www.geocaching.pl

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Re: www.geocaching.pl

Post autor: wallson »

Sprawa rozstrzygnięta nie ma więc co dalej nad tym deliberować. Póki adres prowadzi do serwisu który jest teoretycznie niekomercyjny
i ma charakter hobbystyczny, to nie widzę żadnych przeciwwskazań. Uszanujcie prace Spider'a mimo tego, że odnosi się do konkurencyjnego
systemu. Jeżeli sytuacja się zmieni i adres http://www.geocaching.pl nagle zostanie przekierowany na działalność komercyjną np. sklep to będę
pierwszym który skrytykuje aktualnego właściciela(li) tej domeny.

Ps. Można już zamknąć ten wątek ?
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

brzuch pisze:Domeny z kreskami są mniej praktyczne, lepsze są pisane razem. Wyróżnić dwa wyrazy też się da: GeocachingPolska.pl
Poza tym taka domena z końcówką .eu to oksymoron, proszę się zastanowić nad sensem takiego potworka: geocaching-polska.eu

Pewnie, lepiej ich nie kupić, a potem narzekać że ktoś tam uruchomił na niej sklep albo farmę linków ;P
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: schron »

oj tam, oj tam :-)

Fajnie, że domena wskazuje na gc, ponieważ napiszę szczerze .. nie widzę jej zastosowania w oc.
I nie rozumiem tego narzekania na "komercję". Dobrze aby tam powstał sklepik,
jak i chciałbym aby pod skrzydłami oc powstał np. miklobita bądź kogoś z podobnym zacięciem :-)

Każdy bawi się jak chce i płaci jeśli chce, za co chce :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Michu4000
Stały bywalec
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Michu4000 »

W wynikach wyszukiwania Google PL oni są przed nami.
Dla hasła "geocaching" naturalnie pierwsze jest gc.com, dalej gc.org.pl, artykuł na wikipedi i dopiero oc.pl
Dla hasła "geocaching polska" gc.org.pl, a potem oc.pl
Tu bym się doszukiwał problemu.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Hmm... a to takie ważne?
Mamy 13k skrzynek i 10k zarejestrowanych użytkowników. Najlepsi dobijają dopiero do 3k zdobytych keszy. Pozycjonowanie chyba przy takich statystykach jest mniej ważne. I tak jest czego szukać :)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Michu4000
Stały bywalec

Post autor: Michu4000 »

Ale jeżeli ktoś nieobeznany z tematem szuka informacji o geocachingu to kliknie ten pierwszy link, czyli gc.org.pl. Nie będzie wiedział gdzie jest więcej skrzynek itd.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Michu4000 pisze:Ale jeżeli ktoś nieobeznany z tematem szuka informacji o geocachingu to kliknie ten pierwszy link, czyli gc.org.pl. Nie będzie wiedział gdzie jest więcej skrzynek itd.
I jak na tym poprzestanie to się nie dowie, bo GC ( oraz jej lokalne przybudówki ) konsekwentnie udają, że oprócz nich nie istnieje nic innego w temacie geocachingu.
Jako, że serwis jest komercyjny, to jest naturalne, że nie będą sobie odbierać klientów informując ,że są jakieś alternatywy.
I w tym zakresie nie widzę powodu, żeby się czepiać GC. Można najwyżej nie korzystać z ich usług jak ktoś się nie zgadza.
Ale jeśli serwis ( ustami swoich reviewerów i najaktywniejszych użykowników ) twierdzi że motywacja takiego działania jest zupełnie inna , to
niech nikogo nie dziwi, że atmosfera dyskusji robi się czasami gęsta.

Awatar użytkownika
MichAsie
Nowy na forum
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: MichAsie »

Michu4000 pisze:Ale jeżeli ktoś nieobeznany z tematem szuka informacji o geocachingu to kliknie ten pierwszy link, czyli gc.org.pl. Nie będzie wiedział gdzie jest więcej skrzynek itd.
Jeśli ktoś jest dociekliwy (a wydaje mi się, że to domena ludzi bawiących się geocaching) to znajdzie OC.PL. My zabawą zaraziliśmy się dzięki reportażowi w Galileo Extra na TV4. Był on (jak wszystko z Galileo) o niemieckiej wersji. Zaraz jak się tylko program skończył, to od razu zacząłem buszować po necie i faktycznie najpierw nadziałem się na Geocaching.com ale, że mi to jakoś do gustu nie przypadło i od razu chcieli ode mnie kase (nie to że jesteśmy temu przeciwni ale nie wiedzieliśmy czy będzie nam to pasowało) to szukałem dalej i znalazłem OC.PL, a że strona jest bardziej przejrzysta i przyjemna dla użytkowników niż GC (moim zdaniem) to tutaj pozostaliśmy i nie mamy zamiaru się nigdzie przenosić.
Reasumując jak ktoś chce to znajdzie. Jak z keszami jedni narzekają, że spoiler nieaktualny czy kordy walnięte a inni po prostu szukają i znajdują :D

Pozdrawiam,
Michał (połówka MichAsi)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: pan_ryba »

Jeśli chodzi o googla, to ja jakoś od razu trafiłem na OC. Nie wiem z czego to wynikało, może z tej zbitki Geocaching Opencaching Polska.

Jeśli chodzi o domenę, to geocaching.pl faktycznie pasuje bardziej do ich serwisu. Natomiast nie wiem czy firma EXCEL pisząc o "osobach z kręgu opencaching" wiedziała dokładnie do kogo kieruje te słowa albo czy ma w ogóle pojęcie o jakichkolwiek próbach GroundSpeak'a wejścia na polski "rynek" geocachingowy.

Ja się nie znam, jestem właściwie wciąż początkującym geokeszerem, ale wydaje mi się, że zamiast pyskówek i mało ważnych kłótni o domenę, priorytetem powinna być integracja bazy skrzynek z innymi serwisami OC.

Pozdrawiam
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

opoliensis
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy

Post autor: opoliensis »

Obrazek

No fakt, co za różnica - przecież tak naprawdę nie bawimy się w geocaching i nie jesteśmy geocacher'ami...

opoliensis
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy

Post autor: opoliensis »

Heh, w okienku Partnerzy już się pojawiło ładne logo Excela :)

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

Proponuję zamknąć już temat, zaczynamy się zachowywać jak Ci, których tak podobno nie lubimy. Excel przekazał domenę na rzecz serwisu GC Polska, trudno. Musimy z tym żyć i dalej zbierać i zakładać kesze.
Obrazek Obrazek

zyr
Forumator
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Post autor: zyr »

zamykam, bo faktycznie słabo.
Za ten post autor zyr otrzymał podziękowanie:
BartekPL

Zablokowany