Pudełko do kesza

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Fracha
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pudełko do kesza

Post autor: Fracha »

u810: sklep na litere A mam kawalek odemnie wiec te 3zl roznicy i tak by poszlo na benzyne ;) a tesco mam 2 minuty od domu ;)Co do zakopania to zle sie wyrazilem - chodzilo mi o zrobienie dolka i zamaskowanie gory np kamieniem :) tak zeby do zdobycia kesza nie byly potrzebne zadne narzedzia ;)

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Odp: Re: Pudełko do kesza

Post autor: JohnDoe »

wodzirej pisze:Czy i kiedy dotrą do nas takie pojemniki:
...
Takie (lub całkiem podobne) pojemniki można przecież kupić, no może poza tak małą ammo skrznką i bez logo systemowego, choćby na Allegro.

Tapnięte z SGS+
Obrazek Obrazek

pisii35
Nowy na forum

Post autor: pisii35 »

świetne te pudełka z logo.. nie widziałam nigdzie takich - a robią wrażenie!

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Fracha pisze:u810: sklep na litere A mam kawalek odemnie wiec te 3zl roznicy i tak by poszlo na benzyne ;) a tesco mam 2 minuty od domu ;)Co do zakopania to zle sie wyrazilem - chodzilo mi o zrobienie dolka i zamaskowanie gory np kamieniem :) tak zeby do zdobycia kesza nie byly potrzebne zadne narzedzia ;)
To nie działa. Prędzej czy później dołek się wypłyca, skrzynka ląduje na wierzchu, kamień obok. To się sprawdza tylko wtedy, jeśli się pogłębi ów dołek(łopatką) przed ponownym ukryciem skrzynki.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

wersja Lavinki i tak jest optymistyczna, bo często za płytki dołek powoduje, że kamień niszczy pudełko.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

pegu
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz

Post autor: pegu »

a ja się pochwale moim geoshelfem:

http://z1.przeklej.pl/prze2230/dd006290 ... 57/123.jpg

Jako, że świeży jestem w geokaczingu dostałem syndromu chomika. Splądrowałem cały dom w poszukiwaniu czegokolwiek co się nadaje na skrytkę. Jak widać na zdjęciu rzeczy przeróżne. Czeka je tylko test szczelności :)

marcinek9
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: marcinek9 »

pudełko z str8 jest bardzo solidne, sam go używałem nie raz ;)

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

lavinka pisze:
Fracha pisze:u810: sklep na litere A mam kawalek odemnie wiec te 3zl roznicy i tak by poszlo na benzyne ;) a tesco mam 2 minuty od domu ;)Co do zakopania to zle sie wyrazilem - chodzilo mi o zrobienie dolka i zamaskowanie gory np kamieniem :) tak zeby do zdobycia kesza nie byly potrzebne zadne narzedzia ;)
To nie działa. Prędzej czy później dołek się wypłyca, skrzynka ląduje na wierzchu, kamień obok. To się sprawdza tylko wtedy, jeśli się pogłębi ów dołek(łopatką) przed ponownym ukryciem skrzynki.
Dlatego najlepszy jest "skalny sarkofag" - kopiemy dołek dużo głębszy i szerszy niż trzeba, od połowy zwężający ku dołowi. Teraz na dno kamień + na boki kolejne kamienie i zakrywamy wszystko największym kamieniem. Teraz na to kilka kamyczków, gałązek i gotowe. Ziemia osypuje się pod dolny kamień, kamienie nie przymarzają do siebie i górny kamień nie zgniecie kesza bo opiera się na bocznych.
Oczywiście to też zależy od gleby, bo w luźnych glebach centralnej Polski i tak dołek się zasypie i kamienie chyba z domu trzeba wozić.

Inna sprawa że teraz w górach jest 80 i więcej centymetrów śniegu i taki kesz jest praktycznie nie do znalezienia gdzieś do końca marca.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

marcinek9 pisze:pudełko z str8 jest bardzo solidne, sam go używałem nie raz ;)
i że niby nie rdzewieje?
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

u810 pisze:Dlatego najlepszy jest "skalny sarkofag" - kopiemy dołek dużo głębszy i szerszy niż trzeba, od połowy zwężający ku dołowi. Teraz na dno kamień + na boki kolejne kamienie i zakrywamy wszystko największym kamieniem. Teraz na to kilka kamyczków, gałązek i gotowe. Ziemia osypuje się pod dolny kamień, kamienie nie przymarzają do siebie i górny kamień nie zgniecie kesza bo opiera się na bocznych.
Oczywiście to też zależy od gleby, bo w luźnych glebach centralnej Polski i tak dołek się zasypie i kamienie chyba z domu trzeba wozić.
To chyba już łatwiej jest włożyć w dołek np. plastikową doniczkę o rozmiar większą od kesza (zamiast sarkofagu) i wtedy nakryć kamieniem.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 329 razy
Otrzymał podziękowań: 216 razy

Post autor: r00t7 »

Stryker pisze:
marcinek9 pisze:pudełko z str8 jest bardzo solidne, sam go używałem nie raz ;)
i że niby nie rdzewieje?
rdzewieje jak ch**** kilkanaście takich już znalazłem
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

maryush pisze:To chyba już łatwiej jest włożyć w dołek np. plastikową doniczkę o rozmiar większą od kesza (zamiast sarkofagu) i wtedy nakryć kamieniem.
Ja polecam kształtki PCV od kanalizacji.
Do rury fi 110 wejdzie całkiem spore pudełko, a okragły kształt bardzo ułatwia robienie dziury w ziemi ( odpowiednim narzędziem oczywiście ).

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

Kamienny sarkofag jest bardziej stylowy, doniczki wieszam na drzewach i to tylko w ostateczności bo lepiej wyciąć z kory. Zawsze staram się zmajstrować coś z materiałów dostępnych na miejscu. W teren tylko nóż i żyłka.

rubeus
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: rubeus »

Doniczka z dziurkami ma tę zaletę, że jeśli umieści się ją ciut wyżej niż dno dziury w ziemi, to wszelka woda/wilgoć wraz z piaskiem/ziemią, nie gromadzi się w doniczce i nie zanieczyszcza kesza.

Sprawdzone w terenie.

jezioro
Nowy na forum

Post autor: jezioro »

pisii35 pisze:świetne te pudełka z logo.. nie widziałam nigdzie takich - a robią wrażenie!
coprawda bez loga ale można takie skrzyneczki dostać w sklepach internetowych

military.pl/skrzynki-transportowe_242k/

ODPOWIEDZ