jak z tym walczyć?? pomysły idee ??!! help

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

jak z tym walczyć?? pomysły idee ??!! help

Post autor: wilq.bb »

Sytuacja dotyczy mojej jeden skrzynki (raz już była zniknęła - skrzynka i zawartość, ale worek został i leżał jako śmieć), zreaktywowałem w troszkę innym miejscu - przeżyła rok - wczoraj taki wpis się w niej pojawił:

Witam.Miałem okazję dziś odnaleźć tego kesza i muszę powiedzieć,że pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem,gdy w skrzynce znajduję się kartkę,a na niej,cytuję: "Geobusters tu byli".Domyślam się ,że podłość ludzka i w tej dziedzinie ma swoich "ulubieńców"jeśli ktoś czerpię radość z niszczenia innym dobrej zabawy. Brak mi słów na takie czyny.

Odnośnie skrzynki:samo opakowanie jest na miejscu,ale tak jak wyżej jest w nim tylko podany list.

Logbook,fanty ,cała reszta zabrana przez "kolegów geobusters".

Jakieś pomysły jak z tym walczyć ?? bo najchętniej bym zastosował przemoc fizyczną i obowiązek odpracowania tego złodziejstwa na rzecz OC...... Jak bym za rękę złapał to pewnie łapę bym upitolił!!
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: jak z tym walczyć?? pomysły idee ??!! help

Post autor: lupi »

Dobrze ukrywać kesze, bez spoilerów, bez podpowiedzi, poza miastem itp. ...
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Zwiększyłbym stopień trudności - wywalić podpowiedź szyfrowaną zupełnie. Wydaje mi się, że większość geobusterów szuka wyłącznie po tym (opis + spoilery).
Obrazek

Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: hipul »

Jakieś pomysły jak z tym walczyć ??
Nie zakładać spoilerkeszy. Myślę, że takie osoby nie lubią się specjalnie trudzić a Ty w zaszyfrowanej podpowiedzi napisałeś dokładnie gdzie kesz jest ukryty.

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

Stryker pisze:Zwiększyłbym stopień trudności - wywalić podpowiedź szyfrowaną zupełnie. Wydaje mi się, że większość geobusterów szuka wyłącznie po tym (opis + spoilery).
Większość geokeszerów tak szuka :) Dowodem są kesze ze współrzędnymi walniętymi o 30+ metrów ale jasnym spoilerem, znalezione kilkanaście razy bez wspomnienia o współrzędnych ( żeby nie być gołosłownym http://opencaching.pl/viewlogs.php?cach ... wlogsall=y ) a mi takich po prostu nie chce się szukać. ( Ten konkretny to dokładnie 40 metrów)

Trudno mówić o "większości" geobusterów bo to chyba margines przy przypadkowych znalezieniach i zabraniu/zniszczeniu/usunięciu kesza przez przypadkowego znalazcę.

Na gryzonie znalazłem sposób ale na ludzi, trochę trudno jako że nie działa na nich środek do odstraszania kretów.

Zgadzam się z przedmówcami, jeśli zdobycie kesza wymaga trochę wysiłku to zniszczyć specjalnie może go tylko wyjątkowo złośliwy troll. Te do których można podjechać są bardziej narażone zarówno na przypadkowe jak i celowe zniszczenie. Taki już urok citycachingu i pewnie trzeba takie przypadki wkalkulować w zabawę, ewentualnie w mieście walić tylko quizy.

Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: wilq.bb »

I chyba muszę Wam przyznać racje - dziś wieczorem z wszystkich moich keszy wylatują zdjęcia spojlerowe - chociaż w tym konkretnym przypadku nie było fotki a i podpowiedz taka sobie:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=8360
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

No nie wiem, dla mnie ta podpowiedź brzmi bardzo dokładnie, dokładniej można już chyba tylko ze zdjęciem.
Większość geokeszerów tak szuka :) Dowodem są kesze ze współrzędnymi walniętymi o 30+ metrów ale jasnym spoilerem, znalezione kilkanaście razy bez wspomnienia o współrzędnych
No i to jest niestety samonakręcająca się spirala, bo dużo ludzi tak szuka, więc tak też zakłada, a potem następni tak szukają wiedząc, że bez spoilera pewnie nie da się znaleźć, więc, przyzwyczajeni do takich keszy, zakładają podobne...

Co do tego, jak z tym walczyć, to najlepiej porozmawiać i przemówić do rozumu, jak ich spotkasz, a jak nie dociera, to dać w pysk w ciemnym rowie.

To nie pierwszy taki przypadek, choć pierwszy raz mamy do czynienia ze sformalizowaną organizacją korzystającą z oficjalnej nazwy ;) Lavinka kiedyś pisała, że w Żyrardowie grasowali podobni osobnicy i regularnie znikały kesze. Miejmy nadzieję, że tu nie będzie podobnie.
ObrazekObrazekObrazek

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

Spoiler kodowany według mnie jest zbyt łopatologiczny.

przypomniał mi się inny spoiler związany z Twoim - "A na przeciwko" ( nie podam z jakiego kesza) w Twoim wypadku " A obok"

Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: cichy »

Przeczytałem podpowiedź i rzeczywiście jest jednoznaczna.
Wolę kesze które nie mają podpowiedzi lub jest ona znikoma a można dojść przy pomocy giepsa i własnych domysłów.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

No tak..... Standard... znajdzie się jakiś niszczący skrzynki idiota, a Wy od razu chcecie rewolucję w serwisie robić. Jak wytępić geobusterów? Najlepiej złapać na gorącym uczynku i na koordach wyklepać michę. Tylko taki sposób rokuje nadzieję. Wywalając spojlery, hinty uniemożliwiacie odnajdowanie skrzynek keszerom, którzy z gps nie korzystają. Wiem, wiem, doktrynalni malkontenci od razu powiedzą, że to zabawa dla posiadaczy, ale, jak życie pokazuje, sporo osób szuka bez.
Taka postawa, to skrajny egoizm w stylu: "Ja mam garmina, a tych, którzy nie mają, mam w d.......".
A co jeśli geobuster posiada garniaka? Poza tym jeśli uważacie, że geobusterzy znajduja skrzynki przypadkiem to sie grubo mylicie. Schemat działania wyraźnie wskazuje, że celowo szukają keszy by je "szabrować".
Barany zawsze były, są i będą wśród ludzi. Nic sie na to nie poradzi, na szczęście takie przypadki to margines.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: schron »

Skrzynki na których najbardziej Ci zależy, a które często giną zamień w trudny quiz bądź ustaw kordy w kosmos i wysyłaj poprawne zainteresowanym via mail :twisted:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Taka postawa, to skrajny egoizm w stylu: "Ja mam garmina, a tych, którzy nie mają, mam w d.......".
To tak jakbyś powiedział, że zawody kolarskie są skrajnym egoizmem, bo trzeba mieć dobry rower i nie każdego stać, w związku z czym powinno się organizować tylko biegi. Nie wszystko musi być dla każdego i tyle, a bariera naprawdę nie jest wysoka. Jak ktoś nie ma pieniędzy na drogi sprzęt, to wystarczy niewiele pieniędzy i trochę więcej chęci. Dla ogromnej większości dorosłych lub prawie dorosłych osób konieczność posiadania GPS to niewielka przeszkoda, a z drugiej strony na tyle duża, że może przyblokować część dzieci i geobusterów, którzy raczej nie będą aż tak nastawieni na niszczenie skrzynek, żeby wkładać w to kasę.

Jeszcze co do samego posiadania GPS, to ta zabawa jest taka z definicji i tego na tej stronie szukam. Jakbym chciał jeździć na rowerze, to wszedłbym na strony o tematyce rowerowej, spodziewałbym się tam znaleźć informacje o rowerach i nie miałbym ochoty czytać artykułów biegaczy, którzy mówią, żebyśmy rozmawiali o bieganiu i porzucili rowery, bo wtedy stworzymy większą społeczność i więcej osób będzie się mogło z nami bawić. Można by na OC.PL zrobić kesze typu krzyżówka albo znajdź 9 różnic między obrazkami, bo pewnie są też tutaj osoby, które po prostu lubią rozwiązywać krzyżówki w internecie bez wychodzenia z domu. Wtedy jeszcze więcej osób będzie mogło się bawić, tylko co z tego? Jak ktoś szuka zabawy całkiem bez GPS-a, to po prostu niech poszuka dalej albo założy swoją, są przecież i takie.
Za ten post autor Krysiul otrzymał podziękowanie:
rapotek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

Moje zdanie jest takie - nie pierwszy i nie ostatni taki idiota. Im bardziej sprawę się nagłaśnia tym więcej frajdy im / mu/ jej sprawiacie. Z mojego doświadczenia wynika, że tacy poszukiwacze bardzo szybko się nudzą o ile sie o nich głośno nie mówi, a wierzcie mi że o wielu już słyszałam. Po prostu - taka nasza "zakładaczy" dola - jest to wpisane w dbanie o kesza i naprawdę żadne zmiany w serwisie nie staną nikomu na przeszkodzie.
Za ten post autor Nannette otrzymał podziękowanie:
krystiant
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Krysiul pisze:No nie wiem, dla mnie ta podpowiedź brzmi bardzo dokładnie, dokładniej można już chyba tylko ze zdjęciem.
Większość geokeszerów tak szuka :) Dowodem są kesze ze współrzędnymi walniętymi o 30+ metrów ale jasnym spoilerem, znalezione kilkanaście razy bez wspomnienia o współrzędnych
No i to jest niestety samonakręcająca się spirala, bo dużo ludzi tak szuka, więc tak też zakłada, a potem następni tak szukają wiedząc, że bez spoilera pewnie nie da się znaleźć, więc, przyzwyczajeni do takich keszy, zakładają podobne...

Co do tego, jak z tym walczyć, to najlepiej porozmawiać i przemówić do rozumu, jak ich spotkasz, a jak nie dociera, to dać w pysk w ciemnym rowie.

To nie pierwszy taki przypadek, choć pierwszy raz mamy do czynienia ze sformalizowaną organizacją korzystającą z oficjalnej nazwy ;) Lavinka kiedyś pisała, że w Żyrardowie grasowali podobni osobnicy i regularnie znikały kesze. Miejmy nadzieję, że tu nie będzie podobnie.
Owszem, właśnie dlatego w Żyrku nie daję dokładnych spoilerów i dokładnego opisu (ale i tak bywa, że coś zginie, taka natura miejskiego kesza). Staram się dopasować opis do miejsca. Jeśli nie ma spoilaka to staram się o maksymalnie dobre współrzędne. Ale ostatnio w Wawie poleciało kilka moich skrzynek, rzeczywiście była ekipa niszcząca na Żoliborzu. Nie poradzisz, znajdą i bez spoilera po zdjęciu satelitarnym.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

tATO
Wyjadacz
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: tATO »

Z racji tego, że GeoBusters dobrali się również do moich keszy,to odnalazłem ten wątek.
Moja odpowiedź jest krótka: nic nie zamierzam robić.
Oczywiście chciałbym być w tej uprzewilijowanej sytuacji i spotkać takiego dziada niszczącego moją skrzynkę. I nie dać mu w mordę, co w jego ogarnianiu Świata jest oczywiste. Ale po prostu nic robić nie będę. Ot wszystko.
Jeżeli uznałem kiedyś, że mój kesz ma mieć megaupraszczający spoiler to go zostawię. Zakładam nie dal nich, ale dla ludzi normalnych. Nie będę zmieniał bo kilku nienormalnych przegrało. Ja z nimi nie przegrałem, bo są za słabi. Nawet nie są dla mnie zerem. Dlaczego przez coś (nie kogoś), podkreślam _coś_ co nie jest zerem mam coś zmieniać u siebie. Albo w swoich skrzynkach?
Jak skrzynka jest dla spacerującej po parku rodziny z GPSem w komórce (vide mój Wodny Świat) to nie będę robił z niej robił megaquiza tylko dlatego, że ktoś kto ma problem ze sobą mi ją niszczy.
Za ten post autor tATO otrzymał podziękowania (total 3):
lavinkałowcaRanwers
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=1887][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1887.jpg[/img][/url][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=opencaching.pl&uid=629fd528-38cb-418c-83ac-86892464b4fe&bg=1[/img][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=486][img]http://geokrety.org/statpics/486.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ