Nie można założyć wirtuala?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

oletka13
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Nie można założyć wirtuala?

Post autor: oletka13 »

Witam,

przygotowuję się do nowej skrzyneczki. Potrzebny mi był jej waypoint, więc założyłem na szybko i widzę, że nie mogę wybrać typu Wirtualna bez pojemnika. Coś robię nie tak? Czy może to "zaplanowane działanie"? Edytując ją też mam tylko do wyboru: Tradycyjna, Multicache, Quiz, Mobilna, Nietypowa, Wydarzenie, Own-cache.

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Re: Nie można założyć wirtuala?

Post autor: etnamars »

oletka13 pisze:Witam,

przygotowuję się do nowej skrzyneczki. Potrzebny mi był jej waypoint, więc założyłem na szybko i widzę, że nie mogę wybrać typu Wirtualna bez pojemnika. Coś robię nie tak? Czy może to "zaplanowane działanie"?
Od 23 maja 2009 skrzynek wirtualnych w serwisie opencaching.pl nie można zakłądać.

oletka13
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: oletka13 »

OK, w takim razie jest coś w zamian? Nie chodzi mi o "hydrant", ale - może mam zbyt duże mniemanie o swoim pomyśle - o coś, co może być nową jakością w geocachingu :wink: Ale ten pomysł nie przewiduje żadnego pojemnika...

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

Skrzynka nietypowa lub multicache + dodatkowy waypoint ( Sekcja "Dodatkowe waypointy" przy edycji skrzynki )

Pokazujesz miejsce dodatkowym waypointem a wymagany fizyczny pojemnik chowasz kawałek dalej.

Nie wiem jaki masz pomysł ale można pokazać miejsca bez ich zaśmiecania keszem np tak
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=14443

A sam pojemnik schować gdzieś dalej.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Samej skrzynki wirtualnej nie można założyć, ale można etap wirtualny, tak jak opisał to poprzednik. Wtedy jest to skrzynka Multicache typu offset (tylko jeden etap wirtualny na początku) lub zwykły Multicache, gdy etapów jest więcej.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: schron »

Tak się zastanawiam ..
Czy przyklejony pod współrzędnymi kod qr spełnia wymogi skrzynki nietypowej ?
Nie jest wymagany papierowy logbook a pojemnik może może zawierać hasło.
Teraz pytanie o wielkość tego pojemnika .. Za wikipedią :
"Pojemnik - przedmiot służący do gromadzenia innych przedmiotów."
Z tego wynika, że np. papier gromadzi drobinki tonera tworzącego qr :-)

Pomijając atrakcyjność takiego rozwiązania zastanawia mnie czy można tego używać jako zamiennik dla wirtuala ? :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Pamiętam ze starej dyskusji w poprzednim COG że pojemnik z samym hasłem wciąż musiał być "podejmowalny", czyli że trzeba było do odczepić / zdjąć / otworzyć aby poznać hasło. Stąd naklejka odpada.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Z innym typem pewnie by przeszło, ale trochę szkoda wrzucać do jednego worka z wszystkimi innymi "wynalazkami". Pewnie część z Was zna WaypointGame - narzucenie na wirtuale konieczności "posiadania" takiej wlepki znacząco (z mojego punktu widzenia ;-)) podniosłoby atrakcyjność tego typu keszy.
W ramach "wirtualnej rewolucji" należałoby wymusić (ustawiając jako tymczasowo niedostępne) naklejenie etykietki na właścicielach istniejących wirtuali, dając im na to.. powiedzmy pół roku. Brak etykiety = archiwizacja.
Ponadto - taki wirtual byłby prawdziwą alternatywą dla tradycyjnych mikro na znaku/rynnie/parapecie.
Obrazek

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz

Highlander pisze:Pamiętam ze starej dyskusji w poprzednim COG że pojemnik z samym hasłem wciąż musiał być "podejmowalny", czyli że trzeba było do odczepić / zdjąć / otworzyć aby poznać hasło. Stąd naklejka odpada.
Hymm.. Ale już bardzo cienki magnes na lodówkę posiadający po wewnętrznej stronie mały qr a z zewnątrz pomalowany w kolorze podłoża byłby podejmowalny a nie wymagałby tak częstego serwisu jak probówka z logbookiem.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

schron pisze:
Highlander pisze:Pamiętam ze starej dyskusji w poprzednim COG że pojemnik z samym hasłem wciąż musiał być "podejmowalny", czyli że trzeba było do odczepić / zdjąć / otworzyć aby poznać hasło. Stąd naklejka odpada.
Hymm.. Ale już bardzo cienki magnes na lodówkę posiadający po wewnętrznej stronie mały qr a z zewnątrz pomalowany w kolorze podłoża byłby podejmowalny a nie wymagałby tak częstego serwisu jak probówka z logbookiem.
Idąc tą drogą najlepszy jest wirtual, bo praktycznie w ogóle nie wymaga serwisu. No ale tych sprawach powinna się wypowiedzieć Rada, ponieważ orzecznictwo się często zmienia w czasie.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz

Racja, aczkolwiek tracimy emocje związane z poszukiwaniem tego elementu "do podjęcia".

A pomysł Strykera byłby przewrotny w kwestii wirtuali :)

Tapnięte z Galaxy Ace :)
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ