Klub wzajemnej adoracji.

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Klub wzajemnej adoracji.

Post autor: chinczyk »

Witam wszystkich bardzo serdecznie - jak przystało na człowieka z odrobią kultury osobistej.

Czytam sobie forum ostatnio i dostaje palpitacji lewej komory. Jak nie teksański moderator , to ostra kontrola COG. A na domiar tego userzy "szaraki" którzy są gdzieś blisko władzy i musza zabierać głos mimo że sytuacja ich nie dotyczy. I super temat czepiania się ortografii i stylistyki jak już nie ma się czego przyczepić (żal).

Mam pomysł na rozwiązanie tego problemu:

Forum zmodernizujcie do takiego stopnia który pozwoli tylko ogłaszać, a nie się wypowiadać bo przecież nie ma nic gorszego niż rozmowa.
Zróbmy oficjalny kącik UD (uprzejmie donoszę) i aby zachęcić ludzików do kablowania dawajcie za każdy potwierdzony donos +1 zielone.
COG i kontrolę skrzynek tych nowych jak i tych zgłoszonych też zmodernizujmy - niech każda skrzynka z "walącym się betonem" (czy jakoś tak) czy nazwana na cześć jakiejś piosnki (A TY CAŁUJ MNIE ...) od razu idzie do odstrzału. Bahhh w klawiaturę i zarchiwizowana.

I teraz moje pytania (może któs wie, jeżeli tak to proszę o odpowiedź, aby nie trzeba było jakiś maili urzędowych wysyłać):
Wybierając COG , RR czym się kieruje ? Doświadczeniem ? Ilością znalezionych/założonych keszy ? Długością stażu na OC ? Czy może ilością eventów jakie zaliczył user ?
I drugie pytanie: Jak zostać moderatorem na forum OC? Jakie testy psychologiczne właściciela trzeba przejść aby stać się odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu ?

Władzo wiem że jesteś głosem ludu , ludu który Cię wybrał ( zresztą ja też ). Wiem że robisz to za darmo ( +10 do lansu ) ale zerknij na swoje decyzje ( wybory współpracowników ) i wyciągnij wnioski bo za kilka miesięcy może być za późno.

Nie chcę się narażać personalnie nikomu więcej a pcha mi się na język sporo niecenzuralnych zwrotów.
Za ten post autor chinczyk otrzymał podziękowania (total 4):
Silent Amuitneliskawior&jardolenser1
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Klub wzajemnej adoracji.

Post autor: Sebastian »

Zauważyłem, że cosik się zmieniło przed chwilą, pozwólcie, dajcie szansę nowej osobie, która będzie się opiekować forum - Tati, cieszę się, że będziesz dbała o forum i mam nadzieję, że pozwolisz tu podyskutować :-)

Sebek
Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

@ Sebek, uważaj, od 15 minut decyzją Strykera nie można kierować postów do konkretnych osób ;) wszystko przez PW ;)
Za ten post autor Doc_with_the_dog otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 158 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: Elvis7 »

Doc_with_the_dog pisze:@ Sebek, uważaj, od 15 minut decyzją Strykera nie można kierować postów do konkretnych osób ;) wszystko przez PW ;)
Hmm zastanawiam się w takim razie czemu ma służyć forum? Prezentowaniu różnych punktów widzenia, debacie publicznej. To, ze nie podoba się to jednemu z moderatorów to już duża przesada z jego strony a wprowadzać nowe zasady to może chyba administrator? A ten jeden słuszny moderator chyba nie jest Primus inter pares i chyba sam decydować o wszystkim sam nie może... Wyprowadźcie mnie z błędu.
Za ten post autor Elvis7 otrzymał podziękowanie:
chinczyk

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

I otóż to , ja też nie rozumiem dlaczego nie mogę napisać na forum że Doktorka nie lubię bo mnie upomina za błędy , a Sebka jeszcze bardziej bo coś tam ( to tylko przykład akurat obaj Panowie byli "pod ręką") Nie rozumiem ustalania nowych zasad, które służą niczemu innego tylko ograniczaniu wolnego słowa. Ogólnie nie ogarniam ostatnich sytuacji związanych z OC które obserwuję.

PS. Popatrzcie 24 h od napisania posta i nikt z władzy się nie odezwał , przykaz odgórny aby temu śląskiemu analfabecie nie odpisywać bo tylko prowokuje do kolejnej afery ??
Za ten post autor chinczyk otrzymał podziękowanie:
Teokryt
Obrazek

Awatar użytkownika
nettle-carrier
Nowy na forum
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: nettle-carrier »

Proponuje opcje: Ten-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać lub Sam-Wiesz-Kto :D
Strach przed obłędem nie zmusi nas do zatrzymania wyobraźni w połowie masztu. (manifest surrealizmu)

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: kaliho »

A ja proponuję poczytać sobie fora oc innych państw i się zastanowić nad tym co dajecie czytać nowym na forum, takim jak ja. Zastanowić - nie odpisywać bo już dość przeczytałam.
Za ten post autor kaliho otrzymał podziękowania (total 2):
KredaNannette

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Po prostu niektóre wątki warto omijać kaliho - i tyle. Ja nauczyłem się je ignorować, bo szkoda mojego czasu i zdrowia, a efekt i tak żaden, chociaż podziwiam tych, co jeszcze mają energię i próbują coś zmienić; czasem nie wytrzymam i się włączę. W kiepskim momencie tu trafiłaś - takiej **** jak teraz jeszcze tu nie było, odkąd tu jestem.
Za ten post autor Krysiul otrzymał podziękowania (total 2):
kalihochinczyk
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Tylko popatrz @krysiu, powstał burdel , tyle że wypada zadać sobie pytanie kto go zrobił ? I czy zamiatanie pod dywan jak napisał @sebastian jest poprawną formą rozwiązywania takich problemów.
kaliho pisze:A ja proponuję poczytać sobie fora oc innych państw i się zastanowić nad tym co dajecie czytać nowym na forum, takim jak ja. Zastanowić - nie odpisywać bo już dość przeczytałam.
Nie interesuje mnie to co jest gdzieś indziej , interesuje mnie co dzieje się tu na naszym podwórku. Gdybym interesował się innymi to siedział bym teraz na GC i pierdział w stołeczek. Argument syfu jest o którym piszesz mnie nie przekonuje - nie rozmawiać to omijać problemy, uciekać od nich , chować się przed nimi a to chyba nie jest dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

No i nastał ten dzień, kiedy to muszę się zgodzić z chinczykiem ;) Niegadanie o syfach, faszystowska moderacja, na pewno nie uzdrowi forum.

@ kaliho
Jako kontrargument mogę wysunąć forum polskiego GC. Gdzie nie wejdziesz, tam pociachane tematy, nie da się tego czytać. Ban na banie, po odwieszeniu, kolejny ban. Można pisać tylko peany na temat toczygroszka i innych polskich tuz GC. Czy tego chcemy tutaj?

Z namiaru ingerencji w niniejsze forum pojawiają się potem zgłoszenia do RR np. sygnaturek Strykera. Oczywiście, że to pierdoła, jak dla mnie zabawna. Skoro jest tak mocna ingerencja, to niech się męczą ;)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum

"Faszystowska" moderacja potrzebna jest żeby nie było syfu w którym nie można odnaleźć na forum cennych informacji, bo każdy temat kończy się hejterzeniem i szukaniem winnych.

Ja pisałam np. o moim ulubionym forum USA. Czy myślicie że w kraju wielkiego brata i walki z terroryzmem łatwo jest założyć kesza? A tam co temat to nowe typy keszy czy pomysły...

Ale rozumiem że tu chodzi o mentalność. Jak mnie pani w szkole upomni to pani jest zła, przecież nie przyznam się że to ja coś złego robiłam.

Nie lepiej siedząc w domu wymyślić kolejny taki projekt jak ajlofka? Każdy z tego wątku ma jakieś zadania do kalendarza adwentowego? Albo próbował tym tematem zainteresowac nowych ciągnąc wątek? Nie... lepiej szukać winnych "zamachu na tupolewa".

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Re:

Post autor: maryush »

kaliho pisze:"Faszystowska" moderacja potrzebna jest żeby nie było syfu
Bzdura. Do tego wystarczy normalna moderacja. A "faszystowska" wersja jest powodem "hejterzenia i szukaniem winnych".
kaliho pisze:Ale rozumiem że tu chodzi o mentalność. Jak mnie pani w szkole upomni to pani jest zła, przecież nie przyznam się że to ja coś złego robiłam.
Nie wiem czy zauważyłaś, ale forum dyskusyjne to nie jest szkolna klasa, gdzie trzeba słuchać pani i siedzieć cicho. A forumowicze to nie dzieci, tylko dorośli ludzie. A problem z mentalnością ma właśnie ktoś taki, kto siebie uważa za panią, forumowiczów za niesforne dzieciaki, wstawia im uwagi do dzienniczków i wyrzuca z lekcji.
kaliho pisze: lepiej szukać winnych "zamachu na tupolewa".
Nie, lepiej szukać winnych zamachu na wolność dyskusji na forum przeznaczonym do dyskusji.

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum

Z tego co widzę, jako zupełny laik i szary użytkownik forum, poszło Wam o upomnienia bo żaden z Was bana nie dostał i dalej możecie się wzajemnie adorować, więc gdzie tu zamach. Przepraszam, ale ja tu widzę obrażone księżniczki. I nie piszę to po to żeby włączać się do dyskusji nad zasadnością czy nie tylko żeby Wam uzmysłowić jak jesteście postrzegani. Było ostatnio bardzo dużo w tv i radio o oc, wchodzą i czytają to ludzie którzy nie są użytkownikami forum (sama tak robiłam przez pół roku zanim zdecydowałam się na keszowanie) i odstaraszacie i niestety ale większość wybiera gc bo tam na forum mimo że pocietym są konkrety zgodne z tematem dyskusji.

Może stwórzcie chata zamkniętego i tam otwarcie dyskutuje i róbcie debaty. Bo tu ludzie chcą poczytać o tym czy zasada 150m obowiązuje, przyjdzie za miesiąc ktoś nowy z tym samym pytaniem i zamiast odpowiedzi poczyta sobie o relacjach międzyludzkich.

Z tego co wiem to keszują osoby od 12 do 70 roku życia więc różnice w poglądach zawsze będą, ale po co się nimi zajmować jeśli są to tylko upomnienia.
Za ten post autor kaliho otrzymał podziękowanie:
Kreda

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

@kaliho
Zgadzam się w pełni z maryushem, 90% hejterzenia wynika tylko i wyłącznie z faszystowskiej moderacji. Zamykanie ust siłą powoduje zdwojenie emocji i chęć udowodnienia, że się nie da. Tyczy się to nie tylko forum, ale i życia codziennego.

Powiedz proszę jak na "zamkniętym czacie" można otwarcie i publicznie porozmawiać?
Poza tym, podobnie jak na większości for, i tutaj jest dział Hydepark, który z założenia powinien być bardzo lekko i liberalnie moderowany (tylko w zakresie wulgaryzmów i traści zabronionych prawem". Niestety w tym przypadku moderacja nie do końca rozumie istotę tegoż działu.

Awatar użytkownika
kaliho
Nowy na forum

Chłopaki a możecie dać sobie przysłowiowo po pyskach i wyjść keszować w ten ostatni piękny weekend tej jesieni? ;)

Władza jaka by nie była zawsze będzie miała i zwolenników i przeciwników. Może podczas następnych wyborów będzie miejsce i czas na te opinie. Bo teraz i tak do niczego to nie prowadzi, a podczas wyborów może wpłynąć. W tym roku np. zabrakło takich dyskusji, jakby cały czas była ciszs wyborcza, a teraz po wyborach nagle kabum.

ODPOWIEDZ