Munzee czyli geocaching XXI wieku?

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

gowebex
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Munzee czyli geocaching XXI wieku?

Post autor: gowebex »

Witam,

Dość sporo ostatnio piszą ludzie obecnie w sieci o serwsie http://www.munzee.com/ i ciekawy artykulł jest tu:

http://headhardhat-geocache.blogspot.co ... dness.html

Pomysł bazuje na geocachingu i technologi QR Code i skanowaniu tego kodu i automatycznie wysyłanie do serwera informacji. Kiedy ukryje się plakietkę z QR Code można zeskanować kod i kiedy urządzenie posiada GPS automatycznie wyslać informacje do serwera o położeniu plakietki itd.

Pomysł ciekawy szczególnie w miejscach gdzie trudno umieścić skrzynkę. Ciekawe czy można by zaadaoptować pomysł w jakieś formie do OC PL. GeoKrety wykorzystują tę technike.

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Re: Munzee czyli geocaching XXI wieku?

Post autor: miklobit »

Tu chyba nic nie trzeba adaptować.
Poniważ można na oc zarejestrować skrzynkę nietypową jako pojemnik z hasłem to taki qrcode może po prostu zawierać url do logowania skrzynki z wypełnionym polem hasła.
Jedyne co byłoby potrzebne (ale nie jest niezbędne) to generator takiego kodu na stronie oc.pl.
Mając url można sobie kod wygenerować równieź przu użyciu jednego z wielu bezpłatnych generatorów online.
Qrcody generuje również inkscape ( jako obiekt svg ).

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Fajny i ciekawy pomysł na skrzynki. Co do pomysłu, że taka skrzynka może sprawdzić się w miejscach, gdzie trudno umieścić skrzynkę, to taki kod też gdzieś trzeba schować i zabezpieczyć przed zniszczeniem, więc w praktyce i tak wyjdzie mikrus innego typu ;)

Tyle, że może warto poczekać, aż pomysł się rozwinie, bo jeśli ta aplikacja dostępna jest tylko na dwa systemy operacyjne i jest konieczna do logowania, to właściciele Samsungów z BadaOS i telefonów z Windowsem Mobile nie poszaleją, a wśród ludzi keszujących ze smartfonami zwłaszcza tych ostatnich trochę chyba jest.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Wystarczy podlinkować qrcode'a: http://opencaching.pl/log.php?cacheid=XXXXX, gdzie XXXXX to id kesza i już teraz będzie możliwość zalogowania. Jakby dodać jeszcze jakiś unikalny klucz (&key=xxxxxxxxxxxxxx) to wyjdzie automagiczny mechanizm, lepszy niż hasło ;-)

oczywiście wymagany dostęp do internetu z telefonu + dowolny czytnik qr, giepsa w telefonie mieć nie trzeba. ot mikro innego typu, dla mnie szału ni ma.
Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Re: Re: Munzee czyli geocaching XXI wieku?

Krysiul pisze:Fajny i ciekawy pomysł na skrzynki. Co do pomysłu, że taka skrzynka może sprawdzić się w miejscach, gdzie trudno umieścić skrzynkę, to taki kod też gdzieś trzeba schować i zabezpieczyć przed zniszczeniem, więc w praktyce i tak wyjdzie mikrus innego typu ;)
No właśnie przewaga kodu polega na tym że nic nie trzeba chować - zwłaszcza w mieście 99 % ludzi uzna taką nalepkę za jakieś oznaczenie techniczne elementu na którym to bedzie naklejome.
Mozna przeciez dodatkowo "wmontowac" kod w imitacje tabliczki znamionowej itp.
Takie bezczelne wskazówki swietnie się również sprawdzają jako etapy multicache

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: schron »

Ciekawa rzecz muszę przyznać ;)
Chodzi mi po głowie już od dłuższego czasu multak z wykorzystaniem kodów i pasków :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Whatever »

opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=10146 ;-)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

ehh uprzedziłeś mnie 8)
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

Ja jeszcze kilka QR'ów w życiu widziałem (tu pozdrowienia dla El'Sora). Jak kogoś to bawi, niech skorzysta z podanych linków - mnie dał satysfakcję "Cyfrowy spacer", nawet reko przyznałem, ale bardziej jako "nowość - rozszerzenie horyzontów". Może stary pierdziel jestem ale bardziej geocachigowy wydaje mi się wirtual, gdzie idziesz z giepsem na kordy... - zaraz możemy wymyślić typy, wymagające bytności na FB, NK i posiadania podpisu cyfrowego... itd.
Typy tradycyjny i multi, nie budzą żadnych emocji, starajmy się takie skrzynki zakładać - wtedy to będzie geocaching, ponadczasowy...

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Jeżeli to będą tylko kody, to faktycznie robi się z tego niszowa zabawa dla posiadaczy odpowiedniego softu Ale jeśli to będzie uzupełnienie informacji czytelnej bez sprzętu, to jestem za używaniem jak najszerzej - jak ktoś będzie mógł to użyje, jak nie to przeczyta i wklepie/zapisze i też będzie dobrze

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy

Post autor: Ranwers »

Bez przesady, czytniki QR'ów są bardzo popularne, i występują na większość współczesnych komórek, które mają aparat (a któraś jeszcze nie ma?).
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Żywcu pisze:Ja jeszcze kilka QR'ów w życiu widziałem (tu pozdrowienia dla El'Sora). Jak kogoś to bawi, niech skorzysta z podanych linków - mnie dał satysfakcję "Cyfrowy spacer", nawet reko przyznałem, ale bardziej jako "nowość - rozszerzenie horyzontów". Może stary pierdziel jestem ale bardziej geocachigowy wydaje mi się wirtual, gdzie idziesz z giepsem na kordy... - zaraz możemy wymyślić typy, wymagające bytności na FB, NK i posiadania podpisu cyfrowego... itd.
Typy tradycyjny i multi, nie budzą żadnych emocji, starajmy się takie skrzynki zakładać - wtedy to będzie geocaching, ponadczasowy...
Żywcu, trzeba iść z postępem. Gdybyśmy byli konserwatywni, to wszystkie skrzynki były by dziś zakopane pod charakterystycznym drzewem. Zabawa cały czas się rozwija i bardzo dobrze, że obecna technologia umożliwia tworzenie inowacyjnych keszy. Niedawno zetknąłem się z najlepszym keszem w serwisie OC, który powstał dzięki nowoczesnym technologiom, dobra nie spojluję.

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

a w geocachingu to jest własnie piekne, że każdy może znaleźć w nim coś dla siebie: fascynaci obiektów sakralnych, ludzie lasu, "macacze" miejskich parapetów, pasjonaci urbeksów czy długich spacerów po parku...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

Tylko, że jak tak dalej pójdzie to do keszowania będzie trzeba cały wagon sprzętu a nie tylko sam odbiornik gps.

Wysłano z HTC Hero z użyciem Tapatalk
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy

Post autor: Ranwers »

JohnDoe pisze:Wysłano z HTC Hero z użyciem Tapatalk
:lol: :lol: :lol:
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ