Odznaka PTTK Geocaching

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Re: Odznaka PTTK Geocaching

Post autor: chinczyk » środa 23 maja 2012, 12:59

miklobit pisze: Ale chcę również przypomnieć, że twórcy/właściciele loga użytego na odznace PTTK wyrazili kiedyś takie stanowisko:
http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... &p=4858050
Daje dużo do myślenia ...
Wiecie co, ja naprawdę off-topowo zastanawiam się skąd jest nienawiść tak wielka kolegi Pająka i tego co toczy pieniądze oraz innych którzy udzielili się w temacie z linku. GC dopłaca im na fundusz emerytalny ? albo dostają za free member account czy jak ?

Jak to czytam to mi się "nóż w kabzi łotwiero" - masakra.

Z tymi ludzmi napewno nie da się dogadać oni działają jak kiedyś Adi tylko że on nie lubił tych z brodami ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » środa 23 maja 2012, 13:52

Jak nie wiadomo o co chodzi...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » środa 23 maja 2012, 14:10

Ludzi do działania motywuje miłość lub prestiż. A czasem miłość do prestiżu.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

subo
Wyjadacz

Post autor: subo » środa 23 maja 2012, 14:39

krystiant pisze:Gdybyś organizował zawody lekkoatletyczne to też dzieląc medale nie brałbyś pod uwagę wyników z innych zawodów, ale już do rekordów krajowych, czy nominacji olimpijskich uwzględniane są wszystkie wyniki...
No to w końcu to jest zabawa czy zawody, bo nie wiem?

Kurcze, od dawien dawna PTTK dawało odznaki za jakieś osiągnięcia... Nie dlatego, ze ktoś najszybciej albo najdłużej coś zrobił, ale za to, że wytrwale do czegoś dążył. Dawało się odznaczenie za zdobycie kilku szczytów, albo odwiedzenie iluś tam schronisk na trasie... Na OCPL czasem widziałem, że w ramach dobrego "wynagrodzenia" za trud można komuś zrobić "jubileuszowego" kesza, na przykład jako odkrycie 300 czy 1000 skrzynki i wsadzić tam pamiątkowe zdjęcie, własnoręcznie zrobiony certyfikat itp. Nie wystarczy nam to? NAprawdę chcemy być tak bardoz popularni, żeby ludzie o nas mówili na całym świecie i może jeszcze wychwalali za to, co robimy?
...

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 23 maja 2012, 14:58

subo pisze:No to w końcu to jest zabawa czy zawody, bo nie wiem?
Kurcze, od dawien dawna PTTK dawało odznaki za jakieś osiągnięcia... Nie dlatego, ze ktoś najszybciej albo najdłużej coś zrobił, ale za to, że wytrwale do czegoś dążył.
Zabawa, ale niektórzy bardzo ambicjonalnie do niej podchodzą.
A co do odznak PTTK, to zanim jakaś odznaka powstała, ktoś musiał ją wymyślić. Koledzy z GC wymyślili, dogadali się z PTTK i jest. Ja się nie dziwię, że zasady jej przyznawania oparli na "swojej" bazie keszy i znalezień.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował: 42 razy
Otrzymane podziękowania: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » środa 23 maja 2012, 15:25

Zgadzam się w pełni z Krystianem. Najpierw był pomysł. Chłopaki z GC wpadli na niego wcześniej niż ktoś z OC i wdrożyli ideę w życie. Mnie nie dziwi, że sami.
Gdybym to ja był autorem pomysłu i udałoby mi się go zrealizować, nawet przez sekundę nie pomyślałbym, by wciągnąć w to GC. Nie zrobiłbym tego z nienawiści, ale po prostu. Działam w OC, załatwiam sprawy dla OC. Proste.

A dla zwolenników teorii, iż to Rada zaspała mam pytanie? Czy ktoś wcześniej (przed pojawieniem się odznaki) wpadł na taki pomysł? Jakoś na forum nie widziałem. Zanim zaczniecie głosić śmiałe sądy, zacznijcie od siebie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Doc_with_the_dog za post:
rubeus
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » środa 23 maja 2012, 19:03

Doc_with_the_dog pisze:... A dla zwolenników teorii, iż to Rada zaspała mam pytanie? Czy ktoś wcześniej (przed pojawieniem się odznaki) wpadł na taki pomysł? Jakoś na forum nie widziałem. Zanim zaczniecie głosić śmiałe sądy, zacznijcie od siebie...
Ani to teoria, ani ja jej zwolennikiem :) Faktem jest, że nikt na ten pomysł nie wpadł - także RR. Chyba, że sie mylę. Ale wtedy jestem usprawiedliwiony, bo o zdecydowanej większości prac Rady nie wiemy (- to tylko stwierdzenie faktu, by nikt nie ciągnął dalej kolejnego podwątku o Władzach).
Obrazek Obrazek

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Elvis7 » piątek 28 czerwca 2013, 16:05

Kilka razy przeczytałem dyskusję na temat tej odznaki. Czy właściwie z naszej strony byłaby chęć aby keszując na opencaching.pl móc zdobyć odznakę PTTK. Bo jeśli tak chęć by zaistniała może wówczas warto zwrócić się do zarządu PTTK aby przyłączyli nas do niej. Owszem wymagałoby to zmian w kodzie tak aby w statystykach liczyły się tylko skrzynki na ternie Polski oraz dodania ewentu CITO ale może gra jest warta. A myślę, że argumenty są po naszej stronie.

Awatar użytkownika
andmaj40
Nowy na forum

Post autor: andmaj40 » sobota 29 czerwca 2013, 11:17

Mi generalnie pomysł GC z odznaką bardzo się podoba i sama odznaka (szczególnie POPULARNA) też fajna. Dlatego też keszując nie omijam skrzynek GC i prędzej czy później spełnię niezbędne wymagania by ją dostać.
To, że GC wpadło na ten pomysł to chwała im za to, ale nie jest to też powód by w naszym gronie szukać "winnych" tego, że nikomu z nas nie zaświtało to wcześniej.
Jeśli już to może skupmy się właśnie na tym by wymyślić coś własnego - oryginalnego. :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » sobota 29 czerwca 2013, 11:31

Jak chcesz popularną mogę Ci odsprzedać.

Awatar użytkownika
andmaj40
Nowy na forum

Post autor: andmaj40 » sobota 29 czerwca 2013, 12:50

Jak spełnię warunki (bo jednak głównie o szukanie keszy i zwiedzanie ciekawych miejsc tu chodzi) to i tak będę musiał ją kupić, więc dzięki za propozycję - jak nie muszę to nie chodzę na skróty :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » poniedziałek 01 lipca 2013, 09:15

Lza pisze:Jak chcesz popularną mogę Ci odsprzedać.
Jeśli kogoś serio interesują takie błyskotki to ja też mogę odsprzedać ;-)
W pakiecie z brązową taniej, nawet wysyłkę bezpośrednio z pttk mogę zorganizować.
Obrazek

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Elvis7 » poniedziałek 01 lipca 2013, 13:01

A może zamiast odsprzedawać, kupować od ruskich czy od chińczyków (bez urazy Chińczyk) na bazarze, zwrócić sie oficjalnie do PTTKu z prośbą o przyłączenie naszego środowiska do odznaki? Wydaje mi się, że argumenty są po naszej stronie a z drugiej strony utarłoby to trochę nosa GC, które mieni się jedynym słusznym portalem w Polsce.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » poniedziałek 01 lipca 2013, 13:26

Elvis7 pisze:A może zamiast odsprzedawać, kupować od ruskich czy od chińczyków (bez urazy Chińczyk) na bazarze, zwrócić sie oficjalnie do PTTKu z prośbą o przyłączenie naszego środowiska do odznaki?
Pisałem w listopadzie zeszłego roku PW na forum GC... Podziękowano mi za sugestię i poinformowano, że na razie jest tylko dla GC.pl. Może się coś zmieniło, może trzeba by uderzyć gdzieś indziej... Na pewno w razie powodzenia byłoby sporo pracy dla RT z przygotowaniem mechanizmu weryfikacji i nie wiadomo czy ktoś by się tego podjął... Teoretycznie powinno się dać zrobić weryfikację nawet poza serwisem OC za pomocą OKAPI, ale ja nie potrafię i nie wiadomo co PTTK teraz na taki pomysł.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » poniedziałek 01 lipca 2013, 13:47

Elvis7 pisze:A może zamiast odsprzedawać, kupować od ruskich czy od chińczyków (bez urazy Chińczyk) na bazarze, zwrócić sie oficjalnie do PTTKu z prośbą o przyłączenie naszego środowiska do odznaki? Wydaje mi się, że argumenty są po naszej stronie a z drugiej strony utarłoby to trochę nosa GC, które mieni się jedynym słusznym portalem w Polsce.
Chciałem zaprotestować przeciwko retoryce odwołującej się do robienia czegoś w imię ucierania nosa GC. (kontry z Rejsem w tle mile widziane)
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ