Jak zaczęła się wasza przygoda z Geocachingiem ?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Jak zaczęła się wasza przygoda z Geocachingiem ?

Post autor: MasterGraba »

Witam, jak zaczęła się wasza przygoda z geocachingiem ? Jaka była wasza pierwsza reakcja gdy dowiedzieliście się na czym to polega i jakie były wrażenia po pierwszych skrzynkach ?

Ja przeczytałem o geocachingu na forum lokalnym. Pogooglowałem trochę i trafiłem na stronę OC gdzie postanowiłem sprawdzić czy w pobliżu znajdują się jakieś skrzynki. Jak się okazało w najbliższej okolicy (15 km) było kilka skrzynek więc z ciekawości postanowiłem się wybrać. Pierwsze dwie skrzynki zdobyłem po drodze wracając do miasta z nad jeziora, od początku zabawa mi się spodobała i mnie wciągnęła. Muszę jednak przyznać że przed obejrzeniem mapy obawiałem się, że będzie bardzo nieciekawie pod względem ilości skrzynek (że będą w okolicy Warszawy i innych dużych miast , a np w Świętokrzyskim tylko kilka).

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Re: Jak zaczęła się wasza przygoda z Geocachingiem ?

Post autor: Rob »

Ja trafiłem na temat geocachingu w artykule w Focusie. W sumie to była tylko wzmianka. Idea od razu mi się spodobała. Połączenie techniki i odwiedzania ciekawych miejsc, plus szukanie i rozwiązywanie zadań. Zabawa ograniczona tylko wyobraźnią. Oczywiście też zaraz się zarejestrowałem i przejrzałem mapę. Jako, że mieszkam na śląsku to z ilością keszy nie ma problemu. Pierwszej skrzynki nie znalazłem bo jej nie było;) Ale później poszło już sprawniej. No i tak się uzależniłem;)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
shchenka
Moderator
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Kontakt:

Post autor: shchenka »

Ja nie pamiętam :oops:
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=972][img]http://www.opencaching.pl/statpics/972.jpg[/img][/url][img]http://geokrety.org/statpics/29.png[/img][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Opencaching+rulez&uid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7[/img][/url]

Awatar użytkownika
supaplex
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: supaplex »

Szukałem czegoś w internecie na temat jakiejś miejscowości czy jakiegoś miejsca i jeden z wyników googa to była skrzynka nazwana tym miejscem - klik i się zaczęło.

W sumie po przeczytaniu pierwszego akapitu z głównej strony od razu wiedziałem, że mi się spodoba.
Obrazek Obrazek
Geocaching to zabawa, a nie wyścig szczurów.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Szukałem informacji o jakimś bunkrze, forcie, czy innym opuszczonym obiekcie i trafiłem na stronę kesza... Na początku zaczęło się niemrawo, bo miejskie mikrusy jakoś do mnie nie przemawiały, ale w tym roku sprawy znacznie przyspieszyły ;)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

a my z Elą trafiliśmy na opencaching od drugiej strony. W pracy bardzo dużo korzystałem wówczas z różnych map elektronicznych i nawigacji. Pewnego dnia, wraz z aktualizacją AutoMapy, pojawiły się w niej dziwaczne POI o nazwie "skarby, geocache" po wyguglaniu stało się jasne, że idea jest tak dziwaczna, że musi się świetnie wpasować moją równie dziwaczną osobowość. Po sprawdzeniu jakiż to "skarb geocache" kryje pobliski las, było jasne, że od teraz nasze życie będzie wyglądało całkiem inaczej :-)

Dzięki AutoMapie zatem znalazłem setki plastikowych pojemników!!! A tak naprawdę, to odwiedziliśmy setki arcyciekawych miejsc, mieliśmy dziesiątki rozmaitych przygód, a co najważniejsze - poznałem tylu wspaniałych otwartych na przygody ludzi. Dziękuję (AutoMapie) :-D - Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, a pewnie są tu i czytają to forum, może się choć teraz uśmiechną pod wąsem :-)

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: 5nip3r »

Ja parę lat temu przeczytałem o geocachingu w gazecie i wydało mi się to fajne. Nie miałem jednak wtedy najmniejszych szans ani potrzeb by nabyc GPS. Przed tegorocznym wyjazdem letnim kupiłem sobie nawigację samochodową. I jakoś mi się po powrocie przypomniało o tej zabawie (szkoda, że po powrocie, bo jak się okazało, w miejscu moich wakacji - w Czechach, też były kesze). Wlazłem więc w google'a i znalazłem Was wpadając w jedną z zabawniejszych przygód. Wciągnąłem do zabawy Starlet, potem zaraziłem monię14 a ona kiriki-kuna i matiksa i tak poszło :D Teraz bawimy się wszyscy, prawie rodzinnie ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: 5nip3r »

Tak się zastanawiam, czy RudaTeam ma pomysł na zmianę Rudy Śl. na gminę przyjazną Geocachingowi... W razie czego mogę spróbować pomóc...
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Zaczęło się całkiem niewinnie - kolega powiedział mi o zabawie, jako fajnym pomyśle uatrakcyjnienia wycieczek rowerowych, a skończyło się tym, że to czego w czasie kilku lat doświadczyłem dzięki geokeszingowi, nadaje się na świetny scenariusz filmu sensacyjnego.

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek

Awatar użytkownika
szopen880516
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szopen880516 »

A u mnie to było, tak: w 2010 roku w maju przedłużałem umowę z moim operatorem komórkowym i w sumie całkiem przypadkiem kupiłem telefon z GPS-em (SE C702) :D Wkrótce zacząłem szukać do niego bezpłatnej (czytaj: nie wymagającej połączenia z internetem) nawigacji. Natrafiłem na TrekBuddy (obecnie mam wersję 2.0 PL). Przy przekopywaniu się przez fora internetowe w poszukiwaniu informacji o tworzeniu map, konfiguracji itd. wiele razy przewijało się słowo "Geocacher" i postanowiłem sprawdzić o co chodzi :wink: I... wciągnęło mnie :D Jeszcze tego samego dnia zarejestrowałem się na OC.pl i znalazłem skrzynki znajdujące się najbliżej mojego miejsca zamieszkania (OP2C30, OP228B, OP22C6) :D Niedawno założyłem swoją pierwszą skrzynkę i już mam pomysły na następne :wink: Cóż, wiele fajnych rzeczy odkrywa się przypadkiem :idea: :idea: :idea:
Obrazek Obrazek Obrazek

zukikiziu
Bywalec

Post autor: zukikiziu »

Kiedyś na wypadzie z kolegami, jeden z nich opowiedział mi zasady tej zabawy - zaciekawiło mnie.
Następnego dnia rejestracja na oc.pl ogarnięcie wiki i forum.
Wychodzi na to, że wciągnęło mnie to bardziej niż jego.
Teraz mam takie skrzywienie, jadąc rowerem rozglądam się na miejscówką na nowego kesza.
Geocaching jest u mnie codziennie w głowie :D
Jedynie co mnie teraz martwi to coraz mniejsza ilość skrzynek w mieście i trzeba będzie jeździć coraz to dalej.
Ale chyba właśnie o to tutaj chodzi.
Wyprawa w nieznane miejsce daje dużo frajdy :)

Awatar użytkownika
MichAsie
Nowy na forum
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: MichAsie »

Nas (Asia i Michał) wciągnął do tej zabawy telewizor! Któregoś zimowego wieczoru siedzieliśmy i oglądaliśmy Galileo na TV4. Pojawił się wątek na temat geocachingu niemieckiego. Z pewną dozą nieufności zaczęliśmy googlować i weszliśmy na geocaching.com jednak jakoś wizualna część strony nam nie podpasowała a informacja o dość dużej odpłatności na start odstraszyła bo nie wiedzieliśmy czy nam się to spodoba. Poza tym wydawało nam się, że w Polsce pewnie zbyt dużo osób się w to nie bawi o ile ktokolwiek się w to bawi. Mimo wątpliwości ciekawość była silniejsza i kilka dni później wyszperałem oc.pl, którego interfejs graficzny jakoś do mnie przemówił, poza tym strona wydała się o wiele bardziej czytelna. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że złapaliśmy bakcyla! My dziękujemy telewizji, że nas wyrwała nieświadomie z własnych szponów!

Pozdrawiamy,
MichAsie.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Ja jakieś pół roku temu jechałem sobie spokojnie brykiem, wioząc ukochaną i jej kuliżankie. Oj, nie przeczuwałem ja wtedy że ta wycieczka będzie taka brzemienna w skutki ;)
Jedziemy, jedziemy i w pewnym momencie Strachulec (kuliżanka) wyciąga z kabzy swojego HTC i rzecze:
-Ciekawe czy są tu w okolicy jakieś kesze?...
A ja na to:
-Że niby ke? Bo nie za bardzo komprą-pa, o czym ty do mnie rozmawiasz.
O mało się nie zaksztusiłem jak usłyszałem o co kaman.
No i się zaczęło.
Po dwóch tygodniach miałem dwa razy tyle znalezień co Strachulec z Sivym.
I włala, to tyle ;)

fredzio
Bywalec
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: fredzio »

Lubię jazdę na rowerze. Do tego stopnia, że postanowiłem kiedyś kupić GPSa ze sportowej serii, by jazda ta była atrakcyjniejsza. Po dłuższym czasie postanowiłem odświeżyć GPSa na nowszy model. A w nim w menu pisało "Geocache" :D
Poszukałem co to dokładniej jest, obadałem mapę V3, która stała się bodźcem do odwiedzenia nowych, ciekawych miejsc, w teoretycznie znanej okolicy.
Jak się okazało skrzyneczki wciągnęły, ale z rowera nie zrezygnuję :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
easypro
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Kontakt:

Post autor: easypro »

Pewnego wieczoru byłem umówiony na kolację firmową z kolegami z czeskiej firmy, która współpracuję z naszą.
Koledzy się spóźnili bo jak się później tłumaczyli mieli ważne sprawy do załatwienia.
Okazało się, że musieli okolicznego kesza z geocaching.com zaliczyć.
Podczas kolacji wytłumaczyli dokładnie o co chodzi.
Było to dokładnie 2 lata temu co do dnia.

Lubię takie zabawy :) Kiedyś uprawiałem radioorientację sportową więc podłapałem temat.
Tak mi zostało do dziś i dobrze mi z tym... nie ważne, że to kolejny nałóg.
Nie da się zwalczyć - trzeba polubić

Obrazek

ODPOWIEDZ