Odznaka PTTK Geocaching

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz

Re: Odznaka PTTK Geocaching

Post autor: schron » wtorek 03 kwietnia 2012, 21:08

r00t7 pisze:Nie pierwszy raz gc bawi sie samo.

Sent using taptalk
Komuś po prostu chce się działać. Ciężko wymagać aby jeszcze robili coś za kogoś innego.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » wtorek 03 kwietnia 2012, 21:25

Stryker pisze:Po spełnieniu wymagań mogę sobie *kupić* odznakę ;-)

Więcej do lansa dodaje pewna naklejka na szybie ;D
A, właśnie ... widziałem w połowie marca w Krakowie samochód z naklejką OC na tyle, na niekrakowskich numerach. Obtrąbiłem i obmigałem, ale kto to był?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » wtorek 03 kwietnia 2012, 23:56

to może ja? pamietasz markę/kolor?

Awatar użytkownika
Murazor
Bywalec

Post autor: Murazor » środa 04 kwietnia 2012, 00:34

Takie sobie quick&dirty projekt w metalu i emalii.
(Ciemny kolor podstawowy oznacza metal uniesiony, jasny - obniżony. Pozostałe kolory to emalie.)

Obrazek Odznaka brązowa.

Obrazek Odznaka srebrna.

Obrazek Odznaka złota.

Obrazek Odznaka platynowa.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 11 razy
Kontakt:

Post autor: MasterGraba » środa 04 kwietnia 2012, 09:44

Według mnie OC - w postaci przedstawicieli czyli RR powinno jeszcze bardziej otworzyć się i wyjść na współpracę z organizacjami turystycznymi i innymi dzięki którym geocaching w wersji open będzie promowany wśród świadomych potencjalnych geokeszerów.

Nie zbieram takich odznak, nie jestem w PTTK i nie wiem jak zapatrują się na takie odznaki ich członkowie. Myślę że część geokeszerów zrzeszonych w PTTK na pewno żałuje, że nie ma tam odznaki Geocaching albo Opencaching.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi MasterGraba za post:
beatass

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec

Post autor: natasza&misiek » środa 04 kwietnia 2012, 09:51

MasterGraba pisze: Nie zbieram takich odznak, nie jestem w PTTK i nie wiem jak zapatrują się na takie odznaki ich członkowie. Myślę że część geokeszerów zrzeszonych w PTTK na pewno żałuje, że nie ma tam odznaki Geocaching albo Opencaching.
Z tego co jest wcześniej napisane to geocaching ma taką odznakę i wynika z tego, że ktoś w geocachingu po prostu ma chęć nawiązywania kontaktów z PTTK, a część odznak jest tworzona przez ludzi na forum, więc czemu od nas z szefostwa na forum nie może wyjść z taką propozycją i myślę, że sponsorzy a nawet sami członkowie opencachingu byli by w stanie za sponsorować produkcję takich odznak.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: MasterGraba » środa 04 kwietnia 2012, 09:56

caban7 pisze:
MasterGraba pisze: Nie zbieram takich odznak, nie jestem w PTTK i nie wiem jak zapatrują się na takie odznaki ich członkowie. Myślę że część geokeszerów zrzeszonych w PTTK na pewno żałuje, że nie ma tam odznaki Geocaching albo Opencaching.
Z tego co jest wcześniej napisane to geocaching ma taką odznakę i wynika z tego, że ktoś w geocachingu po prostu ma chęć nawiązywania kontaktów z PTTK, a część odznak jest tworzona przez ludzi na forum, więc czemu od nas z szefostwa na forum nie może wyjść z taką propozycją i myślę, że sponsorzy a nawet sami członkowie opencachingu byli by w stanie za sponsorować produkcję takich odznak.
Przez odznekę Geocaching rozumiem odznakę gry terenowej geocaching - (z wikipedii) "gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrzynek (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników tej samej zabawy. Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrzynki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę. Lokalizacja miejsca ukrycia skrzynki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie jej współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych internetowych baz danych, tzw. serwisów geocachingowych."

a nie odznakę serwisu którego właścicielem jest groundspeak

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 04 kwietnia 2012, 18:49

MasterGraba pisze:Przez odznekę Geocaching rozumiem odznakę gry terenowej geocaching[...]a nie odznakę serwisu którego właścicielem jest Groundspeak
Tylko, że groundseak nie ma nic wspólnego z tą odznaką... Najprawdopodobniej ktoś związany z portalem geocaching.pl dogadał się z PTTK a oni się zgodzili wprowadzić taką odznakę.
Regulamin tej odznaki jest dość prosty... Dlaczego nie uwzględniono znalezień zarejestrowanych na OC zostało wyjaśnione (pogrubienia moje)
wantsky pisze:Systemy GC i OC są w wielu miejscach zdecydowanie rozbieżne i dlatego niektórzy na OC funkcjonować nie chcą (np. ja), ale nie ma w tym ni krzty nienawiści, ot wybór wolnego człowieka. Z tego samego powodu nie czujemy się upoważnieni do reprezentowania OC we współpracy z kimkolwiek i reprezentujmy GC.
Jeśli ktokolwiek chce wyjść z propozycją współpracy z nami, jesteśmy otwarci na dyskusję. Można się z nami kontaktować na kontakt@geocaching.pl
Nawet nie chcę myśleć jakie byłoby larum gdyby samowolnie podpięli do odznaki dane z bazy OC...

Mi tam na odznakach nie zależy, ale myślę, że gdybym się skontaktował z GC.pl, to udałoby mi się dogadać w sprawie zaliczenia keszy znalezionych na OC (mam nawet pomysł jak sprawić żeby te dane się znalazły w serwisie Geocaching.pl :wink: ) - mogę się oczywiście mylić ale jak już pisałem nie zależy mi na odznace - bawię się bo mi to sprawia frajdę :D
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Murazor
Bywalec

Post autor: Murazor » środa 04 kwietnia 2012, 20:12

Pewnym problemem przy integracji baz byłyby kesze dwusystemowe - jedno znalezienie a wpis tu, tam lub w obu miejscach naraz. To by trzeba było od razu mieć rozczajone, jak takie przypadki traktować.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

Post autor: meteor2017 » niedziela 08 kwietnia 2012, 23:14

u810 pisze:4 medale z jednego serwisu, 4 medale z drugiego ... za kilka lat będę wyglądał jak ruski generał :)
Jakbym wpiął wszystko o mam, to tak właśnie bym wyglądał - 4 GOT PTTK (potem mi się już nie chciało wypełniać książeczek), kiedyś bonusowo dostałem na 50 lat PTTK, poza tym przewodnickie, no i z każdego rajdu coś przywożę (blachy, przypinki, naszywki, chusty, torby...).
caban7 pisze:Myślę, że może nie będzie tak źle. Można jeszcze dodać odznaki GOT-u.
A co do wątku miklobita to jestem za i myślę że ftfshop może pomyśleć nad jakaś odznaką nawet drewnianą i fajnie grawerowaną. Zawszy to jest jakaś pamiątka i po latach można będzie pokazać swoim dzieciom.
Dodać to można naprawdę sporo odznak ;-D lista odznak PTTK jak wszystkie je wpiąć w marynarę, to i Pudzian się z ziemi w niej nie podniesie
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: wallson » środa 11 kwietnia 2012, 19:20

meteor2017 pisze:jak wszystkie je wpiąć w marynarę, to i Pudzian się z ziemi w niej nie podniesie
Ja to widzę w takim układzie w formie baretek :D Nie szkodzi że człek będzie wyglądał jak programator prali automatycznej, albo co gorsza mundur radzieckiego generała ;)
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl

Awatar użytkownika
Murazor
Bywalec

Post autor: Murazor » piątek 13 kwietnia 2012, 15:46

Okej, to spróbujmy zajść sprawę z tej strony:

Powiedzmy, że wyłożyłbym swoją kasę i swój czas, żeby powstały metalowe odznaki opencaching.pl - na tej zasadzie jak funkcjonują w Australii: pathtag plus wpinka, działajace jak na tym zdjęciu: http://www.geocoinstore.com/images/prod ... oduct1.jpg. Niech by najpierw był jeden stopień, powiedzmy że najniższy, powiedzmy, że za 100 znalezień i 5 ukryć, bez względu na typ. Koszt takiej odznaki wraz z wysyłką pocztą do delikwenta wyniósłby równowartość 5 dolców, czyli jakieś 16zł. Czy znaleźliby się chętni? Jakoś wątpię...

Pytanie, za ile Miklobit byłby w stanie wykombinować wersje drewniane powiedzmy: budżetowe, ale solidne (również wliczając wysyłkę do odbiorcy, by porównać koszt całkowity)...

Proszę bardzo, mamy końkret, możemy dyskutować. :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » piątek 13 kwietnia 2012, 17:29

Murazor pisze: Czy znaleźliby się chętni? Jakoś wątpię...
Jak wątpisz to daj sobie spokój.
Tutaj nikt na piśmie nie da gwarancji, że konkretny pomysł / projekt znajdzie chętnych.
Jak jesteś przekonany, że masz fajny projekt i chcesz zrobić długoterminową inwestycję to po prostu zrób. I czas pokaże co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » piątek 13 kwietnia 2012, 20:36

Murazor, moim prywatnym zdaniem taka ogólnoopenkeszowa odznaka nie jest dobrym pomysłem. np. dlatego, że nie widzę sensu w ślepym, gęsim naśladownictwie - wręcz brzydzę się tego. Ledwie GC coś wymyśli - od razu kopia w OC?

GC polska zrobiło te odznaki min. po to, żeby się promować, ponieważ nie są zbyt popularni w Polsce, więc na rozmaite sposoby starają się ściągnąć jak najwięcej ludzi do swojej zabawy. Liczą przez to na napływ świeżych keszerów do swojego serwisu. (= świeży zastrzyk gotówki)

Ogólnie GC.com ma mnóstwo rozmiatych odznak w tym guście. Może to i frajda dla użytkowników, ale jak się im wnikliwie i chłodnym okiem przyjrzeć - wykorzystują ludzkie słabości do kolekcjonerstwa a także bycia lepszym od innych, w celu przywiązania do marki i maksymalizacji zysków.

Z tego co znam brać openkeszerską, to wątpię w popularność geokeszingu dla kawałka kolorowej blaszki.
osobiście wolałbym wydać 16zł na dwa nowe pudełka z klipsem :-) i pewnie nie jestem odosobniony :lol:
Ostatnio zmieniony piątek 13 kwietnia 2012, 21:13 przez Lza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » piątek 13 kwietnia 2012, 21:04

Ale z drugiej strony, kto wie, czy nie zainteresowało by się kilka osób takim ładnym, nieprzeciętnym znaczkiem openkeszownym. Zwłaszcza gdyby był naprawdę bajerancki, z jakąś przeźroczystą brokatową emalią itp. Ale znaczkiem, na zasadzie przypinki (czy -jak to nazywają- "badge") nie odznaką za zdobycie 100 czy iluśtam keszy.

ODPOWIEDZ