Akcja : Poprawiamy współrzędne :-)

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Re: Akcja : Poprawiamy współrzędne :-)

Post autor: lavinka » wtorek 25 października 2011, 16:53

krystiant pisze:Myślę, że wszyscy chcemy dokładnych kordów. Schron pisał o ich podawaniu w logu. Można też dodatkowo wysłać wiadomość do właściciela na wypadek gdyby nie zwrócił uwagi na nie w treści logu (np. dawno nie zaglądał, bo go nie było i mając po powrocie dużo logów nie wczytywał się dokładnie). COG to ostateczność gdy inne sposoby będą nieskuteczne.
I trzeba pamiętać, że są geokeszerzy, dla których to tylko hobby, a nie treść istnienia i nie zaglądają na OC tak często jak my :wink:
Jest jeszcze problem edycji logu. Jeśli ktoś w logu pisze, że poda nowe kordy jak wróci do domu to powiadomienie mi przychodzi. Ale kiedy edytuje log tydzień później - już mi powiadomienie o tym nie przychodzi i mogę przegapić. Także prośba, jeśli nie wpisujecie kordów od razu, to wpisujcie je w nowym logu typu komentarz.
BTW jakby kto był w Dłutowie pod Łodzią przy mojej skrzynce z okazji dworku (który jest w trakcie rozbiórki niestety) to czy mógłby zmierzyć kordy? Poprzednicy, którzy przenieśli kesz - nie zmierzyli współrzędnych i trzeba używać spoilerów. Co prawda od kordów jest to odrzut kilkunastu metrów, ale byłabym spokojniejsza, bo przez tę straszną lodówkę na zewnątrz i remont Fabrycznej, trochę mi się coroczna łódzka wycieczka serwisowa odsunęła w czasie(może w listopadzie będzie cieplej?)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
cichy
Forumator

Post autor: cichy » czwartek 27 października 2011, 11:00

Znam jedną skrzynkę w której właściciel uśredniał współrzędne już dwa razy, ja także to robiłem moim giepsem. Niestety przy każdym podejściu do tego kesza współrzędne pokazują inne miejsce. Taka dziura.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Re: Akcja : Poprawiamy współrzędne :-)

Post autor: r00t7 » czwartek 27 października 2011, 11:12

cichy81 pisze:Znam jedną skrzynkę w której właściciel uśredniał współrzędne już dwa razy, ja także to robiłem moim giepsem. Niestety przy każdym podejściu do tego kesza współrzędne pokazują inne miejsce. Taka dziura.

Moze jakas korekta z mapy ?

Sent using taptalk

gczarnocki
Bywalec

Post autor: gczarnocki » środa 14 grudnia 2011, 15:09

Od siebie szczerze polecę program GPS Averaging. Program na Androida, pomaga określić dokładne współrzędne. Ma możliwość eksportu do pliku GPX i KML, pokazuje pozycję na mapie, a integracja z Locusem sprawia, że jest on dla mnie niezbędnym narzędziem do geocachingu. Rekordowe uśrednienie współrzędnych, jakie swego czasu osiągnąłem to : ± 1,9 m. Co prawda mógł się mylić i zawyżyć wynik, jednak po naniesieniu punktu na mapę Google'a, znajdował się idealnie tam, gdzie został wykonany pomiar.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ