Znikające logbooki

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Znikające logbooki

Post autor: maryush » wtorek 08 maja 2012, 00:46

Nie wiem czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim. Otóż w przeciągu kilku dni z dwóch moich skrzynek zniknęły... logbooki!
Nie całe kesze, nie jakieś fanty, tylko same logbooki!
Ja rozumiem, mogły się komuś spodobać, bo przecież po to staram się je robić jak najładniejsze - włąśnie żeby się podobały. Ale żeby UKRAŚĆ logbook?? Ukraść serce kesza, coś co dla keszera powinno być świętością?! Przecież wystarczyłoby do mnie skorbnąć mejla i ja bym za darmo taki logbook zrobił i wysłał osobie której się spodobał, wcale nie trzeba logbooka kraść z kesza! Przecież najcenniejsze w logbooku są te wpisy znalazców, a nie kartki czy okładki. Logbook da sie zrobić jeszcze raz, ale oryginalnych wpisów już sam nie wpiszę, to jest strata nieodwracalna.
Smutne jest to, że niestety (choć trudno mi się z tym pogodzić) podejrzenie pada raczej na kogoś z keszerskiej braci. Bo tylko keszerzy maja dostęp do namiarów na skrzynki, a taki np.kesz WTC trudno znaleźć przypadkiem, jeśli się nie wie czego się szuka i gdzie. Po drugie - mugol zabrałby całego kesza, a nie sam logbook. Nie wiem kto, nie wiem kiedy, ale niestety myślę, że był to jakiś pseudo-keszer.
Szkoda mi też, bo takie krzywe akcje powodują, że odchodzi mi chęć do robienia ładnych dedykowanych logbooków, ładnych skrzynek, ręcznie robionych fantów. A bez tego - po co w ogóle bawić się w zakładanie skrzynek? Mam jeszcze kilka keszy w fazie dopieszczania, ale czy to warto, skoro ich uroda ma być ich zgubą? Po co chować kesze, skoro to nie mugole rabują skrzynki, ale ci, którzy informacje o miejscu ukrycia dostają na tacy? Czy taki rabuś nie rozumie że nie okrada mnie, bo ja sobie zrobię i sto takich książeczek, tylko okrada innych keszerów z możliwości zapoznania się z ładnie zrobionym logbookiem, czy w ogóle z możliwości wpisania się w skrzynce?
Witki opadają... Bo co innego robić reaktywację kesza, którego zabrał mugol, bo za słabo go ukryłem, ale co innego reaktywować logbook, bo jakiś nieuczciwy "kolega" keszer go sobie przykolegował.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Znikające logbooki

Post autor: r00t7 » wtorek 08 maja 2012, 12:42

no kurcze tego jeszcze nie było, gwizdnąć logbook ?! :?

niestety to przez coraz większą rzeszę dzieciaków które z oc wiele wspólnego nie mają a chcą tylko namącić..
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: MasterGraba » wtorek 08 maja 2012, 12:47

U nas też zginął logbook w Szydłowie w skrzynce Whatevera, przypadkowo zabrał go jednak Łowca który po kilku dniach w drodze powrotnej z gór swoją "zdobycz" zwrócił :)

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » wtorek 08 maja 2012, 13:10

MasterGraba pisze:U nas też zginął logbook w Szydłowie w skrzynce Whatevera, przypadkowo zabrał go jednak Łowca który po kilku dniach w drodze powrotnej z gór swoją "zdobycz" zwrócił :)
ale logbooki maryusha są bardzo fajne, staranne itp wiec podejrzewam iż to nie był przypadek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » wtorek 08 maja 2012, 14:26

ja kiedyś "gwizdnąłem" logbook zupełnie niechcący ;-) miałem rolkę wlepek, wkleiłem się w logbook, zwinąłem jedno i drugie, wlepki do kesza a logbook do kieszeni ;-) zorientowałem się na następnej skrzynce i odkręciłem ;-)

w innej sytuacji, podczas pogoni za ftfem, kolega tak zachłysnął się byciem pierwszym przy keszu, że do kieszeni schował certyfikat razem z logbookiem.. nawet do założyciela dzwoniliśmy wtedy, że niby zapomniał dodać dziennika :-)

założyłbym raczej, że właśnie przez roztargnienie ktoś zabrał logbook niż przez chęć posiadania takowego (bo jaką to ma wartość?)
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Post autor: maryush » wtorek 08 maja 2012, 16:07

I ja też tak na początku pomyślałem - że ktoś przypadkiem zabrał logbook.
Ale dwie rzeczy przemawiają za tym, że jest inaczej :
A) dwa logbooki zniknięte w krótkim odstępie czasu, to chyba zbyt duży zbieg okoliczności, jak na "przypadkowe" zabranie.
B) te logbooki to nie były małe karteczki, które można pomylić z czymkolwiek innym, tylko konkretne kawałki dedykowanego notesu - tego typu. Chyba że z paszportem, bo to ten format, może tylko nieco grubszy. Ale kto zabiera z keszy paszporty i to przypadkowo??

No i nikt jeszcze nie dał mi znać że sorry, zabrałem/am logbook przez pomyłkę, odłożę ASAP. Nic, cisza. Gdyby ktoś kto zabrał je przyadkiem odezwał się i/lub odłożył logbooki to bardzo bym się ucieszył i odzyskał wiarę w naszą społeczność, ale póki co obawiam się że jest tak jak pisze Root7 - złośliwe dzieciaki...

Sposób na mugoli jest - bardziej chować kesze. Ale jak się obronić przed nieuczciwymi keszerami? W ogóle nie zakładać keszy? :/

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » wtorek 08 maja 2012, 16:10

maryush pisze:
Sposób na mugoli jest - bardziej chować kesze. Ale jak się obronić przed nieuczciwymi keszerami? W ogóle nie zakładać keszy? :/
wprowadzić 20 zł opłaty przy rejestracji...
Obrazek Obrazek Obrazek

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » wtorek 08 maja 2012, 16:15

maryush pisze: Ale jak się obronić przed nieuczciwymi keszerami? W ogóle nie zakładać keszy? :/
Nigdy w życiu. Robić dalej to co robisz, szczególnie że dobrze Ci wychodzi.

Reaktywować, serwisować. Czasem trudno, ale trzeba zagryźć zęby.
Do oporu, aż im się znudzi i nie będzie im się chciało chodzić. Najważniejsze to nie stracić motywacji, z powodu pseudokeszerskich jednostek.

My nie mamy tak pięknych logbooków, ale mamy kilka powiedzmy, specyficznych, pojemników.
Tutaj rozwiązaniem jest posiadanie na wszystko zapasowego "set'a", by szybko udało się kesza naprawić.

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Post autor: maryush » wtorek 08 maja 2012, 16:22

r00t7 pisze:wprowadzić 20 zł opłaty przy rejestracji...
Rozumiem, że przy rejestracji konta nowego keszera, a nie przy rejestracji nowej skrzynki? ;)
etnamars pisze:Reaktywować, serwisować. Czasem trudno, ale trzeba zagryźć zęby.
Do oporu, aż im się znudzi i nie będzie im się chciało chodzić. Najważniejsze to nie stracić motywacji, z powodu pseudokeszerskich jednostek.
Póki mi się będzie chciało chodzić to będę. Byle to "im" się prędzej znudziło niż mnie ;)
etnamars pisze:My nie mamy tak pięknych logbooków, ale mamy kilka powiedzmy, specyficznych, pojemników.

Tutaj rozwiązaniem jest posiadanie na wszystko zapasowego "seta", by szybko udało się kesza naprawić.
I tak właśnie zrobiłem w tych dwóch przypadkach, ale myślałem, że to będzie zapas na okoliczność reaktywacji kiedy KESZ zniknie (czyli pewien niestety standard) z powodu mugoli, a nie jak sam logbook wyparuje.

Awatar użytkownika
kowsiu
Bywalec

Post autor: kowsiu » wtorek 08 maja 2012, 18:07

GeoWandalizm jest bardzo frustrujący... Niedługo po tym jak zacząłem zakładać skrzynki, wszystkie keszyki w okolicach Stargardu zostały zalane moczem. Po kilku dniach dokonałem serwisu i było wszystko ok, jednak kilka dni temu(jakieś 9 miesięcy po wcześniejszych aktach wandalizmu) dostałem info, że w jednej ze skrzynek na każdej stronie logbooka znajduje się niecenzuralny rysunek i sformułowaia typu Je*** Geocaching. To jestem w stanie przeboleć, jak tylko będę w pobliżu podmienię logbook i będzie wszystko ok. Niestety również kilka skrzynek różnych właścicieli zaginęło. Najbardziej mi szkoda pewnego keszyka, którego pojemnik kosztował mnie trochę pracy i pieniędzy, a zniknął po 3 znalezieniach, jakiś tydzień od założenia. Teraz sam nie wiem czy jest sens reaktywować kesza w tej samej formie, przynajmniej w najbliższym czasie...

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » wtorek 08 maja 2012, 18:41

kowsiu pisze:GeoWandalizm jest bardzo frustrujący... Niedługo po tym jak zacząłem zakładać skrzynki, wszystkie keszyki w okolicach Stargardu zostały zalane moczem. Po kilku dniach dokonałem serwisu i było wszystko ok, jednak kilka dni temu(jakieś 9 miesięcy po wcześniejszych aktach wandalizmu) dostałem info, że w jednej ze skrzynek na każdej stronie logbooka znajduje się niecenzuralny rysunek i sformułowaia typu Je*** Geocaching. To jestem w stanie przeboleć, jak tylko będę w pobliżu podmienię logbook i będzie wszystko ok. Niestety również kilka skrzynek różnych właścicieli zaginęło. Najbardziej mi szkoda pewnego keszyka, którego pojemnik kosztował mnie trochę pracy i pieniędzy, a zniknął po 3 znalezieniach, jakiś tydzień od założenia. Teraz sam nie wiem czy jest sens reaktywować kesza w tej samej formie, przynajmniej w najbliższym czasie...
na pewno warto zmienić lekko miejsca ukryć tych pojemników, może nie każdemu będzie się chciało głowić, albo zrobić z tego quiz - inny typ to także skasuje słomiany zapał...

swego czasu pewna baza pod warszawą non stop miała zalany moczem lub zarzygany pojemnik, na szczęście to się już tam skończyło..
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
kowsiu
Bywalec

Post autor: kowsiu » wtorek 08 maja 2012, 19:41

W przypadku tej skrzynki której jest mi najbardziej szkoda miejsca zmienić się nie da, ze względu na specyfikę maskowania:) reszta skrzynek po poprzednich zniszczeniach zmieniła lekko miejsce ukrycia, a poza tym zniknęły fotograficzne spojlery dokładnie wskazujące miejsce ukrycia, na rzecz porządnie zebranych koordów:)

Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec

Post autor: mauritius » wtorek 08 maja 2012, 19:50

To rzeczywiście dziwne. U mnie z kolei jak znikała skrzynka mikro to znajdywałem samą nakrętkę na kesza. Tego nie rozumiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
kowsiu
Bywalec

Post autor: kowsiu » wtorek 08 maja 2012, 20:27

Po moim zostały same wyrwane magnesy:)

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: MasterGraba » wtorek 08 maja 2012, 21:23

Moją skrzynkę ostatnio dorwały jakieś dzieci, ogołociły z fantów ale logbook zostawiły. Niestety zniszczony ale udało się go trochę naprawić.

Można zobaczyć zdjęcia z relacji z kesza kolegów i koleżanek z Połańca: http://polanieccache.blogspot.com/2012/ ... szowy.html

Skrzynka jest bardzo prosto schowana, chyba najprostsza moja skrzynka więc dzieciaki mogły znaleźć ją przypadkiem.

ODPOWIEDZ