Fanty i inne drobiazgi...

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Fanty i inne drobiazgi...

Post autor: Karls » czwartek 05 stycznia 2012, 18:09

Takiego tematu nie znalazłem więc chce go zapoczątkować. Zakładając skrzynkę wypada zadbać żeby była atrakcyjna i dorzucić jakieś drobiazgi na wymianę. Pytanie brzmi jakie są wasze sposoby na zdobywanie takiej często plastikowej tandety ;D żeby było czym cacha wypełnić?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Re: Fanty i inne drobiazgi...

Post autor: krystiant » czwartek 05 stycznia 2012, 18:29

Karls pisze:Pytanie brzmi jakie są wasze sposoby na zdobywanie takiej często plastikowej tandety ;D żeby było czym cacha wypełnić?
Jeść jajka niespodzianki :mrgreen: A tak serio to spróbuj tu: http://FTFshop.eu :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » czwartek 05 stycznia 2012, 18:50

A ja wątpię w dodawanie atrakcyjności, poprzez "plastikową tandetę" :wink:

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » czwartek 05 stycznia 2012, 18:56

Karls pisze:Takiego tematu nie znalazłem więc chce go zapoczątkować. Z
Odpowiedni wątek jak najbardziej jest :
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... ilit=fanty

lukhor
Nowy na forum

Post autor: lukhor » czwartek 05 stycznia 2012, 19:47

Osobiście uważam że nie ma nic gorszego niż wkładanie do kesza tandety. Osobiście staram się zakładać kesze w których można znależć na początku coś użytecznego i/lub ładnego. Coś co może się komuś przydać . Przykładowo : chemiczne światło, zestaw do naprawy dętki rowerowej, opaska odblaskowa, maseczka do sztucznego oddychania, plastry. Jakieś drobiazgi biurowe typu mazak, taśma klejąca. Ważne żeby to nie było używane. Większość rzeczy mam pochowane po zakamarkach, pudełkach i pudełeczkach ale często kupuje różności keszowe podczas zwykłych zakupów w tesco. Żona lata za "codziennościami" a ja przy okazji patrzę i myślę co nie jest drogie, jest małe i sprawiło by komuś radochę . Majątku nie stracę a będzie co wrzucić. Niestety panuje jeszcze moda na wrzucanie "beleczego" do keszy - w efekcie czasem znajduje wypełnione po brzegi pudełko w którym są same śmieci nie stanowiące dla mnie czy nawet dla mojego 2 letniego dziecka atrakcji. Nie jestem wybredny ale np. zaplamiona podstawka do piwa, zardzewiała przypinka albo gumka frotka do włosów ... z włosami jest po prostu straszne.
Podsumowując. Śmieci do kosza a nie do kesza.
Pierwszego FTFa wydrukowałem z wiki. Drugiego zamówiłem przez allegro (nieśmiertelniki z wygrawerowanym certyfikatem) za parę złotych, a trzeciego zrobię sam.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
boberki
Bywalec

Post autor: boberki » sobota 07 stycznia 2012, 13:10

Mamy podobne zdanie. Staramy się do keszy wkładać nowe fanty. Kupujemy je podczas zakupów marketowych, wybierając niedrogie drobiazgi, ale z których mogą ucieszyć się : dzieci np. kredki, resorki, bańki mydlane itp. , i dorośli : np. małe buteleczki z alko. Po drugie każdy z nas pracuje w jakiejś firmie i można czasem coś skitrać zamiast dla klientów to dla oc, hihi więc firmowe smycze czy breloki to nie rzadkość w naszych keszach. Czasami wrzucamy pamiątki z różnych wypraw np breloki z malborka, monety wybite samemu w latarni itp. Każda nasza nowa skrzynka ma FTF, STF i TTF, robimy je w domu na domowej drukarce i laminarce, chwila wysiłku a jaka radocha. Kiedy nie mamy nic ciekawego na wymianę, to po prostu zostawiamy kecza no trade. Najbardziej jednak wkurza, kiedy wracamy na serwisik naszego keszyka, a w nim same śmieci, zawartość w niczym nie przypominająca pierwotnej. Myślę sobie jednak, że Ci którzy to czytają serio traktują OC i mają podobne zdania. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że wielu keczerów to dzieciaki, które zwyczajnie mogą nie mieć kasy na niedrogie dla nas fanty więc wrzucają to, co mają.
Łączymy przyjemne z przyjemnym - Opencaching + Offroad :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » sobota 07 stycznia 2012, 18:34

Karls pisze: plastikowej tandety
To miał być żart ale widzę, że nikt nie załapał ;) chodzi mi właśnie o to skąd brać rzeczy żeby nie wypełnić skrzynki śmieciami tylko czymś co ma jakąś wartość czy to estetyczną czy użytkową. Ja na przykład zbieram monety (pamiątkowe, zagraniczne) i czasem zdarza mi się podrzucać w celu wymiany zdublowane egzemplarze do odwiedzanych skrzynek. W pojemniczku który zakładam też się coś pojawi.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » sobota 07 stycznia 2012, 18:48

Takie fanty dużo nie kosztują a świetnie się prezentują, zwłaszcza w nocy w świetle latarki :

Obrazek

ObywatelTomek
Nowy na forum

Post autor: ObywatelTomek » sobota 07 stycznia 2012, 20:09

Zgadzam się... Całkiem jak "skrzynia umarlaka" :). Nie wolno zapomnieć, że nawet najokazalsza zawartość skrzynki wypadnie blado jeżeli znajdziemy ją skutą lodem :twisted:. Jak dla mnie ważne jest, żeby kesz był szczelny i zadbany, fanty, to rzecz drugorzędna... Z drugiej strony, sucha skrzynka, wypełniona po brzegi fantami to coś wspaniałego, więc chyba warto :) Supermarkety, kinderjajka, bazary... Możliwości chyba jest wiele.
Pozdrawiam
"nie chodzi o to, by złowić króliczka, ale by gonić go..."

emersoft
Bywalec

Post autor: emersoft » sobota 07 stycznia 2012, 20:21

Karls pisze:
Karls pisze: plastikowej tandety
To miał być żart ale widzę, że nikt nie załapał ;) chodzi mi właśnie o to skąd brać rzeczy żeby nie wypełnić skrzynki śmieciami tylko czymś co ma jakąś wartość czy to estetyczną czy użytkową.
Ja odwiedzam hurtownię z zabawkami - za 100 zł mam torbę gwizdków, breloczków, kostek do gry, mikrodeskorolek, pluszaczków, plastikowych żmij, legopodbnych mini zestawów i wszelkich innych skarbów niezwykle cennych w dziecięcych oczach. Co nadaje się do skrytki oceniam patrząc co podoba się moim dzieciakom. Małpki i zioło ich nie interesują, podobnie jak prezerwatywy, tampony, papierosy...

Awatar użytkownika
boberki
Bywalec

Post autor: boberki » sobota 07 stycznia 2012, 21:25

Małpki są akurat okej, często robimy z nich FTF-y. Jeżdzimy po nie do Niemiec, bo są tańsze a robią fajne wrażenie.
Łączymy przyjemne z przyjemnym - Opencaching + Offroad :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » niedziela 08 stycznia 2012, 18:44

Tak, a jak pierwszym znalazcą jest dziecko lat 12 to musi być ciekawie jeśli pisząc "małpki" masz na myśli 0,1l
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz

Post autor: JohnDoe » niedziela 08 stycznia 2012, 19:08

No to patrz Regulamin:
Regulamin pisze:3.1 Zakładając konto w Serwisie, Użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego Regulaminu. Osoby niepełnoletnie lub nie posiadające pełnej zdolności do czynności prawnych mogą korzystać z Serwisu wyłącznie za zgodą i pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za ich wszelkie, wynikłe z tego, czynności lub zaniechania.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Otrzymane podziękowania: 32 razy

Post autor: Karls » niedziela 08 stycznia 2012, 20:38

Naprawdę wierzysz że ktoś tego przestrzega? To że ja i (zakładam) ty jesteśmy pełnoletni to nie znaczy że połowa społeczności tej strony nie może nie mieć 18-tki a rodzice nawet nie wiedzą co to jest OC. A teraz załóżmy inną sytuację. Dwóch takich 12-latków bawi się w parku i znaleźli przypadkiem cacha nie mając pojęcia co to jest. W środku jest wspomniana buteleczka. Kto jest odpowiedzialny jeśli dzieciaki to wypiją?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Karls za post:
lavinka
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz

Post autor: JohnDoe » niedziela 08 stycznia 2012, 21:37

Moje zdanie w tej kwestii jest takie jak w tym poście Cebulki:
Czyli nieletni samodzielnie nie szukają keszy. A jeśli spożyją alkohol, który nie daj Boże znajdzie się w skrzynce, to wina nie chowającego alkohol, ale opiekuna. Howgh.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ