Jak zaczęła się wasza przygoda z Geocachingiem ?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yuriko
Nowy na forum
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak zaczęła się wasza przygoda z Geocachingiem ?

Post autor: Yuriko »

Szukałam w internecie informacji o jakimś obiekcie w okolicach Warszawy i trafiłam na stronę ukrytego tam kesza. Nie przypuszczałam jeszcze wtedy, że tak mnie to wciągnie :)

Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: marvet »

rzeczywiście jest to niezła zabawa, ja o geocachingu dowiedziałem się całkiem przypadkiem, od swojego wujaszka, który gdzieś tam coś wyczytał, jeszcze tego samego dnia wyruszyłem po pierwszą skrzyneczkę wtedy niestety nieudaną, ale nie poddałem się, następnego dnia podejście drugie - też niestety nie udane, ale za to jak mnie żona zobaczyła miała ubaw, nie miałem na sobie suchej nitki, po 3-4 godzinach szukania. A że za wszelką cenę dążę do celu robię podejście trzecie, kolejnego dnia, już przygotowany z GPS'em i mapkami google. I JEST!!!! udało się, pierwsza skrzyneczka zaliczona!!!! A co ciekawsze, że skrzynka, którą teraz odnalazłbym chyba po pierwszych 10 minutach :) no cóż czasem tak bywa!!!
Dodatkowo, do dnia dzisiejszego poznałem sporo ciekawych miejsc, nawet u siebie w mieście... poznałem wielu wspaniałych ludzi...

i mam zamiar keszować DALEJ....... hieheiehei pozdro dla WSZYSTKICH AKTYWNYCH KESZERÓW...
Obrazek Obrazek

lazyjones
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: lazyjones »

Gadżeciarz ze mnie. Dla picu kupiłem sobie kiedyś moduł GPS na BT. Wymyślając coraz to nowe zastosowania dla tej zabawki (nawet idąc do sklepu potrafiłem nagrać sobie tracka :D) kwestią czasu było kiedy trafię na geocaching. No i trafiłem. Na OC zarejestrowałem się tak asekuracyjnie (przyda się).
Kiedyś, dużo później, na urlopie (Kaszuby) nudziłem się, a że przez komórkę sporo z neta korzystam, jakoś tak ni z gruszki ni z pietruszki ściągnąłem sobie TrekBuddy. W drugim dniu chciałem coś tam z poi pomajstrować, zacząłem na chybił trafił gpx-ów po necie szukać. Trafiłem znowu na OC, przypomniałem login, hasło, ściągnąłem coś dla mojej okolicy. I bach! okazało się, że siedzę 50 metrów od kesza hehehe :D Polazłem z dzieciakami i znaleźliśmy. Traf chciał, że skrzynka fajnie schowana i przebogata wewnątrz. Ileż było pisku, krzyku i radości. Jak widziałem te roześmiane buzie, to postanowiłem to kontynuować. No i tak to jakoś leci.

Awatar użytkownika
Bombadil
Bywalec
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Bombadil »

Jakoś tak w pracy Bełta pokazał o co kaman Nickielowi, potem dołączył duchMR i tak jakoś gadali o "keszykach", skrzyneczkach i "FTF-ach" a ja sobie myślałem "na starość pogłupieli w harcerzyków się bawią"... aż pewnego dnia Nickiel przy okazji wspólnego wyjazdu służbowego kazał się zawieść po kesza OP0BDE... i jakoś parę dni później znalazłem swoje pierwsze trzy skrzynki i to FTF-y bez GPSa tylko ze zdjęciami po ciemku, potem kupiłem moduł GPS BT wyszperałem TB do nawigowania i tak już roczek minął :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Post autor: szanto »

Bedac moderatorem AutoMapy zawsze ciekawily mnie tajemnicze i nic nie mowiace ikonki 'Geocache - Skarb'. Co to za cholera? Dlugo sie nie namyslalem i sprawdzilem w terenie. Mialem szczescie, bo trafilem na skrzynke Voita 'Przeciecie 54/18" - wprost wzorcowa tradycyjna skrzynke terenowa.
Sam nawet nie wiem kiedy zalapalem bakcyla. Co prawda mialem mala przerwe ale od kiedy zalozylem 'swoja pierwsza' - uzaleznienie sie wzmoglo.
Ale co tam! Sa znacznie gorsze nalogi!
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
taiffun
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: taiffun »

Oprowadzając po Poznańskiej Cytadeli koleżankę łażącą trochę po grotach, usłyszałem od niej o jakiejś grze polegającej na chowaniu puszek w różnych miejscach (sama nigdy nie keszowała tylko cośtam słyszała) - zaciekawiony zacząłem kopać w sieci i pewnie tropem jakiejś frazy typu "chowanie/szukanie puszek", bo głównie tego słowa uzywała, dotarłem tu gdzie zostałem. ;)

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

Jakiś czas po wakacjach 2009 roku szukałem na GoogleMapsach wraku niedaleko Ustki, a że nie mogłem znaleźć, to wpisałem bodajże 'Polar star wrak współrzędne' i wyskoczyła nieodległa skrzynka - i zaczęło się szaleństwo.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk »

A staracie się zarażać innych geocachingiem ? Jeżeli tak to z jakim skutkiem ?
Obrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Post autor: MasterGraba »

Ja się staraj a z jakim skutkiem hmm chyba dobrym. Sporo osób w mojej okolicy zaczęło keszować po zorganizowaniu przeze mnie I Staszowskiego Keszowania :) a teraz oni zarażają geocachingiem swoich znajomych.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

chinczyk pisze:A staracie się zarażać innych geocachingiem ? Jeżeli tak to z jakim skutkiem ?
Z dobrym :D . To najwartościowsza forma promocji i dobrze nie myśleć o innych..., a tą propagować 8)

KlonGroup
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: KlonGroup »

Mnie w sumie nikt nie namawiał, ale spotkałem się z kolegą, który miał z tym styczność. Przy okazji opowiadał coś o skrzynkach, kretach itp. - pomyślałem (sorki) debil. Któregoś dnia pojechałem do lasu i znalazłem bunkry.
- Fajnie by było ściągnąć tu ludzi - pomyślałem. Spisałem współrzędne GPS i ...... przypomniał mi się kolega.
Wróciłem do domu i poprosiłem Google o pomoc. Znalazłem Was i Wasze skrzynki. 15 min później byłem przy mojej pierwszej.
Dziś mam ponad 500 skrzynek od czerwca 2011 i sam nie jestem pewien kto jest bardziej "debil" - ten, co chowa, czy ten, co szuka, a może ten, co o tym gada.
Zaraziłem tym kilka osób i fajnie się bawimy. W towarzystwie sam nazywam się "debilem" bo w tak szybkim czasie zarazić się tak mocno, wydawać kasę, tracić czas, brudzić się i strasznie się tym cieszyć to nie jest "normalne".

Moje motto: Chcesz zatrzymać młodość to baw się jak dziecko.

Pozdrawiam Was i dzięki

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Ciekawa historia Klon ;) Nieraz myślę, że ludzie którym opowiadam o skrzynkach uważają mnie za wariatkę, ale co tam ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk »

lavinka pisze:Nieraz myślę, że ludzie którym opowiadam o skrzynkach uważają mnie za wariatkę, ale co tam ;)

Hahaha ja zarażam kogo i gdzie popadnie :P Chyba wpadłem w obsesję :P Jadę gdzieś samochodem i mówię do kumpla - ej tam jest skrzynka :P , ostatnio rodzina przyjechała mnie odwiedzić i chcieli pojechać coś pozwiedzać to ich oczywiście zawiozłem i pokazałem a poza tym zaliczyłem skrzyneczkę :P I sam się sobie dziwię 30 letni chłop biega po lasach z GPS a jak znajdzie cieszy się jak dziecko:) Też uważam że patrzą na mnie jak na świta...
Obrazek

Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: m2m »

Rok temu spotkałam się ze znajomą i przypadkiem jakoś wyszło, że mam GPS w telefonie. No i koleżanka zaczęła mi opowiadać, że jest taka gra, są różne rzeczy poukrywane, są krety, chodzą z dzieciakami na wycieczki i wymieniają zabawki. Idea aktywnego wypoczynku z młodymi bardzo mi się spodobała a i tak potrzebowałam argumentów, żeby szanownego męża z domu ruszyć. Korzystając z pobytu u rodziny poszliśmy na pierwsze skrzynki - jedną znaleźliśmy a drugiej nie. Był listopad, fisha ciężko było z domu ruszyć (zimno, wieje, lepiej przed komputerem czas spędzić) no i tak próbowałam go ciągać po Ursynowie i kapliczkach. Gdy rozerwałam płaszcz zimowy na jednej ze skrzynek, mąż całkiem mnie wyśmiewał, jaka beznadziejna zabawa. Do czasu. Zaczęłam walczyć z kalendarzem adwentowym, on od siebie też coś dorzucił (rozwiązał), potem odkryliśmy różne quizy i tak się zaczęło na dobre. Do tego na spotkaniu w Tychach jeden z keszerów (pozdrowienia!!!) dał nam ponawigować się swoim Gariminem i nawet fishu przekonał się do kupna tegoż ;) Potem były kolejne spotkania i z zabawy dla dzieci zrobiła się zabawa głównie dla rodziców.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: schron »

chinczyk pisze: Hahaha ja zarażam kogo i gdzie popadnie :P Chyba wpadłem w obsesję :P Jadę gdzieś samochodem i ...
Obrazek
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ