Piszę do ciebie... czyli czym jest geocaching

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Re: Piszę do ciebie... czyli czym jest geocaching

Post autor: Stryker » środa 18 kwietnia 2012, 23:08

Sebastian pisze: Sprawa jest prosta:
1 Typ skrzynki - mobilna
Za wiki:
Skrzynka mobilna to skrzynka ukryta metodą tradycyjną, czyli możliwa do odnalezienia pod podanymi przez ostatniego znalazcę współrzędnymi. (...)
Sebastian pisze:Jakie wszystko okazuje się proste.
To raczej prosta próba naciągnięcia zasad w innym kierunku.. Poza tym kolejka do mobilniaka? To już było, z pewnością pamiętasz..
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » środa 18 kwietnia 2012, 23:21

Stryker pisze: Za wiki:
Skrzynka mobilna to skrzynka ukryta metodą tradycyjną, czyli możliwa do odnalezienia pod podanymi przez ostatniego znalazcę współrzędnymi. (...)
Sebastian pisze:Jakie wszystko okazuje się proste.
To raczej prosta próba naciągnięcia zasad w innym kierunku.. Poza tym kolejka do mobilniaka? To już było, z pewnością pamiętasz..
Bo skrzynka w momencie znalezienia się w skrzynce pocztowej będzie w określonym miejscu i czasie na koordach w skrzynce pocztowej adresata. Oczywiście atrybuty - potrzebny dodatkowy sprzęt (klucz do tej skrzynki) oraz dostępna w określonych godzinach lub płatna (kontakt z właścicielem tegoż klucza) są logiczne.

Kolejka, kolejką, ale myślę, że jakoś się trzeba dogadać w celu wysłania kesza do kolejnej osoby, co by nie trafił na Berdyczów.

Pozdrawiam - Sebek

EDIT: Swoją drogą, według mnie jedna ze skrzynek opublikowana przez pewną osobę, która zabierała głos w dyskusji, jest moim zdaniem niezgodna z regulaminem i chyba po raz pierwszy przyszła mi myśl do głowy, by ją zgłosić do COG, bowiem po półgodzinnej rozmowie telefonicznej z Założycielem, otrzymałem odpowiedź na dwa dwa pytania -
1. Czy pojemnik jest umieszczony w terenie - "tak"
2. Czy informacje, które aktualnie znajdują się w serwisie OC, dotyczące skrzynki i pozwalające określić miejsce jej ukrycia umożliwiają znalezienie kesza - "być może"

Ale nic mnie już nie zdziwi, skoro kiedyś jadę z koleżanką na spotkanie, jesteśmy 10 km od miejsca eventu, padła mi bateria w Garminie, nie za bardzo mamy koordy spotkania. Mamy jeszcze drugie urządzenie GPS, tylko że koordów ewentu w nim nie ma, dzwonimy do Organizatora Spotkania, prosimy o podanie koordów i ... Organizator Spotkania nie chce nam ich podać :shock:
Ostatnio zmieniony czwartek 19 kwietnia 2012, 02:07 przez Sebastian, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » czwartek 19 kwietnia 2012, 00:24

Ranwers pisze:To ja się powtórzę: mi ta "akcja pocztówka" pasuje najbardziej do kreta. Zresztą z opisu już wynika, że jest kretem. Tylko czy musi być od razu keszem? Czy kret to coś gorszego, a kesz lepszego?!?
Oczywiście, że jako kret może działać całkiem sprawnie, tylko kret nie da +1 w statystykach, a niektórym chyba na tym bardziej zależy niż na tej zabawie i integracji tak chętnie rzucanej jako argument za... Jak widać już kilka razy padały argumenty przeciw takim keszom nie odbierające radości z zabawy i to bez personalnych wycieczek, a w drugą stronę jakby mniej...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 273 razy
Otrzymane podziękowania: 200 razy

Post autor: r00t7 » czwartek 19 kwietnia 2012, 01:12

tiaa, bo jedna kartka faktycznie podnosi statystyki ;) liczy się idea, Stysie wymyśliły coś nowego i niech to żyje dalej swoim życiem, a nie ich po COGu ciągacie, rozumiem że ludziom się może to nie podobać - każdy ma swój sposób patrzenia na OC, ale czemu na siłę chcą uszczęśliwiać tych którym się taka idea podoba ? nie podoba się - nie dostawaj kartki, daj ją odebrać innym ot zabawa drodzy napinacze ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post (razem 2):
Sebastiank.mil
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator

Post autor: marwaldor » czwartek 19 kwietnia 2012, 06:11

Stysiu.
Trzymam za Ciebie kciuki.
I pozdrawiam.

P.S.
Stryker.
Zalogowanie nieznalezienia plus dwa zgłoszenia do COG-u...
Współczuję.

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » czwartek 19 kwietnia 2012, 06:56

r00t7 pisze:Stysie wymyśliły coś nowego i niech to żyje dalej swoim życiem, a nie ich po COGu ciągacie,
Podobna skrzynka istnieje już od dawna, w o wiele trudniejszej formie - dość że ma od 2010 tylko 4 znalezienia...
r00t7 pisze:a może ta niechęć do ownów bierze się stąd, że niektórych towarzystwo nie było w stanie rozwiązać/podjąć ?
...ale no tak, możesz tego nie wiedzieć, skoro mimo, że ZAWSZE masz możliwość, to nie byłeś w stanie jej rozwiązać/podjąć.
Różnica polega na tym, że tamtą skrzynkę możesz podjąć zawsze, a w tym przypadku musisz się ustawić w półrocznej kolejce.

Szczerze mówiąc to mnie to ani ziębi ani parzy, logbook to podstawa w przypadku own cachy, to chyba nie jest problem, skoro Mr. Postman jeszcze ją ma, a jeśli wyśle to trafi w Twoje ręce i któreś z Was logbook dołoży.

Nie wszystko musi być keszem.

Marcin

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował: 133 razy
Otrzymane podziękowania: 191 razy

Post autor: Ranwers » czwartek 19 kwietnia 2012, 07:12

Nie róbmy wycieczek osobistych, bo nie o to chodzi. Wymieńmy się argumentami, postarajmy się przekonać - wyjdzie to tylko na dobre. Ale jak będziemy po sobie jeździć od statsiarzy, zawistnych malkontentów itp, to tylko niesmak pozostanie.

Kwestia podstawowa, to taka - czy skrzynka, której nie można znaleźć dalej jest keszem? Współrzędne nie wskazują kesza, opis i podpowiedzi nie wskazują kesza, nie ma logbooka, nie ma rozmiaru. Naprawdę, ten fajny pomysł przesyłania sobie kartek nijak nie jest podobny do kesza.

Napisałem, że tego kesza nie można normalnie znaleźć, więc od razu wytłumaczę, co miałem na myśli. Jeżeli weźmie mnie chęć na poszukiwanie przygód (czy nawet keszy), to mając wszystkie informacje ze strony dowolnego kesza, mam możliwość dowolnego kesza odszukać. Do tradycyjnej, multi, mobilnej i spotkaniowej dojdę na współrzędnych. Nad quizem pogłówkuję i dowiem się, gdzie on jest. Nietypowa też ma mieć swoją lokalizację, do której można dotrzeć. Oczywiście może mi nie starczyć umiejętności czy sprzętu, ale to będzie oznaczało moje nieprzygotowanie, wystarczy, żebym się lepiej przygotował i kesz będzie mój. Niestety tego kesza nie znajdę w ten sposób - po prostu nie da się go znaleźć (tak, można go dostać, ale czy o to chodzi w geokeszingu, żeby ktoś nam wcisnął kesza w ręce? A listonosz właśnie to zrobi).

"Piszę do Ciebie" (z ciekawości: co oznacza MS-14?) to bardzo fajny pomysł na kreta. Kreta można przenosić (niekoniecznie osobiście, więc przesyłka pocztowa chyba pasuje), można zaznaczyć jego współrzędne (tak mi się przynajmniej wydaje patrząc po stronie, ale praktyki tutaj nie mam), można wrzucić fotkę (fajnie byłoby zobaczyć fotkę każdej pocztówki), można zobaczyć, gdzie pocztówki były przesyłane.

Na koniec chciałbym poprosić COG o napisanie tutaj krótkiej opinii / uzasadnienia (jak zostanie podjęta decyzja w sprawie tych zgłoszeń). Wydaje mi się, że zamknie to dyskusję.

EDIT:
Etna&Mars pisze:Podobna skrzynka istnieje już od dawna, w o wiele trudniejszej formie - dość że ma od 2010 tylko 4 znalezienia...
Możesz podlinkować / podać OP?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Ranwers za post:
krystiant
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » czwartek 19 kwietnia 2012, 07:43

Ranwers pisze:Na koniec chciałbym poprosić COG o napisanie tutaj krótkiej opinii / uzasadnienia (jak zostanie podjęta decyzja w sprawie tych zgłoszeń). Wydaje mi się, że zamknie to dyskusję.
Gdyby to było takie proste.. Podejrzewam, że tak jak tutaj, tak w COGu zdania są podzielone i argumenty (jednak jakieś są) z tego wątku mogą również zaważyć. "Dyskusji" (nie mylić z dyskusją) to nie zamknie, nie oszukujmy się ;-)
Obrazek

u810
Wyjadacz

Post autor: u810 » czwartek 19 kwietnia 2012, 08:13

r00t7 pisze:(...)Stysie wymyśliły coś nowego i niech to żyje dalej swoim życiem (...)
Ktoś już wymyślił to dawno i nazywa się to postcrossing. W Polsce bawi się w to całkiem sporo osób i postcrossingowcy (?) byli by równie zdziwieni gdyby ktoś zaczął ukrywać kartki w terenie i podawać ich współrzędne zamiast wysyłać pocztą. Znaj proporcją, mocium panie.

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » czwartek 19 kwietnia 2012, 08:37

Ranwers pisze:Możesz podlinkować / podać OP?
Proszę bardzo:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=11366

u810
Wyjadacz

Post autor: u810 » czwartek 19 kwietnia 2012, 09:00

etnamars pisze:
Proszę bardzo:
Słusznie ktoś powiedział że wszystko już wymyślono. Mój teoretyczny keszyk z paragonikami nie jest taki oryginalny jak myślałem :cry:
Szkoda że w Polsce jest tylko jedna placówka pocztowa znajdująca się ponad 1000m npm bo byłby pomysł na klona na ambitniejszych turystów.

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Post autor: Highlander » czwartek 19 kwietnia 2012, 09:52

u810 pisze:
etnamars pisze:
Proszę bardzo:
Słusznie ktoś powiedział że wszystko już wymyślono. Mój teoretyczny keszyk z paragonikami nie jest taki oryginalny jak myślałem :cry:
Szkoda że w Polsce jest tylko jedna placówka pocztowa znajdująca się ponad 1000m npm bo byłby pomysł na klona na ambitniejszych turystów.
To może już nie być takie proste. Ta "skrzynka pocztówkowo-podróżnicza" ma się dobrze, ale mimo że regulamin się nie zmienił COG później blokował takie skrzynki (tzn. skrzynki oparte o konstrukcję że pocztówka wysłana na adres właściciela skrzynki jest wpisem do logu, który prowadzi właściciel skrzynki - w postaci albumu z pocztówkami ,który można sobie obejrzeć na spotkaniach).
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Podziękował: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 16 razy

Post autor: schron » czwartek 19 kwietnia 2012, 23:29

Wiele osób chyba myli ideę open z ruchem open source :twisted:

Bawicie się na platformie postawionej na wolnym oprogramowaniu, ale z jasno określonym regulaminem.
To co jest z nim nie zgodne powinno zostać usunięte.

Przykład :
Bierzecie kredyt w banku. W regulaminie jest zapis, że spłata następuje w PLN przelewem na konto. Podpisujecie.
Po kilku miesiącach wpadacie na pomysł, że będziecie wysyłać koperty z pieniędzmi pocztą na dodatek jeszcze z inną walutą. Jaka będzie reakcja banku ?? :lol:

Jest tyle innych serwisów : postcrossing, waymarking, munzee i rozkoduj, i pewnie wiele więcej.
Więc po co na siłę tworzyć potworki w serwisie w którym to najzwyczajniej w świecie nie pasuje ?

Powinno już dawno się to rozwiązać podobnie do tego co teraz jest ze "skrytkami" i " challenges".
Osobne statystyki jeśli już ktoś się bardzo uprze.

Kończąc .. wolałbym bardziej znaleźć w terenie fajnie zamaskowany pojemnik :mrgreen:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi schron za post (razem 3):
krystiantStrykeru810
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
cichy
Forumator

Post autor: cichy » piątek 20 kwietnia 2012, 06:57

Nie dawno zarejestrował się nowy użytkownik, witając się wpisał taki tekst
zaborz pisze:Dzień dobry. Chciałem się przywitać. [....] .Świetny pretekst ,żeby odciągnąc moją latorośl od komputera ( 12 lat -trudny wiek :) ). [....]
Pozdrawiamy wszystkich.
Wojtek i Michał
Powiedzcie mi jak kartka pocztowa będzie odciągała 12-latka od komputera??
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » piątek 20 kwietnia 2012, 09:05

cichy pisze:Powiedzcie mi jak kartka pocztowa będzie odciągała 12-latka od komputera??
No dokładnie...
Tylko pełna niebezpieczeństw ( :wink: ) i przygody droga do kesza może to zrobić.

ODPOWIEDZ