Współzawodnictwo między serwisami shukach.com i opencaching.

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

dombrovskii_a
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Współzawodnictwo między serwisami shukach.com i opencaching.

Post autor: dombrovskii_a »

Współzawodnictwo między serwisami shukach.com i opencaching.pl

Tradycje muszą być podtrzymywane i rozwijane. W jaki sposób? Jedną z
opcji jest współzawodnictwa między serwisami.

W okresie od 01 sierpnia do 30 wrzesień 2012:
- użytkownicy http://www.shukach.com powinni schować i zarejestrować
na swoim serwisie jak najwięcej dobrych skrzynek
- użytkownicy http://opencaching.pl powinni schować i zarejestrować na
swoim serwisie jak najwięcej dobrych skrzynek

Tytuł "Best of 2012" otrzyma serwis, którego użytkownicy ukryją u
siebie okresie u siebie najwięcej skrzynek.

To współzawodnictwo ma na celu umożliwić dialog między serwisami i
reklamę obu serwisów, żeby na Ukrainie geocacherzy dowiedzieli się o
Opencaching.pl, a w Polsce o shukach.com.

Mamy tylko jedną prośbę do administratotów opencaching.pl żeby
opublikowali news na pierwszej stronie, że serwisy będą ze sobą w
sierpniu współzawodniczyć. WWszystkie obliczenia i statystyki można
będzie zobaczyć na specjalnej stronie, którą utworzę na "Shukach".
____________________________________________________________________________________________________________
Традиции надо поддерживать и развивать. Как? Один вариант – соревнование между проектами.
В период с 01 августа по 30 сентября 2012 года:
http://www.shukach.com - нужно создать как можно больше хороших тайников.
http://opencaching.pl - нужно создать как можно больше хороших тайников.

Звание «Лучший в 2012 году» получит проект, который в соревновательный период силами своих участников создаст большее количество тайников.

Такие соревнования принесут много разговоров и рекламы обоих проектов. В Украине узнают о opencaching.pl, а в Польше о shukach.com.
От администрации сайта http://opencaching.pl надо только разместить у себя на сайте новость о проведении такого соревнования, и все. Все подсчеты можно будет увидеть на специальной странице, которую я создам на «Шукаче».
Ostatnio zmieniony wtorek 17 lipca 2012, 20:57 przez dombrovskii_a, łącznie zmieniany 3 razy.

dombrovskii_a
Nowy na forum
Kontakt:

Re: Tradycje muszą być utrzymane i rozwijane.

Chciałbym usłyszeć opinię Polskiego geokeshirov.

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: meteor2017 »

PL: Jeśli o mnie chodzi, to mogę w to wejść :-) Szkoda, że mało jest skrzynek na Zachodniej Ukrainie (szczególnie interesuje mnie teren Karpat, gdzie najczęściej bywam), ale mam nadzieję że w przyszłości to się zmieni.

EN: I can join it :-) Unfortunately there are not many geocaches at West Ukraine (I'm especially interested in Carpathians, where I usually travel), but I hope it will change in the future

RU: (Google Translate) Я могу присоединиться к нему :-) К сожалению, не так много тайников в Западной Украине (Я особенно заинтересован в Карпатах, где я обычно путешествовать), но я надеюсь, что это изменится в будущем
ObrazekObrazekObrazek

dombrovskii_a
Nowy na forum
Kontakt:

Czy zgadzasz się z. Ale inni milczą. Być może można z nimi porozmawiać i przekonać konkurować? Jesteś na swojej stronie stworzyć codziennie od 8-20 skrzynek dziennie. W ramach konkursu mogą zacząć tworzyć kryjówki dla 20-30.Najważniejsze, aby zacząć!

Ты согласен. А другие участники молчат. Может, ты поговоришь с ними и убедишь посоревноваться? Вы у себя на сайте создаете в день от 8-20 тайников в день. В рамках соревнований может начнете создавать по 20-30 тайников. Главное начать!

kurianin
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz

Post autor: kurianin »

It is ugly google translation from Russian to Polish.
Could somebody translate from Russian to correct Polish?

dombrovskii_a
Nowy na forum
Kontakt:

Dowiedz się nowa strona internetowa nie jest konieczne. Tworzysz własne skrzynki na swojej stronie internetowej, a my stworzyć na własną rękę. Następnie bierzemy statystyki generowane skrzynki was i nas. Porównujemy i wyświetli zwycięzcę.
Wszystkie nowo utworzone skrzynki mieć datę publikacji na stronie. Wierzymy, że wszystkie skrzynki utworzone 01/08/2012 w 08/31/2012. Jeden miesiąc to za mało. Możesz to zrobić i dwóch miesięcy (01 sierpnia - 30 września).

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

Re: Współzawodnictwo między serwisami shukach.com i opencaching.

Trochę nie załapałem o co kolegom z Ukrainy chodzi. Myślałem że chodzi o to żeby zarejestrować nasze skrzynki z OC na Shukach, a oni zarejestrują ukraińskie skrzynki na OC... lubię rozkminiać różne serwisy, więc był to dla mnie ciekawy pomysł, ale okazuje się że nie o to chodzi ;-)

Generalnie chodzi o to, że w zasadzie wszyscy robimy to, co do tej pory... szukamy skrzynek, chowamy nowe, rejestrujemy na opencaching.pl (oni robią to samo, tyle że na shukach) i po miesiącu porównujemy kto schował więcej skrzynek. Ot, takie dobrosąsiedzkie współzawodnictwo. Jak dla mnie ok i jestem za.

Aha, po rozmowie z kolegą, poprawiłem polski tekst, żeby wiadomo było o co chodzi. Teraz powinno już być zrozumiałe.
ObrazekObrazekObrazek

dombrovskii_a
Nowy na forum
Kontakt:

>> Myślałem że chodzi o to żeby zarejestrować nasze skrzynki z OC na Shukach, a oni zarejestrują ukraińskie skrzynki na OC... lubię rozkminiać różne serwisy, więc był to dla mnie ciekawy pomysł, ale okazuje się że nie o to chodzi ;-)

RU/Эту идею можно будет провести в другом месяце. Мне тоже нравиться. Но на opencaching.pl чтоб создать первый тайник, надо взять 10. На shukach.com создать первый тайник может любой участник. Можно договорится с администрацией opencaching.pl и на время соревнований отменить правило (взять 10) для украинцев. Тогда все хорошо.

EN/This idea could be carried out in another month. I also like it. But in order to create the first opencaching.pl cache, we have to take 10. At first shukach.com create a cache can be any member. You can agree with the administration opencaching.pl and cancel the competition rule (take 10) for the Ukrainians. Then all is well.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

uważam, że bardziej wartościowa niż wyścig byłaby partnerska wymiana listingów już istniejących w obu serwisach geokeszy.

Przykład: Geokeszer Jurek z Krakowa właściciel 16 skrzynek w Krakowie umawia się z geokeszerem Dymitrem z Charkowa, który posiada 18 skrzynek w Charkowie. Decydują się na wymianę 10 geokeszy.

Dymitr rejestruje w swoim serwisie 10 skrzynek Jurka (zakłada im listingi z adnotacją, że keszem opiekuje się Jurek, kesze fizycznie są w krakowie i od tej chwili użytkowincy ukraińskiego serwisu odwiedzając Kraków mogą szukać skrzynek Jurka, bez konieczności zakładania konta na OC)

Jurek rejestruje na opencaching.pl 10 skrzynek Dymitra. (zakłada im listingi z adnotacją, że keszem opiekuje się Dymitr, kesze fizycznie są w Charkowie i od tej chwili użytkowincy polskiego serwisu odwiedzając Charków mogą szukać skrzynek Dymitra, bez konieczności zakładania konta na schukah.com)

Jurek i Dymitr wzajemnie obserwują kesze partnera i reagują w razie tymczasowej niedostępności, archiwizacji
Oczywiście każdy dba o swoje kesze tak jak do tej pory.

Korzyści:
w tym przykładzie:
Geokeszerzy z obu serwisów zyskują: po 10 zagranicznych keszy, które są dobrze serwisowane, bo właściciele są na miejscu, (nie trzeba tłumaczyć.)
Serwisy zyskują: każdy serwis rozrasta się o 10 dobrze utrzymanych, pewnych keszy

jeślli na partnerstwo otwartych będzie tylko 10 keszerów z każdej strony i każdy "wystawi" po 20 keszy, oba serwisy zyskają 200 dobrze utrzymanych, zagranicznych keszy.

jeśli keszerów znajdzie się 50 - mamy 1000keszy!

Jeśli chodzi o mnie prywatnie i osobiście - jestem gotowy wystawić do takiego partnerstwa na początek powiedzmy 20, docelowo około 50 swoich skrzynek. Oststnio moja gmina podpisała umowę partnerską ze stroną ukraińską :-) chętnie się geokeszowo dołączę.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Witam kolegów z Ukrainy :D Podoba się Wasz pomysł. Razem nasze kraje zrobiły EURO 2012 :D Dzięki Waszemu pomysłowi koledzy z Ukrainy będą mogli odwiedzić interesujące miejsca w Polsce, Polacy intereniujące miejsca na Ukrainie.

http://www.shukach.com & http://www.opencaching.pl - łączy :D

я приветствую - Себастьян
Obrazek

dombrovskii_a
Nowy na forum
Kontakt:

>> uważam, że bardziej wartościowa niż wyścig byłaby partnerska wymiana listingów już istniejących w obu serwisach geokeszy.

PL/ Niech Crossposting http://pl.wikipedia.org/wiki/Crosspost
Na przykład, Dmitrij ukrywanie cache na Ukrainie. W kryjówkach Opencaching.pl notatnik i shukach.com notebooka. Opiera się na Opencaching.pl i shukach.com. Można, i vice versa, Dmitri ukrywa ukrywa się w Polsce. W kryjówkach Opencaching.pl notatnik i shukach.com notebooka. Opiera się na Opencaching.pl i shukach.com.
Dostajemy kryjówkę na dwóch stronach.

RU/ Давайте кросспостинг http://pl.wikipedia.org/wiki/Crosspost
Например, Дмитрий прячет тайник в Украине. В тайник кладет блокнот opencaching.pl и блокнот shukach.com. Оформляет на opencaching.pl и shukach.com. Можно и наоборот, Дмитрий прячет тайник в Польше. В тайник кладет блокнот opencaching.pl и блокнот shukach.com. Оформляет на opencaching.pl и shukach.com.
Получаем один тайник на два сайта.

EN/ Let Crossposting http://pl.wikipedia.org/wiki/Crosspost
For example, Dmitry hiding a cache in Ukraine. In hiding places opencaching.pl notepad and notebook shukach.com. Draws on the opencaching.pl and shukach.com. You can, and vice versa, Dmitri hides hiding in Poland. In hiding places opencaching.pl notepad and notebook shukach.com. Draws on the opencaching.pl and shukach.com.
We get a hiding place on the two sites.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Ale to wymaga

1. założenia dodatkowego konta (nie każdemu się chce i ma czas)
2. na opencaching.pl użytkownicy muszą znaleźć najpierw 10 skrzynek opencaching.pl - dla kolegów z Ukrainy może być to problem.
3. dwusystemowość generalnie jest kłopotliwa (trzeba pamiętać o podwójnych logach itp.). Moje skrzynki już są dwustysemowe (oc.pl + oc.com), osbługiwać 3 systemy - nie mam tyle samozaparcia

moje rozwiązanie nie wymaga żadnego z tych kłopotliwych punktów.

Podwójne logbuki też nie są dobrym pomysłem. Już to przerabialiśmy z GC.com i i tak się wsystko po jakimś czasie miesza. (nie każdy znalazca będzie wiedział o co chodzi z tymi dwoma książeczkami, więc albo wpisze się w obu, albo w jednym dowolnie wybranym), Poza tym wątpię, żeby ruch z partnerskiego serwisu był na tyle duży, by zakładać mu logbuk. Szacuję że przy dobrym rozwoju współpracy - może 1% wszystkich wpisów będzie z partnerskiego serwisu.

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

@Lza - niezły pomysł. Dla osób, które nie mają ochoty rozkminiać shukach.com, a chętnych do "wymiany skrzynek" (tak jak Ty), może to być dobre rozwiązanie.

Co prawda ja wolę jednak zarejestrować na innym serwisie, samemu tam publikować swoje skrzynki i raczej poprosić tylko o pomoc w przetłumaczeniu opisu. Natomiast mogę się zrewanżować przetłumaczeniem skrzynki na polski, lub w ogóle zarejestrować ukraińską skrzynkę na OC.

Zresztą współpracę można podjąć na kilka sposobów - jeśli będąc na Ukrainie ukryję skrzynkę, mogę korzystając z nawiązanych znajomości poprosić o jej serwisowanie. Dodatkowo jeśli będę chciał ją zarejestrować na geocaching.com, żeby reviewer ją dopuścił, mogę właśnie poinformować, że dogadałem się z geocacheren który tam mieszka, że będzie się skrzynką opiekował.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Wg mnie podwójna/potrójna rejestracja ma sens jeśli "opiekun" kesza jeden we wszystkich serwisach.
Inaczej prędzej czy później będą różne nieścisłości i zgrzyty na łączach.
Co innego oferta wzajemnego serwisu - to faktycznie bardzo ułatwiłoby zakładanie "wyjazdowych/wakacyjnych" skrzynek za granicą.
Po krótkim zapoznaniu z shukach.com mam takie przemyślenia:
- zupełnie inna klasyfikacja/kategoryzacja skrzynek - moim zdaniem typy zachodzą na siebie, nie bardzo też łapię różnicę między keszem a skarbem (że ten drugi może być zakopany ?)
- kasowanie kesza z serwisu jeśli po 10 znalezieniach ocena (-5/+5) jest ujemna - to chyba nie jest najlepszy pomysł w dopiero co raczkującym serwisie
- jeśli serwis ma charakter międzynarodowy to przynajmniej regulamin/zasady powinny być przetłumaczone na angielski.
- czemu pliki gpx mają rozszerzenie .xml ?

Ogólnie widać, że pomysł idzie dużo szerzej niż tylko geocaching, więc ma duże szanse wyjść z tego coś ciekawego jeśli tylko jakaś masa krytyczna userów i keszy powstanie a sam serwis dojrzeje technicznie.
Natomiast pomysłu współzawodnictwa "na ilość" jakoś nie rozumiem - no chyba, że intencją było zachęcenie do zaglądania na shukach.com ( ile tam przybyło skrzynek).
Ale to userzy z UA zdecydują czy serwis się przyjmie. To co możemy zrobić dla nich najlepszego to dorzucić linki gdzie się da i życzyć nowych keszy bo na razie to nie ma czego szukać

dombrovskii_a
Nowy na forum
Kontakt:

>> - jeśli serwis ma charakter międzynarodowy to przynajmniej regulamin/zasady powinny być przetłumaczone na angielski.
RU/ Правила на Шукаче будут переведены на польский язык. Через 7 дней. Обещаю.
PL/ Zasady Shukache będą tłumaczone na język polski. Po 7 dniach. Obiecuję.
EN/ Shukache rules will be translated into Polish. After 7 days. I promise.
>> - zupełnie inna klasyfikacja/kategoryzacja skrzynek - moim zdaniem typy zachodzą na siebie, nie bardzo też łapię różnicę między keszem a skarbem (że ten drugi może być zakopany ?)
RU/ Мы добавим перевод правил и вы поймете разницу между типами тайников.
PL/ Będziemy dodać tłumaczenie zasad, a zobaczysz różnicę między typami pamięci podręcznej.
EN/ We will add the translation of the rules and you'll see the difference between the types of caches.

ODPOWIEDZ