Tagowanie skrzynek

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mario7
Nowy na forum

Tagowanie skrzynek

Post autor: Mario7 » sobota 10 września 2011, 21:43

Witajcie!

Od razu mówię że temat był już poruszany tutaj jednak tamten wątek tego nie dotyczył więc postanowiłem stworzyć osobny.

Pytanie brzmi : Co sądzicie o tagowaniu skrzynek? ( Np. Mario7 - Nowy post na forum )

Ja osobiście sądzę że jest to niepotrzebne. Chociaż mi to nie przeszkadza.
Obrazek Obrazek
"Człowiek to tylko człowiek i uświadom sobie że też robisz błędy"

lukas_jaceq
Wyjadacz

Re: Tagowanie skrzynek

Post autor: lukas_jaceq » sobota 10 września 2011, 23:57

Przy tak tagowanych keszach w nawigacji wyświetlą się nagle kesze autora wszystkie o tej samej nazwie ;) np: Mario7- now, Mario6-dos, itd. Jak dla mnie tagowanie jest niepotrzebne i zwyczajnie głupio uciążliwe. Zmusza usera do ręcznej edycji nazw keszy, za co z automatu zawsze obniżam ocenę o co najmniej 1(za słaby opis kesza)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2437][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2437.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=909][img]http://geokrety.org/statpics/909.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » niedziela 11 września 2011, 21:03

kiedyś mnie to drażniło, ale teraz się przyzwyczaiłem. Mądrze jest, jak to nazywasz - "tagowanie" dodawać na końcu, czyli:

Bieszczadzkie anioły [mario 05]

z wielu powodów, np z takiego, że w niektorych popularnych odbiornikach wyświetla się tylko pierwsze ileśtam znaków z nazwy, więc w nich Twoja nazwa kesza będzie wyglądała w miarę normalnie,

np.: Bieszczadzkie anio

a jak dasz na początku to wyświetlać się będzie np.

[mario 05] Bieszc

co może być denerwujące.

Ale generalnie w mojej opinii lepiej jest dać ciekawą, niepowtarzalną nazwę skrzynki niż oklepaną nazwę z "tagowaniem"

przykład - sam powiedz co jest lepsze:

"kapliczka [mario 06]" czy może "kapliczka z berylowym dzwonkiem"

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » niedziela 11 września 2011, 21:30

Lza pisze:... Mądrze jest, jak to nazywasz - "tagowanie" dodawać na końcu...
Dawno doszedłem do podobnego wniosku (na końcu!), a że wiele takich wzorców było też pierwsze skrzynki tagowałem. Później zmieniły się narzędzia i odszedłem od przyzwyczajenia... (inna sprawa, że zaczęły się pojawiać niedogodności - kesze sam archiwizowałem, przekazywałem do adopcji itd...). Jak jest na końcu, chyba jest nieprzeszkadzający, a jeśli jakąś wartość dodaną (dla założyciela, czy poszukiwacza) ma - mi nie przeszkadza.
Podobnie ze sposobem chowania - pierwsze skrzynki w gruncie chowałem, dziś tego nie robię. Wszystko ewoluuje..., a nasza zabawa, to młoda jest...
"jaki tu spokój, la la la la..., nic się nie dzieje la la la la... ;) "
Obrazek

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

Post autor: meteor2017 » niedziela 11 września 2011, 22:41

Lza pisze: Bieszczadzkie anioły [mario 05]

z wielu powodów, np z takiego, że w niektorych popularnych odbiornikach wyświetla się tylko pierwsze ileśtam znaków z nazwy, więc w nich Twoja nazwa kesza będzie wyglądała w miarę normalnie,

[mario 05] Bieszc
My z tym problem mieliśmy na Prosienicy i Podbielu... zwłaszcza że nazwy były identyczne, tylko numerkiem na końcu się różniły i musielismy się naszukać zanim właściwą skrzynkę nam wyświetliło. Tam to nawet przesunięcie tagu na koniec by chyba nie rozwiązało problemu, bo nazwy i tak były długie.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » poniedziałek 12 września 2011, 18:47

meteor2017 pisze:
Lza pisze: Bieszczadzkie anioły [mario 05]

[mario 05] Bieszc
My z tym problem mieliśmy na Prosienicy i Podbielu... zwłaszcza że nazwy były identyczne, tylko numerkiem na końcu się różniły i musielismy się naszukać zanim właściwą skrzynkę nam wyświetliło. Tam to nawet przesunięcie tagu na koniec by chyba nie rozwiązało problemu, bo nazwy i tak były długie.
Problemem był numerek na końcu, ktory nie wyświetlał się na mapie, bo wychodził poza jej obręb. To samo na liście keszy, która zwyczajowo się nie zawija tylko pozostaje w jednej linijce.
Czyli jeśli tagujecie - niech numerek będzie w pierwszych, powiedzmy ośmiu znakach. Ewentualnie tagi wpisujcie w dodatkowym opisie kesza. Inna sprawa, że nie bardzo wiem po co w nazwie kesza nick założyciela, skoro i tak figuruje na stronie skrzynki.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » poniedziałek 12 września 2011, 19:35

lavinka pisze:Inna sprawa, że nie bardzo wiem po co w nazwie kesza nick założyciela, skoro i tak figuruje na stronie skrzynki.
A po co numer, skoro i tak figuruje w OP, które są krótkie, niepowtarzalne i tyle samo mówiące ile trzycyfrowa liczba w nazwie czyli nic ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » poniedziałek 12 września 2011, 19:59

Stryker pisze:
lavinka pisze:Inna sprawa, że nie bardzo wiem po co w nazwie kesza nick założyciela, skoro i tak figuruje na stronie skrzynki.
A po co numer, skoro i tak figuruje w OP, które są krótkie, niepowtarzalne i tyle samo mówiące ile trzycyfrowa liczba w nazwie czyli nic ;-)
A po co kesz np.: "Muzeum Młynarstwa - KT46" ma w nazwie muzeum młynarstwa? Przecież bardziej pasowałoby "Pod wiatą" :wink: Otóż - co może dziwne - każdy element nazwy jest tam dlatego, że JA tak chciałem :mrgreen:
Może wam się to nie podobać, mogą wam się moje kesze nie podobać, możecie ich nie szukać i jak nie będzie szukających, to może się na forum zapytam dlaczego i jak mi odpowiecie, że nie szukacie z powodu tagów w nazwie, to pewnie je usunę... Ale póki co nawet kilka gwiazdek dostałem, więc pewnie tagi nie przeszkadzają i niepotrzebnie nad tym wszystkim debatujemy...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » poniedziałek 12 września 2011, 21:36

wykrakałeś. Zaraz się pojawi ktoś na forum z sygnaturką:

* nie podejmuje keszy z nickiem i numerkiem w nazwie

:wink:

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » poniedziałek 12 września 2011, 22:12

krystiant pisze:
Stryker pisze:
A po co kesz np.: "Muzeum Młynarstwa - KT46" ma w nazwie muzeum młynarstwa? Przecież bardziej pasowałoby "Pod wiatą" :wink: Otóż - co może dziwne - każdy element nazwy jest tam dlatego, że JA tak chciałem :mrgreen:
Może wam się to nie podobać, mogą wam się moje kesze nie podobać, możecie ich nie szukać i jak nie będzie szukających, to może się na forum zapytam dlaczego i jak mi odpowiecie, że nie szukacie z powodu tagów w nazwie, to pewnie je usunę... Ale póki co nawet kilka gwiazdek dostałem, więc pewnie tagi nie przeszkadzają i niepotrzebnie nad tym wszystkim debatujemy...
Nie, ale nie chodzi o to,że to coś złego, ale jak mam nazwę kesza: Snuffer- "Linia Mołotowa - PO Prosienica " i dopiero na końcu cyferka - a takich keszy kilkadziesiąt w promieniu 5km... to zwyczajnie nie wiem który jest który :D
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie. Po co dodawać nick przed nazwą kesza? Wielu keszerów tak robi, przyzwyczaiłam się, niemniej nadal nie pojmuję genezy tego pomysłu. A ja lubię wiedzieć łaj. ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » wtorek 13 września 2011, 02:27

lavinka pisze:Po co dodawać nick przed nazwą kesza? Wielu keszerów tak robi, przyzwyczaiłam się, niemniej nadal nie pojmuję genezy tego pomysłu. A ja lubię wiedzieć łaj. ;)
Lavinka, ja już się dowiedziałem Po prostu to jest taka tradycja i tyle :D . Zostało to wyjaśnione w wątku - "Po co tyle krzyku" - http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=30&t=6517

Mogę więc spać spokojnie

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek

ODPOWIEDZ