. Było to zwłaszcza frustrujące dla osób, które publicznie obsmarowano i odebrano możliwość publicznej odpowiedzi. Skargi na moderatora są od dawna, ale długo pozostawały bez odpowiedzi. Ludzie, którzy próbowali coś w temacie zrobić, byli odsyłani z jednego miejsca do drugiego - a to RR, a to admin forum (większość, w tym ja, nie ma pojęcia, kto to jest - nie zdziwiłbym się, gdyby był to ktoś, kogo dobrze znamy pod innym nickiem, albo była nim więcej niż jedna osoba). Właściwie nie było wiadomo, z kim należy rozmawiać, a jak sam moderator w radziecki sposób uzasadnia swoje działania, to już możesz poczytać w innych wątkach. Wierz mi, jestem na tym forum ponad 3 lata i, zaglądając tu regularnie, widzę, co się dzieje. To nie jest tak, że my bardzo chcemy rzucać w siebie mięsem, a mod nam nie pozwala, i dlatego jest be. Obecne rzucanie mięsem, choć budzi mój niesmak, jest wynikiem frustracji ludzi, związanej z paraliżowaniem ich komunikacji poprzez forum.

Teraz dopiero pojawił się nowy mod - może to coś zmieni. Poczekajmy, zobaczymy.
Za ten post autor Krysiul otrzymał podziękowania (total 2):
Doc_with_the_dogmaryush
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum

ooo muszę zwerbowac jakaś dziewczynę będzie wojna płci ;)
Za ten post autor kaliho otrzymał podziękowanie:
Nannette

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

A kiedyś na Usenecie wystarczyła netykieta i adwersarze zaczynali gnić we własnym sosie.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Krysiul, sprzeczki są przez moderatora, który zamyka wątki, w których są sprzeczki, tak?
Otóż informuję Państwa, że wszelkie potyczki słowne będą wydzielane (tak jak wątek ronja vs doc), przenoszone do Hyde Parku i niech się dzieje co chce. Jeśli ktoś ma za dużo jadu i potrzebuje przeciwnika, może sobie założyć stosowny wątek, chętnych tutaj dostatek.
Krysiul pisze: Obecne rzucanie mięsem, choć budzi mój niesmak, jest wynikiem frustracji ludzi, związanej z paraliżowaniem ich komunikacji poprzez forum.
Tak, nawet jeśli żaden z moderatorów nie bierze udziału w pyskówce to sama jej obecność jest jego winą? ;-))
Krysiul pisze:Teraz dopiero pojawił się nowy mod - może to coś zmieni. Poczekajmy, zobaczymy.
Czego oczekujesz od nowego moda? Tak szczerze, bo z jednej strony piszesz, że ingerencja moderatora jest niepotrzebna a z drugiej - cieszysz się z powołania nowego. Zdecyduj się! No chyba, że sama obecność innego moderatora magicznie sprawi, że na forum zapanuje spokój.
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Re:

Post autor: maryush »

kaliho pisze:Z tego co widzę, jako zupełny laik i szary użytkownik forum, poszło Wam o upomnienia bo żaden z Was bana nie dostał i dalej możecie się wzajemnie adorować, więc gdzie tu zamach.
Nie, nie poszło tylko o upomnienia (które swoją drogą po trzecim stają się banem). Poszło o wolność wypowiedzi i o to że moderator zabija dyskusje wedle swojego admiernie subiektywnego widzimisię.
kaliho pisze:Może stwórzcie chata zamkniętego i tam otwarcie dyskutuje i róbcie debaty. Bo tu ludzie chcą poczytać o tym czy zasada 150m obowiązuje, przyjdzie za miesiąc ktoś nowy z tym samym pytaniem i zamiast odpowiedzi poczyta sobie o relacjach międzyludzkich.
Żeby ludzie mogli czytać, to ktoś musi pisać. Jeśli jednak moderacja robi takie numery jakie robi, to coraz więcej osób odchodzi z tego forum, bo tu coraz trudniej jest prowadzić dyskusję, kiedy jest ona w połowie ucinana. Wielu wartościowych forumowiczów właśnie z tego powodu przestało pisać. Kiedyś się im dziwiłem, a dzisiaj dziwię się sobie dlaczego jeszcze tu jestem.
kaliho pisze:Z tego co wiem to keszują osoby od 12 do 70 roku życia więc różnice w poglądach zawsze będą, ale po co się nimi zajmować jeśli są to tylko upomnienia.
Właśnie po to zostały stworzone fora dyskusyjne, żeby wymieniać się poglądami, które się różnią u różnych ludzi! Definicją dyskusji jest wymiana poglądów! A Ty chcesz właśnie tego zabronić?! To może od razu zamknijmy to forum?
Tak jak napisał Doc - nie ma wyborów na moderatorów, forumowicze nie mają wpływu na to kto zostanie modem. A jak się okazuje po ostatnich akcjach na ewentualne odwołanie również nie.
kaliho pisze:Tak jak pisała Nanette, może wystarczy by zastrzeżenia składać innym moderatorom, albo referendum.
Nanette się myli, Ty też. Regulamin forum, punkt 20 mówi wyraźnie gdzie kierować skargi na pracę moderatorów - do Adminów. Zgłoszenie poszło, efekt, a właściwie brak efketu wszyscy widzieli. Cytat z Admina, który podaje Ranwers, że "nie można ukarać moderatora za łamanie regulaminu" też.
kaliho pisze:Jestem zdania że takie spory o ostrzezenia czy bany lepiej wyjasniac nie na forum bo to tylko godzi i wizerunek calego oc.
Oczywiście, najlepiej wszystko cichcem zamieśćpod dywan.
Jeśli jakiś wątek zostaje zamknięty, albo ktoś dostaje ostrzeżenie to jest to robione publicznie i tak samo publicznie sprawę należałoby wyjaśnić i uzasadnić, bo inaczej to się robi "Proces" Kafki.
Widzę po dacie rejestracji że jesteś tu od miesiąca. Jeśli naprawdę chce się dowiedzieć jak wygląda to forum kiedy nie ma złośliwej moderacji i jak wygląda z tą moderacją to poczytaj sobie więcej tego forum i zobaczysz kiedy są walki a kiedy ich nie ma.
Stryker pisze:
Krysiul pisze: Obecne rzucanie mięsem, choć budzi mój niesmak, jest wynikiem frustracji ludzi, związanej z paraliżowaniem ich komunikacji poprzez forum.
Tak, nawet jeśli żaden z moderatorów nie bierze udziału w pyskówce to sama jej obecność jest jego winą? ;-))
Nie, Twoją winą nie jest obecność, tylko tak jak napisał Krysiul - paraliżowanie komunikacji na forum, poprzez zamykanie wątków (cytatów pełno w Koszu). Gdybyś ograniczył się do samej obecności, a nawet gdybyś i wziął udział w pyskówce, jeśli byś chciał, to nikt by Ci złego słowa nie powiedział.

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum

Czytlam forum dużo wcześniej, tylko jako obserwator. Wiem widzę co się dzieje. I dziękuję panom za efektowne zniechęcenie mnie do brania udziału w pseudo dyskusji. Bo mówicie że inni was ograniczają, a sami tak robicie tylko brakuje Wam statusu moderatora i o to tylko chodzi. A najbardziej boli to że do zabawy chce się wciągnąć innych podaje się link do forów i słyszy się że to niepoważne i glupia zabawa dla dzieci, zwolenników anarchii nie respektujacych zadnych zasad. Ot co.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Re:

Post autor: krystiant »

kaliho pisze:A najbardziej boli to że do zabawy chce się wciągnąć innych podaje się link do forów i słyszy się że to niepoważne i glupia zabawa dla dzieci, zwolenników anarchii nie respektujacych zadnych zasad. Ot co.
Jak ja kogoś chcę zachęcić do zabawy opowiadam o co chodzi i podaję link do opencaching.pl - forum nie jest wcale potrzebne do zabawy...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

subo
Wyjadacz
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: subo »

Problem w tym, że ci, którzy tam wchodzą często zaglądają też na forum...

wpis z Tapa
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk »

Ale ludzie spokojnie bez herezji, o problemie pisze @Doc z którym o dziwko też się zgadzam ;) , pisze @Mariush i też dobrze prawi. Nie sztuka dać rozmowie która jest niewygodna w ryj i pod dywan. Sztuką jest sprowadzić tę rozmowę na takie tory aby pokazać trafność swoich decyzji , poczynań , racji. Niestety ten pierwszy sposób jest o wiele łatwiejszy i mniej czasochłonny. Drugi wymaga logicznego myślenia oraz kunsztu słowa.

Wnioski ? Zbiórka kasy na siłownię dla modów aby testosteron zbić, kurs hjuman risorses aby ćwiczyć zachowania. ALBO zmiana regulaminu forum OC , a co za tym idzie w późniejszym czasie wiosek do RR o zmiany w regulaminie OC.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Stryker pisze:Krysiul, sprzeczki są przez moderatora, który zamyka wątki, w których są sprzeczki, tak?
To ja może odpowiem obok/zamiast Krysiula. Sprzeczki są przez grupę aktywnych moderatorów, (w skład której wchodzą: moderatora Stryker, koniec składu) (żeby nie było, że uwalisz wątek za personalne wycieczki, to podkreślam, że nie o koledze* keszerze, a o grupie funkcyjnych piszę - a zgodnie z decyzją Pana Mietka, za wydruk której wiszę Maryushowi piwo, grupy funkcyjnych nie są ludźmi, więc można po nich na forum jechać :P Dziękujemy Ci Panie Mietku za taką absurdalną furtkę), która blokuje wątki krytykujące COG i/lub RR i/lub moderatorów forum. Dopiero potem powstają tematy, gdzie jest sprzeczka, nierzadko o sam fakt zamknięcia wątku przez moderatora (patrz skład grupy aktywnej wyżej). I wtedy moderator (wybierz losowo z grupy powyżej) w zależności od stanu psychofizycznego wlepia ostrzeżenia i zamyka wątki. Bardziej łopatologicznie można tylko łopatą wytłumaczyć, ale nie zdziwię się, jeżeli moderator (już wiesz czytelniku, co tutaj?) wybierze tego nie zrozumieć i wlepi ostrzeżenie.

Przy okazji chciałbym przypomnieć, że jak takie same akcje działy się na forum GC, to ocenialiście tamtejszych modów jako najgorszych cenzorów i tłamsicieli wolności słowa... Ale jak trzeba uciszyć wątki krytykujące RR lub wybrany przez RR COG albo samych moderatorów, to taki mod-bulterier bardzo pasuje. Kalemu ukraść krowa - źle, Kali ukraść krowa - dobrze?
Stryker pisze:
Krysiul pisze:Teraz dopiero pojawił się nowy mod - może to coś zmieni. Poczekajmy, zobaczymy.
Czego oczekujesz od nowego moda?
Że Cię całkowicie zastąpi :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 października 2013, 10:27 przez Ranwers, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowania (total 3):
maryushmauritiuszaborz
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Nie będę powtarzał tego, co napisał maryush i Ranwers, bo w większości się z nimi zgadzam, dodam tylko Stryker, że sam bywałeś bezpośrednio zaangażowaną stroną i nawet wtedy ucinałeś temat w wybranym przez siebie momencie; było kilka tematów, w których było spokojnie, a m.in. Twoje wypowiedzi podgrzewały atmosferę (nie dotyczyły one moderacji, tylko wyrażały Twoje prywatne poglądy. Dlatego napisałem kiedyś, że nie nadajesz się na moderatora, bo zamiast być mediatorem, jesteś prowodyrem kłótni. Moderacja nie polega na naciskaniu guziczków, ale również na takim zachowaniu, które zażegna spory, a nie tylko uciszy strony. Zresztą - jak widać w tym ostatnim też nie jesteś skuteczny.).

Napisałem już chyba kiedyś coś podobnego - obecnie połowa newsów forum dotyczy Twojej moderacji Stryker. Użytkownicy w dużej części ci sami, ale nie na wszystkich modów tak naskakiwano. Czas zadać sobie pytanie: dlaczego?
Bo mówicie że inni was ograniczają, a sami tak robicie tylko brakuje Wam statusu moderatora i o to tylko chodzi.
Skąd taki wniosek? Jakie działania (i czyje, bo zwracasz się do grupy kompletnie różnych ludzi, przypisując im wspólny motyw i cel działania) wskazują na chęć ograniczania kogoś i w jaki sposób? Jak się przejawia to ograniczanie, które, jak piszesz, ma już miejsce w naszym wykonaniu?
A najbardziej boli to że do zabawy chce się wciągnąć innych podaje się link do forów i słyszy się że to niepoważne i glupia zabawa dla dzieci, zwolenników anarchii nie respektujacych zadnych zasad. Ot co.
Większość nie daje linka do forum, bo większość na nie nigdy nie zagląda ;) Co do braku powagi i głupoty, to taka opinia raczej bierze się z faktu, że tak zawsze będzie postrzegane robienie tego typu rzeczy ("szukanie skarbów" ;)) przez dorosłych ludzi. I w tym sensie jesteśmy anarchistami nie respektującymi zasad, bo niepisaną zasadą jest, że takie aktywności w pewnym wieku nie przystoją, tak jak łażenie po drzewach, a my się tym nie przejmujemy ;) Ty na to patrzysz w ten sposób, a są na tym forum wypowiedzi nowych użytkowników, których nie zniechęciła do forum "anarchia", tylko właśnie działania moderacji.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum

Po prostu uważam, że jak są już jakieś zasady to się je powinno respektować. Jeśli każą mi sprzątać po psie to sprzątam, bo tego wymaga ode mnie życie w społeczeństwie. Tak samo każdy z Was może mieć swoje zdanie i się nie zgadzać z pewnymi rzeczami, ale jak już jest jakiś tam moderator czy jakaś tam władza RR to respektuje to. A jak się nie zgadzam z "ucinaniem" "upomnieniem", "banem", czymkolwiek to się pytam, jeśli odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje podaję konkretne argumenty, jeśli uważam, że ktoś robi mi na złość to zgłaszam komuś innemu itp, itd. Do tego momentu jest ok.

Tyle, że Wy jak dzieci (z mojego punktu widzenia - i nie chodzi tu o szukanie skarbów) zamiast prowadzić dyskusje zaczynacie wypominać innym błędy i potknięcia, złe humory itd. A nie na tym polega dyskusja.

Sami ograniczacie, bo jeśli wy piszecie, że ktoś jest taki i owaki to nikt nie ma na to zwracać uwagi, ale jak już śmiał zwrócić, no to szukamy haków! I AHA! Zabijają kotki! i wałkujecie temat niepotrzebnie i o takie dyskusje bez sensu tylko mi chodzi. Dla mnie i innych to zaśmiecanie forum zbędnymi przepychankami.

Ale to jest moja opinia, nie kłócę się z Wami, nie oceniam, wyrażam tylko to jak to odbieram, żebyście mieli jakąś wizję jak może to być z zewnątrz postrzegane, a nie po to by z Wami polemizować, bo i jestem na to za głupia i się na tym nie znam na tyle żeby mądrze prawić.

No, mam nadzieję, że już wszystko jasne, bo mnie już ten temat zmęczył.

PS. Następny tydzień ma być jeszcze ciepły, we Wszystkich Świętych zawsze spada śnieg, więc moi mili poszukiwacze skarbów, ostatnia szansa by przygotować kesze do przetrwania zimy i ostatnie spektakularne odkrycia w tym sezonie ;)

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

kaliho pisze: PS. Następny tydzień ma być jeszcze ciepły, we Wszystkich Świętych zawsze spada śnieg, więc moi mili poszukiwacze skarbów, ostatnia szansa by przygotować kesze do przetrwania zimy i ostatnie spektakularne odkrycia w tym sezonie ;)
Sezon trwa 24/7/365
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

ODPOWIEDZ