Kiedy się powinno założyć pierwszą skrzynkę?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

pomiędzy 10 a 20 znalezionych skrzynek
4
11%
pomiędzy 20 a 50 znalezionych skrzynek
15
39%
pomiędzy 50 a 100 znalezionych skrzynek
9
24%
pomiędzy 100 a 200 znalezionych skrzynek
5
13%
pomiędzy 200 a 500 znalezionych skrzynek
2
5%
powyżej 500 znalezionych skrzynek
3
8%

Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec

Post autor: bechem » poniedziałek 15 lipca 2013, 00:59

Bardzo jestem ciekaw Waszej opinii...

P.S.
Jeśli chodzi o minimalną ilość skrzynek, poniżej której nie warto zakładać skrzynek to mam swoje zdanie, ale kiedy się powinno? Bo kiedyś się powinno! Przecież ta zabawa na tym polega, że się zbiera, to na pewno. Ale z drugiej strony, nikt poza tymi co zbierają nie zakłada ...

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował: 26 razy
Otrzymane podziękowania: 78 razy

Re: Kiedy się powinno założyć pierwszą skrzynkę?

Post autor: Krysiul » poniedziałek 15 lipca 2013, 02:56

Moim zdaniem żadna z tych odpowiedzi nie ma sensu - skrzynkę powinno się zakładać, gdy ma się pomysł na coś fajnego i/lub fajne, nieokeszowane miejsce na oku. Jeśli nie ma co najmniej jednej z tych dwóch rzeczy, lepiej dać sobie na wstrzymanie. Skrzynek w serwisie i tak powstaje dużo, a większość z nas nie znajdzie nawet połowy tego, co jest w nim zarejestrowane dzisiaj, więc nie ma ciśnienia. Poza tym być może są ludzie, których nie bawi zakładanie, i którzy ograniczają się do szukania - nie widzę w tym nic złego. To zabawa, nie obowiązek ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Krysiul za post (razem 3):
krystiantmaryushMiMPy
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec

Post autor: siersciuch122 » poniedziałek 15 lipca 2013, 10:38

No ja uważam tak jak Kolega wyżej.
Doświadczenie nabyte podczas podejmowania keszy może jednak doprowadzić do olśnienia przyszłego założyciela aby nie popełnił falstartu słabym keszem...
Suma sumarum uważam że bardziej liczy się pomysł niż doświadczenie które jednak może pomóc w stworzeniu jakiegoś zakręconego kesza :)
W końcu Człowieki uczą się całe życie (aaa Exp lecii... ) :D
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » poniedziałek 15 lipca 2013, 12:14

Doświadczenie przydaje się głównie dlatego, że czasem ciężko sobie wyobrazić, jak zachowają się materiały wystawione na warunki zewnętrzne, a w związku z tym ciężko dobrze dobrać pojemnik. Poza tym, gdy ktoś znajdzie kilka keszy w miejscu żerowania żuli, obsikanych przez psy lub zawalonych śmieciami, to będzie pamiętał, żeby przy wybieraniu miejscówki na kesz myśleć także o tych sprawach ;) Dodatkowo ileśtam znalezionych skrzynek pozwala uniknąć sytuacji typu: "Kurde, ale mam świetny pomysł. Zrobię kesza, który będzie moim plecakiem i będzie chodził wszędzie ze mną! Nikt jeszcze czegoś takiego nie wymyślił!" :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Post autor: maryush » poniedziałek 15 lipca 2013, 15:54

Krysiul pisze:Moim zdaniem żadna z tych odpowiedzi nie ma sensu - skrzynkę powinno się zakładać, gdy ma się pomysł na coś fajnego i/lub fajne, nieokeszowane miejsce na oku. Jeśli nie ma co najmniej jednej z tych dwóch rzeczy, lepiej dać sobie na wstrzymanie. Skrzynek w serwisie i tak powstaje dużo, a większość z nas nie znajdzie nawet połowy tego, co jest w nim zarejestrowane dzisiaj, więc nie ma ciśnienia. Poza tym być może są ludzie, których nie bawi zakładanie, i którzy ograniczają się do szukania - nie widzę w tym nic złego. To zabawa, nie obowiązek ;)
Jedyne co mogę dodać to, z autopsji - zdobywając i oglądając cudze kesze można nabrać pewnego poziomu widzy, ale jednak założenie kilku własnych i nauczenie się pewnych spraw na własnych błedach nie da się zastapić czymś innym, teorią wyczytaną czy wyoglądaną w cudzych keszach. Jeśli ktoś ma chęć, to kazda następna skrzynka będzie lepsza - lepsze będzie ukrycie, maskowanie, miejsce, fanty, certy itd. Ale nie dałoby się zrobić tak dobrej skrzynki jak ta ...nasta od razu, za pierwszym szlagiem. No chyba ze komuś to zwisa, to wtedy i setna skrzynka będzie taka sama jak była ta pierwsza. Ale w takich przypadkach moja odpowiedź na pytanie "Kiedy się powinno założyć pierwszą skrzynkę?" brzmi - nigdy, lepiej dać sobie spokój i nie zajmowac miejscówki bardziej ambitnym zakładaczom.

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » piątek 19 lipca 2013, 14:04

W ankiecie nie zagłosuję, bo nie ma dla mnie właściwej odpowiedzi. Na tak postawione pytanie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Odpowiem za to metaforyczno-refleksyjnie. Odczytanie metafory, zostawię każdemu zainteresowanemu:

http://www.youtube.com/watch?v=GW8D-4KK6i0
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
bechem
Stały bywalec

Post autor: bechem » piątek 19 lipca 2013, 16:41

@Doc_with_the_dog - zwietrzyłeś mój podstęp:). W pytaniu oczywiście zawarte jest moje zdanie na temat zakładania skrzynek. Tak postawione pytanie nie ma wartości naukowej. Niemniej z samej ankiety wynikło coś ciekawego. Kiedyś jak wciągałem się w geocaching to wielokrotnie słyszałem, że zakładanie skrzynek poniżej 100 znalezień to be jest. W ankiecie 18/22 osób odhaczyło opcję poniżej 100.
Kieruje ten post do wszystkich nowych keszerów, których najdzie ochota założenia skrzynek. Przesłanie Turnaua jak najbardziej warto wziąć pod uwagę, ale bez przesady. Skrzynki to nie wiersz. Zakładajcie skrzynki, nawet jeśli stado malkontentów będzie wyrażać swoje górnolotne opinie. Ta zabawa bazuje na naszym wspólnym zaangażowaniu. Dla mnie każda nowa skrzynka w okolicy to wielka radość (nawet jeśli jest to kij wsadzony w mrowisko:).

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Post autor: maryush » piątek 19 lipca 2013, 20:07

bechem pisze:Dla mnie każda nowa skrzynka w okolicy to wielka radość (nawet jeśli jest to kij wsadzony w mrowisko:).
Sorry, ale kesze (nawet takie udające kije) wsadzane w mrowiska są chyba niezgodne z Regulaminem oraz prawem ;)

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec

Post autor: siersciuch122 » piątek 19 lipca 2013, 23:27

Ojj tam z doświadczenia wiem że mrówy jednak potrafią dać popalić... szczególnie wnerwione o to że ktoś buchnął im prywatnego "OWNa" xD
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ