Czy taki OWN ma sens :?:

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Czy taki OWN ma sens :?:

Post autor: laszlo »

Od jakiegoś już czasu leży mi w głowie pewien pomysł na OwnCache i teraz pod wpływem OP3E97 postanowiłem wywlec ten pomysł na światło dzienne i poradzić się czy to wogóle ma sens.

Otórz od czasu OP34D3 leży mi w domu pojemik, z "zamkiem cyfrowym", z którego powstałby owncache. Byłby on dostępny tylko w jakiś określonych sytuacjach i miejscach. Nosiłbym go przy sobie na koncerty, festiwale, keszowanie, spacery czy nawet odpusty czy zwykłe wyjścia na piwo - nic nie jest z góry wiadome. Poprostu gdzie bym się wybierał na dłuższy czy krótszy czas zabierałbym ze sobą skrzynkę (oczywiście w miarę mozliwości i chęci bo nie jest ona tak zupełnie mała i czasem nie będę mógł jej gdzieś wnieść a czasem nie będzie mi się chciało jej nosić).

Każdorazowo gdy cache wyruszałby w teren stawałby sie aktywny na mapie ze zaktualizowanymi koordami gdzie mnie szukać. Przez pozostały czas byłby tymczasowo niedostepny.

Parę zasad:
1. Gdy cache pojawia się w aktywnych należy sprawdzić nowe koordy i zasady podjęcia
2. Jeśli "impreza" na której pojawi się skrzynka jest imprezą otwartą na dużym terenie będą podane konkretne koordy i godziny w jakich będę na tych współrzędnych czekał na keszerów. Poza nimi trzeba mnie szukać - podam jak można mnie wypatrzyć w tłumie.
3. Jeśli "impreza" na której pojawi się skrzynka jest imprezą zamknietą/płatną (nieważne czy plener czy klub, stadion czy cokolwiek) będą podane konkretne koordy poza terenem imprezy i godziny w jakich będę na nich czekał na keszerów. Poza nimi trzeba nabyć bilet i szukać mnie na terenie - podam jak można mnie wypatrzyć w tłumie
4. Nigdy nie będę czekał dłużej niż 30 minut (choć w zależności od charakteru imprezy może to być parokrotnie) więc warto wcześniej znać odpowiednie godziny i miejsca.
5. Za każdym razem będzie do rozwiązania jakieś zadanie dające 3 cyfrowy kod do otwarcia skrzynki. Prawdopodobnie zadania będą do rozwiązania w domu i związane będą z miejscem w którym ma pojawić się cache.

Wiem że brzmi to może trochę dziwnie wszystko ale myślę ze w praktyce nie będzie to takie skomplikowane. Poprostu trzeba będzie w domu posiedzieć nad zagadką (nie planuję nic trudnego) a potem zjawić się w konkretnym miejscu o konkretnej godzinie (ewentualnie mnie poszukać :P)

Co sądzicie?

-=EDIT=-

Cholera chyba nie ten dział - porszę moderatora o przeniesienie :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Re: Czy taki OWN ma sens :?:

Post autor: Żywcu »

Przeniosłem, a przy okazji odpowiem.

Twoja lokalizacja (Katowice, dużo keszerów, wiele imprez itd), nieco sensu nadaje. Gorzej w mniejszych miejscowościach. Aby to działało, tak jak chcesz, w jakiś sposób musisz wpłynąć na keszerów aby obserwowali Twojego kesza (nie każdy śledzi najnowsze logi w okolicy). Myślę jednak, że kilkukrotnie nosząc i czekając po 30 min, dodatkowo zmieniając opis i status - wcześniej czy później się zniechęcisz. Obym się mylił ale najwięcej znalezień będzie jak się z nim udasz na event :wink:
Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec

Żywcu pisze:wpłynąć na keszerów aby obserwowali Twojego kesza
Kurcze teraz dopiero do mnie dotarła jedna rzecz - czy przywarcając cachedo życia (z tymczasowo niedostępnego) w innym mieście niż jego wcześniejsza lokalizacja mozna zmienić date ukrycia tak żeby pojawił się on na głównej w "najnowszych skrzynkach"??
Żywcu pisze:Myślę jednak, że kilkukrotnie nosząc i czekając po 30 min, dodatkowo zmieniając opis i status - wcześniej czy później się zniechęcisz.
A to juz okaże sie w praniu. sądzę jednak że nie będzie tak źle. Ja jak juz uczepię sie jakiegoś zwyczaju to nie popuszczam łatwo a i nie biegam też od imprezy do imprezy żeby było jakieś straszne tempo tych zmian
Obrazek Obrazek Obrazek
nivlheim
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: nivlheim »

Tak z ciekawości: jesteś w stanie wnieść pojemnik z cyfrowym zamkiem na teren jakiejś imprezy lub koncertu? Serio pytam, ochrona Cię na 90% z tym nie wpuści. :)
Awatar użytkownika
wikiyu
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wikiyu »

ewentualnie podanie koordów "na środku morza" i linka np do 4sq czy innego googleLatitude gdzie mógłbyś podawać "na żywo" koordy skrzynki.
Nie wiem czy ten kierunek nie byłby bardziej odpowiedni dla takiej skrzynki.
"Na rowerze się nie jeździ, na rowerze się za..." by pewien doświadczony kolarz
Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec

nivlheim pisze:Tak z ciekawości: jesteś w stanie wnieść pojemnik z cyfrowym zamkiem na teren jakiejś imprezy lub koncertu? Serio pytam, ochrona Cię na 90% z tym nie wpuści.
Nie na darmo "zamek cyfrowy" napisałem w cudzysłowiu :P Sam zobacz:
Obrazek Obrazek
wikiyu pisze: ewentualnie podanie koordów "na środku morza" i linka np do 4sq czy innego googleLatitude gdzie mógłbyś podawać "na żywo" koordy skrzynki.
Zmiana koordów pobytu skrzynki to nie problem. Zastanawiam się tylko nad tą datą i najnowszymi skrzynkami. Bo jak opublikuje ją w katowicach to okoliczna ekipa pewnie będzie sobie ją obserwować. Ale co gdy pojadę np. na koncert do warszawy? jak powiadomić tamtejszą grupę że cache jest na ich terenie?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Zamiast kombinować z tym sztucznym "typem" skrzynki - załóż quiz, w którym rozwiązaniem będą kordy i szyfr. Jak lubisz zbierać autografy - bierz ze sobą notatnik i proś o wpisy tych dziwnych ludzi w moro, otagowanych charakterystycznym G;)

--
fan typu owncache ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Nie wszyscy sa w moro, zdarzają się pojedyncze przypadki ubrane tak jak Ty na Twoim avatarze :-)
wikiju, A przy okazji, bo od kiedy zobaczyłem Twój awatar dręczy mnie pytanie, a teraz to już nie mogę się powstrzymać - czy tam na tym awatarze to nie jest Radocyna?
Awatar użytkownika
Migotka
Nowy na forum
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Migotka »

Mi się pomysł podoba taki jaki jest, a ponieważ mieszkam w Katowicach, to pewnie będę śledziła mapę na tyle, żeby go kiedyś odszukać ;)
Faktem jest jednak to, że częste zmiany kordów i czekanie na keszerów mogą być męczące. Potrzebne będzie samozaparcie :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec

Dzięki za wsparcie. Kurde tylko dalej problemem jest powiadamianie o obecności kesza w innym mieście. Jedyne co pozostaje to zmieniać koordy powiedzmy tydzień przed danym wydarzeniem i liczyć że ludziska w nowym miejscu czasem przeglądają swoje mapki na stronie albo w jakis inny sposób obserwują swój obszar i nowy punkt nie ujdzie ich uwadze
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Limak »

laszlo pisze:
nivlheim pisze:Tak z ciekawości: jesteś w stanie wnieść pojemnik z cyfrowym zamkiem na teren jakiejś imprezy lub koncertu? Serio pytam, ochrona Cię na 90% z tym nie wpuści.
Nie na darmo "zamek cyfrowy" napisałem w cudzysłowiu :P Sam zobacz:
Obrazek Obrazek
O, taki mniejszy brat krypteksu ( http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=9913 ) - też wykonałeś ten zamek samodzielnie, czy to kupiona zabawka gdzieś? Bo wygląda bardzo profesionalnie:)
Obrazek
Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec

Zasadniczo jest to skarbonka nabyta kiedyś na allegro :) Dość porządnie wykonana, kod zmieniasz kiedy chcesz. Jedynie po wpisaniu prawidłowego szyfru trzeba uważać żeby nie rozkręcić całości (jeśli nie wpiszesz kodu nie ma na to szans bez użycia siły razy gwałt)
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ