Lokalizacja skrzynek - uwagi

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Drogie koleżanki, drodzy koledzy

Post autor: got100 »

maryush pisze:Anonim czy nie anonim, jeśli jest zasadny to anonimowośc zgłoszenia nie ma tu nic do rzeczy.

Hmm, powiem tak. Dorastałem w czasach gdzie anonimy były na porządku dziennym. W latach studenckich walczyłem z tym i słowo walka nie jest tu nic a nic przesadzone. Miałem nadzieję, że już tylko jeden urząd w naszym kraju, korzysta z tego rodzaju " usług ", gnębiąc swoich podatników , jednak okazało się, że nie. Bardzo mi przykro, że tego rodzaju praktyki trafiły również do naszej zabawy.

Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Podziękował;: 79 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Lokalizacja skrzynek - uwagi

Post autor: k.mil »

Agatha pisze:Nie, Ronja, to nie Katalog, to KULTURA OSOBISTA. Obowiązuje każdego.
A skoro zacząłeś... moja poczta nadal pusta, a czkałam na przeprosiny. Wszem i wobec ogłosiłeś, jakie to nieregulaminowe rzeczy w moim keszu... już wiesz, że to nieprawda, więc?
Agatha, COG nie jest od oceniania czyjejś kultury osobistej która jest domeną każdego z nas osobna zależna od charakteru i ja się od tego odcinam. Jeżeli piszemy, że istnieją jakieś zasady to powinnaś o tym napisać wprost, a nie wprowadzać definicje "dobrych zwyczajów". Również jestem daleki od tego aby uprawiać politykę obrażania się i przeprosin.
Odeszliśmy jednak od sedna tematu.
Ostatnio zmieniony czwartek 17 października 2013, 17:39 przez k.mil, łącznie zmieniany 1 raz.
- Born stupid?
- Try again!

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Kolego Got100, zastanów się chwilę, zanim zaczniesz wytaczać tak ciężkie porównania. Przecież te zgłoszenia NIE były anonimowe, lecz wysłane przez konkretnego użytkownika serwisu OC.pl. Tak samo będzie jeśli Ty czy ja wyślemy takei zgłoszenie - też będzie podpisane Twoim czy moim nickiem. Co więcej! Różnica między anonimowym donosem a zgłoszeniem do COGu jest taka, że treśc zgłoszenia jednocześnie jest wysyłana także do właściciela skrzynki. Przecież właśnie dzięki temu się o tym zgłoszeniu dowiedziałeś. Więc nie stało się to w żadnej tajemnicy przed Tobą, tylko otwarcie, prawda? Jesli nie widzisz tej kluczowej róznicy to szkoda.
Czy napisałeś (a masz taką możliwość) do użytkownika "komputer" w sprawie tego zgłoszenia? Zapytałeś kim jest (skoro jest Ci to do czegoś potrzebne?) i dlaczego zgłasza zastrzeżenia do Twoich skrzynek (chociaż w treści zgłoszenia chyba widać wyrażnie o co chodzi)?
Rozumiem niemiłe uczucie, kiedy ktoś ma zastrzeżenia do Twojego dzieła/skrzynki, ale odsądzanie od czci i wiary kogoś tylko dlatego że wysłał do COGu zgłoszenie (a przypominam że zrobił to używając NORMALNEGO STANDARDOWEGo narzędzia dostepnego w serwisie OC.PL) i porównywanie tej sytuacji do donosów w zeszyłm systemie to IMHO stanowczo za dużo.

Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Agatha »

K.mil... Ja tu nie piszę jako COG, tylko jako ja. Właśnie na to zwróciłam uwagę, że takie zachowania nie maja dotyczyć wybranych grup.

got100
Wyjadacz

Kolego Maryush, oczywiście, że nie pisałem do kogoś o nicku komputer. Osoba ta, ma nieaktywne konto, czyli de facto nie uczestniczy w naszej zabawie. Równie dobrze zgłoszenie do COGu mógłby wysłać, przepraszam za wulgaryzm, nawalony pan Zenek z pod budki z piwem. Chociaż nie, to nie to samo, on przecież nie byłby anonimowy. Kolego Maryush, z kolei co do ciężkich porównań, czy ja wiem czy takie ciężki ? Ot po prostu porównanie jak każde inne, z tą różnicą, że trochę niewygodne.

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

Nie wiem dokładnie o co chodzi koledze "komputer". Ale skoro sam nie był przy skrzynkach, które zgłosił do weryfikacji przez COG a ze swoją widzą bazuje tylko na opisach poszczególnych skarbów to podejrzewam, że jest to drugie konto kogoś ze środowiska lub to jakiś młokos inspirowany przez swoje guru ( osobiście skonfliktowanego z autorem skrzynek zgłoszonych). Drugim aspektem jaki rozważam jest to, że od jakiegoś czasu spotykam się z chęcią skłócenia środowiska OC przez zaprzyjaźniony portal. Dziecinadą mi to trąci bo zarówno OC jak i GC dążą do tego samego - pokazania użytkownikom odbiorników GPS ciekawych z różnych względów miejsc, obiektów, pomników itp. Regulaminy obu portali nieco się różnią ale zasady są bardzo podobne. Szkoda tylko, że niektórzy niepotrzebnie się wywyższają ze swoim portalem i sztucznie obniżają wartość i atrakcyjność drugiego ( nawet za wynagrodzenie). Smucą mnie też ogromnie dziwne akcje na śląsku. Podziałami i kłótniami nic dobrego nie stworzymy a wręcz przeciwnie źle nastawimy do naszej zabawy osoby postronne, przez co trudniej będzie rozwijać naszą zabawę. Proponuję ochłonąć co niektórym, nie unosić się dumą i nie zachowywać jak obrażone dzieci w piaskownicy. "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje". Pozdrawiam wszystkich

got100
Wyjadacz

Mądrze gada...

Awatar użytkownika
muitnelis
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: muitnelis »

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 17 października 2013, 22:07 przez muitnelis, łącznie zmieniany 2 razy.
Za ten post autor muitnelis otrzymał podziękowania (total 3):
Nannettemauritiusk.mil
Jadę na Narodowy Zjazd Schizofreników. Każdy kto jest kimś tam będzie.

Awatar użytkownika
muitnelis
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: muitnelis »

Doc_with_the_dog pisze:@muitnelis
Uważaj, na to co zamieszczasz na obrazkach, ostatnio ostrzeżenia się sypią hurtem. Moderacja ma chyba jakiś target miesięczny do wypełnienia :D
Weź pod uwagę, że może mieć coś innego miesięcznego i może powinieneś być bardziej wyrozumiały.
Poza tym powinieneś przytulic moderację a nie jej przygadywać...
Tulę was wszystkich ciule, jak Benedykt.
Za ten post autor muitnelis otrzymał podziękowanie:
Agatha
Jadę na Narodowy Zjazd Schizofreników. Każdy kto jest kimś tam będzie.

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Odp: Lokalizacja skrzynek - uwagi

Post autor: Rob »

Słyszałem, że w Polsce określenie "ciul" ma mniejszy wydźwięk niż na Śląsku, więc uważaj bo warn może być ;)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

To co, Panowie? Piszecie do siebie na PM czy po ostrzeżeniu i czekamy co będzie dalej, hm?
Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Stryker, a słyszałeś kiedyś o dyskusji publicznej? Jeśli Twoim zdaniem dyskusja ta zaśmieca wątek, to podziel ją i przenieś do Hydeparku. Ja uważam, że jest grono ludzi, którzy są zainteresowani tematem, a pisząc na PW pozbawia się ich lektury.
Za ten post autor Doc_with_the_dog otrzymał podziękowania (total 3):
Sebastianchinczykdallas
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

W porządku, więc piszcie proszę na temat, bo ostatnie Wasze posty to wyłącznie przepychanki.

Naprawdę uważasz, że znajdą się dwie osoby, które są zainteresowane tym, jak bardzo któryś z Was dwóch dopie..cze drugiemu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Chyba nawet trzy by się znalazły, bardzo proszę o 2 lajka ;-)

Pozdrawiam - Seberk
Za ten post autor Sebastian otrzymał podziękowania (total 2):
Doc_with_the_dogchinczyk
Obrazek

got100
Wyjadacz

Ten temat założyłem dlatego, że nie zgadzam się z niektórymi założeniami COGu. Rozpatrywanie anonimów, wzywanie, na podstawie tychże anonimów do udowadniania regulaminowości keszy jest moim zdaniem niedopuszczalne. Co do sporu w sprawie owadów, keszera Ronja z keszerką Agathą i dochodzącego specjalisty entymologa, Doc-with-the-dog - hmmm...tu raczej nie znajdę odpowiedzi na swoje pierwotnie zadane pytania.

ODPOWIEDZ