Kielecki "minimalizm"

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Kiwas
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Kielecki "minimalizm"

Post autor: Kiwas »

Witam.
Strasznie mnie to za razem zastanawia jak i przyprawia o nagły skok ciśnienia, kiedy pojawia się w Kielcach lub okolicy nowy kesz i niestety jest to MIKRO!! I to nie tylko w samym mieście, w którym jest masa miejsc na schowanie co najmniej MAŁEJ skrzynki w lokacjach już zabitych "mikrusami", ale także w rejonach poza miastem- np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Zwykłe MIKRO gdzie dookoła potężne zielone tereny gdzie nie ma zbyt dużej frekwencji ani turystów ani miejscowych.
Na Kielecczyźnie spędziłem kilka genialnych lat swojego życia i fajnie by było gdyby każdorazowe ponowne odwiedzenie swoich kochanych stron mogło być także świetnym doświadczeniem keszerskim- a na razie jest jedynie frustrującym przeglądaniem mapy mikroskopijnych pojemniczków rozrzuconych po całej okolicy.
Chciałbym poznać co sądzicie na ten temat- zwłaszcza osób na codzień keszujących w CK i okolicach.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: Kielecki "minimalizm"

Post autor: Lza »

Co prawda dwa razy tylko keszowałem w Kielcach, ale uważam że skrzynki tam istniejące są bardzo fajne (w końcu nie chodzi o samą skrzynkę, ale o miejsce które się odwiedza). Mikrusy poza rozmiarem mają same zalety. (nieinwazyjność, mniejsze ryzyko zaginięcia, łatwość serwisowania, koszty itp.).

Zawsze możesz posadzić kilkanaście większych pojemników w Kieleckich okolicach, jestem pewny że keszerzy z tamtych rejonów nie tylko, że będą zadowoleni, ale pewnie i pomogą jeśli serwis będzie potrzebny.

Kiwas
Nowy na forum

Miejsca, które odwiedzasz dzieki skrzynkom w CK są meeega fajne. Ale nie chodzi przecież o same znalezienie miejsca, ale także o dobrą zabawę. A z racji, że geocaching to współczesne poszukiwanie skarbów ( jak to zostało ładnie podkreślone w białostockim radiu Akadera, które zrealizowało krótką audycję na ten temat) to fajnie by było odnajdywać takie skarby. Znajdowanie samych kawałków papieru, na których można pozostawić ślad po sobie z czasem przestaje być aż tak satysfakcjonujące, a znalezienie ciekawego przedmiotu w fajnym miejscu i tym samym zrobienie z niego swoistej pamiątki nadaje temu zupełnie inny wymiar. I możliwość przekazania za pośredictwem skrzynki innym uczestnikom czegoś od siebie też daje dużo frajdy.
Poza tym- GK potrzebują też trochę miejsca żeby spokojnie poczekać aż ktoś rzuci je w inny zakątek znanego im świata ;)

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: Rob »

Każdy bawi się jak lubi. Ile byś nie pisał i tak nie zmusisz ludzi do zakładania > niż mikro. Dyskusja jałowa, już kilka razy odbyła się na forum. Zawsze pozostaje opcja ignoruj, lub odwiedzenie samego miejsca bez wpisu. Mi osobiście mikro nie przeszkadzają. Tak to już jest, że w mieście większość skrzynek ma właśnie taką wielkość i kolejna rozmowa na ten temat niczego nie zmieni.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: marvet »

Kiwas pisze: Chciałbym poznać co sądzicie na ten temat- zwłaszcza osób na codzień keszujących w CK i okolicach.
Źle trafiłeś kolego Kiwas, mam wszystkie skrzynki zdobyte w CK i co nie co o nich wiem, faktycznie dominują mikrusy, ale jest również wiele ciekawych skrzynek,
ale z tego co widzę nie masz za wiele skrzynek zdobytych w CK, a te które zdobyłeś, przecież sam sobie wybierałeś, więc do kogo masz pretensje!?

W CK wielu keszerów dopiero się uczy, poznaje różne patenty, małymi kroczkami pokazuje im pomysły przywiezione z innych województw, które poznaje dzięki organizowanym spotkaniom. Ale jest kilku nowych co od początku mają świetne pomysły i tworzą naprawdę pomysłowe skrzynki!

Wiem, że do Śląska nam daleko (byłem widziałem), ale pomalutku i u nas rośnie poziom powstawanych skrzynek!

I jeszcze jedno, skoro byłeś w CK i twierdzisz, że jest tyle możliwości, mogłeś pozostawić po sobie chociaż jednego innowacyjnego kesza!
Ja również chętnie się uczę!!!

pozdro, marvet
Obrazek Obrazek

Kiwas
Nowy na forum

Jasne Marvet- sam wybieram. Ale poszukując czegoś wiekszego w CK ma się bardzo ograniczony wybór.
Poza tym- nie mam do nikogo przecież pretensji- po prostu zastanawia mnie niewykorzystany potencjał wielu miejsc w CK.
Niezmiernie mnie cieszy fakt, że poziom kieleckich skrzynek rośnie, chętnie je zobaczę przy najbliższej wizycie. Mógłbyś mi coś polecić, skoro masz wszystkie w mieście? =)
A co do pozostawienia kesza po sobie- dlaczego by nie, możliwe, że w najbliższy weekend sie do tego przymierzę.

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Może i niewiele keszy w Kielcach znalazłem i pewnie większość mikro, ale jakoś niespecjalnie zauważyłem, żeby to miasto różniło się, pod tym względem, od innych miast w Polsce. Logicznym jest, że w centrum dominują mikrusy. Z tego co pamiętam, małe w centrum Kielc też zdarzało mi się znaleźć. W innych częściach kraju znajdowałem również mikrusy tam, gdzie można by wsadzić kesza wielkości samolotu.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Jeśli narzekasz na mikrusy to znaczy, że jeszcze dobrego mikro nie znalazłeś;-)
To, że rozmiar nie ma znaczenia oczywiście jest mitem [ :D ], ale - jakkolwiek nieprawdopodobnie to dla Ciebie zabrzmi teraz - mam nadzieję, że wkrótce znajdziesz mikrusa, który da Ci więcej radochy niż wypchane fantami pudełko ;-)

ps. skrzynka tradycyjna, która otrzymała na OC najwięcej rekomendacji jest.. mikro ;-)
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowanie:
chinczyk
Obrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Stryker pisze: ps. skrzynka tradycyjna, która otrzymała na OC najwięcej rekomendacji jest.. mikro ;-)
Ale gwiazdkowana jest nie dlatego, że mikro, ale że jest 'inaczej', prawda?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

Kiwas, załóż kilka skrzynek, napchaj je fantami i odwiedź po miesiącu/dwóch... zamiast fantów znajdziesz kapsle, zużyte bilety i inne śmieci. Niestety, wielu (nie wszyscy) keszerów traktuje skrzynki właśnie jak skarby, tzn zabiera (nie wymienia) z nich wszystko co w nich jest. Ostatnio zakładałem wiele skrzynek małych i do każdej wkładałem coś na wymianę - po kilku znalezieniach już były informacje że żadnych fantów nie ma ;-(

Skrzynek szuka się dla skarbów ale skarb dla każdego jest czymś innym - dla jednego to jakieś fanty ze skrzynki, dla innego miejsce ukrycia, dla innego sposób dotarcia do skrzynki, dla jeszcze innego maskowanie skrzynki lub nawet samo jej znalezienie!
Musisz sobie powiedzieć po co szukasz skrzynek - jeśli dla fantów to w wyszukiwarce zaznaczasz skrzynki od małej w górę i po problemie. W serwisie OC masz w tej chwili 9373 skrzynki większe od mikro - wystarczy ci na długo ;-)
Za ten post autor Silent A otrzymał podziękowanie:
chinczyk
Obrazek

opoliensis
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: opoliensis »

Nie wiem czy jest sens robić coś większego jak mikro skoro większość logów to "no trade".

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk »

Jak już wyżej było napisane nie każdemu chodzi o wymianę fantów tak?
Są tacy którzy dokładają ale nie zabierają i nawet o tym nie piszą w logach.
Zasada jest jedna jak chowasz mikrusa to ukryj go fajnie , tak aby szukający miał frajdę z odnalezienia .
A ogólnie chowaj kesze takie które sam chciałbyś znaleźć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Nie wiem czy jest sens robić coś większego jak mikro skoro większość logów to "no trade".
Ja zwykle dokładam, zabieram bardzo rzadko, a nawet, gdy nic nie wymieniam i nie dokładam, to lubię po prostu coś znaleźć w skrzynce, nacieszyć oko i odłożyć. Wiem, że jest więcej osób, które też tak mają, więc nie ma co się sugerować takimi logami.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: marvet »

Kiwas pisze:Mógłbyś mi coś polecić, skoro masz wszystkie w mieście? =)
A co do pozostawienia kesza po sobie- dlaczego by nie, możliwe, że w najbliższy weekend sie do tego przymierzę.
Lista ciekawych keszy poszła na PW, mam nadzieję, że starczy Ci odwagi, czasu i pomysłowości na zaliczenie je przez weekend!
Oczywiście na tygodniu czekam na Twoją obiektywną opinię na ich temat!

Chciałbym wierzyć, że starczy Ci jeszcze czasu i chęci na założenie czegoś pomysłowego i świeżego w CK! - po cichu na to liczę!
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

opoliensis pisze:Nie wiem czy jest sens robić coś większego jak mikro skoro większość logów to "no trade".
Myślę, że jak założysz coś fajnego i ciekawego, to takich logów będziesz miał zcecydowaną mniejszość.
A wracając do tematu, to jak napisałem wcześniej. Centrum Kielc, w moim przekonaniu, nie różni się od centrum innych miast, jeśli chodzi o stosunek mikrusów do skrzynek o innych rozmiarach.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

ODPOWIEDZ