Gracze na wielu serwerach

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec

Gracze na wielu serwerach

Post autor: natasza&misiek » poniedziałek 02 kwietnia 2012, 17:55

Witam
Mam pytanie czy ktoś może się orientuje ilu graczu gra również na geocachingu. Bo tak się zastanawiam czy jest sens grana na wielu serwerach naraz.
Z tego co zauważyłem to w okolicy moje miejscowiści tzn Chrzanów jest dużo więcej keszy z opencachingu nizgeocachingu.

Jesli już był taki temat to bardzo przeraszam i bardzo bym prosił o linka do niego.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Kontakt:

Re: Gracze na wielu serwerach

Post autor: MasterGraba » poniedziałek 02 kwietnia 2012, 18:12

Tu się nie "gra na wielu serwerach" tylko na jednym globalnym - czyli całej ziemi. Istnieje kilka systemów w których rejestrowane skrzynki, ale wszyscy gramy na tym samym "serwerze". Jeśli chodzi o Polskę to przewagę liczebną mają keszerzy udzielający się na opencaching.pl

u810
Wyjadacz

Post autor: u810 » poniedziałek 02 kwietnia 2012, 18:33

caban7 pisze:Witam
Mam pytanie czy ktoś może się orientuje ilu graczu gra również na geocachingu. Bo tak się zastanawiam czy jest sens grana na wielu serwerach naraz.
Z tego co zauważyłem to w okolicy moje miejscowiści tzn Chrzanów jest dużo więcej keszy z opencachingu nizgeocachingu.

Jesli już był taki temat to bardzo przeraszam i bardzo bym prosił o linka do niego.
http://www.geocaching.pl/statistics.php
Ilość użytkowników, którzy znaleźli przynajmniej jedną skrytkę: 18855
Ilość użytkowników, którzy założyli przynajmniej jedną skrytkę: 688
Z tym że trudno określić ile z nich to goście z poza Polski, zarówno wśród zakładających jak i szukających

Tu w Małopolsce tu jest całkiem mocna ekipa GC a przynajmniej drużynowo województwem w ilości założonych bijemy resztę Polski i w realnej ilości keszy nie ma istotnej różnicy z OC, choć Małopolska Zachodnia nie jest mocno okeszowana. W temacie GC z Chrzanowa polecam wypad rowerowy do Bukowna tam jest sporo bardzo dobrych keszy. Zwłaszcza polecam Wężową Rzekę i Wielką Piaskownicę (earthcache) . Mistrzostwo, choćby dla tych keszy warto się zarejestrować.

Niedaleko Chrzanowa jest też sporo moich są wprawdzie na OC i GC ale mogę zrobić tylko na GC i proporcje się poprawią :)

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » poniedziałek 02 kwietnia 2012, 21:30

ponieważ wiele keszy nie jest zdublowana (zarejestrowana w obu serwisach) moim zdaniem warto zdobywać kesze z obu serwisów, gdyż odwiedzisz więcej ciekawych miejsc.

Awatar użytkownika
Murazor
Bywalec

Post autor: Murazor » poniedziałek 02 kwietnia 2012, 22:01

Miałem ten dylemat niedawno, jak zaczynałem keszować. Ale doszedłem do wniosku, że nie ma sensu, bym miał się ograniczyć do jednego serwisu, skoro dwa są dostępne i w wielu miejscach się nie pokrywają. (Jest jeszcze opencaching.com, ale tam tyle skrzynek, co kot napłakał...) Nawet się nie rejestrowałem. Więc szukam i loguje tu i tu (jak skrzynka jest dwusystemowa, to w obu miejscach), przy czym na GC po angielsku. Co do zakładania skrzynek, to pierwszą i jak na razie jedyną podlinkowałem tylko na OC, ale kolejne - kto wie?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec

Post autor: natasza&misiek » wtorek 03 kwietnia 2012, 04:30

A mam takie kolejne pytanie, gdyż na opencaching mam już ponad 40 skrzynek i czy teraz jak bym się zalogował na geocaching to te co się powtarzają mogę zarejestrować z datą wcześniejszą.
ObrazekObrazek

u810
Wyjadacz

Post autor: u810 » wtorek 03 kwietnia 2012, 08:09

Tak, rejestrujesz Found z faktyczną datą znalezienia. Nie ma obowiązku ani na OC ani na GC rejestrować znalezienia zaraz po fakcie, możesz to zrobić nawet 10 lat po znalezieniu.
Niektórzy mogą mieć pretensje o późne zalogowanie FTF-a ale u nas w Małopolsce jest do tego luźniejsze podejście.

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec

Post autor: natasza&misiek » środa 04 kwietnia 2012, 09:41

Widzę, że moja wypowiedz wzbudziła dużą dyskusję. Szczerze też uważam że powinniśmy się uczyć obcych języków, ale nie każdy ma do tego talent - ja tam wolę matematykę niż języki obce.
A tak poza tym to chciałem się w tym wątku dowiedzieć, czy faktycznie dużo osób gra na kilu systemach - serwisach, bo nie czarujmy się faktycznie część skrzynek się dubluje.

Więc mam nadzieje, że dyskusja na temat obcych języków się zakończy i będziemy dyskutować czy grać na kilku systemach - serwisach czy nie.
ObrazekObrazek

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » środa 04 kwietnia 2012, 10:46

[Moderacja] Wątek dotyczący języka w logach/opisie został wydzielony tutaj

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 04 kwietnia 2012, 18:52

caban7 pisze:A tak poza tym to chciałem się w tym wątku dowiedzieć, czy faktycznie dużo osób gra na kilu systemach - serwisach, bo nie czarujmy się faktycznie część skrzynek się dubluje.
Możesz spokojnie przyjąć, że zakładacze tych dublujących się keszy bawią się w kilku systemach.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » czwartek 05 kwietnia 2012, 16:51

są jeszcze kesze dublujące się - posadzone przez niewiedzę i nieświadomość na tym samym obiekcie, kilkanascie - kilkuset centymetrów od siebie, a także posadzone złośliwie z premedytacją i pełną świadomością w ten sam sposób.
W obu przypadkach właściciele są różni, kesze też.
Na szczęście na razie to margines, ale powiększa się i będzie się powiększał.

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz

Post autor: schron » czwartek 05 kwietnia 2012, 19:16

Lza pisze:Na szczęście na razie to margines, ale powiększa się i będzie się powiększał.
Nie ma przecież wyłączności na miejscówkę :-) Jak ktoś zapobiegliwie posadzi na oc i gc to mu ktoś i tak wsadzi na oc.com :mrgreen:
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ