Znikające logbooki

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy
Kontakt:

Re: Znikające logbooki

Post autor: Lza »

Niekoniecznie ktoś z keszerskiej braci: dostęp do opisów i współrzędnych ma przecież każdy internauta, nawet niezalogowany w naszym serwisie. (Teoretycznie, jesli np. jakiemuś niepełnosprawnemu intelektualnie koledze zaświta, że złośliwie będzie kraść/zabierać logbuki (albo i całe kesze) to nie musi się nawet rejestrować).

Podobne przypadki już bywały, pamietam, że swojego czasu na Śląsku ktoś wyrywał kartki z wpisami z logbuków, Innym razem ginął kesz za keszem w pewnej okolicy.

Są i inne przypadki, w Krakowie jest jakiś puknięty w czoło, który zabiera kesze, a po kilku nieznalezieniach, gdy właściciel lub ktoś kto już znalazł sprawdzi (i napisze w logu że sprawdził i kesza nie ma) - kesz nagle wraca na miejsce..

Nic nie poradzisz. Trzeba serwisować i ignorować głupotę.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 275 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: r00t7 »

może by się zastanowić nad ograniczeniem oglądania dla niezalogowanych ?
Obrazek Obrazek Obrazek

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

r00t7 pisze:może by się zastanowić nad ograniczeniem oglądania dla niezalogowanych ?
To już było, ale różnicy nikt nie zauważył. Jeśli komuś sprawia przyjemność psucie zabawy innym, to kilka sekund na założenie konta go nie powstrzyma.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 275 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: r00t7 »

etnamars pisze:
r00t7 pisze:może by się zastanowić nad ograniczeniem oglądania dla niezalogowanych ?
To już było, ale różnicy nikt nie zauważył. Jeśli komuś sprawia przyjemność psucie zabawy innym, to kilka sekund na założenie konta go nie powstrzyma.
ano niestety masz rację, jedyne co to cierpliwie serwisować.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

moim zdaniem wystarczy ograniczenie fotospoilerów. wydaje mi się, że większość tych "geobusters" właśnie po nich znajduje kesze - konieczność ogarnięcia kordów, gpsa, gpxów itd. skutecznie studzi zapał.
Obrazek

Mar
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mar »

Ja myślę że po prostu ujawnił się ktoś kto ma fetysz na punkcie tytułowych przedmiotów.
W tej sytuacji sugeruję dołożenie do zagrożonych skrzynek drugiego logbooka, opatrzonego wielkim napisem: "SPECJALNIE DLA LOGBOOKOWEGO FETYSZYSTY" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

A ja tak sobie myślę, że to muszą być bardzo smutni ludzie, skoro gotowi są poświęcać swój czas, wchodzić do netu i iść szukać kesza tylko po to, żeby zepsuć zabawę innym.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Krysiul pisze:A ja tak sobie myślę, że to muszą być bardzo smutni ludzie,
Ale jak potem wejdą na forum i widzą że ktoś o nich napisał to od razu im się humor poprawia :-)

Awatar użytkownika
MichAsie
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: MichAsie »

Chyba jedynym sposobem na geowandali jest, tak jak etna&mars wskazali, zmęczenie takiego ludka poprzez ciągłą reaktywację keszyka, no ewentualnie umieszczenie nad keszem kamerki takiej jak ta http://www.monitoringlasu24.pl/?gclid=C ... 3wodBjHURA i zastosowanie prawa Hamurabiego po złapaniu złodziejaszka :twisted:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MichAsie
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: MichAsie »

Chyba jedynym sposobem na geowandali jest, tak jak etna&mars wskazali, zmęczenie takiego ludka poprzez ciągłą reaktywację keszyka, no ewentualnie umieszczenie nad keszem kamerki takiej jak ta http://www.monitoringlasu24.pl/?gclid=C ... 3wodBjHURA i zastosowanie prawa Hamurabiego po złapaniu złodziejaszka :twisted:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
shkopek
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: shkopek »

etnamars pisze:

A ,że tak wtrącę swoje trzy grosze jaki jest sens tego,żeby zarejestrowani użytkownicy mieli taki sam dostęp do niezarejestrowani???

Tak zbaczając z tematu,kieruję pytanie do bardziej doświadczonych geokeszerów- nakrył ktoś kiedyś geobustersów na gorącym uczynku? Zawsze mnie interesowało, czy to jest jakaś banda gimnazjalistów czy może jakiś samotny,niewyżyty człowiek?
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

To ja może z pozytywniejszej beczki - jeden z dwóch logbooków o których pisałem wrócił na miejsce. Przybyłem uzbrojony w reaktywowany logbook, pacze, a tam jest oryginalny. Nie muszę dodawać że niezmiernie się ucieszyłem. Ale zagadka co się z nim działo przez ten czas - czy znikł i wrócił, czy też był tam cały czas, ale znalazca go nie zauważył (trochę trudne, bo mały nie jest) - pozostanie chyba nierozwiazana.
Dodatkowy plus - dorzyciłem kilka glino-rybek i geo-glino-krążków z ostatniej produkcji.
PS. Ciekawe czy w drugim przypadku też logbook się tajemniczo odnajdzie?...

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 142 razy

Post autor: łowca »

shkopek pisze:Tak zbaczając z tematu,kieruję pytanie do bardziej doświadczonych geokeszerów- nakrył ktoś kiedyś geobustersów na gorącym uczynku? Zawsze mnie interesowało, czy to jest jakaś banda gimnazjalistów czy może jakiś samotny,niewyżyty człowiek?
Czasem są to faktycznie gimnazjaliści, robiący na złość koledze.
Ale nakryć takiego na gorącym uczynku - mała szansa. Jak często spotykasz przypadkowo przy skrzynce innego keszera? A psujków jest o rząd wielkości mniej, więc statystyka pokazuje, że szansa natrafienia na takiego jest praktycznie żadna..
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

ODPOWIEDZ