Lokalizacja skrzynek - uwagi

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Lokalizacja skrzynek - uwagi

Post autor: got100 »

W opencaching bawię się już ponad rok. Przez ten czas znalazłem parę skrzynek, parę też założyłem. Wszystko pięknie i ładnie, zabawa przednia, która nierzadko dostarcza mi wiele emocji.Dzięki niej poznałem naprawdę fajne miejsca i wspaniałych ludzi. Ale jak to się mówi ' wszystko co dobre, szybko się kończy ". Nie będę zamęczał Was przydługą retoryką, chciałbym pokazać Wam tylko trzy maile które czekały na mój dzisiejszy powrót z pracy.

1 mail

Dnia 16.10.2013 13:02:57 użytkownik komputer wysłał nowe zgłoszenie problemu.

Dotyczy ono skrzynki OP5A6A - Na lini ognia
(http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=23151).

Zespół OC PL rozpatrzy zgłoszenie w możliwie krótkim terminie. Jeżeli potrzebujesz skontaktować się z zespołem OC w sprawie tego zgłoszenia, wystarczy że odpowiesz na tę wiadomość.

Powód zgłoszenia: Uwaga co do lokalizacji skrzynkix

Treść zgłoszenia:
------------------- początek ------------------
witam, autor pisze że teren wojskowy jest opuszczony, a dalej wspomina, że jednak mozna tam spotkać wojsko, które jest właścicielem terenu. Strzelnica była lub nie to raczej zły pomysł na skrzynkę.
------------------- koniec -------------------

2 mail

Dnia 16.10.2013 13:48:05 użytkownik komputer wysłał nowe zgłoszenie problemu.

Dotyczy ono skrzynki OP65BD - Elitarny kesz
(http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=26050).

Zespół OC PL rozpatrzy zgłoszenie w możliwie krótkim terminie. Jeżeli potrzebujesz skontaktować się z zespołem OC w sprawie tego zgłoszenia, wystarczy że odpowiesz na tę wiadomość.

Treść zgłoszenia:
Witam, autor w opisie wspomina o dziurach w podłodze w kształcie studzienek kanalizacyjnych, o lejącej się zewsząd wodzie i walącym się betonie.

3 mail

Dnia 16.10.2013 13:54:03 użytkownik komputer wysłał nowe zgłoszenie problemu.

Dotyczy ono skrzynki OP7298 - Tragiczne losy Joachima Keppke
(http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=29341).

Treść zgłoszenia:
Witam, autor zachęca do odwiedzenia fabryki, która jest czyjąś własnością. Jest pilnowana przez stróża zapewne po to aby nikt tam się nie kręcił i nie zrobił sobie krzywdy. Z opisu wynika, że obiekt jest bardzo niebezpieczny posiada wiele niezabezpieczonych dziur co może grozić utratą życia.

W związku z tymi mailami mam do szanownych, bardziej doświadczonych keszerów pytanie, a właściwie dwa pytania :

1. Czy rzeczywiście są to skrzynki które powinno się zarchiwizować ?

2. Czy zgłoszenie ( zastrzeżenie ) do COGu od użytkownika, który ma od dłuższego czasu konto nieaktywne i w dodatku na powyższych skrzynkach nie był, powinno być rozpatrywane ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa 16 października 2013, 23:47 przez got100, łącznie zmieniany 1 raz.

Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Drogie koleżanki, drodzy koledzy

Post autor: Agatha »

Witam, do dobrego tonu należy,by:
1. Osoba, która ma ochotę zgłosić cokolwiek komukolwiek najpierw skontaktowała się z osobą najbardziej zainteresowaną, w tym przypadku z właścicielem skrzynek,
2. była w miejscu ukrycia kesza i miała podstawy do jego zgłoszenia.
Pozdrawiam, Agatha.

got100
Wyjadacz

Dziękuję za szybką odpowiedź. Moim zdaniem tak też to powinno wyglądać. Cóż zobaczymy jak do takiego zgłoszenia ustosunkuje się COG.

Pyra
Wyjadacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Post autor: Pyra »

Witam
COG, w zależności od stanu faktycznego, może sprawę oddalić, w związku z brakiem podstaw do dalszego działania, w tym celu np. autor może być poproszony o dodatkowe informacje, czy nawet zdjęcie.
Oczywiście może też zadecydować o nieregulaminowości kessza, co może być związane z propozycją zmiany miejsca czy sposobu ukrycia, albo dokonaniem zmian w opisie. W ostateczności kesz zostaje zablokowany.
Samo zgłoszenie, jeszcze nie przesądza sprawy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

...natomiast trzeba pamiętać, że to, czy ktoś ma konto aktywne czy nie, czy był na miejscu ukrycia kesza czy nie, czy skontaktował się z założycielem czy nie, to wcale nie wpływa na fakt czy skrzynka jest niebezpieczna czy nie, ani na fakt czy skrzynka jest regulaminowa czy nie (niezaleznie od powodu ewentualnej nieregulaminowości).
Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie twierdzę absolutnie że którykolwiek z tych keszy jest nieregulaminowy czy niebezpieczny. Nie byłem, nie widziałem, mogę jedynie domniemywać na podstawie opisu i logów. Chodzi mi jedynie o to, że jakkolwiek "w złym tonie" by działanie zgłaszającego nie było, to nie można go "olać" a priori. Tak samo jak nie można uznać kesza za nieregulaminowego tylko dlatego że ktoś uważa go za niebezpieczny bo są "dziury w podłodze" ;)

got100
Wyjadacz

Moim zadaniem zgłoszenie z konta nieaktywnego to nic innego jak wstrętny i podły anonim, a anonimy powinno się drzeć i wyrzucać do śmieci. Ktoś kto w ten sposób próbuje zaszkodzić drugiemu, ma moim zdaniem nieczyste zamiary.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Dlaczego uważasz że chodzi o zaszkodzenie Tobie? Może chodzi po prostu o bezpieczeństwo szukających?
Anonim czy nie anonim, jeśli jest zasadny to anonimowośc zgłoszenia nie ma tu nic do rzeczy.
A jeśli jesteś pewien że kesze są w porzadku, a zarzuty bezpodstawne to czym się przejmujesz?

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Odp: Drogie koleżanki, drodzy koledzy

Post autor: Stryker »

Otóż to. Skoro podejrzewasz, że ktoś w ten sposób chce Ci zaszkodzić, to coś na sumieniu masz? ;-) kesz poprawny obroni się sam, nawet jak zgłoszeń będzie mnóstwo.

// Tapatalknięte
Obrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Otóż to. Skoro podejrzewasz, że ktoś w ten sposób chce Ci zaszkodzić, to coś na sumieniu masz?
Niekoniecznie. Nie wiem, jak jest w tym przypadku, ale były już tutaj prywatne waśnie, których następstwem było podkładanie sobie różnych świń, więc może być i tak. Nawet, jeśli ktoś nie ma nic na sumieniu, to konieczność tłumaczenia się z tych zgłoszeń stwarza już trochę niedogodności.

Co do samych zgłoszeń, to do prywatnego terenu można się przyczepić, jak ktoś chce, ale sam fakt, że skrzynka jest niebezpieczna? Przecież mamy nawet taki atrybut! Każdy ma jakiś tam swój zdrowy rozum, wypadałoby jedynie napisać, jakiego rodzaju zagrożenia można się spodziewać, żeby keszer mógł wstępnie ocenić, czy taki kesz go interesuje.

got100, nie przejmuj się - w momencie zwątpienia pomyśl o tym, że tacy ludzie to mały procent keszujących, choć ich działalność mocno się odczuwa.
ObrazekObrazekObrazek

got100
Wyjadacz

Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Ja swoim skrzynkom nie mam nic do zarzucenia, więc myślę, że przynajmniej u mnie wszystko skończy się OK.

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Re: Lokalizacja skrzynek - uwagi

Post autor: Silent A »

he he, niebezpieczna bo są dziury w podłodze... co to jest "walący się beton" ?

Skąd wiedza że osoba zgłaszająca była przy skrzynkach ? bo we wszystkich zgłoszeniach odwołuje się do OPISÓW skrzynki a nie do tego co jest na miejscu.
Ostatnio zmieniony czwartek 17 października 2013, 10:04 przez Silent A, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

wolny
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: wolny »

No mnie dzisiaj z rana też przywitał taki mail, że niby zachęcam ludzi do włażenia na metalową konstrukcję mostu. Powiem więcej, pewnie, że zachęcam, zapraszam, namawiam i w ogóle fajnie jak ktoś kesza zdobędzie. Jednak, jak widać niektóre osoby zalogowane w serwisie mają problemy emocjonalno osobowościowe, nie wiem, może mają trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi keszerami i jako jedyną opcję, żeby z kimś pogadać upatrują w zgłoszeniu skrzynki do cogu, heheheh. Myślę, że w tym przypadku jedna, dwie wizyty u psychoterapeuty załatwiłyby sprawę. A tak na poważnie, to atrybuty skrzynki zostały stworzone po to, by odzwierciedlić kesza, by keszer był w stanie ocenić, czy jest w stanie skrzynkę podjąć czy nie. Nikt gościowi nie umiejącemu pływać nie każe zdobywać kesza na wyspie, jak ktoś ma lęk wysokości to nie ma obowiązku zdobywania skrzynek umieszczonych nad ziemią - chyba, że jak w moim przypadku ma się dodatkowy sprzęt w postaci kolegi, który wejdzie właściwie wszędzie. Nie ma przecież obowiązku znalezienia wszystkich keszy na mapie, nie wszystkie są przecież w naszym zasięgu. Wydaje mi się, że akurat tego typu zgłoszenia można śmiało zbagatelizować, a gościowi faktycznie umówić wizytę w PZP.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Agatha pisze:Witam, do dobrego tonu należy,....
Czyżby powstał już jakiś Katalog Dobrych Praktyk, obowiązujący oprócz szaraczków także COG ? Pytam, bo posty z ostatnich dni pokazują, że mamy spory problem komunikacyjno-kompetencyjny na wszystkich osiach.
EDIT: literówka
Ostatnio zmieniony czwartek 17 października 2013, 12:57 przez ronja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Silent A pisze:co to jest "walący się beton" ?
No ja to mam tutaj skojarzenia... kopulacyjne :D
Ale mi to się w ogóle wszystko z d... kojarzy :D
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
chinczyk

Agatha
Wyjadacz
Podziękował;: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Agatha »

Nie, Ronja, to nie Katalog, to KULTURA OSOBISTA. Obowiązuje każdego.
A skoro zacząłeś... moja poczta nadal pusta, a czkałam na przeprosiny. Wszem i wobec ogłosiłeś, jakie to nieregulaminowe rzeczy w moim keszu... już wiesz, że to nieprawda, więc?

ODPOWIEDZ