Odznaka PTTK Geocaching

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

beatass
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Odznaka PTTK Geocaching

Post autor: beatass »

witam wszystkich keszerów :)

znalazłam w sieci następujący wpis: http://blog.geocaching.pl/2012/04/02/od ... ng-polska/

Co o tym sądzicie?

Mnie pomysł się podoba, szkoda tylko, że nie została wykorzystana baza opencaching.pl, bo ta na geocaching.pl jest bardzo biedna...

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Podziękował;: 0

Re: Odznaka PTTK Geocaching

Post autor: natasza&misiek »

Duża szkoda, że nie bierze się pod uwagę openchacingu.

Mam nadzieje, że da się coś zrobić aby nasze statystyki też były brane pod uwagę.

Pozdrawiam i czekam na innych opinie.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 317 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Nie pierwszy raz gc bawi sie samo.

Sent using taptalk
Obrazek Obrazek Obrazek

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

Nie biorą bo nie wiedzą o istnieniu. Swego czasu proponowałem by OC wyszło do kilku instytucji z propozycją współpracy (nawet gotowiec do wymacania stanowiska lasów napisałem, tylko podpisać w imieniu RR i wysłać) : Lasy Państwowe (które jakiś czas temu zaczęły promować aktywną turystykę a geocaching pasuje tu idealnie). PTTK, które jak widać wyraziło zainteresowanie.
Na GC.pl ktoś zajmuje się rozwojem współpracy i za to mu chwała a oc .... woli partyzantkę.
beatass pisze:Mnie pomysł się podoba, szkoda tylko, że nie została wykorzystana baza opencaching.pl, bo ta na geocaching.pl jest bardzo biedna...
To trzeba coś założyć.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 317 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

u810 pisze:
beatass pisze:Mnie pomysł się podoba, szkoda tylko, że nie została wykorzystana baza opencaching.pl, bo ta na geocaching.pl jest bardzo biedna...
To trzeba coś założyć.
jak widać chętnych brak, zerknij na lubuskie np
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

caban7 pisze:Duża szkoda, że nie bierze się pod uwagę openchacingu.
Mam nadzieje, że da się coś zrobić aby nasze statystyki też były brane pod uwagę.
"Coś" ani "się" samo nic magicznie nie dzieje.
Ktoś ma pomysł i chce mu się go urzeczywistnić albo nie.
Tyle że w modelu przyjętym przez geocaching.pl pewne akcje sa dużo prostsze, bo tam "kierownik" portalu ogłasza pewnego dnia:
Komisja ( wybrana wcześniej przez tąże komisję w tajnym głosowaniu ;-) ) ogłasza że ustanowiła taką i taką odznakę, projekt taki i taki regulamin taki i taki.
I można się dołączyć do projektu ( czyli walczyć o odznakę ) albo nie . Nie ma przymusu.
Kontrowersyjnych dyskusji tez raczej nie ma, bo jak wątek zbacza niebezpiecznie i przestaje być "po linii" to moderator go cichaczem kasuje w całości i nie ma problemu.

Opencaching jest z natury inny, bo wbrew licznym insynuacjom o istnieniu masonerii nikt niczego z kapelusza nie wyciąga
raczej najpierw poddaje pod ( mniej lub bardziej ) publiczną dyskusję w trakcie której jak to w demokracji każdy ma inne zdanie, czasem jest burzliwie, i często kończy się na dyskusji.
Moderatorzy z otwartą przyłbicą walczą z hordami krnąbrnych userów , dzielą wątki , przenoszą OT do hyde do parku, czasem do kosza, itd.
Ci co chcą coś robić i tak robią swoje , widocznie nikomu nie zależy wystarczająco mocno, żeby nas promować w PTTK - może są lepsze drogi rozwoju ?

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Po spełnieniu wymagań mogę sobie *kupić* odznakę ;-)

Więcej do lansa dodaje pewna naklejka na szybie ;D
Obrazek

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Stryker pisze:Po spełnieniu wymagań mogę sobie *kupić* odznakę ;-)
To akurat jest wspólne dla chyba wszystkich odznak PTTK. Możesz zostać pozytywnie zweryfikowany i odznakę zdobyć, ale samą "blachę" to już trzeba wykupić. W szczególnych przypadkach, dla tych "zasłużonych" blacha jest dawana w gratisie. Kolegom trzeba pogratulować że udało się przebić przez żelbeton tej organizacji (może dlatego, że Zarząd działa podobnie do ichniej - ładnie opisanej wyżej przez miklobita)
Nie uważam też że należy temat jakoś szczególnie demonizować, PTTK ma kilkaset odznak, ta jest kolejna. Przy odrobinie uporu w kruszeniu betonu udałoby się zarejestrować odznakę Opencaching Polska.
Wartym zauważenia jest charakterystyczna uznaniowość, mimo zalogowanych 236 skrzynek (przepraszam - "skrytek") na terenie PL, wg listy aktualnej na tą chwilę - nie kwalifikujemy się nawet do popularnej.
Parafrazując klasykę polskiej kinematografii: "Zdradziliście, uciekliście, okłamaliście, więc nie jesteście na liście."

wantsky
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: wantsky »

Systemy GC i OC są w wielu miejscach zdecydowanie rozbieżne i dlatego niektórzy na OC funkcjonować nie chcą (np. ja), ale nie ma w tym ni krzty nienawiści, ot wybór wolnego człowieka. Z tego samego powodu nie czujemy się upoważnieni do reprezentowania OC we współpracy z kimkolwiek i reprezentujmy GC.
Jeśli ktokolwiek chce wyjść z propozycją współpracy z nami, jesteśmy otwarci na dyskusję. Można się z nami kontaktować na kontakt@geocaching.pl
Z dyskusji na forach nic nie wynika, my działamy. Co zrobicie z tym dalej - Wasza sprawa.
Miłego dnia.

PS wszystkie próby personalnych wycieczek odbieram z przyjaznym uśmiechem, świadczą tylko o autorze :)
PS2 głosu w dalszej dyskusji nie zabiorę, więc w razie chęci konfrontacji pomysłów z możliwościami pozostaję do dyspozycji w bezpośrednim kontakcie emailowym lub osobistym

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

etnamars pisze:...ale samą "blachę" to już trzeba wykupić.
Tu jest w zasadzie pies pogrzebany.
Bo nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy sobie naprodukowali wymagań na różne blachy za osiągnięcia na OC i nawet zadekretowali jak blacha będzie wyglądać.
Ktoś to potem musi sfinansować, żeby blacha nie była tylko wirtualna.
A niestety nie da się do tego podejść "komercyjnie", bo worek blach trzeba kupić/zamówić na zapas a chyba nikt nie będzie chętny płacić teraz za coś do
czego dopiero w przyszłości nabędzie (może) prawo.
I pewnie PTTK jest właśnie takim dobrym wujkiem który dołożył się do interesu w zamian na swoje logo na blaszce.
Najwyraźniej kierownik wyciagnął wnioski z faktu że, inna blaszka ( okrągła ) nie miała wcześniej sponsora i strasznie długo nie mogła się urodzić 8) .
wantsky pisze:PS wszystkie próby personalnych wycieczek odbieram z przyjaznym uśmiechem, świadczą tylko o autorze :)
Ja nie zauważyłem żadnych personalnych wycieczek w tym wątku :shock: . Dyskutujemy na poziomie mechanizmów działania a nie konkretnych ludzi.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

miklobit pisze:Bo nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy sobie naprodukowali wymagań na różne blachy za osiągnięcia na OC i nawet zadekretowali jak blacha będzie wyglądać.
Otóż to. Nie wnikając kto :wink: ma odpowiednie zaplecze techniczne żeby wyprodukować jakąś blachę ;-)

To czy wspominana blacha jest bardziej GC czy PTTK to już zależy od indywidualnego podejścia nabywcy.
wantsky pisze:PS wszystkie próby personalnych wycieczek odbieram z przyjaznym uśmiechem, świadczą tylko o autorze :)
Oho, widzę, że zaraźliwe jest robienie z siebie męczennika, ale to świadczy tylko o autorze :D
Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Stryker pisze: Otóż to. Nie wnikając kto :wink: ma odpowiednie zaplecze techniczne żeby wyprodukować jakąś blachę ;-)
Chociaż .. właściwie ... może... to czemu nie ?
Jak ktoś wymyśli sensowne wymagania i zrobi ładny projekt to możemy pomyśleć o wersji budżetowej -
powiedzmy coś w tym rodzaju
( żeby było i praktycznie to tło np odblaskowe :-) ). Albo jakaś wersja indiańsko/orientalna - drewniana i na rzemyku na szyję ( dziewczyny to lubią ... :wink: )
Żeby nie było że kryptoreklama to powiedzmy, że stopnie wyższe od podstawowego za darmo :-) .
Oczywiście najlepiej bez żadnego obcego logo bo PTTK już ma blaszek aż za dość ( z nowymi to już prawie 80 :shock: ).
Gdyby ktoś uznał że jest w tym jakiś sens ( poza bezczelnym kopiowaniem cudzych pomysłów :wink: ) to może w celu odpolitycznienia wydzielić nowy wątek
pt. "Odznaka Opencaching" i tam kontynuować ...

Awatar użytkownika
Murazor
Bywalec
Podziękował;: 1 raz

Post autor: Murazor »

miklobit pisze: Jak ktoś wymyśli sensowne wymagania i zrobi ładny projekt to możemy pomyśleć o wersji budżetowej -
powiedzmy coś w tym rodzaju
( żeby było i praktycznie to tło np odblaskowe :-) ). Albo jakaś wersja indiańsko/orientalna - drewniana i na rzemyku na szyję ( dziewczyny to lubią ... :wink: )
Żeby nie było że kryptoreklama to powiedzmy, że stopnie wyższe od podstawowego za darmo :-) .
Podstawowy stopień to pewnie może być i budżetowy, ale wyższe, hmm...

Odznaki PTTku reprezentują sobą pewien poziom jakości wykonania, to jest ta przysłowiowa "blacha". I to gruba. Nie sądzę, żeby po zdobyciu paruset skrzynek było dla kogoś problemem wykupienie odznaki niechby i za dwie dychy, ale żeby dostał w zamian coś na przykład tej klasy:

Obrazek

Ale tu sprawa zaś rozbija się o to, kto wyłoży i zamrozi kasę na wykonanie takich odznak, mając świadomość, że zwracać mu się to będzie baaardzo powoli.
Obrazek Obrazek Obrazek

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

4 medale z jednego serwisu, 4 medale z drugiego ... za kilka lat będę wyglądał jak ruski generał :)

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec

Post autor: natasza&misiek »

u810 pisze:4 medale z jednego serwisu, 4 medale z drugiego ... za kilka lat będę wyglądał jak ruski generał :)
Myślę, że może nie będzie tak źle. Można jeszcze dodać odznaki GOT-u.
A co do wątku miklobita to jestem za i myślę że ftfshop może pomyśleć nad jakaś odznaką nawet drewnianą i fajnie grawerowaną. Zawszy to jest jakaś pamiątka i po latach można będzie pokazać swoim dzieciom.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ