Jestem "the best" !

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Re: Jestem "the best" !

Post autor: r00t7 » czwartek 04 kwietnia 2013, 11:01

edit
Ostatnio zmieniony czwartek 04 kwietnia 2013, 12:19 przez r00t7, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek

etnamars
Forumator

Re: Jestem "the best" !

Post autor: etnamars » czwartek 04 kwietnia 2013, 11:37

Stryker pisze:1. Zmienić regulamin (RR) tak, aby dopuszczalne były wyłącznie wirtuale "zaliczalne" na podstawie informacji niemożliwych do zdobycia sprzed komputera.
Zasady były całkiem niedawno (1.6.2011) zmieniane dzięki zaangażowaniu Macieja vel. Highlander. Poprzednio było tam coś, że "Skrzynki wirtualne są ciągle przedmiotem dyskusji wśród geocacherów". Jak widać twierdzenie wciąż prawdziwe :D
http://wiki.opencaching.pl/index.php/Skrzynka_wirtualna

Taki był chyba zamysł przy wprowadzeniu typu wirtualna i haseł do nich (przeczytaj info z tablicy, hydrantu itp). Jak wszyscy wiemy nie sprawdził się, bo coraz więcej informacji można wygooglać. Panoramio, street view, norc, galerie picasa, źródeł informacji przybywa a możliwości zrobienia czegoś "nie do zdobycia sprzed komputera" się wyczerpują. Pewnie przy większym nakładzie pracy można i wygooglać: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3704. :wink:
A co się nie wygoogla, to są i tacy specjaliści co potrafią brute force'ować od 1 do 1000 i od a do z (chyba że piszą specjalne skrypty?? ). Zrobienie całkiem przekonującej fotoszopki na tle obiektu też nie stwarza większych problemów. Można powiedzieć że rozwój techniki zabił skrzynki wirtualne :D
Stryker pisze: 2. Poprosić autorów o zmianę warunków lub archiwizacja w przypadku braku reakcji (COG). Jeśli konieczny będzie "bodziec" w postaci zgłoszenia - mogę wyklikać co tam znajdę.
Wirtuali jest o więcej niż te 709 oznaczonych tą ikonką i zanim jakiekolwiek akcje by rozpoczynać, przede wszystkim to warto by wyselekcjonować je wśród wszystkich quizów, nietypowych - jeśli założona przed 23.5.2009 to zmienić na wirtuala, a jak nie to blokada. A i mimo różnych akcji "czyszczących" mamy 351 tradycyjnych z hasłem. Niewykluczone że wśród nich znajdują się skrzynki wirtualne. Tylko kto ma na to czas to wszystko przeglądać? My nie.
Stryker pisze: 3. Odblokowanie możliwości zakładania wirtuali (!), jednak każdy kesz tego typu wymagałby akceptacji przez COG.
Problemy: uznaniowość COGu (konieczność napisania podręcznika jak weryfikować wirtuala), dzisiaj coś jest niegooglalne - jutro być może tak, dzisiaj autor aktywny, a za pół roku bawić się nie będzie i nie będzie weryfikował.

Coraz bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że zablokowanie skrzynek wirtualnych w 2009 to była dobra decyzja, chociaż początkowo mieliśmy inne zdanie. Otwieranie furtki (educache etc) spowoduje więcej pracy i problemów, niż pożytku. Nie musimy mieć wszystkiego jak komercyjni.
Nam tam możliwości zakładania skrzynek wirtualnych nie brakuje.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował: 119 razy
Otrzymane podziękowania: 255 razy

Post autor: maryush » czwartek 04 kwietnia 2013, 12:12

Już to chyba gdzieś kiedys pisałem: ja tam lubię googlać wirtuale.Samych wirtuali nie cierpię (to wszystko o lenistwie załozycieli - podpisuję się pod tym, ale to temat rzeka), ale jak już są to lubię je googlować.
Powód jest prosty - jak googlam to dowiaduję się sto razy więcej rzeczy na temat danego miejsca niż gdybym tam był fizycznie. Sprawdzony doswiadczalnie fakt. Szczególnie jeśli zagadka do hasła jest ciekawie skonstruowana.
Dwa - lubię tego typu zadanie - jak wyszukać w sieci daną informację. Taka zabawa w detektywa. To trochę jak inny rodzaj kesza-quizu.
No i trzy - to trochę zemsta czy rewanż wobez załozyciela, który nie zadał sobie trudu zeby załozyć kesza fizycznie. Jak on ma to w nosie, to ja mam się starać jechać na to miejsce? Oczywiście nie liczę sytuacji gdzie miejsce jest ciekawe i warte zobaczenia samo w sobie, czy jest tam kesz czy nie. I dlatego jestem za tym zeby WSZYSTKIE wirtuale dawały się googlać. Skoro na załozyciel mógl sobie założyć kesza bez bytności na miejscu (tak, tak, mozna było), to dlaczego ma zmuszać szukacza do bytności? Jakaś sprawiedliwość musi być, kurde-bele ;)

A tak poza tym - wszyscy uwazają że ludzie zaliczają wirtuale przez googlanie żeby mieć lepsze staty. Bzdura, dla mnie chodzi o to "żeby mi z mapy zniklo" ;)

Dajcie spokój, nie ma ciekawszych rzeczy niż omawianie po raz n-ty tego samego? Wiem że śnieg, ze wyjść się na kesze nie chce, ale ileż mozna wałkować to samo ciasto?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi maryush za post (razem 2):
rredanzaborz

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » czwartek 04 kwietnia 2013, 12:17

w skrócie - w takim razie chyba jednak wywalić, chociaż fotoszopowanie zdjęć byłoby już tak żałosne, że aż śmieszne ;) ale przy dzisiejszym rozwoju technik chowania (patrz np kawior&jardo) mozna powwedzieć, że skrzynkę da się już wcisnąć wszędzie ;)

to może jednak siły skierować do usystematyzowania tego co już jest, czyli np zdjęcia haseł z tradycyjnych i zablokwania wirtuali tych, którzy o OC zapomnieli, a ich hydranty już od.dawna wiszą w street view.

co do googlowalnosci wszystkich - to już przestaje być geocaching ;) gdzie tu zabawa z gpsem?

Tapnięte z Defy
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » czwartek 04 kwietnia 2013, 12:40

maryush pisze:A tak poza tym - wszyscy uwazają że ludzie zaliczają wirtuale przez googlanie żeby mieć lepsze staty. Bzdura, dla mnie chodzi o to "żeby mi z mapy zniklo" ;)
Nie wiem czy czytać to jako ironie czy nie. Mi jakoś nie przeszkadza na mapie wirtual leżący w Gdańsku, podczas gdy ja keszuję głownie na śląsku.
Co do statystyk to myślę, że większość jednak od czasu do czasu w nie zerka . I tu pojawia się problem, z którego wynika że niektórzy uważają googlowanie za oszustwo. Bo żeby zdobyć np. 100 keszy tradycyjnych to trzeba trochę czasu i energii poświęcić. I tak, żeby zdobyć PPL w spokojnym tempie to z dwa miesiące każdy weekend trzeba tam być i jeździć, i szukać. A jednocześnie ktoś sobie loguje 100 wirtuali w parę dni nie wystawiając nosa na zewnątrz.
czyli np zdjęcia haseł z tradycyjnych
O tak, nie ma nic bardziej irytującego.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » czwartek 04 kwietnia 2013, 12:58

Większość keszerów (na WN nie spotkałem ani jednej pozytywnej opinii o wirtualu podczas jego "zdobywania) wirtuali nie lubi, najwyraźniej (część) RR również... W takim razie czemu się ich nie pozbyć? Wiadomość do każdego właściciela, że w przeciągu (przykładowo) roku trzeba zmienić kesza na jeden z dostępnych typów (nie tylko w portalu, ale i realnie), kesze, które nie zostaną zmienione w tym czasie zostaną zarchiwizowane. To tylko taka propozycja, radykalna, ale rozwiązująca ostatecznie problem, a jednocześnie dająca szansę aktywnym keszerom na spokojne przygotowanie "upgrade'u" kesza. Jeżeli tego mało, to kolejna uchwała RR i wirtuale (lub ogólnie: nieaktywne typy keszy) nie są liczone do statystyk.

Tak, tak, radykalne rozwiązanie, ale czy aby na pewno złe?
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » czwartek 04 kwietnia 2013, 13:18

czyli np. forma jaką są powroty do przyszłości też wymuszą dodatkowy pojemnik finałowy z logbookiem?
No i nie zapominajcie o kamerkach jak będzie robiony porządek.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » czwartek 04 kwietnia 2013, 13:20

maryush pisze:Wiem że śnieg, ze wyjść się na kesze nie chce,
Teraz to właśnie najfajniej sie szuka :)
Hej, szable w dłoń, ...
maryush pisze: ileż mozna wałkować to samo ciasto?
To już nie ciasto, to suchar
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec

Post autor: siersciuch122 » czwartek 04 kwietnia 2013, 13:37

Ranwers każde rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony.
Można by tak jak napisałeś dać czas na zmianę kesza na jeden z dostępnych rodzai.... no ale do licha tego typu kesza
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=5810
po prostu nie da się zamienić na dajmy na to kesza tradycyjnego.
to samo można powiedzieć o : http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=6759
Gdzie w zdobycie włożyłem sporo czasu no i przy okazji dowiedziałem się więcej o samym cachingu.... poza tym szczerze wątpię czy Etna&Mars usadzili by dajmy na to kesza tradycyjnego w miejscu które wskazują koordy.

Wiem wiem uczepiłem się tych keszy no ale spodobały mi się do tego stopnia że żałuję iż nie można zakładać już właśnie takich wirtuali, które wymagają nakładu pracy od poszukiwacza.

Rozwiązanie które nie zniszczyło by keszy typu wyżej wymienionego http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=5810 przy jak to ujął Ranwers aż tak radykalnym posunięciu...
Dodanie nowego rodzaju kesza do właśnie takich fotograficznych keszyków.

Można by nie liczyć też ich do statystyk... no ok plusem na pewno było by to że każdy by wiedział jak bardzo keszer angażuje się w akcje w terenie...
ale ma to swój minus. są wirtuale które od quizówek odróżnia je tylko to iż nie posiadają fizycznego pojemnika. Trzeba przy tym dodać że należy włożyć trochę pracy aby takiego kesza rozgryźć.

no ale cóż... jestem tylko kanciarzem który włożył sporo czasu przy zdobywaniu niektórych wirtuali :mrgreen:

cóż... czego byście nie zrobili i tak będzie to miało swoje dobre i złe strony :wink:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował: 275 razy
Otrzymane podziękowania: 200 razy

Post autor: r00t7 » czwartek 04 kwietnia 2013, 13:45

całkowita blokada logowania i zakładania ok - ale wywalenie wszstkiego - toż to historia OC, może i burzliwa ale jednak historia. Jakiś czas na zmianę typu, a potem blokada - ok. Ale nie idźmy w radykalizm : potem pojawia sie postulaty kasacji quizow bo pomysleć trzeba... Wirtuale byly, pokazano ze sie nie sprawdziły i ok dac czas i zamknac ten rozdział ;) a jak ktos chce miec tylko tradycyjne w statach to mozna odpowiednio zaznaczyc i juz widzi ile pojemnikow na koordach znalazl, bez quizow ownow itp ;)

Tapnięte z Defy
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post (razem 2):
rredansiersciuch122
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 90 razy
Otrzymane podziękowania: 148 razy

Post autor: dallas » czwartek 04 kwietnia 2013, 14:52

przepraszam że się dubluje w wątkach ale na wszystko jest rozwiązanie
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=11724
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post:
siersciuch122

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec

Post autor: siersciuch122 » czwartek 04 kwietnia 2013, 16:02

A ja jeszcze raz dziękuję za uświadomienie :D

Swoją drogą czy tworzenie keszy-zagadek typu tego E&M mieści się jeszcze w definicji kesza nietypowego ? :D
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » czwartek 04 kwietnia 2013, 16:22

Pozwolę sobie na przybliżenie własnych realnych logów z wirtuali.

222 zaliczone
70 - zgodnie z moralnymi zasadami (ze wszelkimi zasadami) (31,5%)
147 - wygooglowane (66,2%)
5 - akt desperacji i prośba o hasło poprzednich znalazców (najczęściej w wyniku irytacji z powodu niewłaściwej odmiany przypuszczalnego hasła) (2,3%)

hmmmm, znowu jestem zaskoczony......

No to co, pobiadoliliśmy jak co 3 miesiące i czy coś z tego wyniknie? Może jakieś głosowanie, działanie lub cokolwiek w temacie.

EDIT
Pytanie na koniec: W jakim właściwie celu została udostępniona możliwość logowania trupów. Skoro już poszło coś do piachu to chyba po to, by więcej nic nie logować - taka wola założyciela. Zostawić 2 tygodniowy bufor na wypadek nieprzewidywalnych spontanicznych archiwizacji i po sprawie. A jak ktoś loguje z pół rocznym opóźnieniem to trudno, nie zaloguje.

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » czwartek 04 kwietnia 2013, 19:24

chociaż fotoszopowanie zdjęć byłoby już tak żałosne, że aż śmieszne ;)
A jednak znam co najmniej jeden taki przypadek i zbieram się z napisaniem PW do osoby, która to zrobiła.

Co do googlowania wirtuali, to chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz: to, jak Wy lubicie zdobywać kesze, to jedno, a to, czego oczekuje od znalazców założyciel do zaliczenia kesza, to drugie. Ze względu na charakter gry bardziej prawdopodobne jest, że, o ile nie jest wyraźnie zaznaczone inaczej w opisie kesza, autor chciał, żeby znalazca fizycznie odwiedził miejsce. Skrzynkę zakłada się przede wszystkim dla innych, ale autor też chce mieć jakąś satysfakcję, że jego skrzynka jest poprawnie zaliczana i wypadałoby to uszanować. A że kiepska impreza przy zdobywaniu takiego kesza? Można zdobyć go przejazdem i dać słabą ocenę. Idąc takim tokiem rozumowania można dojść łatwo do wniosku, że w zasadzie to bardziej bawi mnie googlowanie niż szukanie także wielu keszy tradycyjnych, które "są mikrusami, więc autorowi się nie chciało" albo "nie pokazują i tak nic ciekawego" i "z zemsty" zalogować wirtualne znalezienie. Prawdopodobieństwo przyłapania kogoś na czymś takim jest minimalna i każdy o tym wie. Dla Was granicą googlowania są wirtuale, dla kogoś innego może ona leżeć dalej - w końcu dlaczego Wy macie definiować, gdzie leży granica googlowania?
Powód jest prosty - jak googlam to dowiaduję się sto razy więcej rzeczy na temat danego miejsca niż gdybym tam był fizycznie.
To lepiej czytać o zamkach, niż je odwiedzać? :D Nie da się wygooglać informacji o miejscu, które się odwiedziło albo dopiero się je odwiedzi?
ObrazekObrazekObrazek

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » czwartek 04 kwietnia 2013, 19:42

Krysiul pisze:A jednak znam co najmniej jeden taki przypadek i zbieram się z napisaniem PW do osoby, która to zrobiła.
http://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=990 :D
Jakoś tak wtedy, ludzie więcej dystansu mieli.

Zablokowany